Rady, triky a povzbudenia pre tehuľky. Pridajte sa

perla200
3. máj 2009

Ahojte dievčatá, chcela by som založiť túto tému, lebo je tu určite vela tehuliek, ktoré sa nevedia zaradiť do nejakej témy, ktoré zmeskali komunikáciu vo svojom mesiaci pôrodu a pod.....aby sme sa v tejto téme stretli a povzbudzovali sa a radili si samozrejme, kto sa pridá????

kwetinnka
2. okt 2009

Masa ze su super,mne pomohli dost,aj ked mna najviac zacal boliet chrbat ked som prestala cvicit,chodila som cele tehu...ale august sa necvicilo a vtedy som to ciila najviac,aj ked loptu mam aj doma nieje to ono,a vobec nepridava namaha vo forme umyvania zeme po stvornozky po maliaroch 😀

allinka79
2. okt 2009

kwetinka, tak ti mozem povedat, ze po maliaroch fakt neupratujem... dokonca chodim aj na cvicenia, ale lubim sa vecer vyvalit k telke, tak asi tam je problem. Budem musiet slusnejsie sediet pri telke, resp. na lopte... a trochu ponahanam tatinka, aby nas pomasiroval... 🙂

kwetinnka
2. okt 2009

tak ked sedis na tej lopte sadni si na nej pred draheho a po sediacky nech ta pomasiruje..alebo si lahni na zem, ja som po maliaroch upratovala...a odtial rovno k maserke...nieze by to drahy nevedel ale profik je profik

allinka79
2. okt 2009

na zem na brucho??? 🙂 Alebo na chrbat? NIeco musim poriesit, elbo sa fakt nevladzem hybat.
takze k lekarovi mysils nemusim utekat? neurobi mi s tym nic, ze? Ja len nie som typ na behanie op lekaroch a uz mi obcas vynadal, ze som mal prist skor...

kwetinnka
2. okt 2009

To by bli cakarne plne tehotných,kazdu druhu boli chrbat,...a na zem na chrbat,,,a ktora cast ta boli..na krize je super robit tzv hodiny...nejak sa hýbat treba lebo brusko bude už len vacsie,a aj vaha sa este zvýsi.

allinka79
2. okt 2009

kweti, bolia ma skor lopatky...

kwetinnka
2. okt 2009

medzi lopatkami...v tej oblasti asi ako mas podprsenku...sa hovori ze to je bolest zleho drzania...treba tie svaliky spevnovat:o)ale sama podla seba viem ze doma som sa velmi neprinutila

allinka79
2. okt 2009

budem googlit cviky... oekj. Asi aj zla podprsenka - mam len od vcera take speci tehu, takze tak...skusim cviky, masaze a sedenie na lopte miesto vyvalovania a snad tob ude dobre 🙂
musim ist pracovat - krasny den

kwetinnka
2. okt 2009

v podprsenke to podla mna nebude...kraasny bzbolestný dnik

luka04
2. okt 2009

ahojte....kweti, videla som foto malinkej, krasnucka je 😵 😵 😵 aj ja ceeeeeeem uz....

Julli, kde sme dnes,???

kwetinnka
2. okt 2009

Ani sa nenazdas a už budes brazdit ulice s kocikom...

luka04
2. okt 2009

hmm ja viem, to je len clovek taky nedockavy ked na nieco caka..a potom si poviem, ako rychlo to cele zbehlo...pocuj kveti, mozno si to tu uz pisala, ale ak nie, prosim ta, napis mi vsetku dolezitu kozmetiku a drogeriu pre babo co treba uz na zaciatku mat..aj co sa tyka masticiek alebo liekov..kvapiek...chcela by som to mat na poriadku pre porodom, lebo ked prideme, bude uz riadna zimka, von asi tak skoro nepojdeme a nechcem nechavat na mazela taketo veci behat kupovat, neskoro chodi z prace aj tak...

