Rady, triky a povzbudenia pre tehuľky. Pridajte sa

perla200
3. máj 2009

Ahojte dievčatá, chcela by som založiť túto tému, lebo je tu určite vela tehuliek, ktoré sa nevedia zaradiť do nejakej témy, ktoré zmeskali komunikáciu vo svojom mesiaci pôrodu a pod.....aby sme sa v tejto téme stretli a povzbudzovali sa a radili si samozrejme, kto sa pridá????

luka04
13. aug 2009

jeeej no tak dufam, ze ti to skonci...esteze ides zajtra dokimu!!! ja tiez neviem ako to budeme zvladat, dali sme sa na boj, kazdy sa mi cuduje coho som schopna v mojom stave , ale mam inu moznost? nemam..

juliett99
13. aug 2009

sak to moja,, uz sa neviem dockat. 🙂 a potom sa mam stretnut v TT s kamaratkou co je tiez tehula ,, tak som zvedava ako jej to svedci,, 🙂
no veru nemas inu moznost iba to pretrpiet,, a ci uz si v stave alebo nie,, hlavne tiez aby ste to stihli kym sa leuska narodi..
inak drobec je ok,, uz sa ozval,, brucho mi skace jedna radost,, aspon tomu sa tesim,,
luci myslim ze je tu tema ohladne tej babenky co cakala dvojicky,, je to ta co si mi spominala 🙂

luka04
13. aug 2009

myslis tu mirku co mala mat dvojicky??? asi je to teda ono...ved to, ze nas tlaci cas kvoli malinkej..a ta kamoska je v ktorom?

juliett99
13. aug 2009

neviem ci mirka ale tuto temu zalozila henka,, najdes ju lahko smutna po Ma vzapati porod zo slym koncom..
je to velmi smutne cim presla,,
Ona je v 17tt,, este sme sa nevideli ked mi oznamila ze je tehu tak ja som bola v nemocke,, a tak zajtra ked idem na poradnu to chceme sklbit.
viem o com vravis moja,, sak aj nas tlaci cas..
ozaj ,, akurat mi priniesli balik,, tak fusacik uz mam doma,, je proste wauuuuuuuuuuuu 🙂

luka04
13. aug 2009

jaj tak to neni ona...heeej? a len to prislo?

juliett99
13. aug 2009

no len to som objednavala z maderny,,
a dnes mi volali aj z toho rajdeti,, ohladne velkosti,, tak som vsetko dala na velkost 62 radsej vacsie ako male no nie,? a ze asi zajtra to bude vyexpedovane.. ty koky ti su ale rychli.. ze??

luka04
13. aug 2009

no su rychly ked chcu prachy 😀 ja som si objednala cez pampyshop a tiez som to mala za 3 dni doma..teraz uz len cakam na tu 6-D postielkovu sadu, ma prist za 2 tyzdne a kociiiiiiiiiiiiiiiiiiik 😎 no tak aspom si si urobila radost troska a nemyslis na zle veci 😵

juliett99
13. aug 2009

to hej,, konecne zas usmev co,?
pampyshop tam som este ani nebola,, heheh a maly jak kope citi ze aj ja sa tesim tak aj on sa tesi ze ma fusak ,, 😀 😀 😀 😀
ozaj a budes mat aj volanik pod madracom,? v nasej sade to neni ale ked vidim tie postielky ako pekne to ukaze tak mi to tam chyba,, pozerala som aj v raji ale nemaju taky vzor aky mame my,, mozno nieco podobne keby bolo, 😉
som zvedva kedy vam pride kocik,, 🙂

luka04
13. aug 2009

ja nechcem ten volanik, mne a to az tak nepaci..potom mi to pride az moc....juj kocik, ani nehovor.... 😀

juliett99
13. aug 2009

hmm tak asi ani ja ho nebudem objednavat,, aj mama ma prehovarala ze je to uz moc.. 😵
a co mas na dnes v plane?? ja poloha lezmo,, a veget,, debatim s malym,, a usmievam sa jak mi beha brusko 😀 😀

