Reakcia na zrušenie témy Lieky na IVF

kikina666
11. feb 2009

ahoj emjee,

co sa tyka temy Lieky na IVF, tak tato tema nebola o hazardovani s vlastnym zdravim ale o pomoci jedna druhej, tie lieky co zostali mne a posunula som ich dalej pomohli inej kocke ku stastiu a k babetku a to je super pocit, ked mozem pomoct, aj napriek tomu ze mne to nevyslo.

Su kocky ktore su zufale a idu aj na 6te alebo 7me IVF a je rozdiel, ci za to zaplatia 10000 alebo 30000. Myslim si, ze ukoncenie tejto temy bolo neopodstatnene a nerozumne, nakolko tato tema pomahala babam v nudzi.

Ty mas svoje babetko, ale kolko je takych co si to nemozu dovolit ist na umele oplodnenie lebo nemaju tolko financnych prostriedkov a tato tema im v tom len pomahala.

A co sa tyka hazardovania so zdravim .. kazda jedna injekcia na umele oplodnenie je balena ako kus a na kazdej ampulke je datum expiracie, takze sa nejedna o hazardovanie so zdravim ... ale jedna sa o pomoc v nudzi.

K

mayka
12. feb 2009

womenne ja viem ze si to nemyslela zle. To je pohoda.
Ale fakt aspon u mna je adocpia posledne stadium kedy nebude ina moznost a tiez som s tym neni az tak stotznena. A mylsim ze ani manzel. Ale ktovie mozno casom zmenime nazor.

orsulka
12. feb 2009

o com ty tu tociš womenne??????????

slnieckova
12. feb 2009

k adopciam a k neviem comu este sa tu vyjadrovat nebudem, pretoze to je uplne mimo tuto temu...

suhlasim vsak s nazorom, ktory tu prezentovala jedna baba... nechce sa mi ho hladat, ale bolo to nieco v tom zmysle, ze ak by sme teda mali ist az tak dopodrobna a obavat sa pri kazdej prilezitosti zakona, tak by ste mali adminky prelusknut viac tem na tomto fore, pretoze ak sa uz obhajujete zakonom, tak tema s tymito liekmi urcite nie je a nebola jedinou temou, ktora porusuje nejaky zakon 😉

slnieckova
12. feb 2009

a tiez by ma zaujimalo, preco ste sa "pustili" do tejto temy az po tak dlhom case? A nevravte mi, ze ste si tuto temu nevsimli, pretoze vsetko, co sa vam nepozdava v momente mazete, zamykate 😝 😀 🤐

womenne
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
kikina666
autor
12. feb 2009

womenne ty sa na to divas uplne z ineho pohladu ty uz deti mas ale keby si uz nemala ziadnu sancu tak neviem co by si hovorila

naprikla ja ... mam epilepsiu, ak nebudeme mat vlastne, mam velke obavy ze vzhladom na moju diagnozu nam niekto dieta da na adopciu, mozne to je, ale mam strach ze toto bude ten problem ...

a nielen ja mam takyto nazor a taketo problemy aj ine kocky

lauritka
12. feb 2009

Podla mna kazdy zakon sa da nejako obist. Staci len zmena v slovickach. 😉 Staci vymysliet nejaku temu s nazvom napriklad IVF-samoplatca a neponukat lieky, ale napisat mam, a kto uz chce skontaktuje sa cez IP.

Sanca mat vlastne dieta navzdory osudu a predsudkom je velka vyzva a vsetky zeny, ktore toto podstupuju si zasluzia akukolvek pomoc, napriek tomu, ze su velmi silne a vzdoruju voci neplodnosti vsetkymi moznymi prostriedkami. Kto nezazil, ten nepochopi a kto nechape nech nesudi....

babulka
12. feb 2009

Pisala som administratorkam fora svoj pravny nazor (teda moj je len jeden, uvidime, aky nazor bude mat pravnik stranok), tak snad sa veci coskoro vyriesia k obojstrannej spokojnosti. 😵

luly3
12. feb 2009

ja ovladam trestny zákon a ovladam ho velmi dobre,
nikto s tym nebude mat problém snad iba adminka...,

ved načo je internet nato aby sa ludia spoznali, dohodili si veci
poprípade ...... bla bla bla, inačšie špinavosti su na strankach
a s tym nema nikto problem...

