Recept na úspešnú plodnosť, otehotnenie a pôrod

mimusiacik
25. júl 2008

🙂 Mozno by viacerym pomohol suhrn cennych informacii o tom ako zlepsit svoje sexualne zdravie a co podla Vas zabralo a sposobilo,ze ste nakoniec donosili a porodili dietatko...
Co podla Vas snad najviac zabralo z mnozstva toho co ste vyskusali?Comu pripisujete najvacsiu vahu Vasho uspechu?
Alternativne metody,bylinky,caje,masaze,kury,liecitelia,brusne tance,akupunktura,liecenia - kde a ake procedury,ake lieky na podporu coho,ake vysetrenia ste podsupili...?
Dakujem.

lauritka
25. júl 2008

ahojki..ja som si e este nedonosila miminko, lebo sme dvakrat potratili... ☹ ale poskusala som toho vela..takze neviem ani co pomohlo, ze nam hed vyslo aj prve IVF aj prvy KET.. sice sme mali missed abort, ale aspon sa to uchytilo. 🙂
ja som chodila po prvom potrate na masasne lozko ceragem, brala som vitaminy od pharmanexu, pijem stale bylinkove caje: alchemylka, malinik... brala som aj gynex aj srapis..
muz papa permen a selezin. ale samozrejem zalezi aj od celkovej diagnozy. 🙂 my sme na pricinu abortov sice neprisli, ani na pricinu nelodnosti, ale skusame zatial prirodzene 😉
aha a este som brala chilly kapsule pred druhym ambryo trensferom 🙂 je dobre si posilnit hlavne imunitu .

pupcok
25. júl 2008

ahojte 🙂
snažili sme sa takmer dva roky kým sa to podarilo..teraz som v 19-tom týždni 🙂
brala som clostilbegyt, utrogestan, kys. listovú,bola som na HSG vyšetrení..dr. vravela, že som o.k. Manžel išiel na vyšetrenie spg , mal ho hodne zlý (lekári povedali, že na prirodz. otehotnenie to nie je), bral vitamín E, selezin ACE, pili sme čajíky..Začala som chodiť na brušné tance, neskôr na vodný aerobick. a stále nič.
Po roku a pol snaženia som povedala, že na to kašlať, nebudem to siliť. Proste som to asi tak trochu vzdala.. Vtom sme sa sťahovali, v práci som postúpila, zrazu mi ms meškal týždeň, nepripisovala som tomu žiadnu váhu (predtým som každý mesiac testovala), bolo mi však stále zle, pocity na odpadnutie..tak som urobila test a bol pozitívny.
Takže u nás možno veľkú úlohu zohrala psychika a určite to bol aj zázrak, že sa to tak krásne podarilo. Som neskonale šťastná a prajem Vám všetkým nech sa Vám podarí otehotnieť a donosiť zdravé bábätko čím prv!

mimusiacik
autor
25. júl 2008

🙂 lauritka a pupcok - vrucne dakujem za ustretovost a ochotu podelit sa o Vase skusenosti.

Mojou snahou bolo sustredit cenne informacie z mnohych uzasnych tem pre novopriselcov na MK,kt.hladaju startovacie info a nemaju cas surfovat po vsetkych diskusiach kvoli nedostatku casu.

Nam sa babo podarilo po 4 rokoch snazenia.
Do zmeneneho zivotneho stylu som sa snazila zaradit vsetko,co sa mi v dostupnej literature zdalo ako tak rozumne a neskodne.
- podpora zdravia,vitality,imunity,kondicie
- pohyb a priroda
- multivitaminy a vit.C a vit.E (muz zinok,vit.C,vit.B)
- schudnut/pribrat (v tuk.vrstve sa kumuluju etrogeny - hormony)
- co najviac farieb na tanieri (zelenina a ovocie)
- vydatny spanok
- agnucaston (na zvyseny prolaktin zo stresu - preparat z kaktusov Agnus castis)
- strieborne sperky ( harmonizacia hormon.rovnovahy)
- vylucila som cierne spodne pradlo (aktivizacia cakier - cervene,biele)
- akupresurna masaz chodidiel (centra hypofyzy a hypotalamu - brusko pod velkym palcom)
- doliecit skryte infekty,zapaly (zvysena sedimentacia - mrtve zubky,mandle,zlcnik,zbavit sa piercingov,viacpocetnych nausnic)
- preliecit ATB uroinfekty (chlamydie,mykozy,ureaplazmu)

