Rady, triky a povzbudenia pre tehuľky. Pridajte sa

perla200
3. máj 2009

Ahojte dievčatá, chcela by som založiť túto tému, lebo je tu určite vela tehuliek, ktoré sa nevedia zaradiť do nejakej témy, ktoré zmeskali komunikáciu vo svojom mesiaci pôrodu a pod.....aby sme sa v tejto téme stretli a povzbudzovali sa a radili si samozrejme, kto sa pridá????

kwetinnka
10. jún 2009

Svistik to je super ze je vsetko v poriadku..ja KED Sm si myslela ze mi tvrdne brusko volala som doktorke ze ci to moze byt ona,povedala ze ked tvrdne mala by som ho ako koleno,ale niekedy ked mam tazsi den tak ho mam tiez take tvrdsie a nic necitim..tak neviem,lebo ked sa mi to zdalo prvý krat citila som aj ako keby stahy.Mala som si dat len magnesko,takze ked si ho dam,jeto potom lepsie,ale neviem ake s tým maju skusenosti ine dievcata 🙂

svistik
11. jún 2009

Dakujem... musim sa pre istotu popytam doktorky 🙂
Dievcata! rano idem s deckami na skolsky vylet!! trosku mam obavy, ale som si povedala, ze paprat sa sn ikym nebudem! Najmensi problem a volam rodicom nech si pre svoje ratolesti pridu!
Ja som taka hlupa! Najprv som nechcela ist vobec, ale potom mi doslo, ze uz buduci rok s nimi nebudem a bolo by mi to luto, tak som sa nakoniec rozhodla, ze pojdem! Len dufam, ze budu ohluduplnejsi kvoli mojmu brusku 🙂

Idem ja so psom von a spinkat! Neviem, ci tu niekto je, ale to je jedno! Prajem vam vsetkym dobru nocku a krasne snicky!!

kwetinnka
12. jún 2009

ahoj svistik,tak dufam ze si vylet zvladla v pohode,aspon este budes matr s nimi posledne zazitky, mm mne v 16 tt nikto neveril ze som tehu....zacalo rast az od 24tt. Tak si to uzi:o)
Vyzera to tak ze tu nikto od vcera ani nebol

juliett99
12. jún 2009

ahojky tehulky ,, 🙂 jak sa tu mavate?,
my sme akoze uz po obede , zjest sa to teda dnes nedalo. este ze mi dnes poobede pridu palacinky.. 😀

silvuskaa
12. jún 2009

Ahojte🙂
Juli no tak to musel byt dobry hnus ked si to nezjedla ani ked si bola dobre hladna. Ako sa mas? Male kopka??🙂

juliett99
12. jún 2009

silvuska to teda hej,, a akurat drobec zacal kopkat.. uz je to citit ako velke bubliny.. 😀 😀

tak vcera to sono nebolo a dnes zas na neho cakam. Vcera vecer som zas zacala pocitovat bolesti v podbrusku. Sestricka mi chcela sama dat infuzku ale nakoniec si prezrela moju kartu a volala doktorovy. Ten kazal nech ma nahra to som bola na nejakych pasoch ci co to.
Podla sestricky to bolo ok a poslala ma na izbu ze zavola doktorovi ten za chvilocku doletel prehmatal ma a nasadil 500ml magnezia a nospu od bolesti.
Ja sa tym cisla nerozumiem co tam boli najskor tam naskakovali 17-18 striedavo a potom zrazu hop na 21 tam som bola asi ccca 15 minut.
po infuzke sa zas ulavilo a spinkala som jak babatko. Mas pravdu ze im to mam radsej stale dokola omielat ze ma boli.
dufam ze sa to vsetko coskoro zlepsi.

silvuskaa
12. jún 2009

jej tak uz su aj bublinky? Gratulujem🙂 Za chvilku ti bude poskakovat cele brusko 😀
Inak ked som bola na 3D tak mi lekar hovoril ze ma maly pevne kosti, ze ci pijem vela mlieka, tak som sa len pousmiala ze ja mlieko nelubim. Ale zato pijem kakavo, aj jogurty sa snazim jest a v poslednej dobe mam zavislost na krupicovej kasi.

