Rady, triky a povzbudenia pre tehuľky. Pridajte sa

perla200
3. máj 2009

Ahojte dievčatá, chcela by som založiť túto tému, lebo je tu určite vela tehuliek, ktoré sa nevedia zaradiť do nejakej témy, ktoré zmeskali komunikáciu vo svojom mesiaci pôrodu a pod.....aby sme sa v tejto téme stretli a povzbudzovali sa a radili si samozrejme, kto sa pridá????

juliett99
1. aug 2009

ahojky andrejka,,
juj nozky bolave ,, dufam ze ti aspon dali v noci sa vyspinkat,, ja to zatial este nepoznam,, Urcite je to aj tym horkom co je teraz,,
drzim palceky aby nozky neboleli a Sarinka pekne posluchala, 🙂
dakujem moja ved nejako to vydrzime len vies dve generacie,, zijeme v dome takze je to take musime sa dohodnut proste kompromis 🙂

radkatom
1. aug 2009

Ahojte tehulky,
ja mam tiež problémy s opúchaním nôh ale len keď veľa behám... Takže to viem ovplyvniť 🙂 . Je to dosť nepríjemné a obmedzujúce... Kamarátke na to doktor odporučil 2dcl koly denne na odvodnenie... No neviem...

Ja mám ale problém s nočným cikaním. ☹ Budím sa každú pol hodinu a cvrknem asi 2 kvapky... Ale budem to musieť asi vydržať. V tomto teple neviem obmedziť pitie.

krásny víkend Radka

andrejka10
1. aug 2009

Juliet, nie ste ani prví ani poslední, ktorí žijú, kde je viac generácií. Ja vždy hovorím, kde je vôľa tam je aj cesta. Je to tak ako ty píšeš o kompromise. Ja som síce rada, že sme sami, ale ja by som nevedela vychádzať s mojou svokrou 😀 a aj s mojou maminou sme chvíľu bývali spolu v dvojizbovom byte, no nebolo čo závidieť. 😉 Ale dom, je dom. Viac miesta. Držím ti palčeky, ale si myslím, že ty so svojou nekonfliktnou povahou to zvládaš v pohode. 🙂 🙂 🙂
Radka, tak cikať chodím stále aj ja. Len ja to priklincujem aj tým, že večer zjem aj pol melóna. 😀 No čo by som nedopriala malej Sáre. 🙂 🙂 🙂 Som zvedavá na koho sa budem vyhovárať po pôrode. 🙂

radkatom
1. aug 2009

Andrejka, s tým melónom sme na tom rovnako xixixixix 🙂))

silvuskaa
1. aug 2009

ahojte tehulky🙂 juj o tych horucich nociach mi ani nehovorte, vecer zaspim ako kabela a v noci sa zobudim na to ako mi je hrozne horko a este aj cikat musim, potom nie a nie zaspat. Keby aspon v noci je chladno.
Tieto horucavy su hrozne aj na tie vase opuchnute nozky, ja to nastastie nemam.
Andrejka aj mne najviac ...teda malemu ...chuti vecer melon a potom nie a nie prestat curat 😉
Juli neboj zvladnete to a potom sa uz budete len vytesovat z noveho domceka ked bude Samko na svete.

allinka79
1. aug 2009

melonik chuti aj nam... kazdy vecer kusok... 🙂

babullka1
1. aug 2009

ahojte..neviete ci uz perla porodila? 😉

saska73
1. aug 2009

andrejka čítam, že ti opuchajú nohy. Ak ťa obvodný lekár odporučí na cievne - predpíšu titaké podkolienky bez prstov. Skús, pomáha to, len sa to musí dať hneď od rána.