mimusiacik
autor
25. júl 2008

🙂
- sytit sa dobrom,laskou,umenim,pozit.zazitkami
- doriesit dlhodobe konflikty,spory (odpustit,uzavriet kruhy,karmy)
- zmena prostredia (dovolenka,stahovanie,zmena zamestnania,strata zamestnania,tragedie a umrtia v rodine,mozog prinuteny mysliet konecne na ine ako dietatko)
- nove konicky

babulam z OZ Bocian snad pomohla i
- sauna a vyrivka (na prehriatia a prekrvenia malej panvy)
- milovanie nie plodenie len pocas ovulacie
- orgazmus zeny po ejakulacii a skvapalneni semena (do 45 min)

Tak snad sa pridaju i viacere z inych tem,(Aloe vera,prstikova metoda...)kt.zhrnu svoje recepty pre snazilky...

Vela stastia!

violoncielka
25. júl 2008

Ahojte babenky,vidim mimusiacik,ze sa nam snazilkam snazis pomoct.Si zlata.Aj ja som rozmyslala nad tym,ze ak otehotniem,mozno by som mohla poznatky ,cviky mojzisovej atd. uplatnit ,pripadne si vystudovat nieco aby som si mohla otvorit nejake centrum pre snazilky tu v Taliansku....Ale neviem ci by to malo uspech.
Moja kamaratka otehotnela tiez uz vo faze rezignacie.Vravela mi ze mesiac uzivala clostylbegit(ale ten mesiac skoro nebola s manzelom) no a na dalsi mesiac (pocas ktoreho otehotnela) postupovala nasledovne.
Rady liecitela:pre zenu:3 listky imela zobrat (zaroven nechat luhovat repikovy -7min) a 7 min ich drvit a masirovat v strede dlane nechtom druhej ruky.Po 7 minutach zapit rozdrvene imelo tym cajom.Toto robit 3 tyzdne,kazdy 3 den....potom 3 tyzdne pauza.
Muz:ten isty casovy postup ako zena,len jeho lahodka:2 caj.lyzicky propolisu zamiesat do 2 dcl vody,alebo obyc.caju,kazdy 3 vecer pocuckavat.
Cela procedura sa ma opakovat 3 krat.
kamoska ma zasobovala susenym imelom a ja sa uz 3 mesiace odhodlavam zacat...asi dnes zacneme.
Neviem ci prave toto zafungovalo u kamosky,alebo ten clostylbegit?
Nuz ale kto nie je alergicky na propolis,tak ak sa niekomu chce moze to vyskusat.
kamoska hovorila,ze je to hnusne,ale nastastie ona to pila iba tie 3 tyzdne (asi 8 krat to vyjde)
majte sa krasne

violoncielka
25. júl 2008

Lauri,ake chilly kapsule?

riska
25. júl 2008

miniusiacik a vám čo nakoniec pomohlo k miminu?

pupcok
25. júl 2008

mimusicik, vieš máme okolo seba veľa dievčat a žien, kotrým sa nedarí otehotnieť..je mi to veľmi ľúto, lebo viem ako sme sa trápili my. ak týmito pár riadkami niekoho čo i len trochu povzbudím, je to fain. 🙂

jasna
25. júl 2008

kamaratka pracuje v jednom CAR. tam sa za rok vystriedali 3 zamestnankine, ktoré otehotneli (a predtym sa dlho snazili, potracali atd), nebolo to tym, ze by ich tam nejako liecili, vysetrovali, no tazko povedat cim to je...prostredim? 🙂

jasna
25. júl 2008

takze zamestnajme sa v nejakom CAR 😀

mimusiacik
autor
25. júl 2008

🙂 violoncielka - vdaka za receptik a tip na nove ingrediencie posilnenia plodnosti...

riska - mam pocit,ze u nas k uspechu nakoniec pomohlo kumulovanie viacerych faktorov ten posledny pol rok sucasne
(nie kazdy mesiac skusat jedno z niecoho...) - utok na viacerych frontoch naraz!
Vedecky to dokazane nemam - len ta zenska intuicia
Nic z toho,co som realizovala,neohrozovalo moje zdravie neblahymi ucinkami a to bolo to podstatne,neriskovala som prilis...
Telo i dusa su spojene nadoby,jedno ovlyvnuje druhe,
vylepsila som to fyzicke,a to ovlyvnilo i to ostatne!

