Rady, triky a povzbudenia pre tehuľky. Pridajte sa

perla200
3. máj 2009

Ahojte dievčatá, chcela by som založiť túto tému, lebo je tu určite vela tehuliek, ktoré sa nevedia zaradiť do nejakej témy, ktoré zmeskali komunikáciu vo svojom mesiaci pôrodu a pod.....aby sme sa v tejto téme stretli a povzbudzovali sa a radili si samozrejme, kto sa pridá????

juliett99
3. máj 2009

no a tiez by to malo byt v 3kombinacii ,, a ked by bolo mozne tak cerveny,,, 😀 😀 😝 😝

perla200
autor
3. máj 2009

no červený máme aj my ale v kombinácii so šedou.....už som tu

svistik
3. máj 2009

Ahojte!!! My sme este kocik nevyberali, ale trojkolku tiez nechcem... raz som videla jednu maminu ako sa s tym trapi lebo sa jej stale otacalo to predne koliecko a mala som pocit, ze po hodinovej prechadzke musi byt z toho nemotorneho kocika uplne vycerpana!!! 🙂
A moja sestra mala trojkombinaciu a bolo to uplne super... Ozaj a este som citala, ze pre dieta je ovela lepsie (teda ked uz je vacsie a je v bugyne), ked sa pozera na maminu pri kocikovani ako ked sedi opacnym smerom... zevraj ten ocny kontakt prehlbuje vztah medzi matkou a dietatom 🙂

svistik
3. máj 2009

Ozaj dievcata pisali ste, ze ste PN... mate diagnozu 020.0? uz som sa pytala aj dievcat v tej teme ale neodpovedali... niektore tam maju vychadzky ale mne lekarka povedala, ze s touto diagnozou vychadzky nemozem mat??? ako je to s vami??

babullka1
3. máj 2009

Ahoj svistik,ja som bola tiez od zaciatku tehu s touto diagnozou doma na pn a tiez som vychadzky nemala,doktor mi napisal vychadzky az po 20tt .

svistik
3. máj 2009

dakujem za odpoved... ja to uz potom potrebovat nebudem... v lete budu prazdniny tak sa necham vypisat a radsaj si vezmem dovolenku 🙂 a budem si uzivat leto s dlhsimi prechadzkami 🙂

babullka1
3. máj 2009

Svistik...a ty robis v akom zamestnani?ja som si dovolenku ani nestihla vycerpat,ale ani my to nevadi,este stale som PN a za 2tt nastupujem na MD 😀 😀 😀

svistik
3. máj 2009

ja som ucitelka takze v tomto mam dost vyhodu... a vlastne preto som chcela zostat PN, na stedry den 2008 som prekonala potrat a jeden by neveril kolko sa clovek v skole narozculuje a uz som to nechcela riskovat, takze tu Pnku som si vynutila!!! a co ty?? co robkas?

babullka1
3. máj 2009

svistik,tak to s tym potratom mi je velmi luto 😔 ale toto tehulkovanie isto dopadne dobre 😉 Ja som robila v jednej vinoteke casnicku ale kedze som mala hned od 6tt problemy a stravila som vyse mesiaca v nemocnici,tak mi doktor uz do prace nedovolil ist 😠 Ale ani mi to nevadilo,kedze som si nakoniec v nemocnici polezala este 2x

svistik
3. máj 2009

tak to je uzasne, ze ste uz tak daleko a verim, ze vam to vsetko dopadne dobre... Ten potrat bol tazky, ale medzitym sme organizovali svadbu tak mi to nejako rychlo uslo a 2 tyzdne po svadbe, este som sa nestihla ani spamatat a uz bol pozitivny test, tak sa znova tesim... uz trosku opatrnejsie, ale tesim... s cim si mala problemy ak mozem vediet...

