Relácia Paľba. Komu napísať svoj problém?

denisocka
3. jún 2009

neviete mi niekto povedať,kam sa ma človek obratiť,kam napísať,na aky mail - a komu,ked potrebuje, aby mu pomohla Palba (relácia TV Markízy) ? A ako dlho trva,kým si ho "vyberu" alebo či ho vobec vyberu? Vie nikto o tom niečo? Je to dosť surne

jozefdzurenda
16. sep 2013

Dnes 16,9,2013 bol sud v Spiš. Novej Vsi .Sud dopadol dobre ! Poisťovna Rapid Live je povinná zaplaťiť všetky sud poplatky,pokiaľ sa neodvolá na kraj.sud. Právnikovi som zaplatil 39eur a kedˇ poisťovna zaplatí, tie peniaze mi vráti! Takže ľudia nebojte sa , nedajte im ani cent a dajte ich na sud!!!!! Poisťovna Rapid Life si vsunula do poist.zmluvy dodatok,že poistenec má im zaplatiť aj poplatok za dílera s ktorím uzavreli zmluvu. Sud konštatoval ,že poisťovna neoprávnene prenášala svoje bremeno na poistenca// dodatok je neplatný!

podnos
17. sep 2013

Gratuluje, dufam, ze Rozhodcvosky rozsudok bol zruseny.

jozefdzurenda
17. sep 2013

Rozsudok arbitrážneho sudu ktorým ma chcela poisťovna prinutiť zaplatiť im okolo 400eur bol zrušený! Právnik povedal,že sa pokusi dostať od Rapid Life aj peniaze, ktoré som im už pred 3rokmi zaplatil v strachu pred exekuciou.V tom čase manželku prepustili z práce/zavreli nemocnicu,kde pracovala/ a mali sme 3 nezaopatrené deti. Takže každý pochopí, že to bol obyčajný ľudský strach. Iba 2 ľudia z 10 sa rozhodne ich dať na sud!!! Takže poisťovna si myslí,že može robiť s ľudmi čo sa im zachce! V mojom okolí poznám 4 čo ich poisťovna obrala o 400 eur. Koľko je potom na Slovensku takých oklamaných ľudí??? Pevne verím, že nás bude viac, ktorí ich daju na sud!!!

bejbina188
18. sep 2013

@lili766 sud bol odlozeny, nikto sa z poistovne nedostavil

zigy
18. sep 2013

@jozefdzurenda takže všetko ide k lepšiemu 🙂 budem aj ďalej držať palce

jozefdzurenda
18. sep 2013

@zigy Dˇakujem za podporu.

zigy
18. sep 2013

@jozefdzurenda nieje začo 🙂 a pomohol dačo ten právnik na nanicmame?

jozefdzurenda
19. sep 2013

@zigy Ten právnik iba konštatoval ,že sa možem obrátiť na ministerstvo financie ,pod ktorý poisťovna spadá. Ja som si našiel právnika z Košíc a ten mi pomohol s poisťovnou a nechcel aj mna zdrieť s penazí ako poisťovna. Zaplatil som mu 39eur a ked poisťovna vyplatí peniaze ,ktoré ju sud zaviazal vyplatiť žalobcovi /nám/ tie mi vráti!!

zigy
19. sep 2013

@jozefdzurenda tak to je fajn,hlavne sa ľudia nedajte týmto a podobnym pijavicam zdierat.

jozefdzurenda
20. sep 2013

@lili766 Sud sme vyhrali! Sud zrušil arbitráž a zaviazal poisťovnu zaplatiť za sud a taktiež žalobcovi /nám/ všetky poplatky!!! Právnikovi som zaplatil nie 66eur ako mi povedal na začiatku ,ale 39eur. Ked poisťovna vyplatí peniaze ktoré sme vysudili aj tých 39eur mi právnik vráti.Iba 2 ľudia z 10 sa rozhodnu ísť na sud!!! Tým ,že sa ľudia boja poisťovna si myslí,že je na koni. Netreba sa báť a treba ich dať na sud. Držím palce nech Vám to dopadne dobre.

lili766
20. sep 2013

no dali sme v juli, a som rada že to takto dopadlo u vas,,a dúfam aj ja,,,potom sa ozvem 🙂

lili766
20. sep 2013

@jozefdzurenda no dali sme v juli, a som rada že to takto dopadlo u vas,,a dúfam aj ja,,,potom sa ozvem

bejbina188
24. sep 2013

@jozefdzurenda ake otazky Vam kladli na sude? Mne to odrocili na 9.10, nikto sa z Rapidu nedostavil.

jozefdzurenda
24. sep 2013

@bejbina188 Sudkyna sa bude pýtať ,kde ste uzatvárali zmluvu,doma a pod ,či Vás pracovníčka oboznámila so všetkým,čo je v zmluve a pod. V poistnej zmluve je dodatok ,ktorý tam nemá čo robiť!! Musíte povedať,že je to písané malými písmenami a pracovníčka Vás o všetkom nepoučila, a že sa dostanete až pred sud pre poistku tak by ste ju nikdy nepodpísali. Všetky sudy ktoré boli sa skončili v prospech nás nie poisťovne Rapid Life!!! Mne bol sud odročený 2 krát.Nebojte sa,hore hlavu.Dufam, že Vás bude obhajovať dobrý právnik. Ja som za zastupovanie zaplatil 39eur a aj tie peniaze mi právnik vráti ked poisťovna zaplatí peniaze ktoré sa vysudili na sude.

pepele
14. okt 2013

@concord1968
Ahoj Concord.
Mas este odlozene tie kopie ziadosti o zmenu dodavatela, kde mas uvedene D2 ?
To ze im nejaky SPP tvrdi ze si v D4 vobec nic neznamena. Maju dat do co si ziadal.
Ci je to pre teba vyhodne alebo nie, je to vec spotrebitela aku sadzbu si vyberie a toto pravo Ti ustanovuje zakon. 😎
.
Predpokladam, ze je tvoj problem do dnesneho dna uz vyrieseny. Napis prosim ako...

milan991
12. nov 2013

Dobry den.Vie mi niekto poradit mam problemy s poistovnou na koho sa obratit.

lubka1709
14. nov 2013

Ahojte.Chcem sa podeliť a ziskať nove informácie.Nám cez leto tiež prišli papiere z Arbitrážneho sudu že sme mame dlh.Hneď sme začali konať navštivili sme nemenovane občianske združenie kde na začiatku to vyzeralo v poriadku začalo sa konať na začiatku nam bolo povedane že všetko bude vybavovať združenie verili sme ale opak bola pravda.Začalo sa to ťahať a vysledok žiaden.Vydeli sme že to nejde dobrou cestou tak sme navštivili advokatsku kancelariu kde nam bolo všetko vysvetlene ako to ma byť a nie ako na občianskom zdruzeni advokat navštivil sud kde bol zhrozeny co obsahuje spis ze to bol roman.Už verime že to bude len a len dobre sud este sme nemali len čakame.Ma tu uz niekto po sude?

podnos
19. nov 2013

@lubka1709 trochu somm neporozumel, ako zle Ti poradilo zdruzenie? Pozor na hocijakych advokatov, nie kazdy sa v spotrebitelskom prave vyzna.

robko12
16. jan 2014

Moja mama padla do ruk podvodnika chcela si zobrat pozicku ale dostala len papiere prazdne podpisat ale peniaze nevidela do dnesneho dna , dostalo sa to na policiu tam sa menovany podvodnik Dušan Horvat priznal a je to aj na papieri jeho manzelka robi na polici v Bratislave, Policia v Galante to posunula na prokuraturu v Galante kde rozhodli ze to nie je trestni cin !!!!! jedna sa o sumu 4700 euro , nam hrozi ze prideme o dom prosim vas o pomoc Dakujem

nice202
16. jan 2014

@robko12 v prvom rade, kde mala mama rozum, ked podpisovala prazdne papiere???? naozaj nic si nevsimla? nic jej nebolo podozrive? nuz za ludsku hlupost sa plati, bohuzial...

podnos
16. jan 2014

@robko12 Pôžička je daná nečerpaním. p. Dušan podvodník musí preukázať čerpanie, t.j. buď to previedol, alebo ak dal hotovosť, musí mať napr. o tom podpisané potvrdenie. Ak to má vďaka podpisu, ktorý vylákal zrejme v núdzi a navyše toto priznal na polícii, potom nemôže preukázať čerpanie....
Obráťte sa na nejakého právnika a nebojte/nehanbite sa povedať čo sa stalo. Problém je na svete, treba ho riešiť...

martinmician
2. feb 2014

Dostal som cez e mail ponuku od spoločnosti KROS na zakúpenie účtovného programu, kde ako bonus ponúkali tablet. Po zaplatení mi prišiel účtovný program bez tabletu s vyjadrením že na tento produkt sa bonus nevzťahuje. Zásielku som ešte nevybalenú obratom doporučene vrátil naspať s oznamom, že si produkt neželám a chcem vrátiť peniaze. Spoločnosť KROS produkt prevzala a čiastku 166€ nevrátila aj keď od môjho odstúpenia uplynulo už takmer 60 dní. Zároveň chcem varovať všetkých, ktorý uvažujú o kúpe nejakého produktu od tejto spoločnosti, aby si dobre skontrolovali čo je im ponúkané a za akú cenu.Vo mne to vyvoláva pocit, že táto spoločnosť používa sofistikované podvody, len aby od ľudí vytiahli peniaze.

obuv
12. feb 2014

ahoj ja mám problém sA3 športom pred pol rokom sme manželovi kupili nike topánky pred mesiacom sa nám roztrhlo na vnutornej strane reklamovali sme
a teraz nám vrátili s listom že nám reklamáciu neuznaju lebo závada vznikla citujem- ] nevhodne použivaná a nesprávne udržbou a su opotrebený. Radim všetkým ked objednáte alebo kupite topánku ne noste dajte do vitríny alebo nekupte od A3 šport 😠

ana1908
18. feb 2014

Ahojte, mám taký problém so ZSE, jedná sa o zámenu plynomerov so susedným domom. Ide o to, že na našom dome máme u ZSE zapísaný plynomer, ktorý je reálne namontovaný na susednom dome, v ktorom býval môj dedko a on to má zasa naopak. Dedko mal min. rok nedoplatky za plyn a prišli odpojiť náš dom, takto sa to stalo už dva razy, tak sme pátrali po tom ako to je možné a zistili sme tú zámenu, riešila som to so ZSE, aj s Distribúciou SPP a stále sa odvolávali jeden na druhého, že to mám riešiť s tou druhou stranou, na distribúcii Spp mi bolo povedané, že je to naša chyba, že sme zle zahlásili č. plynomera, ale veď predsa musia mať oni o tom presné záznamy, keď montujú plynomer, či nie?! Tak som napísala na SPP aj ZSE reklamáciu, no ešte sa mi neozvali. Dedko zomrel koncom roka a nemôžeme na jeho dome zmluvu ukončiť, pretože ak by sme dali ukončiť zmluvu, prišli by odpojiť zasa nás kvôli tej zámene plynomerov, tak musíme stále platiť faktúry, i keď tam už nikto nebýva... než to ZSE začne konečne riešiť! Už neviem ako ďalej, som s nervami v koncoch... nemáte prosím niekto takéto skúsennosti so ZSE? a ako ste to riešili vy? Ďakujem. Anna