matka331
1. aug 2009

silvuskaa..ahooj...ja som citala na nete ze ak tak enmozes spat je dobre vypit pred spaniiim pohar tepleho mlieka ze vraj to robi zazraky.....🙂ja tak isto mam takyy problem vnoci musim cikat a auz pootm neviem zaspat zaspim a o piateeej som uz hore 🙂

zuzana1971
1. aug 2009

ahojte, neviete prosim poradit ako treba zamestnavatelovi nahlasit tehotenstvo a co vsetko k tomu treba? a pripadne na co si dat pritom pozor, aby som na nieco nezabudla, a nepokazila, dakujem 😉

andrejka10
1. aug 2009

Saska, ďakujem za radu. Ešte som o takých podkolienkach nepočula. 🙂 V pondelok idem do poradne, tak uvidím, čo mi povie lekárka. Možno si ich budem môcť v zdravmate zaobstarať aj sama bez predpisu.
Zuzana, ja som robila v malej firme, tak mne stačilo, len šéfovi povedať a bolo. Nepotrebovala som ani tehu preukaz. Ale vo veľkých firmách to zrejme takto fungovať nebude. 😵 😵 😵 Snáď ti ešte niekto poradí.

juliett99
2. aug 2009

dakujem babenky moje za podporu, si zlatucke,, ja tiez verim ze ten stres je len teraz okolo prerabky a potom si uz budeme nazivat 🙂
no tak s curkanim sme nantom asi vsetky rovnako,, ja chodim aj 6-7x za noc ale asi to ma aj suvis s tou vsadenou placentou.. a uz mozem aj ja hovorit o bolavych nozickach vcera mi riadne spuchli lytka aj clenky som mala jak take koly!! ☹ a boleli,, aj v noci som ich citila,,
a este k tomu sa piradala aj nespavost zaspim tak okolo 12 medzi 2-3 uz som hore asi tak hodinku a rano uz od 6 buntosim,, ☹

babulka ano perla uz to ma za sebou,, Simus mala 4400g a vsetko ok, perla sa zotavuje z cisarskeho, 🙂

babullka1
2. aug 2009

dakujem juliett..to bola riadna baba,moj mal 4050g a mala som co robit 😉

juliett99
2. aug 2009

to verim babulka,,a ty si ako rodila?? gratulujem s drobcekovi,, 🙂

babullka1
2. aug 2009

normalne,ale 14hodin som sa potrapila..dal mi zabrat...na konci som mala uz velke bolesti ale od vysilenia som zaspavala na stole,vazne nebyt toho ze tam mam manzela tak neviem 😝

alexandrah
2. aug 2009

ahojte juliett a kwetinnka - diky za rady, vsetko som nasla v tom madarsku, chicco sialenen drahy, 1 dupacky ze 22 eur, ale nasla som ten KIK, a super, skoro vsetko mse tam nakupili, teraz mali akcie na letne veci, odporucam!!!!!! (ked som sa pytala na cestu, myslela som, ze sa to vola KUK, a jedna pani ze KUK-KUK) - akoze mi zakukala 😎 . no inak 6 hodin nakupu, zmohlo ma to riadne, ale oplatilo sa, budeme tam chodievat. a v tom arkade som nakupila sebe (treba aj sebe urobit radost) 😀

juliett99
2. aug 2009

alex- a nasla si aj ten brendon obchod za arkadom??
ale super ze si dobre k spokojnosti nakupila,, a ze si aj same sebe urobila radost..😀 aco pekne si si na seba kupila,? 🙂

babulka,, takze ta Matusko potrapil ,, ale zvladli ste to na jednotu a ste zdravucky 😉

silvuskaa
2. aug 2009

matka horsie je ze ja mlieko nelubim, iba kakavko🙂 Ja nemozem spat len ked je horko a to je teraz skoro kazdu noc 😒
zuzana ja som tiez obnamila iba sefovi ze som tehu a nanajvys staci uctovnicke poslat kopiu tehot.preukazu...a to som robila v statnej sluzbe....ono to ale urcite aj zavysi od konkretneho zamestnavatela, treba sa poradit priamo vo firme kde pracujes.
babulka a mala si aj epidural alebo si vsetko zvladla bez?

