Rast dieťaťa. Kde nájdem takúto tabuľku?

magda22
17. máj 2008

ahojte,
dufam, ze tu este nebola taka tema, lebo nenasla som..
hladala som na internete nejake rastove grafy a tabulky, podla ktorych by som vedela ako je na tom moje dieta s hmotnostou a dlzkou (teda vyskou), ale akosi sa mi nezadarilo..viete prosim vas niekto poslat nejaky link? cim viac tym lepsie..🙂
dakujem!

a este jedna vec, ked sa deti meraju, tak sa meraju asi od paticky vsak?
lebo nasa pediatricka nemeria vobec, tak neviem...
diki

redkvicka
19. máj 2008

magda 22, dolezite je, aby tvoj maly isiel po svojej linii rastu, my sme tiez maly, nosime oblecko 6-9 mesiacov, hoci bude mat zajtra 11 mesiacov, ale doktorka hovori, ze pokial rastie po svojej linke, tak je to OK. A ked nie, tak nas posle endokrinologicke. Maj sa pekne

kotenko
19. máj 2008

My mame tento tyzdne 9 mesiacikov, vazi 5660 gramov a velkost oblecenia ma 3-6 mesiacov, ale skor tych 3... Narodila sa nam predcasne s mierami 1770 gramov a 42cm. stuplik je z nej stale, aj ked vraj u nej je to v poriadku... ale pribera a rastie, tak sme radi

magda22
autor
19. máj 2008

kotenko dcerka vyzera na statocne dievcatko..

redkvicka budem sledovat tu liniu 😉 , inak simonko ma uz tak 8 a pol, len ta vyska...

dadis ja by som prikladala, aj ked si nepyta, tot moja rada

magda22
autor
19. máj 2008

8 a pol kg

magda22
autor
19. máj 2008

dadis, to si neviem predstavit, ze by moj papal iba trikrat denne, to nedostane ani nic medzitym?
ja kojim rano , potom trosku doobeda, obed - zeleninka, masko, okolo stvrtej bud kojim alebo nejake ovocie, prip. aj piskotka, potom vecer. kasa, ak treba, tak tiez kojim a o desiatej zaspava pri kojeni a potom ho mam celu noc na cicke, lebo sa castejsie budi (aj ked uz je to pomaly lepsie a lepsie), takze je to myslim podstatne castejsie a viem, ze tolko potrebuje, ale zas kazde dietatko je ine...
potom sa ozvi, ze co ti povedala dr.

janny29
21. máj 2008

🙂 ahoj dadis, ja mám tiež synčeka má 8 aj pol mesiaca a váži mi okolo 8400g. Tak neviem. Ale tiež som ho kojila do 6 mesiaca a potom som ho začala prikrmovať. No momentálne mi tiež moc nechce papať len materské mliečko mu chutí. Možno to bude aj tým že mu idú zúbky.
Určite to nebude nič vážne.... 🙂

dadis
22. máj 2008

Magdi, aler on neje iba 3xdenne 😲 ...pisala som, ze mu varim prikrmy, t.j.na desiatu mu uvarim jablcko,alebo hrusku, striedam s bananikom, na obed dostava cca 200g porciu: zelenina(striedam: mrkva, petrzlen, kalerab, brokoloca, karfiol, cukina, por,spenat) s maskom (2 namrazene "kocky" kuracieho, morcacieho,telacieho, 1x tyzdenne davam uvareny zltok) a striedam ryzu a zemiaky ako prilohu. Na desiatu som mu asi pred 3 tyzdnami zacala davat instantne kase (150ml vody) od Hipp. Po veceri ho este kojim...myslim, ze to je malo?Mne sa nezda...je pravda, ze pocas dna ziadne piskotky ani ine nedavam,ved naco,nepyta si. V utorok idem k doki, tak dam vediet,co mi povie...zatialpa

dadis
22. máj 2008

prepac za chyby a preklepy...asi je pravda, ze to "vybeha"odkedy zacal lozit, tak sa nezastavi...len chcem mat asi aj istotu od doktorky, ze to je v normale...dufam, ze ma nebude nutit dokrmovat UM 😒

dadis
22. máj 2008

Inak pisem ako hotentot 🙂 nie na desiatu, ale na veceru dostava kasu..takze suma sumarum, 3x kojim a 3xkrmim

dadis
4. jún 2008

ahojte,pisem trosku neskor, pretoze sme este medzi tym mali nestastnu 6.chorobu 😠 , takze sme vahu velmi s doktorkou neriesili, ale uz sme zdravi a boli sme vcera este na prevazenie a premeranie. Takze sme vcera vazili 7850g. Povedala, ze pribral malo, dala este sestricke mu premerat hrudnicek, uz neviem presne kolko meral, tiez povedala, ze to je malo. A nic viac.. presla na inu temu...Bol tam s nami aj manzel. Tak sa pytam este raz, ci ta vaha je este v norme..a ona na to....ano ano, nie je pretucnely...no fakt kompetentna odpoved, po tom ako horekovala, ze nepribral dost a hrudnicek bol maly ☹ .No odisli sme ako obareny...takze hladame noveho pediatra, dakujem za typ

magda22
autor
4. jún 2008

ahoj dadis a kde mate pediatra?

