Reakcia na zrušenie témy Lieky na IVF

kikina666
11. feb 2009

ahoj emjee,

co sa tyka temy Lieky na IVF, tak tato tema nebola o hazardovani s vlastnym zdravim ale o pomoci jedna druhej, tie lieky co zostali mne a posunula som ich dalej pomohli inej kocke ku stastiu a k babetku a to je super pocit, ked mozem pomoct, aj napriek tomu ze mne to nevyslo.

Su kocky ktore su zufale a idu aj na 6te alebo 7me IVF a je rozdiel, ci za to zaplatia 10000 alebo 30000. Myslim si, ze ukoncenie tejto temy bolo neopodstatnene a nerozumne, nakolko tato tema pomahala babam v nudzi.

Ty mas svoje babetko, ale kolko je takych co si to nemozu dovolit ist na umele oplodnenie lebo nemaju tolko financnych prostriedkov a tato tema im v tom len pomahala.

A co sa tyka hazardovania so zdravim .. kazda jedna injekcia na umele oplodnenie je balena ako kus a na kazdej ampulke je datum expiracie, takze sa nejedna o hazardovanie so zdravim ... ale jedna sa o pomoc v nudzi.

K

kikina666
autor
11. feb 2009

inkak presne tak ... uplne suhlasim ,

aj tak neporusujeme ziaden zakon, ved dnes cez internet kupis uz aj drogy a co sa tyka hacknutych softverov a kadecoho ineho to je v poriadku, ze napr. kody na uvolnenie tv programov na upc alebo digi tv su volne dostupne a ludia si ich mozu stiahnut z verejnych portalov a pouzit cih na odkodovanie .... a to sa jedna o par supov, ale tieto lieky to je ina palka

scarlette
11. feb 2009

certica suhlas..
inakma napada, preparaty ktore sa tu ponukali nie su navykove ani omamne latky takneviem preco by boli v rozpore so zakonom... dalej prevadzkovatel stranky nezodpoveda za inzeraty a obsah prispevkov...

kikina666
autor
11. feb 2009

no co uz aj tak sa nezabrani tomu ze sa budu lieky predavat akurat to bude dobre rozhadzane po temach ale je to v podstate jedno

babulka123
11. feb 2009

adminky kde ste????

kikina666
autor
11. feb 2009

emjee co takto stanovit pravidla a zverejnit ich alebo poslat do IP vsetkym co navstevovali temu Lieky na iVF, ja to by islo, keby sa chcelo ....

emjee
11. feb 2009

baby prevadzkuje niekto z vas nejaku stranku? asi nie, lebo "urcit pravidla" neznamena, ze si ich urcim tak ako mi to vyhovuje, ale musim si ich urcit tak, aby boli aj v sulade s tym, co sa podla zakona smie, resp. nie je zakazane

tanitta
11. feb 2009

emjee. .. chapem aj vasu stranu... ale preco az teraz?...

kikina666
autor
11. feb 2009

tento stat je neuveritelny ... na jednej strane nariekaju ze je nizka porodnost a na druhej strane brania ludom tym ktorí chcu dieta aby ho mali ... to sa fakt moze stat len na slovensku

babulka123
11. feb 2009

emje a co vam prikazuje zakon? alebo zakazuje... prosim ak mozes skus nam to napisat mozno si s tym poradime...

inkak
11. feb 2009

od septembra 2006 ? tak to je sila.kikina mas uplnu pravdu. je zbytocne sa rozculovat, ved aj tak sa tomu, aby sa lieky predavali nezabrani, lebo kto chce hlada sposoby a my chceme veeeeeeelmi, vsak? 😉

ema111
11. feb 2009

plne suhlasim s nazormi dievcat. ja idem na 4.IVF, plne ho hradim, doposial ma len doplatky na 3 neuspesne IVF vysli asi 130 tis. Sk a to som mala lieky ciastocne hradene poistovnou. vonkoncom nesuhlasim s tebou emjee, ze vacsina, dokonca 99 percent dievcat vraj berie lieky dalej bez dozoru lekara. to je absolutny nezmysel. iste kazda dobre poznate tie pocity, ked hormony uzivate a rozhodne by to ziadna nerobila len tak... ved po uziti liekov treba ist na punkciu. co si ju spravim sama? a co ked tie lieky nebudem predavat, ale ich darujem? to predsa nie je obchodovanie. a nemas pravdu v tom, ze lekari v car zvysne lieky od pacientiek zoberu spat. nie je to tak.

kuspitka
11. feb 2009

Kto chce najde si sposob ako kupit tieto lieky.
Podla mna sa takto berie zenam nadej,ktore chcu dieta.
aj tak nezabrani sa tomu napise jedna zena do kazdej temy tak sa to co vymaze???
to je blbost a hned sa to cita kazda .......ak niekomu netreba tie leiky ,alebo ich nepotrebuje tak ich preda ,lebo dobre vie,ze pomoze dalsej zene ktora chce dieta

komarik
11. feb 2009

dievčatá, plne s Vami súhlasím. Všetko čo som mala na mysli tu už bolo napísané.

Snažím sa pochopiť aj druhú stranu. Možno by pomohlo zverejniť podľa akého zákona, článku, odstavca sa nesmie zverejňovať predaj týchto liekov. V zákonoch sa vždy nájde barlička ako ich obísť, veď naozaj tieto lieky nie sú návykové a pomáhať druhým je pekné.

mayka
11. feb 2009

emjee, prosim ta za vsetky tie ktore mali nadej zohnat lieky lacnejsie ako samoplatkyne. Oni nemozu za tieto poniektore nase chore zakony. Prosím prehodnoť svoje rozhodnutie a otvor tú tému. Alebo navrhni ine riešenie. Určite to všetky uvítame.

emjee
11. feb 2009

ema ja som nenapisala, ze 99% dievcat ich berie bez dozoru lekara - ja som napisala, ze mi je jasne, ze 99% dievcat hoci ich kupi pod rukou ich berie v sulade s tym, co jej dovolil jej lekar

kuspitka ano vymaze sa

kto chce predavat cestu si najde, ale nie na tomto fore - nie sme internetova lekaren, ktora musi splnat tisice nalezitosti, aby mohla vobec nejake lieky ponukat

mici11
11. feb 2009

Ako pise Inkak a Miroalava ak bude tema, v ktorej napisem: Brala som to a to a zvysilo mi a riesit to dalej cez Ip, nie je nijak pravne napadnutelne a IP je sukromna posta 😉 Proste staci tam, nenapisat Predam/ Kupim. Ono ked sa chce vsetko sa da 😉

kuspitka
11. feb 2009

emjje ale vies si predstavit co prezivame ked muśime ist na IVF a tolko platit a nemoze mat normalne dieta .
Je to vsetko nespravodlive velmi.
Ty cakas dieta a nam zato neber nadej co mame poslednu...

kikina666
autor
11. feb 2009

emjee a to ty budes mat cas popri babetku cas citat kazdu vetu ktora sa tu napise .... to nemyslis vazne ????

emjee
11. feb 2009

ale ja som si nevymyslela zakony SR 😅 nech su akokolvek nespravodlive

kikina to neries, vieme si odsledovat prispevky aj ked nie vsetky, ale vacsinu

ema111
11. feb 2009

emjee, stale vravis o predaji a obchodovani. mozno niekto chce prebytky darovat.

emjee
11. feb 2009

ema je to liek na predpis a ten sa nema co darovavat

babulka123
11. feb 2009

emje skusme najst sposob ako sa to da a nie len povedat neda sa to a hotovot.. to nieje riesenie..

kikina666
autor
11. feb 2009

babulka plne s tebou suhlasit ... preco iba zahlasit nejde to, ked sa chce vsetko ide

emjee a by ma zaujimal ten zakon, na zaklade ktoreho si to zrusila mozes poslat cislo zakona, paragraf a odsek, nech sa tu bavime o konkretnych veciach

ema111
11. feb 2009

ano, emjee, mas plne pravdu. su to lieky na predpis. problem je iba v tom, ze lekar ich moze s doplatkom poistovne predpisat iba 3 x . nie zo zdravotneho hladiska, ale preto, ze poistovne maju limity.

mici11
11. feb 2009

Ako som napisala, ked sa chce tak sa vsetko da. Ale ked sa nechce.............

kikina666
autor
11. feb 2009

mici 😵 😵 😵 😵 😵 😵 plne suhlasim

emjee
11. feb 2009

napr. trestny zakon § 157
(1) Kto inému z nedbanlivosti spôsobí ťažkú ujmu na zdraví, potrestá sa odňatím slobody na šesť mesiacov až dva roky.

kikina666
autor
11. feb 2009

trestny zakon to je sice pravda, ale tym ze mu dam lieky mu neulizim ci ich pouzije je na nom a nie na tom ze mu ich dam .. a to je rozdiel

babulka123
11. feb 2009

emje nejazdime tu autom....

ema111
11. feb 2009

emjee, ved ty velmi dobre vies, ze kazda, co tie lieky uziva je pod dozorom lekara. on by bol postihovany za nedbanlivost.