adminka maš vystrihnuty paragraf ale vobec mu nerozumieš

predsa ani nemožeš vediet kto to píše čo ak ja mam napríklad
farmeceuticku a titul a čo ak mam predajne - lekarne??????
a čo ak niekto druhy??? a čo ak ja dam niekomu liek a on mi
odovzda predpis nikto nemože vediet ako sa to robí.

mici11
12. feb 2009

Babenky som rada, ze tato tema je taka diskutovana a tiez som za ako som uz vcera pisala aby bola nejaka obdobna tema napr. ako pisali babenky Luly, Mayka, Laritka... Cize nie predam/kupim ale mam/nemam alebo stimulovala som s tym a tym, alebo budem stimulovat s tym a tym a riesit to cez IP a pravne je to nenapadnutelne.
Myslim, ze kazdy ma pravo mat sancu na vlastne dieta a adopcia je az posledna moznost ked su vsetky ostatne vycerpane, a tym ze trosku obideme zakon nikomu neublizime 😉 Odmala nas ucia, ze ludia si maju pomahat, no nie?

sivusa
12. feb 2009

Womenne ten Tvoj príspevok ma teda dosť vytočil.
Nabudúce si radšej dobre rozmysli,čo napíšeš a až potom píš.
Lebo zjavne tomu vôbec nerozumieš...

orsulka
12. feb 2009

určite som za nejaku tu temicku, v ktorej sa bude moct "pokračovať" tak, aby sa neporušil žiadny zákon....a podobne.... ja vlastne len tamtej teme možem dakovať za usetrene peniažky!!!!!!! a samozrejme správnym kočenám ochotným pomocť....... 🙂

smejkaa
12. feb 2009

pre womenne: precitaj si za sebou, co pises, potom to odosli. Ja nerozumiem len jednemu, preco kazdy odporuca parom ktorym sa nedari, aby si adoptovali dieta. Vraj tym pomozu detickam v domove. Suhlasim. Preco si si ho neadoptovala ty? Nemala si spravit vlastne deti, ale adoptovat z domova. Tak isto, by si pomohla tym detom, ako tie ostatne, ktore ich nemozu mat a si adoptuju. Ved ked sa Ti adopcia tak paci, tak hor sa do toho. Adoptuj si. Ja si myslim, ze adoptovat deti si mozu aj pary, ktore nemaju problemy. Ved nebudu mat vlastne deti a pomozu inym detickam, ktore uz su tu na svete. Ci preco nie? Lebo chces mat vlastne deti, ktore si vynosila pod vlastnym srdieckom???

lenkove
12. feb 2009

Baby,

je mi velmi luto, ze vam zavreli temu.. isto by sa to dalo spravit pod inym nazvom, ci na inom fore a riesit do dalej len cez IP.. ja viem, straca to tu blizkost a podporu, co ste si mohli vyjadrit v teme, povzdudenie z pribehov, to je to co pri IVF isto velmi pomaha.. Ale ucel by to hadam mohlo splnit 🙂

jajka27
12. feb 2009

womenne- naozaj nič v zlom, ale IVF nie je o tom, že človek ide na silu voči prírode, ale aj ako jediné riešenie ako mať dieťa, keďže nejaké gynekolog.alebo iné pridružené ochorenia, o ktorých zdravá žena nemá ani páru, bránia počať prirodzene...každá z nás pre to urobí a obetuje všetko, podstúpi možné aj nemožné, ale narazí na finančnú bariéru a nádeje sú......preč. A adopcia je pekná vec a slúži už len ako "východisko z núdze", je ťažké sa s tým stotožniť a prináša so sebou ďalšie, najmä psychologické aspekty, s ktorými sa tiež nie je ľahké vysporiadať.

womenne
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
mici11
12. feb 2009

womenne kludne prispievaj a nic nemusia admini vymazavat. Baby to myslia tak, ze kazdy chce vlastne babatko, ktore si kazda vynosime pod vlastnym srdieckom 😉 a chceme vyskusat vsetky moznosti, aby sme ho mali. A ozaj nie kazdy je stotozneny s adopciou

kikina666
autor
13. feb 2009

emjee a ostatni admini, ako to dopadlo s tymi pravnikmi ?

