Reakcia na zrušenie témy Lieky na IVF

kikina666
11. feb 2009

ahoj emjee,

co sa tyka temy Lieky na IVF, tak tato tema nebola o hazardovani s vlastnym zdravim ale o pomoci jedna druhej, tie lieky co zostali mne a posunula som ich dalej pomohli inej kocke ku stastiu a k babetku a to je super pocit, ked mozem pomoct, aj napriek tomu ze mne to nevyslo.

Su kocky ktore su zufale a idu aj na 6te alebo 7me IVF a je rozdiel, ci za to zaplatia 10000 alebo 30000. Myslim si, ze ukoncenie tejto temy bolo neopodstatnene a nerozumne, nakolko tato tema pomahala babam v nudzi.

Ty mas svoje babetko, ale kolko je takych co si to nemozu dovolit ist na umele oplodnenie lebo nemaju tolko financnych prostriedkov a tato tema im v tom len pomahala.

A co sa tyka hazardovania so zdravim .. kazda jedna injekcia na umele oplodnenie je balena ako kus a na kazdej ampulke je datum expiracie, takze sa nejedna o hazardovanie so zdravim ... ale jedna sa o pomoc v nudzi.

K

mayka
11. feb 2009

Kikina, myslim ze ten zakon naozaj existuje a je to zakazane predavat takymto sposobom lieky. Myslim si ze emjee nechce mat kvoli tomu problemy. ked take nieco uverejnis na beznej inzercii tak ti to zmazu. Tak nieco na tom bude. Tent stat je padnuty na hlavu a vobec taketo veci nepodporuje a ak tak minimalne. Fetakom sa liecby preplacaju ale zenam ktorym treba pomoct len 3x a dost. Je to desne ale je to tak. Treba len vymysliet. Nepomohlo by keby sa zalozila tema ze " darujem lieky na IVF" a pisali by tam len tie ktore ponukaju a uviedli si tam dajme tomu svoj email.?

kikina666
autor
11. feb 2009

babulka 😵 😵 😵 😵 😵

emjee
11. feb 2009

paragrafy su preto pokrutene, ze sa daju interpretovat rozne

emjee
11. feb 2009

napr. niekto z vas uzije liek, ktory si kupila na zaklade prispevku / ponuky niekoho tuna na fore, a bude mat nejake nasledky - koho obvinia? okrem tej co ho predala? aj toho, co bez akehokolvek opravnenia umoznil takyto volny predaj

kikina666
autor
11. feb 2009

mayka ... taku moznost tu emnjee zamietla

kuspitka
11. feb 2009

kazda moze napisat toto "darujem ip" a to je vsetko a potom emjje nemoze nic a tam sa dohodnete alebo e-mail

kikina666
autor
11. feb 2009

emjee ale to sa nestane, lebo ty si asi nevidela tie injekcie, kazda jedna je balena samostatne v ampulke a pochybujem ze niektora je taka sprosta ze si bude ampulky mixovat alebo zle pouzivat ...

kikina666
autor
11. feb 2009

kuspitka tu sa uz ide mazat vsetko ... skatka niektori ludia nechapu ... a to je bez komentara

emjee
11. feb 2009

kikina ale to prevadzkovatel fora nemoze riskovat - staci ked jedna "je taka sprosta"

inkak
11. feb 2009

to sa da , ze ... tazku ujmu na zdravi..., ked tie lieky uzivas podla toho ako ti to predpise lekar? nikto nikoho nenuti kupovat lieky, je to dobrovolne. myslim, ze to nie je ten spravny zakon

babulka123
11. feb 2009

emje a ked to niekto napise do bazaru pod polozku Darujem, tiez to bude zmazane???

ema111
11. feb 2009

emjee, som presvedcena, ze bez dozoru lekara ziadna z nas lieky tohoto druhu neuziva. nic by z toho totiz nemala. treba ist na pukciu a k tomu potrebujes lekara. to nie je vitamin C

mici11
11. feb 2009

Emjee ten zakon je trosku o niecom inom.
Preco ti to teraz zacalo tak strasne vadit?

Ked sme pritom o tychto liekoch vedia iba ludia, ktory s tym maju problem. Ja som pred 2 rokmi, ani nechyrovala o nejakych injekciach na stimulaciu. Cize nepisat Predam/Kupim a niekto vam nic nemoze

babulka
11. feb 2009

Aj ked nepatrim k snazilkam, a doteraz som ani nevedela, ze tu takato tema bola, len som si vsimla frkvenciu pridavania prispevkov - Emjee, co takto sa poradit s pravnikom predtym, nez sa tu laicky interpretuju zakony? Teda bez ohladu na temu.........je tu takych tem, ze by si sa divila - napr. korupcne temy tu nikomu nevadili (akoze kolko dat do vacku porodnikovi), zastankyne alternativnych porodov tu nabadaju na porod doma, ktory je taktiez nelegalny, ak nie trestny.......... 😠

emjee
11. feb 2009

babulka ano

ema ako som pisala - 99% percent dievcat je na tom presne tak ako pises, ale ... stale je tu ale

inkak konkretne v tom paragrafe co som napisala je napisane "z nedbanlivosti" - t.j. nemusim nikoho nutit nic kupovat, len z nedbanlivosti mu to umoznim, hoci takyto predaj by mal byt mozny len v lekarni na predpis, a uz som tam kde byt nechcem

ikke
11. feb 2009

uz boli osloveni pravnici tychto stranok, ak bude ich reakcia v prospech temy (teda ze to nie je proti zakonom), verim, ze nebude problem temu znovu otvorit/vytvorit... dovtedy tu ale nic nevyriesime ani dlhymi prispevkami ani filozofovanim o nespravodlivosti systemu 😔

mima263
11. feb 2009

Ahojte baby, ak dovolíte,

myslím, že kto chce, nájde spôsob akým sa dozvie, či mu niekto s liekmi nepomôže.
Predpokladám, že zrušeniu témy predchádzalo nejaké upozornenie, kt. sa nedalo odignorovať.
Alebo nie?

