Reklamácia čižiem. Čo robiť, ak mi ju neuznajú?

jani74
27. mar 2009

Ahojte. Prosím poraďte mi - kúpila som čižmy koženné a začali mi premokať - a to som nechodila po kalužiach.Mala som ich na nohach asi 7X.Pri reklamácii mi povedal istý pán - asi vedúci, majiteľ - tváril sa ako ..., že na to sa reklamácia nevzťahuje, že koženné čižmy musia premokať 😲 to som si mohla kúpiť lem ponožky a nie čižmy a mať v nich totálne mokré ponožky 😠Čo si myslíte sú koženné????Resp. čo robiť ak neuznaju reklamáciu????Apropo číslo mojej je v tej predajni 140 a otvorili ju v novembri 2008 😝

sstefi
27. mar 2009

že musia premokat!?! to aby sme začali kupovat na zimu len gumaky, dilino jeden 😠
ono ja si myslím, že či už su kožene alebo nie, premokat možu z dovodu nekvalitneho spojenia podražky a vrchneho materialu-kože prip. niečo iné.
ale z vlastnej skusenosti viem, že ked je niektory podnikatel-vyrobca hamťak, tak bude vymyšlat, až kym ta to neprestane baviť.
ja som takto posielala koženu kabelku(slov. výroba Lipt. Mikulaš...) tam a oni spať a tak dookola,nakoniec sa predavačka rozhodla, že ona mi vrati peniaze zo svojho 😅 🙄

mywiel
28. mar 2009

No tak ja som mala prijemnu skusenost co sa tyka Battu vo Svajciarsku (zijem tu). Cizmy som si kupila u Battu ked sme boli na Slovensku a po tyzdni sa mi odtrhol od cizmy opatok, pritom som ani nezakopla ani nic. Bola som sklamana, ale manzel mi povedal vsak skus to reklamovat tu ved je to tiez Batta, no velmi som si nerobila nadeje lebo aj pokladnicny listok som davno zahodila naco by mi aj bol kedze na Slovensko chodim raz za rok. Tak som tam isla a vysvetlila predavacke ze cizmy su len tyzden staré a ze doklad o zaplateni nemam. Predavacka kukla na cizmy a hovori no ano je to Batta, je to podobny model ako mame tu v obchode (lebo presne tie isté co som mala nemali ale podobné modely) a vystavila mi listok na opravu u obuvnika, nic som neplatila, obuvnik mi cizmy opravil a drzia dodnes. Takze som fakt odisla s udivom, ze mi uznaju reklamaciu sice od toho istého vyrobcu ale v inej krajine a dokonca bez dokazu o zaplateni. A to som ich uz tyzden nosila, cize bolo vidno ze boli nosené. 🙂

bibula
28. mar 2009

no zalezi aj od koze, a od toho ci si osetrila pred vychdzkou vonku cizmy spravne./krem/...inac predajca musi posunut tovar na posudenie,on tam nie je od toho ,aby rozhodoval,ci si si premokanie zavinila sama. 😒 😉

bianca
28. mar 2009

jani kebyň neuznal reklamaciu tak by som sa obratila na SOJ-ku nech si ich preklepnu

jani74
autor
28. mar 2009

Ahojte.Ďakujem za rady a určite sa obrátim na SOI už len kôli tomu správaniu.Ráno mi volala predavačka, že si môžem prísť pre čižmy, že ich mám hotové - ako hotové????Asi zapepili podrážku ale čo vrch???Premokali celé - druhá nebola odpelená a bola tak isto mokrá.Pôjdem si pre ne až so správou od SOI.

emogeon
28. mar 2009

presne ako pise bibula