Rady, triky a povzbudenia pre tehuľky. Pridajte sa

perla200
3. máj 2009

Ahojte dievčatá, chcela by som založiť túto tému, lebo je tu určite vela tehuliek, ktoré sa nevedia zaradiť do nejakej témy, ktoré zmeskali komunikáciu vo svojom mesiaci pôrodu a pod.....aby sme sa v tejto téme stretli a povzbudzovali sa a radili si samozrejme, kto sa pridá????

luka04
6. nov 2009

ahoj sweet...gratulujem 😉 jak dobre, ze to mame za sebou, ze? strasne sa tesim..konecne som rozchodila bolest, aj bolesti hlavy ustupili...uz si s malinkou na seba zvykame...zatial je dobrucka, ale je to taky nocny vtacik, viac spi cez den ako v noci, to pyta stale papat.. 😅 tak sa chovala aj v brusku, takze som to predpokladala...

juliett99
6. nov 2009

luci co to citam ,,ake super spravicky ze uz sa vsetko normalizuje a ze malinka poslcuha no to je uplne naj naj,, pre teba teda vas..
Videla som fotecky malinka je krasnulinka,, a u babinky jak sa jej pacilo.. 😉 kocka,, 😵

allinka79
6. nov 2009

baby, som doma................. 🙂
musim poctivo lezat, ale radsej doma ako tam 🙂

juliett99
6. nov 2009

superrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr alinka tak pekne lezkaj domka ,, je to ten naj pocit ked si domka,, 🙂

allinka79
6. nov 2009

lezkam a vychutnavam si to, a snad to neolutujem...
je to parada 🙂

juliett99
6. nov 2009

pekne si to vychutnavaj domka,, a vsetky upravy koordinuj z postielky,, 🙂 🙂
viem ze ta to bude tahat pomahat,, ale presvedc samu seba,, dokazete to. 🙂

allinka79
6. nov 2009

myslim ze sa moc nemusim presviedca. Neprepasiem si jedinecnu prilezitost... 🙂

juliett99
6. nov 2009

ja som zo zaciatku poctivo lezkala,,a koordinovala, ale ked som videla ze sa veci nerobia ako by som ja chcela tak som sa dvihala.. ale uz mas pekny 32tt takze tych par tt to vydrzis... hheh a ja tu budem mat s alex aspon skym pisat 😵

alexandrah
6. nov 2009

ahojte, v 1. rade sweet - moc gratulujem, a moc ti to prajem, tak uz mas doma svoj pokladik!!!!!!!!!!!!!!!!! je to uzasne, ze? mne sa to sice blizi, ale fakt si vobec neviem predstavit byt matkou ... akoby to bolo na mile vzdialene ...
alli - je super, ze si doma, predsa len lepsie, ako v nemocnici, kuknes telku, precitas knizku, pozries internet, muz sa postara, proste doma je doma.. tak uz sa len drz, aby si uz do nemocnice nemusela - len na porod!!!!!!
luka - je super, ze bolesti hlavy ustupuju, inak aj risko je aktivny v noci, a to je este v brusku, takze aj po porode to bude tak?? ked ti moc neplace, tak to je skvele!!!
ywonne - mas stastie, ze ti ta bolest aj ako indianovi 😀 prejde, mne studena voda nepomoze, lebo do minuty je ta satka horuca, proste od migreny len antimigrenika, ani sa nic neda robit, ani slamku krizom, az kym nepominie najhorsi zachvat, to sa aj hlava toci, skoro nepocujem, nevidim ...nastastie som to uz dlhsie nemala ...
inak, neviem, ci je to ta tetania, viem ze bezne babam opuchaju roky, nohy, ale ja mam v noci take, ze sialene bolesti prstov na rukach a dlani, zobudim sa, a neviem zohnut dlan, proste dostanem okamzite sialeny krc ...prejde to cim dalej tym neskor, dneska je to uz hodina, a stale to boli ... za cca 2 tyzdne idem k neurologicke, dovtedy neviem, asi jej aspon brnkenm, a pritom beriem aj magne ...no hrozna bolest, neviem, co s tym ...

ywonnee
6. nov 2009

baby mam otazku ako sa dostat z chorobi bez toho aby som musela utekat na pohotovost???? strasne ma pali a boli na prsiach, boli ma vsetko svalstvo a teraz poobede ma zacalo pri kasli pichat v hrudniku.... no necitim sa najlepsie, boli ma hlava a uz mi ani ten indian nepomaha... dufam ze som nedostala chripku lebo u nas je vraj chripkova epidemia... mohlo by to nejako ohrozit teraz tehotenstvo???? horucku nastastioe ece nemam ale brucho mam tvrde ako skala a beriem uz aj to magne b6 a nepomaha mi to nijako tak neviem... snazim sa lezat a potit ale je mi stale na zvracanie tak pobehujem sem a tam postel a zachod....

