Refundácia leteniek pri rizikovom tehotenstve. Máte s tým skúsenosť?

skrutka11
1. jún 2009

ahojte kočky, rada by som sa opytala, či ma niektora skusenosti s vracanim ceny za letenky pri rizikovom tehotenstve.

dakujem

arieska
3. jún 2009

skrutka, myslím, že nie, ja som kvôli tehotenstvu rušila dovolenku a tiež mi to nezohľadnili a musela som platiť storno poplatok ako každý iný

skrutka11
autor
16. jún 2009

Ahoj Arieska,

tak moj pribeh je asi takyto, mne slubili plnu refundaciu kedze mam papier o rizikovom. Ale po 2 mesiacoch, co som nedostala odpoved, sa zacali vyhovarat, ze to musim poslat niekam inam a bla bla
tak som to tak urobila a po 2 tyzdnoch nic! tak som napisala na SOI a ty to slubili preverit a teraz cakam odpoved. Co ja viem, tak na refundaciu mas plne pravo ak nemozes uskutocnit let napr. zo zdrav. dovodov. Dam vediet co a ako tuto

vroni
17. jún 2009

Skrutka, s informovana zle. To, ci ti letenku refunduju zalezi od tarify, ktoru si zaplatila. Vela ¨lacnych¨ leteniek sa refundovat neda ani v pripade choroby alebo umrtia. Samozrejme, mozes ziadat aj o refundaciu kvoli vynimocnym okolnostiam (rizikove tehotenstvo si predpokladat nemohla). Ale aj v tom pripade zalezi len a len od dobrej vole aeroliniek, ci refundaciu a v akej vyske odobria. Letenku by si mala odovzdat v cestovke, kde si ju kupila, nemas ju co posielat hore-dolu po svete, to nie je tvoj problem.

skrutka11
autor
22. jún 2009

Ahoj Arieska,

takze vysledok mojho patrania 🙂

zo SOI mi neprisla zatial ziadna odpoved, ale zo skyeurope mi prisla odpoved, ze mi refunduju obe letenky v plnej vyske vo forme kreditu na iny let, ktory plati 12 mesiacov od vystavenia. Je to pouzitelne i na ine meno bez poplatku!!! Takze plnu sumu co sme zaplatili 5960 Sk za obe letenky mozeme predat este aj niekomu inemu bez straty koruny 😀 Tak sa tesim az to pravda nie je. Len nech nerobia problemy pri prebookovani.

takze ponaucenie? Oplati sa vrtat sa vo vsetkom 😉

skrutka11
autor
22. jún 2009

Ahoj Vroni
nesuhlasim s tebou, mozno robis v aerolinkach a vies toho "viac" ale o tom v akej si tarife by si mala byt informovana, minimalne na potvrdenej objednavke, resp. uz pri samotnej objednavke, lebo potom je to uz neskoro. Nic take na mojej letenke nie je uvedene!!

Dalej na info linke ta musia informovat objektivne a ked ti raz tvrdia tak a o 2 mesiace zase nieco ine, tak je to len a len ich borde. Na info linke ta maju infomovat, co robit v pripade stornovania letu a kedy a za akych podmienok ti vratia cenu letenky.

Mna naprv informovali, ze ak poslem potvrdenie o rizikovom vratia mi peniaze, ale manzelovi nie, lebo jeho sa to netyka, tak reku OK, je to stale lepsie ako nic ale musim zaslat vsetky potvrdenia o rizikovom na kontakt uvedeny na ich www stranke! Tak som urobila. Ked sa ani po mesiaci nic nedialo, informovala som sa znova na tej istej info , co je s tym a ze vraj uz je to vybavene a vyplatia mi to ako kredit na iny let. Znova iba mne. Tak som povedala, ze najprv mi bolo povedane uplne nieco ine, ze kredit sa na moju letenku nevstahuje, lebo je to iny tym letenky a bla bla a ze ked sa mi to nepaci, musim poslat ziadost na inu adresu complains@... a znova cakat, ked sa mi ozvu. Nemaju tam ani telefonne cislo ani nic, tak som znova musela cakat. Pritom keby som na info linku nevolala druhy krat, tak by som ani nevedela, ze mi ponukli kredit, ktory mimochodom plati iba 12 mesiacov!!! takze som stracala iba cas, keby ze sa neinformujem!!! Na complains pritom znova na mna nikto nereagoval asi dalsie 2 tyzdne!!! Tak som to poslala na SOI a ty hned krasne reagovali, ze sa mi nato pozru, takze neverim, ze keby som robila hluposti a stazovala sa hala bala bezdovodne, tak by na mna niekto reagoval!

Hned potom ako som poslala ziadost o pomoc na SOI, hned o cca 3 dni prisla odpoved od comlains@..... ze mi akceptuju plnu refundaciu!!!!! t. j. pre mna aj pre manzela!!! a nie len pre mna ako to bolo komunikovane na info linke!! navyse to mozeme pouzit aj na ine meno bez poplatku!! Takze ak sa mi to podari niekomu posunut, kedze maly bude este malicky o 12 mesiacov, tak nestratime ani korunu.

Este jedna vec: letenky sme kupovali cez internet, takze som postupovala spravne a nie ako to uvadzas, ze som ju posielala hore dolu. Najprv je dobre oboznamit sa s detajlami, nemyslis?

Takze v skratke. Babrala som sa s tym nejake 2 mesiace, ale stalo to zato. Keby som nepostupovala spravne a nemala pravdu, tak mi to urcite nerefunduju a v plnej vyske moja.

keby som sa neozvala vobec, tak im zaplatim 6000 za to, ze nikam nepoletime!!! a vezmi si, kolko ludi je takych? radsej su ticho a ani nemuknu, lebo si povedia, ved aj tak nic nevybojujem a to je zasadna chyba hlavne nas slovakov. Potom sa necudujme, ked nas vsetci okradaju, ked proti tomu sa ani len neozveme.

Len tolko.

skrutka11
autor
22. jún 2009

Este jeden super link na tuto temu letenie

http://ekonomika.sme.sk/c/4384255/ked-vam-dlhuj...

vroni
22. jún 2009

skrutka, IP

skrutka11
autor
22. jún 2009

vroni este raz dakujem za reakciu na moje IP 😉