kwetinnka
2. okt 2009

Tak tie veci co som si ja nakupila : Kremik na Ritku... to mam z Biodermy,mam jednu Niveu a Sudokrem. Kupila som olivový ojel na hlavicku, palicky detske do usi,ked sa mi zacala supat davala som olej aj do vody( bud ten olivový alebo mam aj od Alwerde do vody), mam Calciovu mast...tým jej natieram rucku..ostali jej take male vyrazky po nemocnicnom naramku, kefu na vlasky, utierky vlhcene. VItaminy D a K ze sa davaju az od 1 mesiaca, rektalnu rurku, jednu krabicu detskeho caju, dezinfekcny gel..aspon na ten prvý mesiac. Mydlo už mam od Clorane ale este nepouživame,telove mliecko tiež od nich..ale mam aj na neskorsie Niveu.Lieh na pupcek nam dali v porodnici,ale jeden som aj tak doma mala..yide sa na dezinfekciu dierok po nausnickach, Mam jednu Framykoinovu mast na tie uska,a kupila som si v DMke take nieco ako odlicovacie tampony ale su vacsie,a nepustaju vatu. Repik mam na umyvanie susky 😀 . A co este rozmyslam...ked už si v drogerii...prsne vlozky...zatial mam vyskusane : Tesco...nespokojna,NUk.. celkom sa daju,nesustia ako tesco jedny z rakuska babywell...tiež nic moc..mne na nich vadi ze su take igelitove..ale mala som jedny..ale neviem si spomenut nazov...ked spomeniem napisem.Jaj ozaj napadla ma este jedna vec...Lanolin na bradavky...Purelan sa to vola..alebo homeopaticke...Cicaderma. Ked sme isli na ockovanie dala som malej homeopatický cipok aby nemala teplotu,nebola mrzuta...a spalal mi z toho dobre....Viburcol.A casom aj tak zistis co este treba..ked vas bude boliet brusko ako nas.tak sa rýchlo dozasobís...mame Espumisan a Saab aby sa lepsie prdelo, Pupik je taký krem pri kolikach tak s tým masirujeme. A mamina mi doniesla 50ml nadobky na odstreikane mlieko, mala som len jednu Avent..ale ked chcem davat do mraznicky je to malo. Ked ma este nieco napadne...napisem.

luka04
2. okt 2009

fuuu dakujem kweti za vycerpavajucu odpoved 😉 ale za to osoznu...budem obkukavat..jasne, ze na kopec veci prideme casom, len pre zaciatok aby som vedela.. a malinka sa ma ako???

kwetinnka
2. okt 2009

ma sa dobre, pekne rastie a pribera, zajtra ju chcem rano odvazit. Skoro cely den mi prespi vonku v kociku,a ked sme vyprdeny tak ani tak brusko neboli a spi celkom dobre aj v noci.

juliett99
2. okt 2009

ahojky babulky dnes sa mi skor nedalo,,
wau kwetinka to je ale zoznam,, xixi a ja z toho nemam ani stvrtinu doma,,, 😲
no tak budem musiet dokupit,, 😉
Inak malinka je uzasna krasnunka babulka,, 🙂

ahojky luci uz som tu dnes som nemala nejako cas na net,, doobeda sme boli v baumaxe kupit listy na plavajucu podlahu a este tonovacku na vymalovanie detskej,, a lepidlo na tapety ked sme prisli domko tak uz bol cas ist pre naseho skolaka a potom sme rychlo akoze rychlo pisali ulohy a skoro sme nestihli atleticky kruzok,, 😠 co sa maly suchtal . Medzitym tato vymaloval jeden krat detsku a teraz zas sa hra z nejakou rampou co si vymyslel na moj obraz z 5000ks puzzlikov..
medzitym som mame pomahala varit tak asi tak v skratke moj den,, 😀

luka04
2. okt 2009

no pekne...nabity den..som zvedava aku rampu si si vymyslela...potom cem vidiet..vsetko..ja som bola domka, sama, lezkala a kukala tv....teraz prisiel MAtko, tak kecame, pijeme burcacik, ja len trosku 😅

kwetinnka
2. okt 2009

a na ako bude vymalovaNA?nasa je ruzovo zelena ale zatial sluzi viac ako sklad, a co sa týka toho zoznamu,to je tak ked mam mamu v lekarni, a kazdy si sam zvazi co ano a co nie...ako s tými chranicmi... my sme sa s nimi dost vytrapili.hlavne je ze mas to najdolezitejsie, aj ked ja som rada ze zakazdým nemusim niekoho posielat, a zas nie kazdy nahana navstevu aby dezinfikovali ruky 😀 , burcaak..mnamky...aj my sme mali od dedka ruzový...vybornýýý