kwetinnka
6. nov 2009

Ahojte babulky,sweet gratulujem k malej Lili, mate krasne meno:o)),taký drobcek...to nasa bola taky slonik:o). Ali to je skvele ze ste už doma,tak pekne lezkaj,poctivo ziadne zbutocne prace. Ked je migrena poriadna ziadne klasicke antiflogistika ako ibalgin nezaberaju,z toho este rychlejsie vraciam,a kým som bola tehotna ma bolela takto hlava len raz 4 dni pred terminom,to som len malej dohovarala ze dnes nie. A mne byvalo z ibalginu velmi tazko...ten neberiem vobec. Alex a na co sa chystate? na com ste boli?
Julie ak by som sa tu do pondelka neobjavila tak drzim palce v pondelok,..sak ja sa zastavim..co je tu nove:o)
Dnes bol asi nejaky rizikovy stupen mala nespala ani hodinu za cely den...už som hotova dnes....keby nebola moja asi ju predam:o))..treba obcas pevne nervy...ale vtedy si spomeniem co mi hovorieva mama...nikdy niesu dva dni rovnake.A luka ako hovoris s tým papanim,ked cez den viac spi tak cez noc sa potrebuje dojest ako keby...nasa bola taka ista,a teraz je to tak ze spi tých 5 hodin a potom sa kazde dve hodky zobudi na straasny hlad...mala hladoska...aj by som chcela nejake fotky dohodit ale nieje kedy...polepsim sa.

luka04
6. nov 2009

ahoj kweti.... tak aj tvoja bola taka?? mne sa to az niekedy nezda aka je kludna, ved ked nema krciky v brusku tak ona ani neplace...to je normalne?? cely den je ticho..aj ked sa zobudi na hlad, troska zamravci ako maciatko a vydrzi kym jej idem dat...ja viem , ze by sa mi nepacilo keby stale plakala ale ona je az moc kluda...dufam, ze je to ok...a dnes mala strasne vyhadzanu tvaricku aj krk, take akoby potnicky biele a okolo cervene fliaciky ale vecr po okupani sa jej to dost napravilo, tak to asi bolo z potu..uz som hutala, ci zas v mliecku daco nesadlo 😕 😕

alexandrah
7. nov 2009

luka - ved sa tes, ze mas dobre babo, a nie strachy, ci je to normalne, normalne je, ked je zdrava, a nie naopak!!!!!!!!
kweti - boli sme na koncerte - filharmonia - hrali liszta, potom saent-saens, a potom beethowen. bolo to fakt dobree.
ywonne - nepotesim ta, ale podla priznakov to vyzera na chripku ... vela tekutin, vitaminu C, ovocie, zelenina ... potenie ...davaj si nejaky eukalyptus na prsia, nejaku mast, naparovanie, ak hrdlo - kloktanie so solou ... ak kase, tak sinupret ...hlavne vela kludu ... ale ak nezaberie, musis k lekarovi, choroba viac uskodi, ako lieky ...
no mna dneska cely den boli a trpne ruka, uz sa "tesim" na noc, to je vzdy najhorsie, dneska som 2 hod. po zobudeni nevedela zohnut dlan, dostavala som krce ... uz sa to zhorsuje, ide to aj do druhej ruky, nohy ... neviem, ci sa ta tetania neozavy, ma to dost rychly spad, pred 2 tyzdnami este nic ...
ale inak dneska som bola s kamoskou na cinu, bolo super, do 11 sme kecali, aj som si pravila radost, a trochu vymietla obchody - pre seba, samozrejme cislo XS, po porode, ked uz budem zase krasna a stihla 😀 😎 uz sa tesim, ako to budem nosit 😎

juliett99
7. nov 2009

tak babulky kde sa to flaka???
ked som tu neni jak tak niktooooooooooooooo?? 😠 🙂 🙂
alinka a ty ako lezkas??? 😉

alex no v to dufam aj ja ze sa vratim k mojej povodnej velkosti XS,,, hrozne nerada by som menila satnik... nejako sa do tych veci vpratat budem musiet,,, 🙂 lebo sportku som nevyhrala 😀 😀

luci a ty ako s leuskou??? Uz dnes ste tusim boli same bez maminky,, vsak,? verim ze si to pekne vsetko zvladla sak si sikulka,, 🙂 🙂

kwetinnka
7. nov 2009

Luka vobec sa nemusis plasit,ja tiež hovorim ze niekedy tak place..aby sa nepovedalo tak si mravci...a dnes bola uplne uzaSNA..V NOCI SPALA NA 1, cez den od 10 do 13:30 a potom od 15 do teraz...teraz sa napapala a pocujem z vedlajsej izby ako ockovi rozprava..už sa vie krasne smiat,zacina výskat.
Dnes som stihla to co som za celý týzden nestihla,už som ani nemala co upratovat,tak som si o pol 19 vecer lahla a teraz ma drahý s malou dosiel zobudit.Váz si tie dni ked je taka..teraz este tak vsetko nevnima..a to je to ze kazdy den je iný,niekedy o nej celý den neviem a iný den by som bola rada keby som o nej na chvilku nevedela..ale ved ani my nemame kazdy den rovnaku naladu:o)
A babulky nebpjte vpracete sa do ých veci zas...mozno nie hned na druhý den..ale vpracete..