juliett99
12. jún 2009

veru mliecko teraz ja nemusim,, ani nic mliecne. Drobec sa uz teraz podoba na tatu ten nelubi nic mliecne 😀 😀
aj ja som objednana na 3D az na 7.7 dufam ze do vtedy sa to vsetko uz zlepsi. 🙂

silvuskaa
12. jún 2009

Tak to pojdete urcite k Dr, Brestanskemu ze? Je to tam vazne super. Hlavne ze pozrie cele babo, od hlavicky az po nozicky 🙂

andrejka10
12. jún 2009

Ahojte tehulky. Tak konečne som sknočila so skúškami. 😀 Oficiálne som v tretiaku. To bude zábava s malým bábom štátnicovať. 🙂 🙂
Juliet, ale pozerám, že to zvládaš statočne. Tak len tak ďalej. 🙂 🙂
Svistík tebe držim palce. Určite si dnešný výlet zvládla na výobrnú. Si šikulka, že si sa na to predsa len dala. Detváky ti budú vďačné. Ja si pamätám, ako sme sa my ako deti tešili na koncoročný výlet. 🙂
Ináč, čo dnes porábate, my tu v PP máme otrasné počasie, chvílu je zima fúka vietor, chvíľu prší, chvílu svieti slnko, no otras. Takže, žiaden program. ☹ Aspoň môžem pokračovať v prepchávaní 😝 😝 😝

saska73
12. jún 2009

Ahojte dievčatá, pravidelne sem k vám mrknem i ked si viac píšem v téme: Najkrajší vianočný darček - tam sú plodnejšie autorky príspevkov 😀 I ked vôbec sa Vám nečudujem, že nepíšete, ked máte toho tak veľa, škola, práca.
Tak ty už juliet cítiš malinké sa hýbať 😵 to musí byť super pocit, sa na to veľmi teším.
Andrejka blahoželám k skúškam.
Som dnes veľmi šťastná, výsledky AFP testov dopadli dobre, aj krv na protilátky, aj krvý obraz, EKG všetko mám dobré, tak sa teším. Len ma teraz v 2 trimestri nechutenstvo trápi. Zo zeleniny zjem len: mrkvu, hrášok, kaleráb, karfiol. A nemôžem pozerať TV noviny, pretože ma každá zlá správa rozplače.
Inak čím ďalej viac som presvedčená, že to bude dievčatko. 🙂

andrejka10
12. jún 2009

Super Saska, teším sa s tebou. To je fajn, že ti dobre dopadli všetky odbery. Myslíš, že dievčatko??? Aj my sme 4 mesiace moje brucho volali Ľudo (po tatikovi) 😀 😀 😀 A dnes vieme, že čakáme dievčatko. 😉 Ale musím povedať, že pri prvom som na 100% vedela, že je to chlapec, aj to tak bolo. Lekár po pôrode povedal, máte syna a ja mu na to , ja viéééém, ale dopredu sme to nevelei. 🙂 🙂
Saska ďakujem.

svistik
13. jún 2009

Ahojte dievčatá!!!

som strašne rada, že som tu našla samé pozitívne správy!! Hneď mi je lepšie 🙂
Nedávno som sa vrátila z toho školského výletu... taká som prišla nahnevaná, demotivovaná a sklamaná!!! 3 deti mi nechceli rodičia pustiť na výlet, tak som ich obvolala a presvedčla aby ich pustili! Myslíte, že som sa dočkala nejakej vďaky!! Ani len ďakujem mi nepovedali!!! A to nehovorím o tom, ze 18roční ľudia nemajú základné návyky slušného správania ako napr. používať slovíčka ďakujem, prosím.... a chalani ani v päte nemajú čo znamená slovíčko gentleman!!! Všetko 3x ofrflú kým niečo vôbec urobia a keď to nakoniec urobia tak len tak aby sa nepovedalo!!

Viem, že je to z cesty, ale normálne mám depky, že do akého sveta sa nám idú narodiť naše malé bábätká!!!

Nechcela som byť taká pesimistická, ale fakt to teraz vnímam oveľa intenzívnejšie... a strašne som sa potrebovala vykecať!

Prajem vám všetkým krásny deň 🙂

hathor1231
13. jún 2009

svistik,
pracujes v skolke alebo v skole?
to ta obdivujem! ja by som na tolko deti pokope nemale nervy 😠 sa pri nich aj nabehas,co?
tak drzim palce 😀
a este ti tvrdne brusko (som citala na predoslej strane..)?
mne tiez dost casto tvrdlo, teraz uz nie, mam relax... 😀

allinka79
13. jún 2009

ahojte
potrebujem sa poradit.. mozem sa kupat v mori, jazerach, bazene, ked som tehotna? Nemozem s tym mat problem?

svistik
13. jún 2009

ahoj allinka!!

no... ono je to dost riskantne kvoli roznym infekciam... a terza si na taketo veci ovela haklivejsi ako kedykolvek predtym... Ale na druhej strane sa nemusi stat nic... ale ja osobne, i ked plavanie zboznujem, tak to neriskujem!
Neviem co na to ostatne, ale uz sme to tu raz riesili.... a neviem... ale v utorok idem do poradne a mam vplane sa o tom podrobne informovat u lekarky, pretoze by sme predsa len chceli este v auguste ist na dovolenku...

