Rady, triky a povzbudenia pre tehuľky. Pridajte sa

perla200
3. máj 2009

Ahojte dievčatá, chcela by som založiť túto tému, lebo je tu určite vela tehuliek, ktoré sa nevedia zaradiť do nejakej témy, ktoré zmeskali komunikáciu vo svojom mesiaci pôrodu a pod.....aby sme sa v tejto téme stretli a povzbudzovali sa a radili si samozrejme, kto sa pridá????

babullka1
9. máj 2009

A nieco ine ako mlieko??? 😒 😒 😒

dadkag1
9. máj 2009

Hadam ma tu babulky nieco poradia co zarucene pomaha 🙂 🙂 🙂

babullka1
9. máj 2009

No veru mohli by nam poradit 😉

juliett99
10. máj 2009

ahojek tehulenky krsnucke,,, 🙂 🙂
ja ked ma chyti palenie tak mne pomoze iba fatra,, 😉 😉
nejako nemam na vas csa koceny,, ospravedlnujem sa, ale mam doma draheho, tak sme spolu,, a debatime o tom kedy uz konecne zacne s tou prerabkou,, domceka,,

ozaj babenky,, vcera som mala nejake divne pocity ci je vsetko ok, lebo ma nic nebolelo ani prasia,, ani nejake chute na polievocky som nemala,,
no ale dnes uz je to ine,, prsia zas pekne bolia a aj hladna som,, ako predtym xixixi 😀 😀 😀 😀
prajem vam krasnucnu nedielku,,, 🙂 🙂 🙂

perla200
autor
10. máj 2009

ahojte tehulky....ja sedím doma, lebo vonku mi je strašne teplo:((((

na pálenie záhy nemám nič...lebo to jediné ma asi obchádza - chvalabohu🙂

inak mna začali bolieť kríže...teda jeden "kríž" na pravej strane...ale to ako pri menzese, tak som sa naplasila a môžu to byť že vraj tie falošné kontrakcie:((( ale že vraj je to normalne...dúfam teda...

andrejka10
10. máj 2009

Ahojte tehulky. Prišla som len nakuknúť. Náš Luky dnes naučil byciklovať malú bez pomocných koliesok. 😀 Takže mu z vďaky uvolním PC. 😀
Žaha ma zatiaľ nepáli, to je super, ale tie kríže bolia niekedy aj mňa. 🙂 A po chvíli to prejde. Ale musím si oddýchnuť, sadnúť. 🙂
Dnes ma počasie zmorilo, normálne som si poobede pospala 😀 Bolo krásne teplo a potom taký májový dážď. 😉

babullka1
10. máj 2009

Ahojte babule 😀 ako ste sa dnes mali?mna uz druhy den bolia krize na lavej strane ☹ ale tak poriadne....tak som skoro cely den oddychovala a teraz som sem aspon nakukla.My uz sme sa konecne dnes s manzelom dohodli na farbach izieb....bud.tyzden uz malujeme 😀

perla200
autor
10. máj 2009

babulka....mame rovnaký problém....ale mna to už preslo...mna to zabolí tak raz za den na pár sekúnd..... 😅

miabla
10. máj 2009

Veľa mlieka 🙂 ... niekedy aj lyžička sódabikarbóny (ale mne nič okrem mlieka nepomohlo) a to ma pálilo ako fras 🙂
Alebo skúste poprosiť gynda, aby Vám predpísal ten tekutý biely prášok v sáčku - antacidum (Maalox - aj bez predpisu😕 ), ale bábätku to neublíži.... Vyhýbajte sa kofeínu, sýteným nápojom a papajte častejšie ale pomenej. Toť moje rady, dúfam, že pomôžu 😉