babullka1
3. máj 2009

Jej,to je super ,ze uz 2tyzdne po svadbe 😉 Ak sa mozem spytat v ktorom tyzdni si vtedy na tie vianoce bola?Ja som mala dost velky hematon,kt.bol aj zle umiestneni,takze hrozilo ze tym ako sa vyplavi tak zo sebou vyplavi aj ten plod.Potom ma z nemocky pustili a o dva dni som tam bola znova s tym ze krvacam...takto to slo az do konca 3mesiaca a potom sa to uz zlepsilo,ale v 27tt ma maly dva dni skoro vobec nekopal a tak ma poslal doktor do nemocky zas 😢 nastastie sme ale v poriadku zatial 🙂

svistik
3. máj 2009

bola som uz v 14tt... o to to bolo tazsie... cakali sme kym prejde prvy kriticky trimester, i napriek tomu, ze vsetko slo hladko (teraz viem, ze to bolo ticho pred burkou) a ked som zacala druhy trimester stihli sme o tom vsetkym povedat, nech sa tesia s anmi a potom vzdy ked som niekoho stretla, padali otazky typu, brusko ti uz rastie? aky ste uz velky? a to sa nedalo vydrzat... a este tie reci typu... je mi to luto, viem ako sa citis!!! nikto kto to neprezil to nevie... prepac zasa som sa nejako rozbehla... a teraz ste na tom ako?? dufam, ze v poriadku, ale ked ste dosli az sem, tak uz to isto zvladnete 🙂

juliett99
3. máj 2009

svistik
aj ja mam tuto diagnozu ,, vychadzky mi dali az teraz koncom aprila ale vraj ich nemam vyuzivat. no ja zatial musim lebbo priatelov syncek chodi do skolky a ja ho musim hodit do skolky ale aj zobrat.
tak chvalabozku sadnem do brm brm,, a hned som zas domka,, 😉

babullka1
3. máj 2009

Svistik,ja som to sice nezazila,ale stacilo mi lezat na odd.gynekologie,kde to tam bolo doslovne na dennom poriadku,co bolo velmi psychycky deptajuce 😒 a tiez my to tam nepridavalo na sile a viere ze zrovna mne to dobre dopadne-za ten prvy mesiac co som tam lezala sa nam babetka udrzali len styrom,asi z 30 bab co bolo velmi smutne 😒 Vetsinu casu som tam preplakala a len v kutiku duse som dufala ze mne sa to nestane,niektore len spinili a prisli o mimi a somna to valilo ako pri beznych kramoch 😠 ...Teraz sa ale drzime celkom dobre,vetsinou casu oddychujem a maly uz mi ani spavat nedava,tak sa pohybuje,zajtra zaciname 31tt tak dufam ze uz to niak dobojujeme...aj ja som sa dobre rozpisala 🙂 A tebe doktory nepovedali co bolo pricinou?

perla200
autor
3. máj 2009

svistik, ešte trošku rýpnem, začala si krvácať a potom to islo? 😢

svistik
3. máj 2009

nepovedali... bolo to velmi rychle... ja som rano mala ruzovy vytok... tak som volala na pohotovost, kedze boli sviatky... povedali mi, ze to nic, ze si mam lahnut, oddychovat a nic nerobit a keby som zacala krvacat tak mam hned ist do nemocnice... ale to som uz nestihla... v noci som sa zobudila na to ze krvacam, isla som na zachod a to male tam proste vypadlo... bolo to hrozne... a kedze nemali plod ani nevedeli, ci uz nebolo dlhsie mrtve... a na histologii nezistili nic... a kedze moja uzasna dr. ma poslala na prve sono az po sviatkoch (i napriek mojim namietkam) co by som bolo uz v 15tom tyzdni tak ani sono sme nestihli, ze by sa tam nieco ukazalo...
moc ti zavidim ten 31tt.... uz aj ja chcem 🙂 vy ste sa dlho snazili o babo??

