Robia sa mi pľuzgiere na dlaniach. Je to dyshidrosis?

denisocka
11. sep 2009

už dlhšie uvažujem,že sa to opýtam,kedze doteraz som neprišla na to,čo to je.

Robia sa mi na rukách - na dlaniach a na prstoch po bokoch take maličke pluzgieriky akoby -- naplnené takou lepkavou priesvitnou tekutinou . Ked to puknem tak sa to potm nejak tak rozleje do seba a dost to bolí . Potom po čase to akoby uschce a urobi sa väčšia plocha ktora je sucha a tiež to bolí. Doteraz som neprišla na to,čo je to za pliaga

vanesa777
20. okt 2015

Ahojte, ja sa trápim podobným problémom už asi pol roka. Kožná najskôr predpísala svinstvo - Belogent (kortikoidná masť) a táto mi prsty zázračne vyhojila za 4 dni. Lenže po pár dňoch naskákali nové pľuzgieriky, a prasí sa mi to ďalej a ďalej. Tak som šla znova ku kožnej a tá zo sterov rúk identifikovala zlatého stafylokoka a predpísala antibiotiká. Po prvých dvoch tabletkách som dostala dvojdňovú migrénu, tak som s tým sekla. Čo mi trošku pomáha je rastlinka ALOE VERA, odrezať a natierať, natierať, natierať, aspoň 1000x za deň. Keď mi pľuzgieriky začnú mokvať mám sprej z ALOE, volá sa to EMERGENCY SPRAY a obsahuje to neviem koľko druhov byliniek. Svrbenie mi zmierňuje prúd studenej vody. Užívam echinaceu, čistím pečeň čistcom, papám strašne drahé vitamíny, ale ruky sa nechcú vyhojiť. Vlasy si umývam v rukaviciach, nebabrem sa zo žiadnou chémiou a aj tak sa tohto svinstva neviem zbaviť. Pls, ak ste už niekto objavili zázračný liek, dajte vedieť 🙂

kukina79
28. okt 2015

@vanesa777 ahoj, zial zazracny liek neexistuje ☹ viem nepotesila som ta... 😖 skus si pozriet co zaberie prirodne na toho stafylokoka, ked ti atb nerobili dobre. ja musim povedat, ze sa mi zu tie pluzgieriki neobjavili, dost som zmenila stravovanie, sice odkedy opat pracujem, tak to s tou stravou pokryvkava...uz neni tolko casu na vyvaranie domacej 😅 🙄 ale nastastie pluzgieriky sa neobjavili uz 2 roky. u mna to bol asi nedostatok vitaminov a mineralov po porode a dojcenim. no musis skusat co zaberie postupne a aj stravu poupravovat. este ma napadlo na dezinfekciu po prasknuti pluzgieriku by mohlo pomoct, aby sa infekcia nesirila dalej potriet koloidnym striebrom, kedze to je silny zabijak bakteri a zaroven vysusuje, tak by to aj rychlejsie malo zahojit, kedze sa kedysi pouzivalo na dezinfekciu hlbokych ran a na ich hojenie.

vanesa777
29. okt 2015

@kukina79 Ahoj, dakujem za to striebro. Zatial dezinfikujem domacou slivovicou, ale ani to nefunguje. Dnes je to 3. den, co znova skusam antibiotika, ale pluzgieriky sa vyhadzuju uz po celych rukach. Prosim ta, ako si upravila stravu ? Som doma, takze varim a varim z domacich produktov.
Dakujem 🙂

kukina79
29. okt 2015

@vanesa777 dala som si detox podla macingovej. viaceri to neodporucaju, ale mna to nastartovalo. hlavne sladke vylucit a bielu muku. veeeela zeleniny aj ovocie, ale nie tak vela ako hlavne zeleniny. ja som bola zavisla na sladkom a po dodrzani detoxu som to zvladla a v podstate aj teraz si spomeniem, ze som vlastnenic sladke dlho nejedla. ked sladke, tak povacsine len moje napecene, kde sa snazim hlavne pouzit ine sladisla ako cukor, napr. xylitol, alebo rozne sirupy a med. a obcas aj ja zhresim a dam si kupovanu buchtu 😝 musis najst pre seba co ti najviac vyhovuje. niekto neda dopustit na makrobiotiku, niekto zasena na surovu stravu a vyluci uplne maso....ale na zaciatok podla mna staci ako som pisala vyradit hlavne sladke a cukor a bielu muku a hotove produkty. potom uvidis kam vas do zavedie a ako vam to pojde 😉 a skus si este doplnat vitamnic C vo vyssich davkach, podporis aj imunitu a mozno zaberie aj na pluzgieriky, ak to je spojene s oslabenou imunitou.