Muzovi som nakupila volne boxerky,obmedzila som jeho dlhe horuce sedave kupele,dlhe bicyklovanie,soferovanie,uzke rifle - (eliminacia prehrievania mieska),nefajcil a nepil alkohol ani predtym,
vitaminy davkovala rovno do pusy...

jasna - predstav si bezdetnu zienku na novorodeneckom odd.na porodnici,ucitelku v jasliach ci skolke,
ako sa citi ona kazdy den...?

Dakujem Vam vsetkym za prispevocky a pismenka,tesim sa na dalsie cenne receptiky...

Nas pribeh v Snazilkach v teme Zazraky se deji od 2 strany
, v nej je mnoho vynimocnych zivotnych stastnych osudov na ceste za dietatkom...
a odb.info v teme Literatura k diagnoze N97 + inspiracie na rozveselenie+ tipy na citanie

mimusiacik
autor
25. júl 2008
mimusiacik
autor
25. júl 2008

🙂 link na Literatura k diagnoze N97
https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...

riska
25. júl 2008

miniusiacik, obdivujem ťa, že máš toľko entuziazmu, chuti a trpezlivosti venovať sa takýmto témam, aj keď už dieťa sama máš. 🙂

riska
25. júl 2008

A ja som počula pozitíva na akupunktúru, príp. homeopatiu, ale sama vlastné skúsenosti nemám.

mimusiacik
autor
25. júl 2008

🙂 riska...vies,co ja by som vsetko dala za nejake info,ked som bola na zac.cesty?
V okoli dlho nebol nikto komu sa zdoverit,popytat,este ani u Dr....
Bludila som v neistote 3 dlheeee roky ( ja viem teraz sa pousmiali,uskrnuli dlhorocne bojovnicky...cicici...ved ja uz tolkooo rokov...co ty s tymi smiesnymi 3 rôcikmi...)
Len my vieme ako sa vlecie 10 dni,do baby testu...do dalsieho vys.,navstevy u dr....
Pevne verim,ze sa tu na MK najde mnozstvo ustretovych ochotnych bytosti,kt.daju tip na nieco nove,co mozno im pomohlo a neuskodilo...

Ten kto je prehlteny,vycerpany,unaveny - tomu pomaha na upokojenie Magnesium s vapnikom 3x1 tb (horcik upokojuje,vapnik pomaha jeho lepsiemu vstrebavaniu).
Po Agnucastone som citila neskutocny prilev energie - nieco ako po koenzyme Q10,premenstruacny syndrom polavil.

riska
25. júl 2008

miniusiacik 🙂 🙂 🙂

Chcem sa spýtať, čo je to ten Agnucaston?

mimusiacik
autor
25. júl 2008

Agnucaston je vytazok z kaktusu Agnu castis,ma podobne ucinky ako Parlodel na znizenie hladiny prolaktinu (kt.automaticky stupa v strese,pri nespavosti,cim brani dalsim hormonom,aby dokoncili cyklus - co u snaziliek po zacati kolotoca vys.,diagnoz,cakania na zazrak...je beznou praxou),len je prirodny,nie synteticky...po nom som ziadny kolaps nezazila ako po Parlodeli,ba prave naopak,citila som sa ako golem,co moze hory prenasat!
Predtym ho bolo dostat na volno v lekarni ako gynekologicum,teraz uz mozno len na recept od gyndosa.
Pomaha i pri bolavych prsiach,ci sekrecii z bradaviek.

cherryblossomgirl
25. júl 2008

Ahojte kocky, chcem sa Vas spytat - predtym, ako ste sa rozhodli s manzelom/priatelom, ze chcete mat babo, absolvovali ste nejake preventivne vysetrenia? ake?

