Reakcia na zvuk vŕtačky a búchanie. Môže mať z toho malá zlé sny?

bubatenko1
11. nov 2008

Ahojte mamicky.Chcem sa spýtat ako vase deticky reaguju na zvuk vrtacky alebo buchanie do stien.Nasa mala ked pocuje ako niekto vrta do panela tak strasne spusti plac a neda sa nijako utisit.Moze mat z toho potom aj zle sny?

fifinna
11. nov 2008

môze mat z toho zle sny, jej sa v noci sniva vsetko co cez den zazila. Nas maly sa neboji, my sme prerabali byt, ked bol v brusku , tak je zviknuty. 😀

staxa
11. nov 2008

Ahoj bubatenko,
moj drobcek je kludny ked sa vrta a bucha, ale to je tym ze je zvyknutz, lebo bzvame v novostavbe a kzm sa nastahovali vsetci susedia tak to trvalo aj pol roka a to este nie su vsetky byty obsadene. my sme nasho anjelika ucili od narodenia na rusnejsie prostredie ( telka, radio, premavka..), nechodili sme okolo neho po spickach. ja by som si na tvojom mieste s malou lahla a ukludnila ju zesa nic nedeje, tze to iba susedia si robia emental 😀

s tymi snami si myslim aj ja ze to preziva este raz v noci, to sa nam aj stalo pri nasom malom, ze mne spava v noci dobre ale raz sa cez den hrozne zlakol az zajakavo plakal a v noci spustil ten isty plac. trvalo to v noci iba chvilku ale bol to ten isty plac ako v tedy, po utiseni prestal a potom sa zo sna smial.

pokial velmi buchaju a vrtaju, tak zober malinku von na cerstvy vzduch, viem ze sa teraz v tomto pocasi neda vydrzat vonku cely den, ale aspom 2 hod. doobeda a 2 hod. poobede jej pomozu aby sa aspom dobre vyspinkala.

pod nami byva Dr. a ta vsetko reklamuje, cize ked jej robili kuchynsku linku, bolo to na 4-5.krat 🙂)

yasmina
11. nov 2008

bubatenko moji drobci tiez placu ked je velky hluk...musela som niekolko krat odist k nasim lebo susedia prerabali dlho a robili otvor do panelu vrtackou...nekonecny pribeh...maly plakal tak uz modral...bol som riesit susedov za nadmerny hluk...uz mi chodia vsetko hlasit a ja sa vopred zbalim a nemam stres...

asitka
11. nov 2008

u nás ani syn, keď bol malinký, ani dcéra...spia jak polená keď sa kdesi čosi robí....ale keď je to už že fakt moc...tak sa zobudia....ale neplačú.... 😀

ingulka
11. nov 2008

aj mojej malej tieto zvuky nevadia 😉 nastastie... prave mam pocit, ze cim vacsi ramus, tym lepsie spi... samozrejme cez den.. v noci ju ucim na klud a tisko...

daskak
11. nov 2008

no nas maly ked bol este v brusku tak sme prerabali (jeho izbicku 🙂 /, tak mu vrtacka anibuchanie nevadi, pokial to nie je prilis dlho

bubatenko1
autor
11. nov 2008

No proste aj ja ked som bola tehotna tak sa v jednom kuse vrtlalo, buchalo tak by mala byt zvyknuta.Ale co sa teraz deje to je neskutocne.Vonku hluk tam nezaspinkame pretoze sme nauceny spavat doma.A este rano je uz niekto vrta, pili a ja este neviem co.Nad nami co byvaju tak ti asi vrtaju do steny si obrazy pretoze ja nechapem co mozu tolko vrtat.O 2 poschodia vysie prerabaju uz rok a este stale to maju ako keby tam bomba padla.No proste su to ludia ktory nemaju peniaze a lepia to postupne.Malinka je uz z toho na nervy a ja tiez.Uz sme aj boli robit poriadok aj sme hovorili ze nech davaju dopredu vediet ved je to aj v domovom poriadku, ale kazdy sa na to kasle.Ani nasa mala neni naucena ze sa okolo nej chodi po spickach ved od malicka zaspavala pri telke a aj s otvorenym balkonom takze neviem preco jej toto tak strasne vadi.Ked to zacuje pozrie na mna a uz viem ze je zle hned spusti.

yasmina
11. nov 2008

bubatenkoviem o com hovoris...bohuzial u nas sused pochopil az po rucnom strucnom vysvetleni od manzela 😝 ze mame male deti...a este som dala staznost na mestsky urad a preveroali povolenia k prestavbam a staticke posudky...padali pokuty...ked neide podobrom...

danuskam
11. nov 2008

u nás to bolo takto: od nášho príchodu z pôrodnice začali zateplovať dom a doteraz 4,5mes. stále robia. ako novorodeniatku jej to absolútne nevadilo. ale už pred pár týždňami plakala-hlavne keď začali vŕtať do našej steny.to som už radšej išla von na prechádzku-aj mne to vadilo. veľakrát som sa zľakla viac než ona. záviselo v akej fáze spánku zrovna bola. vždy stačilo len ju okamžite pritúliť kým sa stihla priveľmi prebrať. pomohlo to. a v noci spinkala normálne. tiež je zvyknutá na bežný ruch-rádio,tv,otvorené okná,atď. ale asi ako pri všetkom-každé dieťa reaguje inak.

marorlinko
12. nov 2008

moj si uz zvykol na hlucne zvuky,ale aj tak,ke dich pocuje uteka kumne a objime ma silno az kym to neskonci,buchanie je ok, toho sa neboji,ale vrtacky vysavaca ci ohnostrojov ano,ale neplace len sa prituli kumne silno, volakedy plakal,ked bol mensi.

capy
12. nov 2008

vikinovi to nevadi ak zacnu ked uz spi. vedla nas tiez uz prerabaju rok. a vrtaju mu pri hlave a on nic ani sa nepohne. on ked bol malinky tak zaspaval v kociku pri elektrickovych kolajach, pri vysavaci, pri telke. takze si asi na to zvykol. zato tomino sa niekedy na to budi. ako predvcerom. zaspal a po 15 minutach ho zobudilo vrtanie. tiez strasne plakal.

tvoja.mima
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
lienka79
12. nov 2008

nas syn vseobecne zle reagoval na silnejsie zvuky..vrtanie,buchanie,pri vysavaci,odstavovaci.,mixery..spustil taky plac,ze az..jednoducho si musia deticky na taketo zvuky postupne zvykat..Na 4-5x uz si zvykol..ale doteraz a to je uz velky,ho vedia nahle nepoznane zvuky zaskocit a prelakne sa..UZ sice neplace,ale ho strasie

lila794
12. nov 2008

Nad nami prave prerabaju bytove jadro, takze je tu rachot stale. Maly spi v pohode, len pri vrtacke sa strhne, ale spi dalej.