Rady, triky a povzbudenia pre tehuľky. Pridajte sa

perla200
3. máj 2009

Ahojte dievčatá, chcela by som založiť túto tému, lebo je tu určite vela tehuliek, ktoré sa nevedia zaradiť do nejakej témy, ktoré zmeskali komunikáciu vo svojom mesiaci pôrodu a pod.....aby sme sa v tejto téme stretli a povzbudzovali sa a radili si samozrejme, kto sa pridá????

perla200
autor
21. máj 2009

že? ale oni dvakrát potlačia a malé je na svete.....tak chcem aj jaaaaaaaaaaaa 😀

kwetinnka
21. máj 2009

noo presne to som mala na mysli...poriadne ani nezatlacia...taky porod by bol zuzo 😀

saska73
22. máj 2009

Dobre ranko 🙂 Som tu dnes prvá ? 😕

perla200
autor
22. máj 2009

ahoj saska..ako sa máš?

saska73
22. máj 2009

Celkom fajn, už som jedla a zase som hladná. Dnes som si toho veľa naplánovala - idem pozrieť kolegyne do roboty, poobede mám stretko s kamoškami a zajtra ideme na oslavu, švagriné mali narodky a ešte musím vymyslieťa kúpiť nejaký darček a aj synovec mal narodky a to fakt neviem, čo vymyslieť.
Čítala som v druhej téme, že ťa bolí hrdlo, to je nepríjemné. Skús si spraviť kombináciu do pohára: med, citrón, roztlačený cesnak.

perla200
autor
22. máj 2009

no ale mna bolí len mandla a to len jedna...chcem ist do lekárne...uvidíme čo mi dajú, nastastie v tretom trimestri už môžem nejaké tie lieky, ale ked som bola v 7tt a mala som hroznú nádchu tak som nemohla nič a to bolo hrozné!!!!

kwetinnka
22. máj 2009

aahojte,perli a nejake homeopatika si na to neskusala??

lienocka7
22. máj 2009

ahojte, tak som tu zas. Ďakujem za milé privítanie 🙂

kwetinnka
22. máj 2009

kraasne ranko lienocka zelame,....vidim ze si nam uz objasnila tvoj stav..resp v akom si tt:o) ako sa dnes mas?

lienocka7
22. máj 2009

ďakujem fajn, aj keď ma čaká dobrá drina učenia o 3 týždne mám štátnice... tak sa veľa učíme 😉
A tebe sa ako darí?

kwetinnka
22. máj 2009

tiez mam za chvilku statnice....tak budem na teba mysliet,kedy to mas?

lienocka7
22. máj 2009

10. júna, už sa začínam báť. a teba to kedy čaká?

kwetinnka
22. máj 2009

tiez 10.JUNa 😀

lienocka7
22. máj 2009

na akú školu chodíš?

kwetinnka
22. máj 2009

SZU. verejne zdravotnictvo,a ty?

lienocka7
22. máj 2009

ekonomika a menežment v BA. tak sa budeme spoločne potiť 😀

kwetinnka
22. máj 2009

nooo veru....ale vobec sa na to neviem sustredit,inak sa mate dobre? ty a drobec?

lienocka7
22. máj 2009

máš už kúpené vecičky pre malinku?

kwetinnka
22. máj 2009

tie hlavne mame,este nemame kocik,ale ten si budem objednavat,niektore veci budem mat od kamaratky,take co nema vyznam kupovat,a co sa tyka oblecenia...uz nieco mame....ruzove zatial kupujem opatrne..lebo zatial je to bambulka na 90% tak aby chlapec nemusel nosit ruzove....ale v rakusku som pokupila par nice kuskov..a co ty? uz veselo kupujem vybavu?

lienocka7
22. máj 2009

neviem prečo, ale niekedy mi vôbec nepridá odpoveď.
výbavičku ešte nemám len také drobnosti pre potešenie, po štátniciach sa ide vo veľkom na to. my musíme kupovať všetko, lebo to bude prvé bábo v rodine na posledných 14 rokov. a tiež nevieme čo to bude ☹

kwetinnka
22. máj 2009

niektore veci ktore potrebujem len par mesiacov si asi kupim cez inzerat..teda zatial jednu vec....a to baby sitter,my sme boli nakupovat nejake veci v polsku,aj drogeriu,veci z lekarne,nohavicky do porodnice...my sme kopu tych drobnosti uz aj dostali,ale niekedy mi to proste neda,a nieco jej kupim....pytala som sa ako sa mate to ti prislo? a mena uz mate vymyslene?

hanam
22. máj 2009

Kto tu chodi na SZU? Aky odbor studujete? Kde sa potom chcete zamestnat?

lienocka7
22. máj 2009

prišlo mi to, ja som na to aj odpovedala, ale zrejme nie správne ☹ máme sa fajn, zatiaľ, žiadne veľké ťažkosti, čomu sa teším. Prvé 3 mesiace boli trošku horšie, bolesti podbruška ... ale teraz je OK. rastieme, len na miesto priberania chodneme. 😖 dúfam, že je to v norme. a ty to ako zvládaš?

kwetinnka
22. máj 2009

hanam,ja chodim na szu,bc mam osetrovatelatvo a mgr verejne..a zatial budem na materskej,budem to rieisit az potom.A ako sa mam...prve tri mesiace som si odgrcala,potom ako tak,a teraz sa nabaluju trosku problemy,zistili mi anemiu,a dost zle sa mi z toho dycha,a k tomu este hranicne Ogtt,rastie primerane,tiez nieje zatial velmi velka,ale nevadi,aspon moze memina nosit este svoje rifle:o)

lienocka7
22. máj 2009

ja som zase vôbec nezvracala, okrem tých bolostí som nemala žiadne iné príznaky. Až na to, že som počas tých 3 mes. pribrala 12 kg, ale teraz idem dole. Ale myslím, že je to v norme, lebo pred otehotnením bola moja váha biedna 😢
neboj každý problém má riešenie a ty aj s malinkou budete v poriadku...

kwetinnka
22. máj 2009

noo ved javiem..len ked sa mas ucit a ani sa na to nedokazem sustredit nieje to nic moc,ale beriem to tak ze hlavne ze sa ma mala dobre,boxuje co jej to da:o)

perla200
autor
22. máj 2009

lienocka...ahojky a prečo ideš s váhou dole? aj ja chcemmmmm

mi.mimi2
22. máj 2009

ahojte kočky takže porod bol pre mňa celkom dobrý mala som tam muža tak som bola statočná pretože mi radil čo a ako..poviem vám keby som tam sama asi sa plesknem o zem a neviem čo robiť 😀 😀
takže bolesti som mala už od štvrtku..lekár povedal že to je ešte času...bola som otvorená na 1 prst.povedal že mám už chodiť do rizikovej poradni ..tak som šla do nemocnice na pásy,sono a pak doktorovi ktorý mi mal naplánovať sekciu kvoli úzkej panve..schladil ma tým že to by bolo všetko moc jednoduché že sa najprv potrápim a keď to nepojde tak sa prejde na sekciu..a poslal ma domov.v sobotu to už na mňa prišlo..bolo to okolo jednej v noci..tak som prehovárala bábo nech vydrží,,aspoň do siedmej vtedy mal moj lekar čo ma mal rodiť službu..tak celú noc som sa prechadzala podome a dýchala..ráno pred siedmou som šla do sprchy oholila sa 😉 vyšla som von a bum.odtiekla plodová voda...tak rýchlo do nemocnice..bola som otvorená na 4 prsty..dali mi klystír a šli sme hore na sálu.bolesti boli hrozné...ale super porodná asistentka ma dala na fit loptu a do sprchy tak sa to dalo vydržať..a o 11:55 sa malý narodil.a nastrihnutie a šitie som ani nevnímala...myšlienky na malé boli silnejšie...takže baby držím vám palce... 😉 😉

silvuskaa
22. máj 2009

Ahojte🙂 dnes ste toho uz dost popisali. Ja mam dovolenku a doma upratovania a upratovania. Tak sa pekne potim 🙂
Vitaj lienocka .

andrejka10
22. máj 2009

No mimi fíha, ejha, fúha, už teraz sa začínam potiť. 😀 Tak trošku ti závidím, že už máš svoj balíček šťastia. 😉 Veľa, veľa zdravíčka obom.