juliett99
7. nov 2009

kwetinka vasa Lilinka uz blaboce a smeje sa,?? wauuuuuuuuuu to 😉 😉 je uzasne,,, 😉
takze dnes bola uplne uzasna to je super,, aspon si si porobila co si doteraz nestihala..
no ja nevravim ze hned ale tak dufam ze sa zmestim,,aby som nemusela kupovat zas druhe handry 🙂

alexandrah
8. nov 2009

julie - no ja to nastastie asi vynosim, lebo aj tehu gate mam furt XS, len napr. tricka mam M, koli bruchu, ale nosim aj veci XS, S este stale ...tak snad ... clovek tolko kupil malemu, ze som si chcela urobit radost aj ja, uz ked momentalne sa neni moc na co divat ...a rovnako menit satnik za väcsie cislo by som ani neurobila, to ja som si skor kupila vzdy mensie cislo, ze do toho schudnem 😎 , to bolo potom radosti ... 😅 ja tiez viem, ze to neobleciem hned po porode, ale najdu sa aj väcsie kusy co mam, nie kazde XS je XS, ale urcite si väcsie cisla kupovat nebudem, nech mam motivaciu!!! skor planujem cvicit tak skoro, ako sa mi bude dat!!! hoci len doma..
kwetinnka - ty mas stastie, ze ti mala tak krasne spi!!! vlastne ti takto bola dobra od zaciatku, ze??
julie - ako sa citis? mne je v posl. dobe tak zle, na skapanie, ruky puchnu, trpnu, poslickovia stALE A BOLESTIVI jak slak, nespim - tak cca 2-3 hodiny, a aj to nad ranom, cca o 7 zaspim, bolia ma krize, vcera este aj brucho a zaludok ... proste uz mam pocit, ze fakt nevydrzim ...a to mam este mesiac preboha ... ti sposlickovia maju byt v kuse, alebo iba obcas, nie??

pepppe
8. nov 2009

ahojte babenky🙂 noo mam taku mensiu debku.nasla som si na 5testoch dve ciarocky ale u lekara som este nebola,bo tam zrovna vtedy nebol.takze neviem ci som tehu abo ee,co si myslite??

allinka79
8. nov 2009

alex, juliet ahojte
mam pocit ze lezkam poctivejsie ako v nedmocnici, strach z navratu je velky... aj ked mozno to bolo lepsie, lebo som bola pod dohladom. 🙂 Ale pohyby citim, tak je to snad oukej. Aj ked mala je viditelne kludnejsia. Doma je doma. 🙂
Myslela som si, ze aj drahemu bude lepsie ze som doma, ale nie som si ista. Asi ma snahu viac upratovat a snazit sa a uz nema tu domacu pohodu, co mal... ale zase nemusi behat hore-dole. Ja neviem, je miu z toho tak vselijak. Nechcela som, aby ma obskakovaln- som asi radsej mala ostat tam, pre jeho klud a pohodu...

luka04
8. nov 2009

ajojteee...

Slavy...no uz sme bez mamky...hned ako odisla, vecer, dostali sme bolesti bruska..dve hodiny sa krucala, chudatko moje male..aj sme masirovali brusko, aj som jej dala espumisan emulziu, to mi poradila kamoska, a nic....uz jej to davam do kazdeho mliecka a snad bude lepsie....par kvapiek... v noci spala pekne, kazde 3 hodky sme boli hore...mohla by aj viac, ale aj toto mi staci 😅 😅 dnes doobeda spala, tak som si upratala..ani nemam co na praci teraz...aj sme pozehlili...Mato varil obed dnes, tak ja som si robila..a s malou...natieram jej aj ustocka, dostala tu zabku hnusnu...zajtra ideme na prvu poradnu, prepichnu jej aj uska...vcera som na teba myslela, nejako si tu nebola, uz som myslela, ze ste isli 🙂

vejula
8. nov 2009

Jej alibnka tak ty už si doma. Super gratulujem. Sa šetri, ale ved to ty vieš, ti nemusím vyprávať určite. Inač kočky sa mi do úst dala taká fistula a ma to celkom bolí. Vyplachujem si to šalviou. Nemáte s tým niektorá skúsenosti? Ak áno tak napíšte čo ste si na tzo dávali. Vďaka