luka04
13. aug 2009

aspom ze sa usmievas..no ja ani neviem co, nechce sa mi nic, ani nemam co, lebo spalna je vypratana, vstko navlacene v detskej, ledva som sa dostala k notebooku..takze upratovat este neni co...mali sme ist dnes k jednej kamoske, kupat sa do bazeniku a posediet ale sak jake je hnusne pocasko 😖 asi z toho nic nebude...budem pozerat TV a papkat 😀

kwetinnka
13. aug 2009

AAhojte dievcence, jak tak pozeram tak vsetky prerabane ,staviame,malujeme...co moze byt lepsie:o)Este ze mi to uz mame aspon ako tak za sebou,ale vobec vam to nezavidim.My este potrebujem pokupit nabytok,ale to uz pobehat postupne sa da,hlavne kym nemusim s malou v kociku,ale este v brusku.Ja som bola dnes v poradni,mala sa ma dobre,nikam sa este nechysta,prietoky v poriadku,este buduci tyzden odbery koli epiduralke,snad tam uz vela krat nepojdem,aj ked 27 by som estemala mat uvz. To sa celkom ponahlaju v raji..aspon na to nemusis dlho cakat

luka04
13. aug 2009

kwetinka..ty bude rodit s epiduralkou??

juliett99
13. aug 2009

luci to pocasko dnes je fakt na kocku ,, ☹ urcite by ti bolo o vela lepsie pri bazeniku ako doma sa pozerat na ten bordelik,, urcite uz by si najradsej behala a upratovala,, ze??
aj mna to dnes taha zas nieco porobit,, ale je doma mamin priatel a ten dava na mna pozor.
juj ale sa Sami hybe.. citim ho dakde pod rebrami,, potvorka mala,,xixixi

ja by som mala podla vsetkeho rodit cisarskym,, co by mi aj vyhovovalo lebo sa bojim porodu,, a ale vobec nemam predstavu co sa tyka porodu.
niektore babenky sa chystaju robit bez epiduralky,, a niektore zas z epi,, tak ja neviem,, veru

a co ty luci??

veru kwetinka ponahlau vsak este len v utorok sme to objednali,, 🙂

luka04
13. aug 2009

juli /slavi/ 😀 ja by som najradsej cisarsky, ved vies...bojim bojim..uz ma chyta panika..kamosky mi rozpravaju same zle veci ohladne sitia a pod..kazdy vravi, nech to nepocuvam, ale ten strach sa neda zahnat ked vidim ako to chodi..uz som citala o tom EPI-NE ten balonik s ktorym sa trenuje zvecsenie hradze,aby sa zena nedotrhala pri porode..ale je to dost drahe..aj epiduralka ma napadla..ale zas jedna kamoska tvrdi ze jej to nezabralo..ja uz neviem..preco som taky strachoprd??! 😢

juliett99
13. aug 2009

viem moja,, vsak aj ja,, tiez sa toho vsetkho bojim najma toho ze ma budu zasivat.. nastrihovat. ☹

juj moja nie si strachopud ,, je to podla mna normalne ze sa bojime,,
aj ja som pocula uz o tom EPI ale neviem ci to naozaj funguje.. 😒

alexandrah
13. aug 2009

ahoj julie - no ja klasicky nespavam ... len v po sl. dobe sa to trochu zlepsilo, tak o 12-1 som zaspala, ale dneska nejak nie ... potom som este zaspala od 10-12, snad to bude stacit ... pekne poctivo lez a vsetko sa da zase do poriadku!!! inak, ja som za EPI vsetkymi 10!!!
kwetinka - takze este ostavas 2 v 1??

luka04
13. aug 2009

baby tu na fore o tom pisu len pozitiva...ale dost to stoji, a neviem ci by som zas nevyhodila peniaze zbytocne, ci by som to aj pouzivala...vyzera to byt take neprijemne..co ja viem...

alexandrah
13. aug 2009

luka - v skytu duse sme asi strachopudi vsetci ... aj ja by som najradsej cisarsky ... uvidim ... ja som pocula na epi len dobre, tak dufam, ze u mna zaberie ... pocula som aj o EPI-NO ale to neviem ... nejak mi to je proti srsti ...