mimusiacik
autor
25. júl 2008

🙂 cherry -
1. navsteva u gynekologa - manualne a usg.vys.vaginalnou sondou (najlepsie je ist v polovici cyklu,ale pocas tvojej odhadovanej ovulacie,niekto ju ma totiz i na 21 den a vyssie ci nizsie) - kvazi moze hned pri prvom vysetreni vidiet dozrievajuci folikul a usetris za folikulometriu cca 450.-sk
2. krvne testy - tzv.hormonalny profil zvycajne sa robi na 7,14,21.den cyklu - ci prebieha ovulacia - dozrieva vajicko
3. vytery a vaginal.stery - na mykoplazmu,uraplazmu,chlamydie (tie mozu byt i z krvi)
4.u muza spermiogram u urologa ci androloga (pocet spermii,tvar,pohyblivost,zivotaschopnost,protilatky...),
urobia to i v Tkanivovej banke,antisterilnej poradni,podla zvyklosti mesta...
dalsie mozneeee:
5.vys.u endokronologa - stitna zlaza
6.vys.u diabetologa - glukozova tolerancia - vplyv inych zliaz a hormonov
7. vys.ocneho pozadia a trg.hlavy - na vylucenie nadoru podmozg.zlazy (nestrasim - ja som absolvovala,na odfajknutie v zozname u dr.?,na zvysenie platby cez poistovnu...kto z nas vie...?)

Tie prve 4 su asi zaklad od toho sa odvyja vsetko dalsie...
8.mozna laparoskopia
9.centrum asistovanej reprodukcie...

smejka
25. júl 2008

minusiacik ahoj....vdaka za pomoc a rady pre nas vsetky ktore stale zijeme v nadeji 😔 ....ty si cerstvou maminkou alebo...? 😎

cherryblossomgirl
25. júl 2008

😕 mimi preboha, teraz si ma vystrasila.. ja som si myslela, ze zajdem na gyndu, urobia mi bezne vysetrenia + vytery, pockam si na vysledky a mozeme sa do toho pustit.. toto, co si mi teraz napisala ma teda sokovalo.. to si fat toto vsetko absolvovala? 😅

mimusiacik
autor
25. júl 2008

🙂 niekto citi,ze ma ovulaciu,podla hlienu,meria si bazalnu teplotu a zapisuje do menstruacneho kalendarika,chuti na sex...
alebo podla Evatestu kupenom v lekarni na predpokladane najplodnejsie obd.,
ti najzanieteni badatelia si kupia mikroskop a sleduju hlien na sklicku ci maju papradky,alebo muzi si sami pozeraju svoje chvostiky - samozrejme,ze nevedia rozlisit leukocyty,kt.svedcia o infekte z moc.rury...

cherryblossomgirl
25. júl 2008

mimi, to si asi myslela poradie vysetreni, ked sa nedari 😅

mimusiacik
autor
25. júl 2008

🙂 smejka...cauenkooo!...ze cesrtva mamina...Noemi ma 4 rocky...chichichi 😀
ale este mam jednu ruku prazdnu,tak zacinam opätovny boj spolu s Vami...

cherry...presne vystrasit som nemala vobec ale vobec v plane...prave naopak...fuuuhaaa tak to mi je luto...to v plane nebolo...pardonnn...
bolo v plane pomoct ziskat nadhlad,odstup,od kategorickych vyjadreni Dr.,kt.dokazu cloveka polozit...
preto ten link na nas pribeh a skusenosti s Dr.

mimusiacik
autor
25. júl 2008

🙂 ano,cherry - pre tie,kt.maju pocit,ze bude hacik...
Vam zatial uplne staci klasicke preventivne vys.u gynekologa...

pre snazilky - urobim posledne bububu...ceny pojdu hore,tak po dovci,oddychnute,poliecit co sa da,
zalezi od dr. a jeho cien,ci cien labakov...ale naco preplacat o 3 mes.,no nie?

smejka
25. júl 2008

minusiacik tak to som netusila ze ty uz mas taku velku slecnu 😉 ....tak ideme bojovat...vy uz ste zacali davno ci este len teraz?

cherryblossomgirl
25. júl 2008

mimi, dakujem za vycerpavajucu odpoved 😎

mimusiacik
autor
25. júl 2008

🙂 smejka...mam za sebou velmi narocny rok v 2 zamestnaniach (splacanie dlhov z 3rocnej MD),tak teraz mam konecne i trochu cas na MK,a po dovci sup do druheho kola polu s Vami...
tesim sa na info...tak si ho nenechavajte len pre seba vo svojich temickach...nemozem byt detektivom a oslovovat vsetkych IP... 😀 😉

lauritka
26. júl 2008

violka tieto kapsule http://www.sanopa.cyberio.sk/Kajenske-korenie.html ..ale mozes aj klasicke papricky a omacku, ak ti chuti stiplave 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre