Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Recept na vianočný zemiakový šalát

nikolka1986
5. dec 2019

Ahojte baby, prosím Vás poradte mi recept, čo máte overený na zemiakový šalát, teda presný čoho koľko ide, ja viem, na internete je kopu receptov, ale hľadám fakt overený. Idem robiť 1x tak chcem aby sa podaril.

tosomja
5. dec 2019

Nikdy sa neda napisat, coho kolko. Podla velkosti zemiakov, podla poctu atd. Na internete mas rozne recepty.

deti95060810
5. dec 2019

ja robím z 5 kg zemiakov...to chceš pre koľko ľudí...

tosomja
5. dec 2019

@deti95060810 ja z troch vacsich kusov 😂

deti95060810
5. dec 2019

@tosomja to len pre seba?

som_ponorka
5. dec 2019

My sme dvaja a robím z takých 18tich až 20tich zemiakov. Nie veľké, ale ani male.take šikovné, približne rovnakej veľkosti, aby sa dobre uvarili. Varím ich v šupke. Potom mrazený hrášok, kyslú uhorku, to dávam tak od oka. Mrkvu jednu väčšiu uvarím, tiež neosupanu. Až potom ju oskalpujem. Cibuľu takú menšiu sparim na oleji. Pridám lyžicu horčice, trosku práškového cukru, čierne korenie mleté, soľ a domácu majonézu. Jedno celé vajíčko a jedno žltko. Dva deci oleja. Dôležité je, aby mali vajcia a olej rovnakú teplotu, takže si ich vložím z chladničky skôr.

tosomja
5. dec 2019

@deti95060810 nie, ved dam zeleninu majonezu a je pol misky 😁 aj z toho sa zvysi

bambulienka25
5. dec 2019

Ja robím tak že uvarím ca 1 kg zemiakov, zvlášť uvarím 2 - 4 ks mrkvy, na 10 m uvarím aj 2 vajcia, cibuľu nakrájam na drobno dam do pohara a do polky dam veriacu vodu. Zemiaky, vajcia, mrkvu, uhorky dám do nádoby, dám tam tu cibuľu, majonézu, tu vodu zo cibule dám do zvyšku majonézy, pretrepem a dám to na šalát. Po tom dám lyžičku horčice, čierne korenie a vegetu a všetko pekne zmiešam

nikolka1986
autor
5. dec 2019

Pre dvoch 🙂 Ale tak na 3 dni aby bolo aby som nemusela potom dorábať :D

Ďakujem všetkým čo napísali recept, zajtra mám skúšku 🙂

bambulienka25
5. dec 2019

Som zabudla dodať pridám tam ešte stavu z uhorky

deti95060810
5. dec 2019

@nikolka1986 pre vás by som spravila z 1 kg zemiakov....
zemiaky uvariť v šupke. Po uvarení a vychladnutí ošúpať a pretlačiť, alebo pokrájať na menšie obdĺžničky....
3 cibule očistiť, pokrájať a dať do vriacej vody zapariť. Po chvíli precediť.
3 veľké mrkvy očistiť, a uvariť. Potom pokrájať
zeler cca 1/4 očistiť a uvariť. Tiež pokrájať
zavárané uhorky cca 1/2 fľašky pokrájať na malé kocky

Na pokrájané zemiaky dáme, mrkvu, cibuľu, uhorky, môžme aj steril. hrášok - ten nedávam, všetko premiešame a dáme do chladu.
pripravíme si majonézu - žĺtky, olej spolu šľaháme....ku konci pridáme lyžičku soli a troška korenia,, lyžičku horčice....pridáme ku zemiakom.... Všetko dáme spolu ochladiť...