misik1
13. feb 2009

kikina myslim,ze uz to nechaju tak do zabudnutia....alebo ked budeme pisat, tak zeby sa predsa ozvali? 😉

kikina666
autor
13. feb 2009

no misik ale uz ani babam sa akosi nechce v tom vrtat

asi sa to fakt bude riesit sposobom ... mam fostimon, co s nim .... alebo nieco podobne

misik1
13. feb 2009

a myslis,ze to im nebude vadit? ved to stacilo takto upozornit, ze baby neblaznite a nepiset predam, ale len mam nieco a bodka. Mne len fakt vadi,az az teraz to zrazu vadi do kelu.

misik1
13. feb 2009

a srandovne je, ze som si ju teraz pozrela ana druhej strane je prispevok, ktory v marci 2007 prekopirovala adminka z inej temy aby ukazala dotycnej...ze "ved tuto to pis,ze chces lieky!"

kikina666
autor
13. feb 2009

hahaha ... to je dobre

janula13
13. feb 2009

no take cosi, ani to nestiham vsetko precitat a uz ani neviem co dodat..
len 2 otazky: preco az teraz?
: vie niekto kolko zdravych krasnych deti sa vdaka tej teme za ten cas co existovala narodilo?

ja som moje lieky tiez nedavno darovala, cez IP babule o ktorej som vedela ze na to ide a zidu sa a mozno od buduceho tyzdna bude mamina, pevne dufam 😀
velmi dobry pocit, ale niet co dodat..fakt treba hladat sposoby ako to spravit a nie ako sa to neda 😝

ikke
13. feb 2009

je mi luto, ale tema nebude znovu otvorena.
odpoved pravnikov aj prevadzkovatelov bola jasna: ide o porusenie zakona a preto nie je mozne v nej pokracovat. tema bude zrejme ako celok zmazana.

a preco az teraz? pretoze sa ucime za pochodu (a niekedy aj na vlastnych chybach) a ani jedna z aktualnych adminiek nie je pravnicka. takze ano, az teraz sme prisli na to, ze tu zrejme nie je vsetko ok.

pri tejto prilezitosti vam davam na vedomie z pravidiel stranky:
- Prvým Použitím Internetovej stránky totiž vyhlasuješ, že si tieto Pravidlá pozorne prečítal/a, súhlasíš s nimi bez výhrad, si nimi viazaný/á, a zaväzuješ sa dodržiavať ich, rovnako ako sa zaväzuješ dodržiavať platné právo (Slovenskej republiky a štátu, v ktorom sa nachádzaš) a dobré mravy a zaväzuješ sa, že nebudeš v súvislosti s Používaním Internetovej stránky robiť žiadne úkony v rozpore s platným právom, dobrými mravmi a týmito Pravidlami.
- Vo vlastnom záujme súhlasíš a zaväzuješ sa, že nebudeš: uverejňovať Príspevky obhajujúce alebo navádzajúce k porušovaniu platného práva, dobrých mravov alebo týchto Pravidiel,
http://www.modrastrecha.sk/rules.php

mayka
13. feb 2009

No fasa, tak to vazne potesi. ☹

mici11
13. feb 2009

Baby nezufajte, ved tu bolo plno dobrych napadov ako to robit. Nenapises v podstate nic konkretne a riesis to cez Ip a Ip je sukromna. Cize neporusis ziadny zakon. Aj vlk sa nazere aj ovca ostane cela 😉
Drzim vsetkym palceky aby cim skor otehulkovali 🙂 🙂 🙂

luly3
13. feb 2009

😉

zajacik...
14. feb 2009

Ikke paci sa mi ako si to odovodnila, toto jednoducho respektuje kazdy 😉

rosienka
15. feb 2009

no fuuha, zaujimave veci sa tu deju... 😠

moj nazor je taky, ze mi to zavana skôr lobizmom z istych kruhov, ktore nemaju zaujem na tom, aby si pacientky medzi sebou predavali poistovnou dotovane lieky, ale aby pekne platili v plnej davke. A toto umelo vytvorene pravidlo na konikovi nie je nic ine ako alibizmus...nech teda zije, huraaa!

na druhej strane fakt odporucam to cele obist inou temou, ktora nie je priamo napadnutelna. Zmazanie takej temy by nebolo nic ine ako puha zlomyselnost...