juliett99
8. nov 2009

alinka to je normalne ze mas ten pocit , ved aj ja som ti pisala ze som sa zo zaciatku necitila dobre ked som videla ako vsetci okolo mna behaju,, a to dokonca aj Davidko,, ten hned ako ma videl vstat tak ma buzeroval.. ☹
ale mne to pripadalo take ze som jak kralovna a vsetci sa teraz len o mna starajte..
ale neboj tvoj drahy to vsetko zvladne,, ved ho mas ako poklad,, a dalsi pokladik nosis pod srdieckom, 😉

jujj Luci tak Leuska mala bolave brusinko chuda a este aj zabku dostala,, ☹ asi ti muselo byt tazko ked si nevedela ako jej pomoct.. no hadam sa to ukludni,, 😉
Luci no my sme zatial stale domka,, zajtra idem na tu poradnu tak som zvedava,,a pre istot si aj tasku beriem ak bz si ma tam predsa len chceli nechat.
Ved auto odvezie ale nemam ten pocit. 😒

vejula ja mam tiez nejaku infekciu teraz v puse mam opuchnute dasna,, je to dost neprijemne a este do toho sa mi na puse vyhodila zimnica.
vyplachujem si pusu normalne len z ustnou vodou,, a mam este doma FLORSAMIN to je dobre.. vyskusaj v lekarni sa da kupit.

peppe, no akna 5 testoch boli dve ciarocky tak podla mna si tehula ale pre istotu sa este objednaj k svojmu dr, aby ta skonroloval a potvrdil tehu,.. 🙂

allinka79
8. nov 2009

hej, zvyknut si na to... ako dnes, o pol 12 doviezol drahy rodicov aj s obedom, nachystali, ja som spapi, nechali mi tu aj na dalsie dni, umyli riad, svokra pozehlila... proste uplne super 🙂 Ale i tak sa mi na to tazko zvyka 🙂

vejula
8. nov 2009

Vďaka Juliet s tým florsaminom si to vyplachujem každý den, a už sa mi zdá že je to trochu lepšie klop klop.

juliett99
8. nov 2009

alinka oo sa sice vravi ze na dobre sa lahko zvyka,, no ale my co sme zvyknuty na klasiku ze domka pracujeme nam to pride za tazko vsak??
no ale teda dnes si mala jaky luxus,, hmm a to od svokry,??, 😀 😀 😝 😝 😝

vejula dufam ze nam to zaberie obom.. 😵

allinka79
9. nov 2009

juliet
hej od svokry... a ten luxus budeaj v tyzdni - kedze je na dochodku, tak mi budu varit 🙂 nejako na striedacku s mojou mamou
a ty chces uz kedy porodit, hm? 🙂

alexandrah
9. nov 2009

allinka - co su to za reci, ved nemoze byt radsej, keby si bola v nemocnici ... ja to mam super vyriesene, je mi uz sice zle, ale skor ja obskakujem manzela, lebo ma tolko roboty, ze sa nestiha ani najest, ani spat ... nic ... ked mi bolo najhorsie, tak ma 5 min. drzal za ruku, a upaloval pracovat, same terminy a tak ... takze mna neobskakuje nikto, a to by som aj rada ... jaj, keby mi niekto aspon navaril, alebo co ... ale vcera som este aj ja behala sama po obchodoch, nakupy, + vianoce ... no ale vcera som sa aspon vyspala ...
julie - to vy si ta mohli uz aj nechat?? daj vediet, ako si teda dnes dopadla - pre pripad, ze este dojdes domov... jaj, sak fakt, ty uz si 41 tt, to uz je teda hodne ...ja idem zase vo stvrtok ...

luka04
9. nov 2009

juuj Slavy myslim na teba, ved ty mas dnes termin!!! 😕 😅 😕 😅 ozvi sa ked bude cas

juliett99
9. nov 2009

ahojky babulky tak sa hlasim z poradne,, vyzera to nadejne vraj sa uz porod rozbieha,, xixi ale ja nic necitim 😝 😝 😝 😀 😀 😀
dr. ma posparala a na dasliu poradnu mam prist v stredu ale je dost mozne ze do vtedy aj porodim,, 😀 😵 😵 😵
,maly ma 3250g

luci no poviem ti ze som vysla usmiata z poradne od dr,, jak slniecko,, nikto nechape ako sa mozem tak tesit.. xixi
uz sa neviem dockat kedy sa to teda spusti. 😀

alinka teda super comfort mas,,

alex a ty ako?? co tie tvoje opuchy,, ?? jaj ozaj dnes ma dr merala a povedala ze malinky je drobec tak si mysli ze nebudem mat problem ho vytlacit.. 😉

luka04
9. nov 2009

no to je dobre, ze sa tesis 😀 😀 lepsie ako stresovat...tak teda uz to bude kazdu chvilu??? cakam sms 😵 😵