Rady, triky a povzbudenia pre tehuľky. Pridajte sa

perla200
3. máj 2009

Ahojte dievčatá, chcela by som založiť túto tému, lebo je tu určite vela tehuliek, ktoré sa nevedia zaradiť do nejakej témy, ktoré zmeskali komunikáciu vo svojom mesiaci pôrodu a pod.....aby sme sa v tejto téme stretli a povzbudzovali sa a radili si samozrejme, kto sa pridá????

kwetinnka
16. jún 2009

Andrejka ja som sice zza tebou o dva tt ale ze by som to videla o vela pozityvnejsie s chystanim sa neda povedat....od 1.7 sa ideme stahovat,kym sa este vymaluje,vsetko prestahuje,ako tak sa zabyvame tak budem rada ze to vsetko pre malu stihnem nachystat.
Inak gratulujem k uspesnemu ukonceniu semetra,neboj sa..mala uz bude vacsia,a nejak sa to urcite bude dat zvladnut,kamoske sa narodil maly vo february...a teraz v juny mala statnice..a maly je taky skeklun 😀 ,vela place...takze to mala tazke,pisat pracu,ucit sa ale predsa to zvladla.tak vasm sa to urcite podari,sak ti doma pomozu,ked uz mas decka relativne velke:o)

andrejka10
16. jún 2009

Jéééj, kiež by si mala pravdu, trochu sa obávam toho "posledného" ročníka. Uvidím, aká bude malá, či sa bude dať dokončiť, alebo prerušíme na rok. 😒
Verím, že sa stihnete v kľude presťahovať aj všetko si v pohodičke pripraviť pre malú. Ty si šikulka. 😀 😀

kwetinnka
17. jún 2009

Elan aj nadsenie pre to mam,ale vela zavisi od toho ako sa budem citit..lebo su dni superman..kedy zvladame vsetko a ine dni ze nechcite odomna nikto nic

andrejka10
17. jún 2009

Ahojte tehulky, čo to??? ☹
Dnes ste skoro nič nepísali. Fíha, také zaneprázdnené budúce maminy. Tak nakuknem zajtra, čo máte nové. Dobrú nôcku a krásne sníčky. 🙂

perla200
autor
18. jún 2009

ahojte dievčatá..... ja som tu, len vy nie🙂))) dnes si idem ešte kúpiť košele a župan a budem mať hádam vsetko v pôrodnici.....

juliett99
18. jún 2009

ahojky nejako to tu flakate tehulky,,, 😉 😉 😉

kwetinnka
18. jún 2009

perli takze taska nachystana??

svistik
18. jún 2009

ahojte dievcata!!!

naozaj je to tu nejake riedke... ale ani sa necudujem... to teplo zmori hadam kazdeho!!!

chcem sa s vami poradit! Ak niektora viete! pisala som, ze mi vyslo zvysene riziko dawna (1:85) a vcera som bola na sone a tam mi dali spravu so strasnym mnozstvom cisel a ja tomu nerozumiem:
v prvom rade je tam napisane t.t. 16 - ale ja uz som v 17tt... myslite, ze toje dovod preco mam zle testy? Ze podla poslednej menstruacie som v 17tt, ale v skutocnosti som len v 16tt?? Ci to znamena, ze velkost babatka zodpoveda 16tt ale mozem byt v 17tt?? Ja som z toho idiot, ten lekar mi nic nepovedal!
dalej su tam nejake skratky:BPD:35mm, FL:21mm, poloha: labilna, placenta: anter. 1., AFV/AFI: v norme...
rozumiete tomu niekto??

svistik
18. jún 2009

trosku som sa posnazila a nasla, ze BPD ja vzdialenost medzi spankami babatka, FL je dlzka stehennej kosti, placenta je na prednej stene, AFV je asi mnozstvo plodovej vody, ale ta poloha... to neviem a neviem co to pre mna znamena... Som z toho brutal nervozna...

kwetinnka
18. jún 2009

Ahoj svistik...hlavne klud, no vzdy moze byt odchylka v tom v ktorom tt si podla poslednej menstruacie a medzi tým ako je na tom babetko....aj ked dojdem zo sona vzdy je tam proti tomu v ktorom som tt posun.Tie velkosti co sa pomerali sa robia,ale co znamena labilna poloha plodu..fakt netusim...nemala si k nej nejaku skratku?
A ako to bude dalej? vysetrenia? alebo amnio?
Alw urcite ti budeme vsetky drzat palceky:o))

kuspitka
18. jún 2009

Ahojtre.mam otazu aj vas bolel spodok a vrazalo vam to do krizov???

kwetinnka
18. jún 2009

a ako ta ten spodok boli??

kuspitka
18. jún 2009

na lavej strane ako keby mi tam nieco pichalo tak nejako,ale len ked chodim a ked v klude lezim tak to menej boli

kwetinnka
18. jún 2009

a aka je ta bolest....a ide od bruska alebo ako?nemoze to byt az od noh?to uz je daleko?

kuspitka
18. jún 2009

ono ma to boli spolocne s krizami.a iba na lavej strane to boli ...

kwetinnka
18. jún 2009

to je tazko povedat....moze to byt vselico...ale myslim ze s babetkom to ne ude suvisiet...

