Rady, triky a povzbudenia pre tehuľky. Pridajte sa

perla200
3. máj 2009

Ahojte dievčatá, chcela by som založiť túto tému, lebo je tu určite vela tehuliek, ktoré sa nevedia zaradiť do nejakej témy, ktoré zmeskali komunikáciu vo svojom mesiaci pôrodu a pod.....aby sme sa v tejto téme stretli a povzbudzovali sa a radili si samozrejme, kto sa pridá????

kuspitka
19. jún 2009

saska uz ho neberiem prestala som ho brat uz pondelok

kwetinnka
19. jún 2009

jaaj,ty si brala duphaston...tak potom nic,to je samozrejme...najdi si nieco pre tehotne ,n loptach...a je to fakt super, ahoj saska,dlho ta tu nebolo vidiet ..ako sa mate??

kuspitka
19. jún 2009

kwetinka ved najskor lekar povie a potom zacnem uz cvicit.nechcem byt velmi tucna..papam vela jablk

kwetinnka
19. jún 2009

ono to cvicenie ani tak nieje o priberani...ale o tom aby ta chrbat nebolel,aby si mala nejaky zdravy pohyb....opytam sa a uvidis...ja som v tvojom tt este korculovala:o)ale citila som sa skvelo..

kuspitka
19. jún 2009

kwetinka juj muz by ma uz prizabil keby som povedala ,ze chcem sa korculavat,ale ja od zaciatku tehu ma boli vsetko a spodok ani nevravim

saska73
19. jún 2009

ahoj kwetinnka - ked nestíham kvákať všade 😀 😀 😀 Som v téme Najkrajší vianočný darček, máme tam všetky podobné termíny pôrodu. Ale čítať Vás čítam - moc tu toho nepopíšete.
Mám sa dobre, len dnes mi je divne, asi nízky tlak a tiekla mi krv z nosa ale inak super. Všetky výsledky ok, na downa mi vyšlo 1:530 a na rázštep 1:2000, som plakala od šťastia. Az 15. júla idem na morfologický ultrazvuk, tak uvidím malinké 😵

kwetinnka
19. jún 2009

tak to uz bude velikee...ja idem 2.7 a uz som zvedava ze ju pomera,,,kolko naratla...lebo za posledne tri tt som aj ja narastla konecne som zacala nosit tehu nohavice,viem ze si tam...som ta tam minule zahliadla...decembrove mimca:o)
A gratulujem k tým vysledkom,super ze vysli dobre,aj ked vobec netusim ake maju byt tie normy...a ozaj uz drobca citis?

kwetinnka
19. jún 2009

saska ten pas co si tam spominala si budes objednavat? alebo niekde kupovat?

saska73
19. jún 2009

joj kwetinka ešte necítim mimi, čo tu kočky spomínajú tie motýlie pohyby, tak neviem, či sú to neni len črevá. Ale nejaký jasný pohyb, že by som hned vedela, že je to ono, to ešte nie. Tie výsledky znamenajú, že keby sa mi narodilo 2000 detí, tak 1 by malo rázštep.
Ten pás omrknem v jednom obchode u nás. Majú tam veľmi dobrý sortiment a predávajú tam tú značku Anita, predpokladám, že cenovo to bude okolo 30€, možno aj viac.

kwetinnka
19. jún 2009

to som z toho pochopila..ale presne ako su vymedzeene normy som nevedela.Ten pas tak nejak stoji...ja si len neviem predstavit ze by som ho cely august nosila...v tvojom pripade je to ine....ked si mala problemy s chrbticou,a hlavne velke brusko budes mat sept,oktober co uz nieje tak teeplo.
A to ze necitis pohyby...ja som zacala citit az okolo 22 ,a fakt zretelne 24tt,a teraz robi premety ako gymnastka.,,