kwetinnka
2. okt 2009

inak luka vy uz mate dobru vybavicku pre leusku, ja az teraz zistujem co by este potrebovala,,,,ale nic teraz ked pozeram nevuen zohnat

juliett99
2. okt 2009

jasne Luci vsetko fotim a potom poslem,, ale tu rampu si vymyslel drahy ja som len povedala ze tam chcem ten obraz,, xixi 😀
akurat dorobil rampu a domalovat druhy krat detsku a teraz neviem uz co stvara hore
je krasne modrucka a bude kombinovana s detskou tapetou,, tu tapetu dame asi zajtra ,, ved uvidime potom zas zreferujem. 😵 😝

kwetinka aha takze ty mas maminku v lekarni,, hmm to je dobre aspon ti poradi..
a inak abbulky nejako ma chyta ta viroza co doma kolovala,, uz aj pokasliavam a soplim po troche co si mozem dat??? poradite mi??? 😉

alexandrah
2. okt 2009

alli / urcite cvicit, medzi lopatkami boli skoro kazdeho, moj maser mi vravi, ze tam sa hromadi stres, aj masaze su super, teraz ku koncu tehu ta uz chrbat proste bude boliet viac ... tiez zrejme nie lekara, to zvladnes ...
ozaj, ked maleho prebalujete, kweti - tak vzdy pouzivas tie zvlhcene utierky? to musi byt strasna spotreba, moj muz navrhuje ze do lavora vodu, a nejakou hubkou jemnou, co povies? ako to robis ty? samozrejme, ked som doma. a inak aj ja si podtivo zapisem vsetko, uz chcem zacat nakupovat aj drogeriu a kozmetiku. dneska som kupila 3 nocne kosele, ja nemam ziadnu. ozaj, ako citam, mlieko do mraznicky? nie do chladnicky? a ked budem davat aj UM, tak nemozem proste uz zarobit, dat do flasky, a do chladnicky, a potom uz len na noc vybrat a dat zohriat? (kupila som taku ohrievacku od aventu, dam tam aj s flaskou).
kweti - aj ja som raz umyvala zem kefou, manzel sa hanbil, tak aj on prilozil ruku k dielu ...
ja som bola dneska nejaka mrtva, ale pobehali sme po obchodoch, mileticka, potom zajtra ta pracovna, ide sa montovat, tak budem na nete asi az v nedelu. a este potraviny, klasika. tak sa majte zatial pekne!!!!!!!!

luka04
2. okt 2009

kweti, myslis obleckovu vybavu??? no to hej, to mam toho az moc...lebo ja mam 11 mesacne krsna a mam kopu veciciek po nej...a uz m izacali kupovat aj nastavajuce babky, co sa tak tesia, aj svagrinka, tak uz som az nestastna, ze mi to ani treba..ani to neponosime..lebo to su vsetko veci len od 0-6 mesiacov..alebo budem musiet malu herecku prezliekat 2x denne 😀 mam aj drogeriu nejaku, len som nevedela co vsetko je potrebne v praxi na zaciatku..a ty ako cerstva mamina 😅 nam mozes davat rady...inak je to super..a co sa tyka sitia a toho tam dole, uz je to v pohode, uz to necitis??

juliett99
3. okt 2009

dobre ranko babule,,
vyspinkane??
ja ani nie bolia ma uz cele priedusky a aj nos mam zapchaty, ze strach normalne sa bojim kaslat hned ako zakaslem maly zacne ako keby protestovat,, a kope jak zeravy.. tak uz od 4 rana pijem prieduskovy cajik,, 😢