kuspitka
18. jún 2009

pondelok bolo ok pekne mu bilo aj srdieko.ale to len dnes ma tak boli .inak ma tak hrozne este nebolelo.a dnes som mala vela stresu a od v tedy ma to tak boli...

kwetinnka
18. jún 2009

tak si sadni,vyloz nozky....a relaxuj..alebo mozno by om skusila trosku pocvicit,mozno sa to to tam trosku povoli

kuspitka
18. jún 2009

dala som si magne B6 je mi uz lepsie-ked sa nemusim postavit.len stale musim ist na wc cikat.
inak ani nespinim nic.mam pocit,ze to je stoho,ze som sa dnes tak nazurila a namahala..
inak dakujem za pomoc

andrejka10
18. jún 2009

Awojte babulky, vidím, že ste sa dnes polepšili. 🙂 🙂 🙂
Svistik, to, že bábo je v polohe - labilná je OK. Mám tu pred sebou svoje papiere zo sona a porovnávam s tvojimi výsledkami. 🙂 . Myslím, že to znamená, že sa môže voľne pohybovať a nič mu nebráni v pohybe. 🙂
Kuspitka, neznérvozňnuj a nenamáhaj sa zbytočne, aj tak danej veci nepomôžeš a sebe a bábätku to neprospieva. Ale tie bolesti mávam aj ja. Predstav si, že nakoniec som zistila, že sa také tri mesiace opakovali pravidelne a to vždy keď som mala dostať menzes. Zrejme môj organizmus bol tak nastavený, bábo v brušku a bolesti sa aj tak dostavili, nechápem. 😀
No a teraz mám taký zvláštny pocit, že ma malá tlači úplne na spodok, ako by som už "zajtra mala rodiť". Aj bruško ma pobolieva. A dobre mi je len, keď ležím. Dúfam, že to nebude nič zlé. Zajtra idem do poradne, "skvelá" riziková, tak snáď mi aj niečo povedia.

svistik
18. jún 2009

konecne ste tu!!!

volala som so znamym gynekologom a povedal, ze vsetky tie miery zodpovedaju... ze sa nemam bat, ale ze mi amniocentezu neodporuca kvoli tomu potratu co som prekonala.... ze mozem mat slabsiu maternicu a tym padom mam raz taku pravdepodobnost, ze by mi amniocenteza vyvolala potrat...

svistik
18. jún 2009

no co uz!!! Budeme sa modlit a verit, ze vsetko bude v poriadku!

Dobru nocku tehulky! Vsetky sa drzkajte!

andrejka10
18. jún 2009

Dobrú nôcku Svistik, a neboj sa, určite všetko dobre dopadne. Krásne sníčky aj ostatným tehulkám. 🙂 🙂 🙂

kuspitka
19. jún 2009

Ahojte.andrejka dakujem.dnes nam je uz lepsie...len tie krize bolia este poriadne

perla200
autor
19. jún 2009

ahojte babulky...kuspitka ono asi sa vsetko rozťahuje, resp. dieťatko odtláča tvoje orgány a robí si flek🙂 ja som to tak hovorila.... daj si magne a budeš ok.....tie pichanice sú normalne....a už si za magickou hranicou 12tt tak hádam bude vsetko ok....

ja som včera na dome umývala okná, to ste mali vidieť ako sa mi mala odvdačila v noci.... hrozné krče do lýtok a bolesti krížov....napuchnuté nohy a to som chcela dnes dokončiť...tak uvidíme ako to bude vsetko....

kwetinnka
19. jún 2009

AAhojte tehulky,....svistik takze na amnio nepojdes? budeme na teba mysliet,uvisis ze to bude zdrave babetko,andrejka tak drzim palce, a pevne nervy na milu pani sestricku, kupsitka tak to som rada ze je lepsie...nebolia ta krize z toho ze ich mas nejake stuhnute,nechcelo by to masaz alebo cvicit??

kuspitka
19. jún 2009

kwetinka bojim sa cvicit pokial lekar nepovie.
perla tak magne beriem 3krat denne...obcas mi je zneho zle.
som rada,ze ste ma upokojili

kwetinnka
19. jún 2009

a aj si sa na to cvicienie pytala? ja som chodila uplne od zaciatku,...a nedam na to dopustit,ale ja som som chodila aj pred tehu.A perla ma s tym roztahovanim praavdu,moze to byt aj tym.
perli tak a kolko si tych okien umyla....ja som vcera tiez behala cely den a mala som vecer uz tvrdie brusko a tiez hrozne krce:O)tak si davaj pozor,a zbytocne sa nepresiluj,okna pockaju....a zajtra ma prsat...

kuspitka
19. jún 2009

kwetinka chcem sa teraz utorok nato opytat som zvedava co povie.ale pred tym som spinila tak som ho nechcela opytat.teraz som dobrala duphaston tak sa ho opytam

saska73
19. jún 2009

kuspitka mne teraz v stredu dr. už dovolil cvičiť, upozornil, že len opatrne, žiadne hopsanie.
Duphaston je dobrý, uvidíš týždeň po jeho vysadení ako ti bude a hadam ti cvičiť už dovolí.