saska73
19. jún 2009

Ešte tam má dosť miesta, tak nech to využije, kým môže 🙂
Aj ťa sem tam pichne v brušku, podbrušku? Mňa včera raz v ľavo, raz v pravo a manžel skonštatoval, že ako si malé pláva, tak sa vždy na konci odrazí ako v bazéne. 😀 😀 😀

kwetinnka
19. jún 2009

si tvoj muz robi srandu ale vcera som presne nieco take citila...ako keby sa odrazilla..normalne bolo vidno ako sa mi brucho hýbe.picha..ani nie..skor ked som cely den na nohach mam krce v brusku,a moj manzelib chodi a zistuje ci ho mam tvrde.niektore uz citia v 18TT ale vseobecne sa popisuje okolo 20TT.a s tym cikanim co ste sa bavili....uz chodim len raz za noc..a je fakt ze cez den tak casto uz nie,...ale ked je dobre otocena a kope do moc.,mechura nevyhnem sa tomu.

perla200
autor
19. jún 2009

baby kašlite na cvičenia..... ja som začala v 30tt tehu jogou..... a úplne to stačí....posilníte panvu a hotovo..... cmuk

kwetinnka
19. jún 2009

ja som bola zvyknuta...takze chodim rada....a ako casto chodis na tu jogu...predsa nam nejde len o panvove dno...ale aby som viac vladala....lepsie sa citila

saska73
19. jún 2009

Včera som bola taká dojatá a šťastná. samozrejme, že som sa rozplakala. Volala mi kolegyna, za chvíľku bude mať 40 rokov, teraz v júni sa jej narodilo po 10 rokoch dievčatko. Bol to jej 3 pôrod, hovorila že úplne rýchlo porodila, malinká sa narodila o 2,5 tt skôr ale úplne vyvinutá aj s vláskami. Manžel aj syn na ňu chodia nakúkať, že manžel plače od šťastia a chlapček, že jej pomáha, všetko ho okolo nej zaujíma, hovorila, že tak sú šťastní, že tomu nemôžu uveriť. Prežila si toho dosť - jedného chlapčeka jej totiž zrazilo auto a zomrel.

kwetinnka
19. jún 2009

no to je smutne..ale maju male stasticko...to je super.o)

perla200
autor
19. jún 2009

no kwetinka od 30tt nebudeš vládať aj keby si sviečku robila každý den...cvičím 3x do týždna aspon sa snažím....

no super....saska....ale to musí byť hrozné príst o dieťa.... teda to moje ani neni na svete a viem, že by som zan položila život.....

kwetinnka
19. jún 2009

tak vies ze nie uplne tak som to mylsela 😀 skor pre taku cekovu kondiciu...podla mna to nieje na skodu..

perla200
autor
19. jún 2009

neni to na škodu....ale ja si tiež niekedy neviem uvedomiť, že nevládzem..... a to je najhoršie.... kondícia v tehotenstve? čo ja viem? no netreba len ležať ale aj niečo robiť.... a to úplne stačí.....

silvuskaa
19. jún 2009

Ahojte🙂 tak ja uz dovolenkujem a oddychujem doma, teda planovala som oddychovat. Dnes od rana nieco umyvam a upratujem, uz sme mali pekny neporiadok. Nezvadam toho tak vela ako na zaciatku, hned sa zadycham a nevladzem. Parli tiez mavam v noci krce v lytkach, dr. mi povedal ze je to normalka v tehu a ani magne mi nejako extra nepomoze:(

hathor1231
19. jún 2009

silvuskaa,
pekne si to rozdel. nieco porob v dome, oddychni si, vyloz nohy, vyvenci psika,ak mate, a tak. ja si po kazdej narocnejsej aktivite dam chvilku s vylozenymi nohami a znova pokracujem... netreba to prehanat. ak to jeden den prezenies,budes to citit aj na dalsi, aspon ja ano... krce v nohach som mavala aj ja, ked som este pracovala. teraz uz nemavam a vraj je dolezita aj poloha v akej spis- takze na lavom boku a s vankusom medzi kolenami 😉 mne to pomaha, teraz si uz aj brusko podkladam vankusom (som 34tt) 😀 skus si vykladat nohy,vzdy ked nozes, vela pit a spinkat v tejto super polohe ( 😒 )...

