Reakcia na zrušenie témy Lieky na IVF

kikina666
11. feb 2009

ahoj emjee,

co sa tyka temy Lieky na IVF, tak tato tema nebola o hazardovani s vlastnym zdravim ale o pomoci jedna druhej, tie lieky co zostali mne a posunula som ich dalej pomohli inej kocke ku stastiu a k babetku a to je super pocit, ked mozem pomoct, aj napriek tomu ze mne to nevyslo.

Su kocky ktore su zufale a idu aj na 6te alebo 7me IVF a je rozdiel, ci za to zaplatia 10000 alebo 30000. Myslim si, ze ukoncenie tejto temy bolo neopodstatnene a nerozumne, nakolko tato tema pomahala babam v nudzi.

Ty mas svoje babetko, ale kolko je takych co si to nemozu dovolit ist na umele oplodnenie lebo nemaju tolko financnych prostriedkov a tato tema im v tom len pomahala.

A co sa tyka hazardovania so zdravim .. kazda jedna injekcia na umele oplodnenie je balena ako kus a na kazdej ampulke je datum expiracie, takze sa nejedna o hazardovanie so zdravim ... ale jedna sa o pomoc v nudzi.

K

jajulaa
11. feb 2009

Dievčatá, nedá mi zareagovať, keďže aj ja som dlhodobá "umelinka" a aj cez koník sa mi podarili kúpiť nejaké injekcie na moje 7. IVF.
Keby neexistoval takýto predaj, tak by som mohla zabudnúť na toľko pokusov.
Je to veľká škoda a najhoršie na tom je, že fakt nič nezmôžeme.
Asi pred 1,5 rokom som si dokonca vypisovala s redaktorkou TV v Markíze, ktorá v správach uviedla asi 1 minútový šot o predaji liekov a volala dr. do Heliosu a upozornila ho nato, že predaj na ich stránke je nelegálny, následok čoho bolo, že ten predaj zrušili. Som sa vtedy hrozne rozčúlila, pretože už sa aj tak o dosť sťažilo zháňanie liekov.
No a teraz toto, myslím, že je zbytočné písať, že lieky sa berú pod dozorom a bla-bla. Proste jednoduchšie je niečo vymazať ako to riešiť alebo si zobrať "niečo" (aj ked neviem čo) na triko.
Bohužiaľ je to ich právo.
A viete čo nechcem byť necitlivá, podľa mňa toto nepochopí ten kto to nezažije na vlastnej koži!!!, keby to zažil možno by sa viac posnažil, keď už nič iné aspoň pochopiť.

zajacik...
11. feb 2009

No som v soku co sa to deje, ani nemam slov... Myslim ze emjee nema ani paru o tom ako prebieha IVF a ako sa tie lieky beru, pretoze by inak neoponovala takymi prizemnymi argumentami... Uznavam ze maju pravo zatvorit temu, ale pride mi velmi smiesne, ked to urobia len tak a nemaju k tomu padny argument... Emjee ked tak tvrdis ze ponukanim liekov na IVF sa porusuje zakon, to ako by si priznala, ze vyse 2,5 roka ste porusovali zakon, kedze tato tema uz tak dlho funguje... Mam pocit ze si chces len dokazat ze mas na to aby si ako admin zatvorila temu, nehladiac na to, ze tym zoberies nadej mnohym zenam...

Babulky ja mam pocit ze na MK su celkovo divne pravidla, napr. aj mazanie obrazkov pri nicku, ked tam nemam skutocnu fotku, ale to uz je mimo tejto temy... myslim ze su tu ludia, ktori nechapu ze mat dieta nieje vzdy ta najprirodzenejsia vec na svete a ze dat niekomu zivot alebo "chorobu prenasanu sexom" (v podani emjee) moze byt problemom a bohuzial je to cim dalej castejsie...

Ja by som navrhovala vobec tu nediskutovat a "prosit" adminov aby otvorili temu Lieky na IVF, ale jednoducho ju zalozit na inom fore, ktore ma naozaj zauje,m na tom, aby pomohlo dalsim detickam prist na svet...

