Rast dieťaťa. Kde nájdem takúto tabuľku?

magda22
17. máj 2008

ahojte,
dufam, ze tu este nebola taka tema, lebo nenasla som..
hladala som na internete nejake rastove grafy a tabulky, podla ktorych by som vedela ako je na tom moje dieta s hmotnostou a dlzkou (teda vyskou), ale akosi sa mi nezadarilo..viete prosim vas niekto poslat nejaky link? cim viac tym lepsie..🙂
dakujem!

a este jedna vec, ked sa deti meraju, tak sa meraju asi od paticky vsak?
lebo nasa pediatricka nemeria vobec, tak neviem...
diki

maca793
17. máj 2008

to chceš povedať, že vás nikdy nemerala?

cicushka
17. máj 2008

ani nas nemeria nidky.

magda) zmeraj si ho tak, ze poloz ho hlavickou k nejakemu pevnemu bodu (opieraka na sedacke) natiahni mu nozku a kde ma pate, tak tam si daj knihu alebo nieco. A potom natiahni meter a odmeraj. 😉

maca793
17. máj 2008

tak to som v šoku, nás meria na každej prehliadke a aj vtedy, keď ju o to požiadam a aj nás odváži.

johanda
17. máj 2008

magda. Někteřá pediatři děti neměří, ale to je chyba, růst je možná důležitější než přibírání.Já bych na tvém místě změnila dr.

cicushka
17. máj 2008

maca ) tak to predychaj 😀 😀 😀 vazit nas vazi aj bez poziadania.

tanja61
17. máj 2008

no neviem ja som v UK ale nas tiez nie stale meria niekedy raz za mesiac a ked chcem aby drobca odmerali tak povie ze dnes nie tak neviem ako to vlastne je 😒

magda22
autor
17. máj 2008

vazit vazi, ale nikdy nemerala
cic. dik
emjee dakujem ale nie je tam vyska bee

magda22
autor
17. máj 2008

mozem skusit ju poprosit, ale kvoli tomu by som dr. nemenila, to sa mi fakt nechce 🙂

emjee
17. máj 2008

magda akoze nie, v prvom linku uplne dole su odkazy na grafy vysky podla pohlavia a v druhom linku je tiez odkaz na grafy vysky podla pohlavia

magda22
autor
17. máj 2008

fuu kym som sa z tych ciarok vysomarila 😀
ale dakujem uz viem zhruba,
som mala pocit, ze je mojko akysi kratky

gucz
18. máj 2008

ahoj nás dokina na každej prehliadke váži a u detí do jedného roka je rozhodujúce meranie obvodu hlavičky a nie dĺžka tela. Na plynulem raste hlavičky sa sleduje dobrý vývoj dieťatka a jeho mozgu. Ak obvod rastie prirýchlo alebo moc pomaly, posielajú sa detičky do ambulancie pre rizykové detičky do nemocnice. Aspoň tak je to u nás

gucz
18. máj 2008

ahoj nás dokina na každej prehliadke váži a u detí do jedného roka je rozhodujúce meranie obvodu hlavičky a nie dĺžka tela. Na plynulom raste hlavičky sa sleduje dobrý vývoj dieťatka a jeho mozgu. Ak obvod rastie prirýchlo alebo moc pomaly, posielajú sa detičky do ambulancie pre rizykové detičky do nemocnice. Aspoň tak je to u nás

skolara
18. máj 2008

aj nas doki vazi stale a stale nam aj meria obvod hlavicky 😉 vysku nemeria 😠 ale kedze dolezitejsi je obvod hlavicky tak mi to az tak nevadi ved si ju mozem zmerat doma 😉 🙂

magda22
autor
18. máj 2008

ved obvod meria tiez, ale som nevedela, ze vyska nie je az taka dolezita, dikes

magda22
autor
18. máj 2008

inak ja kupujem z babybazaru vecicky a velakrat mam problem odhadnut velkost, moj simonko ma skoro 8 mesiacov, takze by mal nosit 74, lebo 74 je od 6 do9 vsak? no ale jemu je to strasne velke vsetko a 68 zas mala beee

sammy
18. máj 2008

Moju malu tiez doktorka nemeria, vraj to sa robi az od roka. Meria len obvod hlavy a hrudnika.
No nevadi, ja si ju meriam sama doma 🙂