inffinity
11. máj 2009

ahojte holky, dlouho jsem tu nebyla nějak nestíhám 😒 mě žáha začala pálit až kolem 30tt a je to někdy mazec, ale pomáhá mi aloe..a taky piju mlíčko a nebo sním kostku sýra..a když nemůžu kvůli tomu spinkat, dám si výše polštář pod hlavnu..a kříže ještě chvilku a padnu ☹ a nebo mi odpadne pravá strana .. co my si musíme pro ty naše malé sluníčka vytrpět.. 😀 😀 ale už se toho našeho pokladíku nemůžu dočkat 🙂 pěkný den holky, žádné komplikace a at vás nic nebolí ani nepálí 😎 PS: začala mi opuchovat pravá noha ☹ je jak by nebyla moje, kotník jsem neviděla už dva dny a občas mě to bolí..nevíte co s tím, kromě sezení s nohama nahoře?Mám tu spoustu věcí na práci nemůžu jen tak sedět celý den.. díky za rady pa pa 😉

michala.l
11. máj 2009

jeeejbabule, som tu tri dni nebola....mam co citat cely den 🙂
Mne na kyselinu zaberala jedine jedla soda (bicarbona) .... ine nepomahao 😖 .... no idem sa ja pustit do citania... 😅

juliett99
11. máj 2009

ahojcek zienocky tehulecky,,,aky ste mali vikendik a den matiek??? 😀

lily1983
11. máj 2009

ahojte babusky 🙂
ja velmi nemam palenie zahy, tak ako mi aj skoro nic cele tehu nebolo..klop klop klop..
uz mam len mesiac pred sebou, tak snad ani nebude.. ale ked som aj trosku palenie zahy mala,
pomohlo mi vzdy mlieko.a mohla som kludne spat..
je pravda, ze palenie zahy ma nieco spolocne s tym kolko bude mat babatko vlasov???

andrejka10
11. máj 2009

Ahojte tehulky. Pozerám, že ako začal týždeň, tak sa to tu rozbehlo. 🙂 🙂 🙂 A ja sa musím začať učiť. Už mám skúšku za skúškou. ☹ Ale ja som radšej tu na konikovi. 😉
Aj ja som počula, že keď páli záha, tak bábo bude vlasaté. 😀 Ale to sú len povery ......
Dnes ma malá Sára vystrašila. Od rána som necítila pohyby a zvikneme mať už za sebou futbalový zápas. 🙂 Uff. Ale konečne sa ozvala, tak sa tešííím. 😀

juliett99
11. máj 2009

andrejka, asi si trosku dlhsie pospinkala sarinka,, 🙂 🙂 🙂

v sobotu som trosku viac chodila a vcera som mala pocit ze mi brusko tvrdne a zacinali mi krce,, aj som mala jeden alebo dva ale teraz som ich citila na pravom boku pod rebrami aj ma to este stale pobolieva, a v noci ma nieco dost silno a bolestivo stuchlo,, ale pochybujem ze by to uz bol nas drobcek..
dufam ze ked pojdem v stredu k dr,, tak bude vsetko ok..
jeejjj a veru uz tam svieti 15tt ,, jejky to ale leti super, 😀 😀

svistik
11. máj 2009

ahoj dievcata!!
Juliett... ja som toho pre zmenu vcera viac pobehala a dnes ma hrozne boli brusko... to oddychovanie a valanie sa asi ma nieco do seba... vzdy ked viac pochodim tak mam bolesti a potom sa bojim o malinke...

babullka1
11. máj 2009

Ahojte babule,ja som akurat prisla z mesta..tolko vybavovania som mala ze som myslela ze uz to nezvladnem 😒 Vonku je hrozne teplo a nedalo sa mi poriadne dychat,tak som stastna ze som doma 😀

juliett99
11. máj 2009

svistik ved to citime sa lepsie a uz si myslime ze je vsetko ok,, a mozeme uz behat ako predtym,, a vidis ako sama pises to lezanie ma nieco do seba..
takze teraz uz zas musime posluchat uja doktora,, 🙂 aby nasi drobcekovia boli ok,, 🙂 🙂

svistik
11. máj 2009

ved to... a ja som sa uz chcela nechat vypisat na najblizsej kontrole... to uz budem mat za sebou 12tt, ale neviem ci to mam riskovat... Mozno uz zostanem doma do konca skol. roka a potom si vezmem na leto dovolenku..