juliet... ale ja nemam ziadne problemy, teda okrem toho, ze bez pohybu rychlo priberam a som cela ulezana a ubolena 🙂... ale musim sa priznat, ze kedze mame psa a som s nim sama doma, tak sem tam vybehnem na par minut na cerstvy vzduch 🙂

babullka1
3. máj 2009

Svistik a to si nesla potom ani na cistenie?Dufam,ze nevadi ze sa tak priamo pytam,ale pride mi to divne ze ti sono spravili az o niaky tyzden nato....Neboj aj ty to isto dotiahnes tak daleko-pozri kolko som mala problemov a uz som zajtra 31tt 😀 My sme sa snazili dva mesiace,mysleli sme si ze tak rychlo to nepojde a ze este stihneme ist aj na dovolenku v zime..ale vyslo to rychlo 😀

juliett99
3. máj 2009

svistik ale tak asi je to aj tym co si uz prekonala,,a doktory sa boja,,
aj ja som taka ulezana ,, ubolena,, prejdem kusok a hned som zadychana,,a za dalsie aj podrazdena, ☹
tak ja mam aspon tu moznost vybehnut na dvor,, a tak si oddychovat na slniecku,, 😀

perla200
autor
3. máj 2009

babullka....ale nepotratila si že?

aj my sme boli hroziaci potrat....ale nasa Simonka chcela velmi zostať s nami tak ostala🙂))))) a strašne sme z toho stastní🙂

babullka1
3. máj 2009

Perla...Matusko bol bojovnik a aj potom vsetkom sa nam udrzal v brusku-za co som strasne vdacna 😵

svistik
3. máj 2009

ja som hned isla do nemocnice a tam skostatovali potrat... akoby som to nevedela... tak ma vycistili a za 4 hodiny som isla domov... to vam vyslo strasne rychlo... my sme sa snazili skoro 3 roky a nic... potom potrat a teraz to uz isto vyjde 🙂

Juliet... praveze lekarka ma vobec nechcela nechat doma, povedala, ze nevidi dovod 🙂 a ked zistila, ze som ucitelka tak povedala, ze to uz vobec nie... ze vsak tam nic nerobim, ze pri takej praci sa mi nema co stat, som myslela, ze explodujem. To moze povedat len niekto, kto to v zivote neskusil... tak som povedala, ze ak ma nevypise ona, pojdem za obvodnou, tak ma nakoniec nechala doma... ale bez akychkolvek liekov alebo rad, preto som rada, ze je vas tu tolko, ze mozte poradit!!!

dievcata... dakujem krasne za spolocnost... idem si oddychnut, ide na mna unava 🙂 tak sa majte krasne, drzkajte sa a tesim sa na dalsi pokec 🙂

perla200
autor
3. máj 2009

tak to máš bojovníka -ako ja bojovníčku Simonku..... 😉

babullka1
3. máj 2009

Svistik...3roky?ja by som sa asi zblaznila 😠 ono nechapem preco ta nechcela nechat doma...je blba ci co,ved ked si uz jeden potrat mala tak by si mala byt automaticky PN a mala by ta castejsie sledovat si myslim 🙂 Perla...tak hadam to vsetky dobojujeme do uspesneho konca 😉

perla200
autor
3. máj 2009

no dúfam, že nás tie naše deti budú ešte pár dní poslúchať 😀

babullka1
3. máj 2009

no veru ja dufam ze moj sa nevypyta von skor ako po 36tt...dnes ma velmi aktivny den,az ma to boli ako ma kope 😝 ..ozaj Perla,este ta nechytaju stresi z porodu,lebo ja uz s tym zacinam..strasne sa bojim-hlavne sitia 😠

perla200
autor
3. máj 2009

vôbec sa nebojím pôrodu....proste sa musíš nastaviť nejako psychicky...ja sa na to psychicky pripravujem...najdôležitejšie je, že tu nejde o nás ale o naše deti, ani oni sa nebudú cítiť úžasne a bude to pre nich stres....a ide o ne, ja vydržím všetko kvôli simonke....

babullka1
3. máj 2009

Ja tiez viem ze to vydrzim,ja strach zo samotneho porodu ani nemam,len z toho hnusneho sitia 😠 a budes rodit bez epi ci snou?

perla200
autor
3. máj 2009

a prečo zo šitia???? ved to nič neni.....trošku to štípe....bez epi, bez všetkého chcem rodiť.... 😝

babullka1
3. máj 2009

neviem kazdy ma strasi ze sitie je z toho najhorsie,tak mam z toho strach,ja chcem tiez rodit jednoznacne bez epi 😝

perla200
autor
3. máj 2009

podla mna je to blbosť...ked vydržíš v bolestiach 6 hodín aj viac, desať minutové štípanie vydržime nie?