allinka79
13. jún 2009

svistik dakujem. Ja idem o mesiac doChorvatska... bazen vynecham, ale more by som chcela... mama vravi , ze ked si dam tampon, malo by to byt ok. Ale neviem, ci chcem... lekarovi idem az po dovolenke, takze sa uz nemam kde pytat, preto sa pyatm tu...

monyz
13. jún 2009

Aj my sa chystáme o mesiac do Chorvátska,dosť ma zaujíma to čo Teba allinka79. Mojej kamoške lekar dokonca zakazal plavať keď išla pred rokom na dovolenku v nejakom 4 mesiaci. Mne lekárka povedala, že nie je problém, môžem ísť, ale na to plávanie sa jej chcem najbližše opýtať. Vraj nie každá môže do vody.

allinka79
13. jún 2009

moj vie ze idem do chorvatska a nevravel nic... tak snad...
potom ma pripadne prosim informuj... ale asi radsej mailom.. neviem, kedy sa sem zase dostanem.... fakt ma to zaujima
kam do chorvatska idete?

monyz
13. jún 2009

Jasné, dám Ti vedieť. Kde zistím tvoju mail adresu? Som tu dnes prvý krat 😔 My ideme na Kaspilansku rivieru, je to blizko Splitu.

allinka79
13. jún 2009

my na istriu... je to blizko a ideme autickom
tu je nejaka interna posta, ale neviem,a ko funguje... moj sukromny mail je allinka79@gmail.com

monyz
13. jún 2009

ok, pridám si Ta kedze som tiez na gmaily. Inak aj my ideme autom, aby som mala pohodlie 🙂

allinka79
13. jún 2009

dobre. dakujem

andrejka10
13. jún 2009

Ahojte babenky. Aj ja idem tohto roku na dovolenku, ale na materskúúúúú 😀 😀 😀 😀
Nie, teraz vážne, to je super, že to ešte stíhate. Aj ja by som chcela ešte ísť, hlavne kvôli Andrejke, tá by veľmi chcela. No neviem, ako si to zariadime, keď mám termín 24.08. , zvyknem rodiť 14 dní skôr. No, neviem, neviem, keď, tak možno niekde tu na Slovensko, také Štúrovo. Uvidíme???????
Svištík, ty pracuješ s takými staršími žiakmi???? 18ročnými???? Hmmm, to ti teda nezávidím. Ale v jednom máš úplnú pravdu, dnešné deti a to je jedno či 8rokov, alebo 18, to je niečo strašné. Bežne sa stretávam, s drzosťou, aroganciou ........ ale to je v ich rodičoch. Pretože, keď mi sopliak hodil na auto sáčok s vodou z 11 poschodia, samozrejme spučil strechu na aute, videli ho ľudia a jeho rodičia zapreli. Tak, čo sa potom čakáme od detí???? Ja by som svoje deti patrične potrestala a museli by niesť zodpovednosť za svoje konanie. To by som urobila ja, ale veľa rodičov na svoje deti nedopustí a v tom je problém.

perla200
autor
13. jún 2009

baby v mori by som sa kúpala inde nie..ale predávajú v lekárni také špeci tampony pre tehotné s ktorými sa môžu kúpať tak sa opýtajte v l ekárni.... ja by som tak isla, my chodíme do chorvátska na dva týždne a tento rok nejdeme samozrejme, ale tak by som si isla oddýchnuť..... užite si to.... cmuk

allinka79
13. jún 2009

perla vdaka, skusim sa opytat. ale nelaka ma to, radsej bez...

monyz
13. jún 2009

ďakujeme za radu 🙂 skúsim sa opýtať v lekárni na tie tampóny. Veď bež si oddýchnuť niekam na Slovensko 🙂

andrejka10
13. jún 2009

Tehulky, zabudla som sa opýtať, či nemá niekto skúsenosť s nákupom cez internet a konkrétne s www.rajdeti.sk. Vybrala som si tam celú súpravu baldachýn, konštrukcia, paplónik ...... a všetko okolo. Tak preto ma to zaujíma. 🙂

perla200
autor
13. jún 2009

alinka čo bez?
monyz - no boli sme v apríli na horách....ale v mojom stave sa mi nechutí už nikde ist....ani len na opekačku🙂)))

no ja nie andrejka, ale podla mna je to hrozne drahé.... ja som to v madarsku kúpila o 1000sk lacnejšie

andrejka10
13. jún 2009

V Polsku boli lacnejšie, keď sme boli, ale ružový nebol kompletný. No a včera som pozerala tu obchody v Poprade a mali škaredšie, bez konštrukcie, bez plachty a volánika, a aj bez zavinovačky a stáli 2.300,-- no a oni majú peknučký ružovučký, s tými vysiacimi srdiečkami a stojí cca 2.800,-- + poštovné. Tak ja neviem, zdá sa ti drahé????
Perla, nemáš foto baldachýna v albume??? Rada by som si pozrela. 🙂