alexandrah
2. aug 2009

ahoj juliett99 - nasli sme aj brandon, kupila som tam krasny fusak pre maleho, narodi sa v decembri, aj sme tam kukali prykrivky do postielky a obliecky a tak, kupime nabuduce, cca o mesiac, ked tam este pojdeme.
ja som si kupila v ca 2 rolaky, v hm take pyzamove gate, a este nausnice a nahrdelnik (a zmrzku 😉 😀 ).

byggyt
3. aug 2009

baby kde je ten KIK v Maďarsku?

alexandrah
3. aug 2009

byggyt - je aj v mosoni, oproti Tescu - tam je taky komplex, ze aj Humanic a tak, a v gyori je v obchodnom centre tusim Interspar?? no nie ten arkad - tam je Brandon, ale ten este kusok dalej za mostom na pravo, vidis od cesty. tam hned na zaciatku obchodneho domu nalavo.

byggyt
3. aug 2009

alexandrah- ďakujem, musím tam ísť pozrieť aj tak sa tam chystáme do gyoru, do Intersparu chodievame nakupovať a nikdy som si to nevšimla tak snáď niečo pokúpim

alexandrah
3. aug 2009

prajem dobry nakup, urcite si tam vyberiete, fakt tam bolo toho teraz vela, aj oproti kiku v gyori je taky obchod, kde maju aj detske veci, ale taky ako "cinsky", nie az take pekne ani taka kvalita, ale lacnejsie, ja som tam nenakupovala, a potom ten brandon v arkade, a v arkade samozrejme ze v hm tiez detske oddelenie, krasne veci, ale uz drahsie ... v tom kiku sme nakupili najviac.

alexandrah
3. aug 2009

inak, je tam niekde aj obchod s teh. oblecenim? som hladala gate, a nikde ... tak neviem, ci som zle kukala ... ale v blave stoja jedni ze 1400 sk, a na 2 mesiace mi to pride sialene ... potom aj tak ´vyhodim, tak hladam nieco normalne ...

byggyt
3. aug 2009

alexandrah- skús na Medenej v BA je tam obchod s tehu vecami a teraz je tam výpredaj snáď niečo nájdeš, aj mne sa zdajú tie veci drahé na pár mesiacov ja našťastie nosím ešte teraz svoje pôvodné ale na gumu, jesenné veci už nemám šancu navliecť tak to bude potom horšie a o zimnej bunde ani nehovorím to asi pôjdem niekam do sekáču veď čo s tým budem potom robiť

alexandrah
3. aug 2009

ahoj, aj ja teraz este nosim svoje, neni som moc nafuknuta ani nic, a uz som v 6. mesiaci, ale na jesen a zimu budem nejake rifle a tak potrebovat ... uz riesim, ze budem nosit manzelove svetre 😎 , a mamin kabat ... nemam radost z kupovania si veci velkosti typu XL, tak nechcem vela ani nic zbytocnéé, no ked je tam vypredaj, tak tam zajdem, a kuknem, hlavne gate su problem ...

byggyt
3. aug 2009

alexandrah- tak príjemný nákup poponáhlaj sa lebo tu na konovi sa to dosť rozšírilo aby ti to nevychytali 😉

juliett99
3. aug 2009

alexa,, takze ste super nakupili som rada. ze si bola spokojna,,

inak co sa tyka tych veci na zimu aj ja sa bojim ze do coho sa obleciem.. uz teraz som jak slonica,, a to kde je este november?? 😉
ja som pocula ze aj v NR sa da dobre nakupit v polygone,, asi tam budem musiet vybehnut,,

byggyt
3. aug 2009

juliett99- na fotkách vyzeráš super úpne v pohode, kde si kupovala kočík cez net?

juliett99
3. aug 2009

byggyt.. dakujem no dnes som sa hodila na vahu a uz mam 15 kil na sebe,, ☹ kocik sme kupovali v HC v babetkove ... www.babymania.sk a mali super akciu len za 337 ecek,, 🙂