vanesa777
30. okt 2015

@kukina79 Ahojky, dakujem. Macingovu urobim hned od pondelka, je to super vec. Cecka beriem asi az moc, plus to aloe a chlorelu. Dnes mi kozna dala dalsiu kortikoidnu mast a nejake tabletky, ale Macingovu od pondelka isto. Dakujem, som tusila co napises 🙂

kukina79
30. okt 2015

@vanesa777 C-cka nikdy nie je dost 😉

vanesa777
14. jan 2016

Ahoj vsetci, s rovnakym problemom. Chcem sa pochvalit ze moje utrpenie sa po viac ako pol roku skoncilo 🙂 . V Bratislave som objavila koznu lekarku, na slovo vzatu odbornicku, milu, prijemnu, prosto uzasnu. Teta pozrela na rozmokvane ruky plne svrbivych pluzgierov a vedela hned. Predpisala tabletky Dasselta, Belogent pozor ale krem (tiez obsahuje kortikoidy ale vraj vo velmi malom mnozstve) a krem na ruku Lipobase Repair-tento bez receptu. Po tyzdni prisli prve zmeny - pozitivne konecne. A dnes po dvoch mesiacoch mam rucky stabilizovane a mozem konecne fungovat jak sa na maminu patri 🙂 . Lekarka mi dodatocne odporucila P.O.L. krem ten je urceny na zimne obdobie, ruky menej trpia pri prechodoch z tepla do zimy a opacne. Ten bol drahsi stal cca 12 eur a tiez je bez receptu. Stale som v procese liecby, pouzivam mydlo pre atopikov, jedina chemia ktorej sa dotykam je bylinkovy sampon. Riady, namacanie pradla, okna vsetko robim v rukaviciach. A este, v prispevkoch vyssie som uvadzala ze sa mi v tych otvorenych ranach objavil zlaty stafylokok. Neverila som ale zabral ze plazmovy generator. Sedela som asi hodinu a pol v miestnosti s nejakym cudnym zariadenim, ktore vysielalo nejake vlny. Stalo ma to 30 Eur ale rany sa krasne vyhojili aj bez antibiotik. Urcite nechcem tymto prispevkom robit nikomu reklamu. Neuvadzam mena ani firmy. Len som sa chcela pochvalit ze liek na toto svinstvo existuje v podstate velmi jednoduchy. Vsetkym vam prajem vela uspechov pri liecbe 🙂

maryi
15. jan 2016

Rada by som niekomu pomohla. Tiež sa mi robili takéto nepekné svrbivé vyrážky, ktoré boli najskôr ako drobné bodky, potom prešli do svrbivej suchej kože. Pozerala som linky tu v diskusii a vyzeralo to presne tak. Trápilo ma to takmer tri mesiace, začalo mi to v strede dlaní a pomaly sa tiahlo dolu po dlaniach na palce, na jednej ruke aj smerom hore na prsty. Už som bola rozhodnutá navštíviť kožnú a napadlo ma to natrieť KRÉMOM S RYBÍM OLEJOM, ktorý som používala na natieranie zadočku detí. Je to krém asi za 2,70 z lekárne a mne to asi po 2 týždňoch zmizlo

1majinka
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
saska.t
6. sep 2016

Mam tento problem uz 5 rokov a este mi nic nepomohlo, a to som vyskusala aj nemozne, netrpim alergiami a zacalo sa to az po 1porode. Mam lepsie a horsie fazy ale inak uplna katastrofa a to som presla asi 500 koziarov v De.

1majinka
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
katarina644
17. okt 2016

no mne sa to ukazalo tri dni dozadu riadne. a boli to, stipe ma to, svrbi ma to. zajtra idem ku koznej, dnes som sa nedostala. ma ide slak trafit z toho.

barbakl
29. jan 2017

Ahojte, ja mam podobny problem ako vy, trapi ma asi od porodu pred 4,5 rokmi.. Vyrazky som mala iba na jednej ruke, skor na prstoch..vyskusala som vsetko, maste, lieky, lekarov, dokonca aj psychologa🙂a jedine co mi pomohlo bolo ze mi alergo imunolog nasiel ze mam oslabenu imunitu a alergiu na kazein a soju, tak som musela vysadit komlet mliecne vyrobky a takisto podstupila terapiu na posilnenie imunity a vysledok bol ze som viac bez rok nebola vobec chora a takisto mi uplne zmizli tieto vyrazky a ruky som mala ciste a v poriadku, jedine kedy sa trochu vratili ked som teraz ochorela na chripku, presne v ten den sa ukazali aj vyrazky na rukach...takze je to hlavne o imunitnom systeme, ak imunita je v poriadku, nebudete mat ani ekzemy a ani alergie..a je vseobecne zname ze zeny pocas tehotenstva a po porode trpia prirozene poklesom imunity..takze dajte si do poriadku imunitu a nebudete mat podobne problemy..drzim palce vsetkym🙂

tuqanqa
15. mar 2017

@vanesa777 Ahoj, prosimte a ako sa vola ta doktorka ?

vanesa777
15. mar 2017

Ahoj, je to pani doktorka Polakovičová, ordinuje v Bratisleve. Vrelo odporucam. Martina

pera
16. okt 2017

@vanesa777 prosim ta za vysetrenie sa plati u doktorky?

vanesa777
18. okt 2017

@pera
Ahoj, áno, u pani doktorky Polakovičovej sa platí, ale teraz neviem či 20 alebo 30 eur za vyšetrenie. Stále tvrdím že je to jedna úžasná, skvelá, jedinečná pani doktorka 🙂

jaeri
13. apr 2020

Ahojte, aj ja som mala pľuzgiere, trápila som sa cez 2r. Tiež samé kortikoidy, antibiotika, cítila som sa ako pokusný králik . Ale konečne som fit a chcem sa podeliť o moju liečbu. V prvom rade doporučujem prečítať si knihu ,,Zázrak jménem Horčik “, je to kniha že UAAAAU. Po prečítaní tejto knihy som straaaašne veľa pochopila. V druhom rade som si objednala pikoionticke magnézium ReMag. Ja som začala 750ml vody troch džúsu a 5 kvapiek ReMag, každé 3dni som pridala o 5 kvapiek viac. Dnes som na 35 kvapkách a už nepridávam žiadne ďaľšie, je to individuálne. V treťom rade som si pripravila krém na ruky. U mňa to bolo kokosové mlieko 10ml+ 5 kvapiek ReMag. A v štvrtom rade používam Bioptron na podporu imunity a zalroveň si nasväcujem ruky Po mesiaci sú ruky na 85% vyliečené, bez pľuzgierov a trhlín a ja konečne štastna a verím, že sa to už nevráti 🤗🌈🌈🌈Dokonca už aj alergia na múku a cukor prešla ..

pera
16. apr 2020

@jaeri za vsetkým treba vidieť stravu... ja som mala vyrážky na rukách svrbeli po škrabaní boleli...cca 2 roky som sa s tým pasovala, sama s odborníkmi žial žiadna zmena, dokonca mi chirurgicky zobrali vzorku a zistili že je to lichem a nedá sa to liečiť, nasla som si kožnú v blave dala mi tabletky z ktorých sa mi nenormálne driemalo nevedela som normálne fungovať a nejakú mast ktorá sice pomohla že sa mi tie vyrážky zahojili ale vytvorili sa vedla nové😢 ale nakoniec som zmenila stravu od základu a telo sa mi vycistilo cca za 8 mesiacov a už sú tomu cez 2 roky a mám pokoj, ale stravu som si zachovala a dokonca celá rodina fičí na mojej zmene stravy, vylúčila som kávu ako prvú a prestala ma bolievať hlava, užasný pocit... dala som preč vsetky spracované potraviny ako pašteky párky šunky a všetko mäso z obchodov aj sme ho obmädzili na minimum raz za mesiac je nám vzácne a hlavne je to mäso z domáceho chovu ryby kurence a hovädzinu, bravcové nee...mliečne produkty a pridala som kazdý den strukoviny zeleninu ovocie na ranajky ovsené vločky semiacka ovocie, pecivo nekupujem peciem kvaskový chleba, manžel mal problemy s kyselinou... upravilo sa, zároven sa nam znížil tlak mame po pädesiatke a máme ideálny tlak... v nasom okoli nasi známi takmer všetci uživájú lieky na vysoký tlak...a cholesterol. a samozrejme sme obmedzili kupenské sladkosti. No a najdôležitejsí bod neprejedať sa... každý si povie že ale ja veľa nejem.. my nejeme lebo sme hladní ale že máme na niečo chuť. To je moja skúsenosť pozitivna🙂

mona1981
16. aug 2020

Ahojte ...začalo to týždeň po.pedikire..male ložisko na päta ktoré sa začalo zväčšovať ...začali malé pľuzgieriky a potom suchá koza ..vrstva kože narastie zase sa vyschne popraska osupe a kolom dokola..nekonečný príbeh...už to mám aj na druhej nohe ale na inom mieste ...Bola.som. u koznej ktorá potvrdila dyshidrozu...dala mi asi 5 kortikoifovych masticiek ...nepomohlo...svrbí to ako sviňa boli lebo to.praska ..jeden krát som nemohla.ani chodiť tak som si v zoo vybrala obväz aby som dokončila s malým normálnou chôdzou zoo...potom som išla obvodné ťa mi dala nizoral a mám si to vybrusit a premastovat...nepomáha ...už neviem čo mám robiť...nechcem to mať aj keď kožná povedala že aj jej syn to má celý život...super ale ja chcem zistiť prečo...Zmenila.som.aj stravu ale nič ..chcela som od obvodnej nech mi spraví krvné a biochémie testy ..No to určite...nemám nárok...Tak už neviem ...objednala som si doterra kapsule na črevá a citrón na detox...tak uvidím...