kikina666
autor
11. feb 2009

emjee zaujimave ze doteraz sa ziadna "sprosta" nenasla a to uz funguje skoro 2 roky ...

babulka
11. feb 2009

Odoslala som skor, ako som dopisala - ak by sa cokolvek stalo uzivatelke takto kupenych liekov, tak v ziadnom pripade nemoze byt trestne stihany provider, Bob, Majka ani ty...takze tak

kikina666
autor
11. feb 2009

ikke dakujeme ze ste oslovili pravnikov, ale mali ste radsej oslovit pravnicku, ktora ma problem otehotniet a ktora takisto ako ostatne zhana lieky na ivf cez konika .... a taka tu je .....

scarlette
11. feb 2009

ikke vdaka
kikina skus ju oslovit mozno to na nieco bude ak vies nick...

babulka123
11. feb 2009

ikke , emjee.. prosim skuste oslovit aj pravnikov s tym ze ako by sa to dalo.. presne ako si napisala paragrafi su klukate.. mozno nieco vymyslia.. bola by to ozaj skoda..

ikke mas pravdu filozofovanie nic nevyriesi.. ale aspon viete ze nam na tej teme doooost zalezalo..

kikina666
autor
11. feb 2009

scarlette admin ma svojich pravnikov a nebude brat nazor inych a viema aj o tom, kolke z vas su doktorky mediciny a taktiez zhanate lieky tymto sposobom

babulka presne ako hovoris, je tu problem ktory treba riesit a nie tak, ze sa zamkne tema ... ved konik je tu pre nas a preot aby sme si jedna druhej pomohli a nie preto, aby sme citali, co tu smieme pisat a co nie

mici11
11. feb 2009

Ale zase snad za filozofovanie nezavru aj tuto temu 😉 ČI?????
Tiez si myslim, ze skoda tej temy ☹

scarlette
11. feb 2009

kikina myslela som na to ci by nevedela poradit ako to robit "legalne" 😉

kikina666
autor
11. feb 2009

mici ... kazdy ma pravo prejavit svoj nazor ... tak to treba riesit a zatial sa to vyriesilo tak, ze sa admini zbadali a oslovili pravnikov .... a na vysledok musime pockat ..... ale otazka je ci oslovili takeho pravnika, co schvaluje umele oplodnenia.

jedna kocka z konika potrebovala liecenie na hematologii prednostne vybavit a zacat sa liecit kvoli umelemu oplodneniu a dr. ju odpalila, ze ona je katolicka a taketo vysetrenia jej neposkytne lebo nepodporuje umele oplodnenia a to sa stalo tu na slovensku prosim pekne v bratislave ...

kikina666
autor
11. feb 2009

scarlette ja nie som pravnicka .. ale kedze sem chodia len civilizovaní ludia inteligentní a bol by v tom cert aby sa tu neobjavila nejaka pravnicka ktora tiez zhana takto lieky, to je velmi malo pravdepodobne ze by sa to nestalo a takisto aj doktorky sem chodia a snazia sa si pomoct ako vedia ...

emjee
11. feb 2009

http://www.sukl.sk/sk/inspekcia/spravna-lekaren...

Štátny ústav pre kontrolu liečiv týmto upozorňuje všetkých užívateľov liekov a používateľov zdravotníckych pomôcok, že podľa ustanovenia §38 ods.1 a 2 zákona č.140/1998 Z.z. o liekoch a zdravotníckych pomôckach v znení neskorších predpisov, je výdaj liekov resp. zdravotníckych pomôcok možný len
vo verejných lekárňach,
v pobočkách verejných lekární a
v nemocničných lekárňach, resp. v lekárňach,
vo výdajniach zdravotníckych pomôcok,
vo výdajniach ortopedicko-protetických zdravotníckych pomôcok a
vo výdajniach audioprotetických zdravotníckych pomôcok.

Výdaj liekov a zdravotníckych pomôcok realizovaný prostredníctvom internetu, je v rozpore s citovaným ustanovením, je nezákonný a je spojený s nebezpečenstvom poškodenia zdravia.

mici11
11. feb 2009

Kikina ja viem, ale myslim si, ze temu uz neotvoria aj keby neviem co bolo. I ked je tu par tem na zatvorenie ako aj babulka pisala, ale tato asi najviac lezala niekomu v zaludku, tak ju admin zavrel.
Ale verim, ze kazda si najde cesticku, aby si tie lieky pozhanala lacnejsie, lebo su ozaj velmi drahe. I ked teraz to bude zial tazsie ☹

emjee
11. feb 2009

ok, nespekulujme ci otvorime temu alebo nie - viem si priznat chybu a ak pravnici odobria temu, potom nie je problem ju opat otvorit