kwetinnka
3. okt 2009

Julie ked ta bolia priedusky a trachea, tak nahrievaj, a ked nemas solux tak si zober handru daj nanu trosku oleja,rozotri,a zohrej nad sporakom..a to si tam priloz, a co sa liekov týka tak paralen uz mozes a na kasel homeopstika,,,Stodal. Co sa týka mnojho sitia, ja som mala len dva vonkajsie stehy tiez asi pred 1tt vypadli, ale kým nevypadli pichali ma, terazam len taký zvlastny pocit ked citam..asi este citim tie vnutorne, no neviem si predstavit ze by som bola cela pozasivana. Mlieko davam do mraznicky ak ho v ten den nepotrebujem, ze nikam nejdem.lebo v chladnicke moze byt tak 24 hod a potom je ho skoda vyliat, tak si nieco odkladam keby ma chytila laktacná kríza.
Jamam z niektorých druhov viac kusov, tiez dedime, ja mam 4 mes neter...a aj dobre lebo newborny ja som nekupila ziadne a tak to mam od nej aspon nieco...ale pottrebovala by som nejaký svetrik ale bez kapucne lebo lilus neznasa mat nieco na hlave
A tie vlhcene utierky....ked sa pokaka tak ju chytim a umyjem pod tecucou vodou, ked sa pocika tak utierkou, je to rýchle a pohodlne a aj spotreba no co javirem ci primerana, ze 3 tt som mynula jeden a pol balenia, aj s tým co miniem ked sme boli mimo domu. Ten lavor ma vyznam ak za kazdým vymenis vodu a hubku, lebo inak tie bakterie zostanu vo vode a na hubke a bude ho ten moc drázdit aj tak,aspon moj nazor, predsa tie utierký su niecim napustene co tu ritku trosku chrani.

tehulienka77
3. okt 2009

Ahojte tehulky.
Som tu nova, resp. vas citam, ale az dnes som sa zaregistrovala.
Vidim, ze uz mate kopec veci ponakupovanych, ja v podstate tiez, ale este rozmyslam nad kocikom a postielkou, hniezdom, vanickou, monitorom dychu.
Vedeli by ste mi poradit, resp. poslat link na kvalitne, prakticke a cenovo dostupne veci?
Som z KE. Nepoznate nejakeho sikovneho fotografa, kto bu vedel nafotit pekne tehu fotky?
A este posledna vec, co vsetko mi treba pre babatko, ked sa narodi?
Ake kremiky, flasky, cajiky, lieky? Pre maminy ake kosele, podprsenky, nohavicky, vsetko specialne?
Dakujem velmi pekne 🙂

juliett99
3. okt 2009

kwetinka dakujem idem hned natom popracovat.. 😉 a pojdem si lahnut uz ma chyta unava .. 😒

to si nemala vela stehov vdakabohu ze,? aj si si nato nieco davala aby sa cim skor zahojilo.. 😉

luka04
3. okt 2009

tehulienka ahooj...no co sa tyka kozmetiky a drogerie, pozri vyssie na tejto strane, kwetinka mi to vsetko vypisala... co sa tyka stranok na nakupovanie, tak ja osobne ti poradim, odkial som daco kupovala ja:
www.rajdeti.sk
www.pampyshop.sk alebo cez www.mimibazar.sk

Slavi ahoooj ..mojko teba to takto laplo?? boze...sak taja hnusna zima prisla...aj ja kycham, soplim, ale nic vazne..dufam, ze to tak aj ostane, ved teraz nam to netreba ked ideme do finale...

tehulienka77
3. okt 2009

Dakujem Luka, vynikajuce stranky, idem na prieskum 🙂 .

juliett99
3. okt 2009

vitaj tehulienka,, luka ti popisala vsetky super stranky aj ja som bola spokojna,, 😵

veru luci chytilo ma to riadne ja som bola vzdy prieduskarka takze malo kedy ma bolievalo hrdlo,, od malicka dufam ze Sami to nebude mat po mne.
ale davam si co mi poradila kwetinka, este ze ju tu mame.. 😀
aj ti zas soplis to je z tej zmeny pocasia no otras. dadovi som uz dala normalne pancusky a vobec neprotestoval.
a co vas Luky ako v skole??

luka04
3. okt 2009

no Luky zatial stale dobre..tesi sa...len mamina musela dat vypoved v novej praci, lebo ho nemal kto nosit do skoly a brat...maju to od domu moc daleko, to by nemhol sam a okrem toho, maju podmienku na skole ze prvacikov musi niekto priniset a odovzdat ucitelke.. tak vymysla, ze nahovori Katku aby sla do prace a bude jej strazit Ninku...