Rady, triky a povzbudenia pre tehuľky. Pridajte sa

perla200
3. máj 2009

Ahojte dievčatá, chcela by som založiť túto tému, lebo je tu určite vela tehuliek, ktoré sa nevedia zaradiť do nejakej témy, ktoré zmeskali komunikáciu vo svojom mesiaci pôrodu a pod.....aby sme sa v tejto téme stretli a povzbudzovali sa a radili si samozrejme, kto sa pridá????

juliett99
13. aug 2009

no ved spomeniem,, urcite,, co ine my zostava.. 🙂
kwetinka dnes mi volali z raja,, ze maju vsetko co som si objednala len prebalovaciu podlozku maju inej farby,, ale to neva,,moze byt aj zelenkava,,
a aj velkosti sme si este pre istotu potrdili,, a aj farby,,
takze uz mozeme cakat balik.. velky ako hrom,, 😀 😀 😀

ako ste sa dnes mali kocky?? lilinka posluchala,? 🙂

kwetinnka
13. aug 2009

v ramci moznosti uz tri hodky ma kazdych 20 min boli brusko,ale inak sa ma dobre...podla dnesneho ctg sa nikam nechysta.Podlozku som kupila v polsku,a tiez mam taku do zelena tak sa tesim,cez vikend uz budem mat doma uz aj postielku..konecneee.S tym balikom sa celkom poponahlali,ale aspon bude kludna ze to mas vsetko doma

juliett99
13. aug 2009

viem citala som ze poradna dopala dobre,, tak hadam sa lilinka nikam este neponahla,, 🙂 mala by si asi viac oddychovat..
viem ze sa ti to neda ked tiez prerabate,,a chystate pre malu..
veru poponahlali,, ale ako vravis aspon to bude vsetko domka,, 😀

kwetinnka
13. aug 2009

noo teraz nemam draheho doma,tak som unasich takze mam klud,nic take nerobim,a je mi tak teplo ze sa mi ani nechce....uz by sa trosku aj poponahlat mohla...

juliett99
13. aug 2009

caka na tatika,, urcite,, 🙂 🙂
a kedy ma prist??

kwetinnka
13. aug 2009

noo buduci vykend by sa mal vratit,mozno nas pride kuknut aj teraz...asi caka...lebo tatino ma najvacsi boj ze by to nestihol

juliett99
13. aug 2009

no to mate uz malinka poslusnu dcerenku,, 😵 😵 😵
ten nas neposlucha uz co je v brusku, krpce maly,, teraz sa zobudil a veselo si studuje mechur,, 😀 😀

alexandrah
13. aug 2009

kwetinnka - urcite to stihne, neboj!!!

juliett99
14. aug 2009

dobre ranko tak ako vyspinkane,??
ja som hore uz od 4:30 a uz je aj prcek hore,, a do toho ma este trapi zaha je to normalne hned z rana?, 🙂

alexandrah
14. aug 2009

jaj, julie - ja som dneska spala do 12!!!! to mam teda noci, 1 den 3 hodiny, druhy den 12 hodin!!! no viac tie 3 hodiny ☹ ale som vyspinkanaaa. co ten biely fusak, ci co si to chcela biele? kupila si?? 😎

andrejka10
14. aug 2009

Ahojte tehulky, tak mi sme stále dve v jednom. 😀
Juliet, oni v tom rajdetí tak rýchlo reagujú. 😉 Ja som bola naozaj veľmi spokojná so všetkým čo som objednala. Len jednu súpravu mi dotatočne posielali, pretože ich dodávateľ mal dovolenku. Ale práve dnes mi prišla. Tak už je aj vypratá. Už len vyžehliť, porodiť a šup šup domov........ 😀 😀 😀

juliett99
14. aug 2009

alex ahojky nie nekupila ale zohnala som v tescu taky teplucky overalik,, smotankovej farby ,, babku skoro dnes piclo ked ho uvidela,, 😀

a ozaj,, dnes som bola na poradni baby ja som taka happy,, Samik uz ma 1200g a co je naj najsprava ze placenta sa vytiahla uplne hore mam ju niekde pod zaludkom ,, zato sami je zle otoceny ale ze este ma cas zmenit polohu,, teraz uz budem chodit na poradnu kazde 2 tyzdne,, 😀 😀 😀
ale aj tak si mam davat pozor , ked som jej spominala tie bolesti tak ze to je tym ze teraz maly rychlo rastie a ze som moc malinka ☹ takze mam oddychovat ale uz nie az tak 😀
hura na nakupy osobne!! 🙂

alexandrah
15. aug 2009

julie - tak som rada, ze si pekny overal kupila!!! sami sa urcite este ma kopec casu, aby sa otocil spravne, niektore babatka sa otocia na poslednu chvilu. ja idem do poradne v utorok, aj na 3D, duafam, ze riska uvidime!!! nie ze bude otoceny zadkom!!! aj ja som malinka - tak sa asi musime viac setrit. 😎

juliett99
15. aug 2009

ahojky alex,
no veru treba sa setrit tak kazala doktorka,,
ja viem ze ma este kopec casu ńa otocenie tak verim ze sa otoci,,
takze uz sa nevies dockat 3D co?? viem si predsatvit ja som v ten den bola nervozna velmi,, nevedela som sa dockat vecera.. 😀

saska73
15. aug 2009

Dievčatá, tak to letí, že som ani nepostrehla, že Perla už porodila. Blahoželám 😉

juliett to je vynikajúca správa, že placenta sa celkom vytiahla a ako to zo začiatku zle vyzeralo, malinký sa ešte otočí, však má čas.