silvuskaa
19. jún 2009

hathor dakujem, skusim ten vankus🙂
No so psikom chodim von a mas pravdu, netreba to prehanat lebo potom vecer ledva stojim a mam otvorene oci.

hathor1231
19. jún 2009

ja mam uz prax, som doma od 24tt, takze som uz zabehnuta a takmer kezdy den je rovnay 😒 ,kym nepride moj priatel z roboty... tie prechadzky so psikom su super,aspon ta udrzi v akej takej kondicke 😉 ved ked ta ta chlpata hrcka laka von, musis aj ked sa ti taaak nechce...
je na case sa setrit,uz si musis zvyknut,ze si trosku vacsia a vela veci uz nezvladas ako predtym. ja si zacinam vsimat,ze 20 minut do centra mi zacina robit problem- cele tehu chodim pesky na nakupy a po doktoroch- treba sa hybat 😉
ten vankus isto skus, mne ani nohy neopuchaju a je to poloha super aj pre babo, mate dobry prietok krvy a male aj viec kyslika 😉 a takisto to pomaha aj pri zapche 😉
tak si bez dat cajik a nohy hore 😀

silvuskaa
19. jún 2009

presne to poznam aj ja ked moj chlpac stoji pri dverach a vola ma von a mne sa tak mooooc nechce 😀
Idem si dat mineralku a teraz pri pc mam nohy na stolicke vylozene. Inak myslis ze neublizujem malemu ked pri upratovani sa stale naklanam a natahujem a podobne? Niekedy mam z toho taky zly pocit, ze ako sa citi ked robim taketo pohyby.

hathor1231
19. jún 2009

zober si,kolko je tehu mamiciek,co sa naklanaju a zdvihaju svoje ratolesti. ak nic neprehanas a nemas rizikove, tak by to problem nemal byt. vsetko z mierou a ak citis,ze ta pri tom boli brusko,tak prestan. ja mavam tiez problem povysavat (to robi len moj priatel-ja som uz neni schopna), okupat psika, ked sa naklanam nad vanou, s pedikurou alebo s odnesenim pradla von na vesiak (pomaha mi priatel)😀 svoje aktivity vzdy prisposobuj brusku a ak sa citis unavena, oddychuj a spina ti z policky neujde (bohuzial 😀 ). sama budes vediet,co ti je prijemne a co nezvladas. ak je nieco tazsie,odnes to na viackrat a ak to nie je mozne, nechaj to na partnera 😉 urcite sa nenamahaj a nepremahaj. kazdy krocik blizsie k porodu znamena aj tvoju neschopnost urobit vela veci bez pomoci, ale na to su tu dvaja rodicia- preto vzdy poziadaj partnera aby ti pomohol a najlepsie, ak narocne aktivity nechas vylucne na neho 😉 😉 😉 ved ho vyuzi 😉
ak nieco potrebujes vziat zo zeme, skrc sa v kolenach a nie v pase, tym si budes menej tlacit na brusko 😀

silvuskaa
19. jún 2009

Teraz naposledy som este kupala psa ale najblizsie strihanie aj kupanie ostava na manzela🙂 Moc ti dakujem za rady. Kde budes rodit??

hathor1231
19. jún 2009

v birminghame- ja som v anglii 😀

silvuskaa
19. jún 2009

Aha, je to tam lepsie ...myslim co sa tyka lekarskej starostlivosti?

hathor1231
19. jún 2009

hroooooooooooooooooooooooooooooooooooooooza 😖

silvuskaa
19. jún 2009

Vazne? a po porode chces zostat v Anglicku, uz tam asi byvate nastalo vsak? Ja sa uz napchavam salamovym chlebom. Taky cerstvy mäkky ja mozem🙂