sammy
4. jún 2008

Chcem sa vas spytat - mate tu niekto deti, ktore velmi rychlo rastu?
Lebo mne sa zdalo ok, ze mala rychlo rastie, no ma uz pomaly 8 mesiacov a rastie stale tempom 3-4 cm mesacne, vobec sa jej rast nespomaluje. Paci sa mi, ze je vysoka, ale ma uz 79 cm, to je dost aj na rocne dieta. Pri narodeni mala normalne 52 cm.
Ked sa stretneme s jej rovesnikmi, aj starsimi, vyzera ako obryna. Tak mi zacalo vrtat v hlave, ci je vsetko v poriadku...Inak je zdrava, pohybovo velmi zdatna a robi vsetko co ma dieta v jej veku, este aj naviac.

sammy
5. jún 2008

Tak to len my tak rychlo rastieme? 😖

nikuska123
5. jún 2008

Ahoj sammy, ako pocitam tak Tvoja mala vyrastla za 8 mesiacov 27 cm, moja malicka mala pri narodeni tiez 52 a merali ju kedmala tri mesiace a uz merala 61,5, tiez sa mi zda ze rastie ost rychlo a hlavneto vidim na vecickach. tiez je vsetko v poriadku cop sa tyka zdravia a tak, myslim ze by to nemalo byt nic zle, pytala si sa lekarky?

sammy
5. jún 2008

Nikuska, moja mala v troch mesiacoch uz 63 cm.
Doktorka ju nemeria, takze sa tym nezaobera, ju zaujima len obvod hlavy a hrudnika. No vzdy skonstatuje aka je dllha, ked ju vidi, ale pri tom to konci. Ale tak dufam, ze to bude genetikou - moj muz ma 193 cm a ja 175, ale aj tak mi to zacalo vrtat v hlave...

nikuska123
5. jún 2008

podla mna sa to úpo roku zastavi, teda spomali, kamoske tiez tak rychlo rastol jej drobcek apo roku, akoby utal, my sa stale meriame a vazime u lekarky a aj starsie deticky.

ssiska
7. nov 2009

ahojte kocky, mate niektora skusenosti s tym, ze vam dokina nemeria obvod hlavicky, u nas sa len vazi, trapi ma velkost fontanely, maly ju ma velmi malicku

gloria78
7. nov 2009

obvod hlavičky merajú vždy do 15 mes., to by mali, aby zistili včas iné závaž. ochorenia, ktoré sa prejavujú nadmerným (príp. podpriemerným) rastom hlavičky, fontanelu sledujú len pohmatom 😉

adricc
7. nov 2009

ahoj nam meri hlavicku vzdycky ale na tu fontanelu jsem se zrovna ptala doktorky ze jsem ji nenasla tak sahla a rikala ze tam malinkou dirku ma ja to teda necitim u nekterych deti kdyz si sahnu tak to maji pekne velkou ale rikala ze to nevadi prej kazdy dite je jiny no to vime ne 😉

ssiska
7. nov 2009

maly bol prve 2 mesiace kontrolovany v zahranici, vzdy mu vsetko zmerali, teraz ma 8 mesiacov, a tu na Slovensku ani raz nezmerany obvod hlavy,aj som si myslela, ze by to mali kontrolovat, vzdy len na vahu a hotovo

zuzik28
7. nov 2009

ahojky, náš malej měl ve 3 měsících 64 cm, ve 4 měsících 68 cm a teď v pěti má 70 cm a 8 kg. Nějak se nad tím netrápím... 😉

lenka0283
19. júl 2011

Ahojte chcem sa opytat mala ma 6 mesiacov pred tromi mesiacmi merala asi 68 cm...teraz ma 70..je mozne ze by za tri mesiace narastla len 2 cm? je to normalne?dakujem

sova33
19. júl 2011

Já myslím, že je to v pohodě, měli jsme to podobně. A hlavně... jak ji měříte? Je to přesné? třeba vyrostla o 4 cm, jenom jste to špatně změřili 🙂

provoke
21. júl 2011

@lenka0283 ved tvoja malá meria krásne. Moja dcérka má 7 mesiacov a iba 65 cm. Nám ked vyrastie za mesiac o pol centimetera tak som rada 🙂

lenka0283
21. júl 2011

@provoke to naozaj? ja som sa len bala lebo vsetci hovoria ze by mala vyrast za mesiac aspon jeden dva centimetre..tak je to potom v poriadku..dakujem 🙂

halime
29. júl 2011

Moj maly mal pri narodeni 3040 g, 40 cm a teraz za tyzden ma 3 mesiace a vazi 5.98 a meria 59 cm. Nedaju sa mi otvorit tie stare odkazy na stranky s tabulkami a grafami a v grafoch ktore mi robia tuna v uk sa moc nevyznam. Moze mi niekto poradit ci nerastie prirychlo??? Dakujem 🙂