pitu10
21. mar 2014

Podobne ako mnoho chudobnejších občanov Slovenska i ja mám už dlhé roky problémy s exekútotmi.Začalo to asi pred šiestimi rokmi ked mi zrazu boli,bez upozornenia boli zablokované učty a ked som pátral na exekúcii prečo,oznámili mi,že dlhujem soc.zdrav.poistovni čistku asi 200 euro.Dohodol som sa s exekútorom v Poprade a čiastku som mu osobne vyúčtoval.Asi pred dvomi rokmi mi opäť boli zablokované účty apo mojom telefonáte mi pán exekútor oznámil,že ešte musím dplatiť čistku cca 180 eúro.Opäť som to pánovi exekútorovi osobne vyúčtoval.Pred pár dnami som chcel moje osobné,motorové vozidlo prihlásiť na manželku a policajti mi oznámili,že nemôžu,pretože je zablokované.Opäť som volal na exekúciu,prečo mi to spravili opať bez upozornenia a oznámili mi,že ešte dlhujem čiastku 180 eur.Pýtam sa,dokedy chce ešte Ficova exekučná mašinéria takto zdierať a bez upozornenia uvalovať sankcie na pracujúcich občanov tohoto štátu.Ozve sa mi niekdo s Palby?Momentálne som po srdečnom infarkte,druhý mesiac na PN ke a ked to takto pôjde dalej,tak čoskoro chytím aj druhý infarkt.Š.K.z Levoče.

budosova
9. jún 2014

Prajem pekný deň,
31.3.2013 môj otec invalidný dôchodca vozičkár, išiel vo veľkonočnú nedeľu na svojom trojkolesovom invalidnom vozíku do kostola. Zrazil ho člen hasičského zboru , ktorý sa ponáhľal do práce . Môj otec po prevoze do nemocnice zomrel, nakoľko službu konajúci lekár pustil policajtov na jednotku intenzívnej starostlivosti aby vykonali dychovú skúšku na zistenie hladiny alkoholu v krvi. Otca odpojili od dýchacieho prístroja a on následne zomrel. Po strastiplnej ceste plnej bolesti pre celú moju rodinu, sme sa z verdiktu vyšetrovacieho policajta dozvedeli, že zastavuje trestné stíhanie, nakoľko môjl otec na svojom vozíku náhle vbehol na hlavnú komunikáciu, kde je predpísaná 40 km rýchlosť vozidiel a vodič nedokázal zrážke zabrániť a tak ho zrazil, Znalecký posudok v oblasti dopravy bol nejednoznačný, avšak znalecký posudok z oblasti zdravotnícta hovoril o tom, že devastačné poranenia boli veľmi rozsiahle. Vodič, hasič, člen záchranného zboru nenašiel ani trošku ľudskosti aby sa prišiel ospravedlniť mojej matke a polícia alibisticky usúdila, že najlepšie je zhodiť vinu na mŕtveho ........... Písala som sťažnosti, odvolania až teraz v piatok išlo odvolanie na generálnu prokuratúru ......... Bolesť zo smrti je veľmi veľká a bolí, avšak bezmocnosť a pocit krivdy bolí ešte viac.... Neviem, kam sa môžem ešte obrátiť .....

lubka1709
9. jún 2014

Keď sa Rapid Life nedostavi na pojednavanie Môžete trvať aby sud sa konal bez nich?

achach
4. aug 2014

Potrebujeme pomôcť, neviem ako zverejniť tento problém, a či relácia Paľba umožňuje aj právnu pomoc je to zverejnené na YueTube Podnikanie v zóne občianskej vybavenosti, porušovanie zákonných noriem, ďakujem za každú pomoc

achach
4. aug 2014

Tak sa ozvite na ginkogold@azet.sk ďakujem

714bn
18. sep 2014

Pekný večer,moje meno je Tibor Fábry ,bývam v Likavke na železničnej ulici,portebujem od vás pomoc.Na našej ulici sa začína robiť kanalizácia,podľa môjho názoru velmi neštandardne.Nechcú napájať každý dom,ale len určitých,ostatný sa majú na vlastné náklady prekopávať cez svoje pozemky .Z nepochopitelných dôvodov začínajú robiť kanalizáciu v trištvrte ulice.Viac krát sme oslovili nášho starostu , ale ten to len natahuje a k žiadnemu stretnutiu nespokojných občanov nedošlo,veď je údajne v dozornej rade vodární.....Ste naša posledná nádej a tá umiera posledná.Pekne Vás prosím touto cestou o pomoc pri riešení tohto problému.Ďakujem s pozdravom Fábry Tibor /0915 595 710/