juliett99
13. aug 2009

no ja som neni nejako za EPi lebo ako sa poznam bolo by mi to dost neprijemne,, skor mam pocit ako ty luka,,

ta epiduralka to je to co sa vpychava do chrbtice/miechy/?? 😒
ak je to ,, tak aj pri tom mam strach ze ma napichnu spatne,, a ze to bude boliet..
ja co sa bojim kazdej ihly, injekcie ,,a to nehovorim ked mi beru krv brrrrrrrrrrrr 🙄

luka04
13. aug 2009

ved aj mne...takze ty ides s epiduralkou??

alexandrah
13. aug 2009

no ak sa bude dat, tak urcite hej ... len ci mi ju stihnu pichnut ... ci nepojdem sekciou ... ale urcite chcem, bez debaty ... tie zle reci pre istotu nepocuvam ... kamoska vravi, ze je chodiaca reklama na epi.

luka04
13. aug 2009

a sekciou preco?? mas problem, ci?

juliett99
13. aug 2009

juj babulky som zvedava ako nakoniec vsetky odrodime,, 😉
ako citam tak sme vsetky za cisarsky,, u mna je velky predpoklad na cisarsky kvoli tej hlboko vsadenej placente ale este stale ma vraj cas sa vysunut tak uvidime 🙂
V anglicku si mozes proste vybrat ako chces rodit ,, ak chces cisarsky tak ti ho urobia,, 😉
ozaj a ked sa robi cisarsky to sa robi v celkovej anesteze?? ci ako??

alexandrah
13. aug 2009

no ja by som najrsdej cisarskym - po 1/ lebo sa bojim, po 2/ mavam krce a hyperventilaciu - tetania, neviem, ako zvladnem kontrakcie ... uvidim, poradim sa s lekarom ...
cisarsky neviem, ale kamoska, co rodila vo francuzsku mala lokalnu anesteziu ...

kwetinnka
13. aug 2009

Vidim ze mate dilumu ci s epi alebo bez,ja som jednoznacne za.Robila som na ARE,videla som dost vela epi,sice nie tehotnym...ale po inych operaciach,a nikdy som sa este s komplikaciou...vaznou nestretla.U nas stoji epi 2500 a ak to znamena ze povedzme zo 17 hodin budem 10 v pohode tak mi to za to stoji,neviem si predstavit ze ma niekto v takchto teplach bude trapit.A co mame tu asistentku tak ona to prvorodockam odporuca.Ak ti ju aj nepodaju peniaze ti vratia,nepicha bars kto z ulice picha to anesteziolog ktory vie co robi,a vacsinou to nieje nejak vyrazne bolestive....ked to porovnam s tym bolestami co to utlmi,a co sa tyka toho cisarskeho ja by som sa nebranila vobec, lebo ked si seba predstavim pri normalnom porode mam paniku,ci budem vediet ovladat tu bolest,ci budem vediet poslechat,a ci tak dlho vobec vydrzim,Mne tetania asi nehrozi ale spreje na astmu zabalene mam...a ta kombinacia tepla,unavy a nedostatku vzduchu ma desi.

luka04
13. aug 2009

juli, cisarsky sa robi vraj aj v lokalnej anesteze alebo clekovej..svagrina mala celkovu, a kamosky lokalnu...ja by som najradsej lokalnu, nechcem spat...

kwetinnka
13. aug 2009

Asi to zavisi od volby lekara...a od toho ci je to indikovane dopredu alebo uz ako nutnost ked to nejde prirodzene..

juliett99
13. aug 2009

ja zas by som radsej celkovuu lebo ja mam fakt fobiu z ihliel a celkovo vsetkych tych instrumentov.,.. takze neviem ako by som zareagovala, ale to budem musiet aj dr.. povedat vsak?? 🙂

kwetinnka
13. aug 2009

asi by si mala,a to aku pouziju len uz len na ich zvazeni...kazdopadne lepsia je lokalna...raz dva si hore...ale ked nechces vnimat co sa deje tak celkova by bola lepsia