saluda
5. dec 2019

@nikolka1986 presne ti neviem povedať, dávam od oka, podľa chuti. Zemiaky uvarené v šupke asi 2 kg. Hrášok, varenu mrkvu, zeler, kyslá uhorka, vajíčka na tvrdo, tie sú tam super. Vsetko to od oka. Čo treba pokrajam, pretlacim cez mriežku. Pridám kupenu majonézu, mám k nej väčšiu doveru, kyslú smotanu, ak treba šalát mokrejsi. Dochutim horčicou, soľou, korením, postupne a opatrne ochutnavam. Ak treba, pridam opatrne uhorkovu stavu. Je to recept mojej maminy a už mi teču slinky 😀

janinah
5. dec 2019

Vôbec nedávam cibuľu a dávam jablká,varené vajíčka a + ostatné ako každý ....zemiak,mrkva,hrášok,kukurica,kys. uhorka....

blondiee83
5. dec 2019

Tiez nedavam cibulu, resp.len strasne malinko a nedavame ani hrasok - ale to si kazdy robi podla seba, co mu chuti a co nie. Ja davam zemiaky, uvarenu mrkvu, nakladane kysle uhorky a vajicka. Najdolezitejsi je vlastne ten "majonezovy nalev, lebo tomu doda chut".
Miesam majonezu s kyslou smotanou, ciernym korenim, horcicou, solou a vzdy davam uhorkovu stavu, do ktorej zamiesam praskovy cukor. Bez toho je to nemastne neslane. odporucam tejto majonezy dat vela, nech to v tom takpovediac plava, nakolko zemiaky ti na druhy den dost vela vsaju, trochu to strati aj na chuti, cize sa neboj, ak budes mat zo zaciatku vyraznu chut tej majonezy - kludne sa moze stat, ze na druhy den budes musiet aj tak dochucovat.

ptmt1011
5. dec 2019

Mi do šalátu dávame práškový cukor aj jablko. Ostatné klasika a od oka a podľa chuti

maja367
5. dec 2019

Robila som minule na oslavu ...cca na tri dni pre 3-4 osoby.
9ks zemiaky také akurát stredne
4ks mrkva uvariť osupanu
1cibulu na drobno dávam do krajaca
1konzervu hrášku kupujem z Lidl je súper
1majoneza
1tatrska omáčka
2lyzice horčice obyčajnej
Dva malé skla kyslej uhorky nakrájať na drobno
6 vajíčka uvariť a pretlačiť
Soľ podľa chuti
Štipka čierneho korenia mletého

Veľa záleží od zemiakov či vpiju veľa šťavy alebo nie.
Ešte dávam trošku z uhorkovej šťavy. Všetko dobre premiešať.
Nikto sa nesťažoval. Robím ho sama od 15 rokov.
🎅

nikolka1986
autor
6. dec 2019

Ďakujem dievčatá, vážim si to, načerpám inšpirácie a dám vedieť ako sa podaril 🙂

ukulela
6. dec 2019

@nikolka1986 paci sa mi recept od maja - akurat ja napr nedavamvajicka. len zemiaky, mrkvu, cibulu, hrasok, uhorky,. davam tatarku (ale lajtku) a doplnim kyslou smotanou. nech to nie je take tucne, akurat chlap to nesmie vidiet, lebo by somral, ze ho chcem oudit 🙂 ale rozdiel necit ... davam aj horcicu a stavu z kyslych uhoriek. tak dobre vyskusaj a daj vediet, ako si dopadla ...

syslik81
6. dec 2019

U nas uvarene zemiaky v supke .. cibula na jemno uhorky kysele na drobno uvarena mrkva hrasok majoneza tatarka trocha horcice cierne korenie sol.. ak je husty stava z uhoriek.. robim den dopredu aby si odstal a nabral chut

kristiii
6. dec 2019

@nikolka1986 u nás, zemiaky, mrkva, hrášok, uhorky, varené vajíčka, cibuľa, majonéza, trocha šťavy z uhoriek, lyžička horčice, sol, korenie a ja dávam napríklad aj sladkú smotanu, aby bol vláčny, som prekvapená, že som jediná, my si nevieme bez toho predstaviť, máme radi keď "pláva" a nie je moc kyslý. Asi to ľudia nahrádzajú tými jablkami a cukrom.