lenuliatko
11. feb 2009

Ahojte, tiež sa chcem prihovoriť za obnovenie témy. Verím, že právnici sa rozhodnú správne a že sú tie paragrafy natoľko pokrútené, že sa cestička nájde, len musí byť ochota. Tiež mi je divné, že doteraz to nikomu nevadilo, fungovalo to a ženy mali nádej na vlastné dieťatko. A ak by sa aj do toho niekto obul, tak verím, že by najskôr prišlo upozornenie a nie rovno nejaké reštrikcie. Mňa sa to síce ešte netýka, nedarí sa nám 2 a pol roka, máme za sebou jedno neúspešné IUI a pred nami veľkú neistotu, či sa vôbec podarí. Tri preplácané pokusy nie sú nič moc, a tak mal človek zadné dvierka, že ešte je tu možnosť. Niekto si nemôže dovoliť doplácať ani na hradené IVF a čo ak sa minú pokusy? Stačí zlá reakcia na lieky, zdravotné problémy a pokus je fuč... A myslím, že tu chodia prevažne inteligentné ženy, nie sú to narkotiká a nedajú sa zneužiť na nič iné, sú len na rast folikulov a sliznice. A VŽDY je žena pri stimulácii sledovaná lekárom, každú chvíľu UZV a odbery krvi. A každá, ktorá už stimulovala vie, že s hormónmi nie je sranda, aby hazardovala s vlastným zdravím. Baby, držím vám palce, nech neprídete o možnosť dostať sa k lacnejším liekom a nech so môžte splniť svoj sen. Fakt, kto nie je v podobnej situácii, ten to proste nepochopí...

zajacik...
11. feb 2009

Emjee nechapem preco ste najprv neoslovili pravnikov, mali ste to odkonzultovat, myslim ze casu na to bolo dost, ved ta tema sa nezalozila vcera... a v pripade ze by to pravnici uznali ako porusenie zakona a aj by uviedli presne ktoreho paragrafu, tak si myslim ze by to babulky zobrali uplne inak, proste by to akceptovali... ale takto, nieje to fer a je jasne ze to vyvolalo len burlive reakcie, pretoze nas ktore nemozme alebo nemame dieta prirodzenou cestou to zasiahlo na tom najcitlivejsom mieste...
Ty si tesne pre porodom, ani si nevies predstavit ako by sme mnohe chceli byt na tvojom mieste... mozes byt stastna a urcite aj si, ze sa stanes maminou... len prosim ta skus mat trosku ludskejsi pristup aj k tym, ktori take stastie nemaju a mozno ho ani nezaziju, ale nadej im ostava a ktori su radi, ze sa dockali pomoci aj vdaka teme Lieky na IVF...

A este k tej fotke pri nicku, dakujem ze si mi ju zmazala, alebo neviem kto ju zmazal... aj to je protizakonne mat namiesto fotky obrazok? Na inych forach to funguje uplne normalne, len tu je to proti pravidlam... neviem kto si tym co chce dokazat... zvysit si sebavedomie tym ze mam nad niekym moc robit mu zle a mazat ho stale dookola? Ved ja v tom nevidim nic zle, tento obrazok mam aj na inom fore, babulky ma podla neho poznaju, tak co je na tom take zle? Vystihuje moj nick, navyse je tam male dietatko, ktore sa celkom hodi na toto forum, tak nechapem preco to robite.... keby ste aspon dali nejaky argument, ze preco... len preto ze je to proti pravidlam? Ved kto tie pravidla urcuje? Hmm? Ved sa zamyslite nad sebou, mam pocit ze toto nieje slobodne forum... viem mozes mi napisat ze tu nemusim chodit, pripadne mi tu zakazete pristup, ale ja tu nechodim kvoli tomu ze by som nemala co robit, ale chodim tu kvoli ludom, kotri su na podobnej lodi ako ja a navzajom sa chapeme a podporujeme v nasom zivotnom sne, ktorym je stat sa matkou...

emjee
11. feb 2009
lenuliatko
11. feb 2009

Prítomnosť adminov prezrádza len to, ako rýchlo meníš podobu zajačik 🙄 , ale nevyjadruje sa nik...

ema111
11. feb 2009

a co tak zalozit temu Skoncila mi stimulka, do ktorej kazda napise stimulovala som tym a tym. komunikacie cez IP moze prebiehat o comkolvek. to snad nie je protizakonne, ani zdraviuohrozujuce.

zajacik...
11. feb 2009

Emjee tu temu o fotke v pase som zacala citat, ale radsej som to skoncila... to pravidlo skutocnej fotky si zaviedla ty? Ja nemam potrebu niekoho vidiet na obrazku, viem sa s danym clovekom rozpravat aj bez toho... Cez telefon sa tiez dokazeme rozpravat a predsa sa nevidime... Aj slepi ludia mozu komunikovat a nepotrebuju pritom vidiet... takze toto pravidlo mi pride zvlastne... A ked ho niekto dodrzi a da tam skutocnu fotku, kde je na nej cely, tak okrem toho ze vidim postavu s dialky tak ajtak nevidim s kym si pisem... dalej no comment, nema to tu vyznam, vy nie ste ochotne komunikovat s ludmi a na niecom sa dohodnut, vy si potrebujete nieco dokazat, ale to je vas problem, nie moj, chvalabohu 😵

emjee
11. feb 2009

zajacik keby som nebola ochotna komunikovat, tak sem nenapisem ani pol slova
no nech napisem cokolvek, tak si najdete nieco dalsie co vam vadi - napr. ze ja som tehotna, ze mam v pase divne motto, ze mazem fotku v pase, ...
ak mas co napisat k teme Zrušenie témy Lieky na IVF - názory pis, ja uz som na dnes vycerpala - predaj liekov cez internet je nelegalny - a neviem co by som k tomu dodala

zajacik...
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
lenuliatko
11. feb 2009

Ema, podľa mňa to nejak tak aj skončí. každá to pochopí a ak bude chcieť, skontaktuje sa. A už by to bola len skutočne zákernosť, keby aj toto niekomu vadilo 😔

zajacik...
11. feb 2009

Emjee neviem preco by niekomu malo vadit ze si tehotna, to co ta napadlo? Ved kazda po tom tuzime a nemysli si ze sme take prizemne, aby sme zavideli tym co su tehotne, ved my niesme z Marsu, komunikujeme normalne bez problemov aj s mamickami a tehulkami. Len niekto ma pocit, ze my zeny, ktorym sa nedari otehotniet, tak ze sme nejaka individualna skupina... ale ved my sme normalni ludia ako kazdy iny... len akurat nemame deti hned ako si to zmyslime, proste mame problem, ale verim ze u kazdej sa vyriesi k tomu najlepsiemu 😉

zajacik...
11. feb 2009

A to motto v pase ti nik neberie, je to tvoj nazor, takze pohoda 😎

zajacik...
11. feb 2009

Emjee fakt nechapem o co ti ide a co si chces dokazovat... ale je to smutne ☹

ritulka
11. feb 2009

moj nazor je, ze kto nezazil, ten nepochopi...a zamknutim temy bodli do tej najcitlivejsej oblasti... 😔
a hlavne, ze prisli na to po 777 prispekoch...

pipimiska
11. feb 2009

emjee som si precitala vsetko,takze nechcem opakovat to co uz bolo spomenute,neviem ci som si nevsimla,alebo si sa snazila vyhnut odpovede na otazku,,preco az teraz???,,to az teraz si sa zacala ucit zakony a paragrafy???

jajka27
11. feb 2009

dievčatá pripájam sa k vám a plne súhlasím so všetkých, čo ste napísali...tiež si myslím, že tá, ktorá otehotnie prirodzeným spôsobom, kedy si zmyslí, tak nepochopí,čo prežívame my. Ja im prajem,že majú takéto šťastie,ale všetky túžime po bábätku a tieto túžby v našom prípade končia pri otázke...odkiaľ peniaze???? Aj za účasti poisťovne IVF nie je lacná záležitosť, nehovoriac o samoplatcoch. Každý predsa bežne nezarába mesačne 1500€. Ešte pred pár dňami som sa tešila z toho, že ak mi 1.IVF nevýjde a viac neviem či stihnem,tak sa mám kde obrátiť a už to zhaslo.Bola to osožná téma,ktorá v každom prípade zvyšovala nádej a hlavne počet IVF, ktoré by sme si vďaka tomu mohli dovoliť.Treba to proste nejako riešiť.Som z toho zdrvená ☹ ☹ ☹

krasuliak
11. feb 2009

fu ha cele som si to precital len zo zaujimavosti a je to fakt sila.

ja som uplne nezainteresovany do vasej temy a preto vam napisem moj dufam objektivny nazor

musim uznat ze emjee ma z pravneho hladiska pradvu a ona si robi len svoju pracu lenze urcite sa to da riesit aj inak! treba len trochu chcenia aj z adminkinej strany a samo ustupkov a dodrziavanie pravidiel zo strany prispievateliek! je tu vela prispevkov ohladom foto v pase o motte v emjeeninom pase alebo preco to fungovalo 2 roky bez problemu .....
ale toto nie je podstata toho co sa snazite vyriesit! Vsetci sme len ludia! Ejmee pisala ze sa na to pozru pravnici a da vediet. Tak pockajte a uvidite

a prinajhorsom sa da uplne easy zalozit stranka a na nej jednoduche forum v ktorom si mozete predavat lieky len otazkou bude ktora z vas si to vezme na triko 😉

luly3
11. feb 2009

oooo zaujímave príspevky....
mna najviac zaujalo že ta temička funguje už velmi dlho a zrazu niekomu vadí...

adminka ma pravdu nesmu sa predávat lieky ani snima kšeftovat ale žiadny
zákon nezakazuje to napísat na internet 😉
predsa ak napíšem: mam puregon 2 balenia tak zákon nezákon nič to neznamena,
len že mam puregon... tot všio
a novy nadpis by mohol byt: MAM / NEMAM

krasny večer a krasne sníčky

helka1
11. feb 2009

Ach jaj, normalne som smutna ze je tato tema zrusena ☹ ☹ ☹

Vdaka dobrym dusickam (aj ked nie z tohto fora) mi pri nicku svietia moje 2 zlaticka. Keby nebola tato moznost asi by tam nikdy nesvietili ☹ ☹ ☹ Zrusenim temy pridu niektore snazilky o poslednu moznost byt matkou lebo si to z financneho hladiska jednoducho nebudu moct dovolit. 😢 😢 😢

Chapem, ze lieky sa cez net predavat nesmu, ale ak by bola aspon minimalna sanca ako obist legislativu tak to tak urobte ! Urcite tak velmi pomozete snazilkam v ich trapeni !

martinazpk
12. feb 2009

Ahojte, tiez som napisala emjee hned ako som si precitala uzavretie temy. Je to velka skoda a fakt ta tema mi velmi pomaha. Som za to aby sa otvorila nova, kde len skonstatujete tie co mozete pomoct, ze po ukonceni IVF vam zostali lieky. Ved kto bude mat zaujem napise do IP a ze ste napisali, ze vam nieco zostalo nie je protizakonne. A co si pisete v poste je Vasa osobna vec, nie?

mayka
12. feb 2009

Ahojte presne ako vravi LULY : mali by sa len urcit pravidla.
Mozno keby prispevky boli len jednoduche.
Mam - IP
nemam - IP

Aj to by bolo protizakonne?

Ta tema splnala ucel. A pomohla mnohym. Ja stimulujem teraz na 1 IVF a ktovie ci tiez v buducnosti takto lieky nebudem zhanat. A fakt neviem ako si poradim. Dufam ze to nebudem musiet riesit. 🙂

Chapem zaroven adminki, bolo by skoda keby ju niekto zrusil.
POckame na vyjadrenie prvnikov ale vidim to blede.

kikina666
autor
12. feb 2009

dobre ranko, ked to tu dnes citam, tak som milo prekvapena kolko z vas zareagovalo na tuto temu, je to pravda je to smutne ale asi to budeme musiet riesit nejakym inym sposobom ... skratka je to uz problem, doteraz nebol a treba ho riesit ...

emjee a ostatni admini ... bolo by dobre keby ste tento problem vyriesili tak aby boli baby spokojne, aj ked viem ze je to dost velky problem ale aspon sa pokuste

zajacik...
12. feb 2009

Luly3 myslim ze to je perfektny napad - MAM/NEMAM ... to ozaj nemoze byt protizakonne, dobre si to vymyslela 😉

Krasuliak v tom mas pravdu ze emjee resp. admini si robia svoju pracu, ale mohla aspon napisat o ake porusenie zakona konkretne sa jedna a hotovo, kazdy by to respektoval, sme tu predsa inteligentni ludia, ktori nechcu porusovat zakon... ale nebudem sa predsa ohanat Trestnym zakonom, ked sa v nom nevyznam, nie? A suhlasim aj s tym, ze to budu riesit ich pravnici, len sa pytam co robili doteraz a ked uz tu ta tema bola tak dlho, tak ju mohli nechat este otvorenu pokial to nebude skonzultovane s pravnikmi... a v pripade ze by sa preukazala protizakonnost temy tak ok, nech na nu daju zamok...

mayka
12. feb 2009

Tiez sa obavam ze sa to tu ututle. ☹
Budeme musiet zalozit ine forum niekde inde.
A mozno by sme mali bojovat niekde na ministerstve zdravotnictva nech sa spametaju. Mali by podporovat porodnost.

womenne
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
mayka
12. feb 2009

womenne, kazda z nas chce preto abala vlastne dieta urobit vsetko co sa da a taketo veci zvazuje az potom. A okrem toho ani adoptovat si dieta nie je jednoduche.
Ale myslim ze to nie je predmetom tejto temy. Nic v zlom. Ty mas deticky dve vlastne. My akoze nemame narok nosit pod srdcom vlastne dieta?
Adopcia je pre nas posledna moznost.

tanitta
12. feb 2009

Womenne...aaa.. toto tu neriesme.. ok?... nie kazdy je stotozneny s adopciou a v prvomrade tuzi po vlastnom dietatku... a pokial su zeny ochotme skusat ivf "donekonecna -konecna" aj vdaka takym temam ako bola "lieky na ivf"...

Pokial sa bude zakladat tema tak MAM/NEMAM .... suhlasim zakon to vobec neporusuje....

womenne
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
mayka
12. feb 2009

womenne to nie je len o snazeni nmat dieta. Mnohe z nas maju zdravotne problemy ktore nam v tom brania . A ver ze sa snazime. Nejdeme na umelec oplodnenie len preto ze je to v mode.
Ale dakujem za nazor. Fakt nic v zlom. 😉