Magda, kolko maly meral pri narodeni? A kolko ma teraz?
Nic si z toho nerob, ked je mensi, my tiez nie sme tabulkovi - mala je ovela dlhsia aj od deti starsich od nej o 2-3 mesiace.

johanda
18. máj 2008

u děti se má sledovat hmotnostně výškový poměr a obvod hlavy. To s tím měřením od roka je teda divné, nejvíce vyroste děcko právě v 1. roce 😕 I v očkovacím průkazu je v česku graf vztahu hmotnost - výška, ne grafy samostatné. Je to i kvůli zachycení přípdaných endokrinologických poruch, které se projeví nepoměrem růstu a váhy, takže jsem z toho, že vám někdo tvrdí, že měřit se nemusí, trochu jelen. 😨

tinaa
18. máj 2008

nas tiez pri kazdej navsteve poradne dr. odvazi, meria dlzku aj obvod hlavicky.
Na tejto stranke je super graf.

http://www.sga-gh.sk/rastovy_graf.htm

natalien
18. máj 2008

Tak naše dr taky neměří, prý do roka to není tak důležitý 😅 Vždycky konstatuje jen to, že je N. hezká, na pohled prospívá. Hlavičku Nellušce tak cca poslední dvě návštěvy v poradně taky neměřila. Váhu však sleduje vždy🙂

dobromila
18. máj 2008

ani nasa doktorka maleho dlzku este doteraz nemerala, sleduje len obvod hlavicky a hmotnostny prirastok. Ja som pocula, ze vraj sa do roka deti nemeraju preto, lebo nie je dobre, natahovat im koncatiny...

cazadora
18. máj 2008

tak naše natálka špatně přibývá a doktorka jí kreslí grafy poměr výška k hmotnosti a říkala že je strašně důležitý jestli dítko roste a jak protože pak už můžou být problémy když neroste takže u každého vážení měří délku i obvod hlavy

tinaa
18. máj 2008

dobromilka ahoj, mame rovnako "stare" deticky 🙂

magda22
autor
18. máj 2008

sammy pri narodeni mal 51cm a teraz, ak som dobre merala, 64cm 😕

sue
18. máj 2008

Naša dokina tiež nemeria dĺžku, len váži a meria obvod hlávky - presne z toho istého dôvodu ako napísala "gucz" + povedala, že deti do min 15mes sú ešte "skrútené" z bruška, takže by sa nedala odmerať presná dĺžka, až keď začnú sami behať, vystrú sa a dá sa merať aj výška...

dadis
18. máj 2008

Vietemi nieco povedat o pomalom priberani po zavedeni prikrmov? ☹ Nas maly bol plne dojceny do 6.mesiaca, odvtedy dostava prikrmy podla "kniziek", zvacsa varim doma. Kojim este rano, na olovrant a 2.veceru. No maly od 5. mesiaca pribral iba 200g. Na kontrole v 7.mesiaci doki povedala ze ok(to vazil o 7750g, ale predvcerom som ho vazila a este dokonca schudol 50g a vazil 7700)...inak je to velmi spokojne deculko, prespi celu noc a cez den je spokojnucky...mam kvoli tomu volat doktorke alebo je to u dojcenych deti v norme (inak narodil sa velky,3950g, v 2.mesiaci mal 6000g, v 3. 6600, v 5. 7500)?

magda22
autor
18. máj 2008

ahoj dadis, podla mna ked dietatko schudne to nie je v poriadku, myslim si, ze by mal dostavat viac mliecka, kolkokrat ho denne kojis? od kamaratky viem, ze tak sest krat v tomto veku by mal este dostat...

dadis
19. máj 2008

Ahoj Maji,no kojim ho 3x denne, tak ako som uz pisala..ale inokedy si ani nepyta...tak neviem, dnes som uz aj skusala volat,len som sa nedovolala...skusim este zajtra...snad to nebude nic vazne

wienika
19. máj 2008

dadis, odkedy mojej dcere vysli zuby( 6.mesiac), prestala jest. teraz ma skoro devat a vazi ledva 7 kil...posledne dva mesiace tiez schudla. kojila som do siesteho mesiaca, potom sme presli na prikrmy...moja je zase strasne hyperaktivna a preto nechapem odkial berie energiu. nechce ovocie ani zeleninu. sme na nutrilone. som z toho zufala....