juliett99
15. aug 2009

ahojky saska dlho si sa u nas neukazala,, jak sa tebe dari aco vas drobcek??
uz viete co cakate?, 🙂
dakujem moja,, Sami ma este kopec casu aby sa otocil 🙂

saska73
15. aug 2009

Juliet nestíham kvákať všade 😀 Aj som si vás sem tam prečítala, len som sa dajako nevedela zapojiť 😅 Myslíme si, že to bude chlapček, ďaľší ultrazvuk mi bude robiť až v 30 tt. Inak sa mám fajn, žiadne problémy, len mi puchnú nohy a musím nosiť kompresné podkolienky. Ale chvalabohu je to len z tehu hormónov, krčových žíl a zadržiavania vody v tele, žiadna preeklampsia, gestóza alebo pod. Dr. mi minule sucho zahlásil, že budem rodiť cisárskym rezom, kedže som mala zlomenú kostrč 😢 Tak som sa ohlásila, že chcem skúsiť normálne a len keby to nešlo, tak cisárskym.

A tebe sa ako vodí? Čo horúčavy, znášaš dobre? A musíš ležať alebo nie?

juliett99
15. aug 2009

to je fajkn ze to tak vsetko dobre zvladas, uz aj mne puchnu nohy,, a krize bolia.
teplo znasam ako kedy raz dobre raz sa idem zadusit,, 😒 ale tak je to vsetko spojene z nasim tehulkovanim..
lezat by som mala , myslela som ze ked uz je placenta vytiahnuta tak netreba ale vraj hej kvoli tym bolestiam co mavam,, ze som malinka a ze teraz sa nesmiem namahat lebo budu bolesti vacsie,,
je to hlavne preto ze Sami teraz rychlo nabera na vahe a rastie 😉 takze aj tak budem musiet posluchat,,
ale uz sa tesim na nakupy , doteraz vsetko kupovala mama alebo Robi,, alen cez net. teraz uz si mozem aj ja omakat krasnulinke vecicky 😀 😀

kwetinnka
15. aug 2009

AAhojte,tak to je vyborna sprava ze placenta uz vysla hore,to je super!! A otocit sa este moze,moja mala sa tiež otočila až ovela neskor,až niekedy v 32tt.Saska aj teba tu vidiet,to je fakn ze sa mate dobre.Dievcata uz vam puchnu nohy? vobec vam to nezavidim,mne zacali az ovela neskor,a najviac mi na tom vadi ze tie nohy tak bolia.Ale už to nejak vydrzim.Dnes uz ma boli brusko dost,a krize ani nehovorim,ale to bude z toho zavarania,umyvania dveri,a schodov,idem trosku oddychovat,zajtra ma byt teplučko tak sa pôjdem kupat. Andrejka, tak budeme drzat palceky aby to bolo všetko ako ma byt,keď uz ma Sarinka všetko nachystané, Nasa Liluska este nema,este musi cuckat v brušku:o)

cycusha
15. aug 2009

cawte baby ..no som tu nowa tak jako nechcem otrawowat ☹ cle chcela by som pokecat 🙂

luka04
15. aug 2009

ahoj cycusha...aj som tu nova 😀 skocim sem len sem tam kuk....

garicka
15. aug 2009

ahoj cycusha

ako zvládaš tehu?

kwetinnka
15. aug 2009

ahoj cycuska tak ta tu medzi nami tehulkami vitame:o)) LUka ako sa dnes mate?

luka04
15. aug 2009

joj neska nic moc.. ☹ brusko mam nafuknute jak balon...neviem z coho ale je to neprijemne...vcera som dost makala vonku a zohybala sa, dufam, ze mi to neuskodilo 😕

kwetinnka
15. aug 2009

ja som taka uskodena stale 😀 ,rano som trhala burinu,a okopavala kvietky,potom pol dna zavarala a dosla domov a umyvala dvere,zabradlie...a teraz sa ozyvaju krize

luka04
15. aug 2009

no teda tak ty makas o 106...ja som mala dlho zakazane, bola som na rizikovom aj 2x v nemocke...a ked som sa zacala citit lepsie, tak som aj zacala viac vymyslat...ale nebavi ma stale len sediet a kukat sa cele mesiace na robotu 😀 tak uz ma nevie udrzat ani manzel...a co dobre si zavarala??

cycusha
15. aug 2009

cawte no som rada heh ze soms a aspon niekam zapojila ..ja sa uz 3 tyzdne citim dst zle .. a t koly tomu ze nemozem si poriadne sadnut ani lahnut ani dokonca chodit ☹( nieco mam asi natiahnuty swal na zadku alebo nerw pricwiknuty netusim ☹ ale je to strasna bolest☹(

luka04
15. aug 2009

cycusha.. a nikde si s tym nebola?

kwetinnka
15. aug 2009

noo moje stastie je ze nemam manzela doma,zavarali sme hrozno,a hruskovu vyzivu,a take tie male papricky.A vcera som este bola na stretavke zo strednej,som dosla v noci domov,este ze nieje drahy doma. JA som bola na pnke tiez,ale po tej malovacke sa na to neviem pozerat...nieco mi mama pomoze ale ked vladzem robim, a kebvy sa mala trosku poponahlala nenahnevam sa.
Cycush a nemas nieco s kostrcou?nespadla si? alebo nieco?

garicka
15. aug 2009

luka a nejedla si náhodou červenú dyňu? mne z nej strašne nadúklo bruško a aj mojmu mnž.