juliett99
11. máj 2009

ved moja ak by si sa zle citila asi by bolo lepsie ak zostanes domka,, lebo ako vies skolstvo a deticky teda daju riadne zabrat,,
ved uvidis co povie doktor na poradni,,

babullka1
11. máj 2009

Baby ja som bola na PN od zaciatku a dnes kontola mi ani raz neprisla a poriadne som sa bala ze dojdu....a dnes mi jedna pracovnicka na socialke povedala ze preco som sa nespytala -ze tehotnym u nas nechodia,no sila....skoro som sa to dozvedela 😠

svistik
11. máj 2009

a to ja som sa na to pytala... lebo je jedna tema o kontrolach zo socialkach, ale nikto nic presne nevedel... ale vacsinou tam pisali, ze nechodia, ale jedna predsa len napisala, ze ona kontrolu mala tak neviem....
Ale mam znameho doktora gynekologa v nemocnici, tak mi povedal, ze keby mi prisla kontrola a nie som doma, tak mam prist a on mi da peciatku, ze mi bolo zle a bola som v nemocnici na vysetreni 🙂

babullka1
11. máj 2009

Svistik ja som myslela ze ma tam porazi ja sa tolko mesiacov stresujem a ona mi povie hento..... 😀

svistik
11. máj 2009

no to ti verim... ja som najprv nikam nechodila a potom som si povedala, ze mi z toho zacne hrabat, tak som mu zavolala a teraz chodim po troske von.... ved to je na hlavu, aby clovek ani paty z domu nevytrcil....

babulka... a inak sa ako citis??? vsetko v poriadku??

ja pred vsetkymi tajim ako blbec, ze cakame babatko... kazdemu len klamem preco som PN, uz ma to nebavi ☹

andrejka10
11. máj 2009

juliet, aj mne bývalo občas tak zle, tvrdnutie bruška, aj bolesti ako pred menzesom no otras. Ale vždy to bolo, keď som viac chodila, alebo viac fungovala.Teraz je to už lepšie. Pomáhalo mi oddýchnuť si, sadnúť si. No tak to aj u nás doma vyzerá 😀 Ako by veľká bomba vybuchla.A malá, tak tá si asi naozaj potvorka jedna dnes dlhšie pospinkala. 🙂
Ale o kontrolách neviem nič. ☹ Tak v tom Vám neporadím. Ale tehulky by mali chodiť aj von a nie len byť doma zamknuté. Riešia to vychádzkami????, alebo naozaj nechodia kontroly???. Ja som mala známu na PN, keď bola tehotná a jej zase stále šéfka v čase obeda, vždy volala na pevnú linku a kontrolovala ju tak, či je doma. No hrúza. 😕 😕 😕

andrejka10
11. máj 2009

Svistik, prečo to tajíš? Veď to je radosť byť tehulkou.

babullka1
11. máj 2009

Svistik,mne sa to nepodarilo tajit,kedze som hend na zaciatku krvacala a bola v nemocke ☹ Teraz sa citim celkom dobre,len ma dost bolievaju krize a uz si pripadam strasne nemotorna 😠 tych 15kg asi robi svoje....dnes som tak kukala po obchodoch na pampersky ze kde sa asi najviac oplati kupit a aku znacku,ale vychadza to vsetko aj tak sakra draho 😠

svistik
11. máj 2009

andrejka... ja som tieto Vianoce prisla o babatko a to somm bola uz na zaciatku 14tt a vtedy to vsetci vedeli a bolo to velmi bolestive kazdemu vysvetlovat co sa stalo (i ked nevieme co sa stalo) a preto som sa rozhodla tajit to co najdlhsie... Pre mne je tehulkovanie po tej skusenosti uz troska strach, ale snazim sa tesit sa z toho ahovorit si, ze tentokrat to uz musi vyjst 🙂

hanam
11. máj 2009

Ahojte 😉 nechodi niektora z vas na predporodne kurzy na Kramare? Chcela by som sa prihlasit no neviem ako a kedy zacinaju. Alebo aspon nejake ine v BA. 😉

andrejka10
11. máj 2009

Prepáč Svistík, nevedela som a je mi to ľúto. Neboj sa tento krát ti to určite vyjde. Som o tom presvedčená. Držím ti všetky palčeky. 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