Robia sa mi pľuzgiere na dlaniach. Je to dyshidrosis?

denisocka
11. sep 2009

už dlhšie uvažujem,že sa to opýtam,kedze doteraz som neprišla na to,čo to je.

Robia sa mi na rukách - na dlaniach a na prstoch po bokoch take maličke pluzgieriky akoby -- naplnené takou lepkavou priesvitnou tekutinou . Ked to puknem tak sa to potm nejak tak rozleje do seba a dost to bolí . Potom po čase to akoby uschce a urobi sa väčšia plocha ktora je sucha a tiež to bolí. Doteraz som neprišla na to,čo je to za pliaga

denisocka
autor
12. sep 2009

ja na zahradu nechodím 😀 a je pravda,že ked sa do toho pichne tak sa urobi akoby diera do kože,a je to potom bolave a citlive

leishmania
12. sep 2009

pri dyshidroze ide o pruchu potnych zliaz, pricinou moze byt idova reakcia pri alergii, ekzeme alebo mykotickej infekcii...

denisocka mycku riadov odporucam, mne staci dotknut sa saponatu a uz mam ekzem...ja musim umyvat podlahy mydlovou vodou a prach v dome utieram detskymi utierkami na zadok...jednoducho ziadne chemie na cistenie domu neznesiem..

wishmaster
30. apr 2011

Caute, pardon ze ozivujem staru temu, no mam podobny (rovnaky) problem, a to vcetne toho ze moja kozna doktorka je ochotna ako vrece piesku... v priebehu 2 rokov som u nej bol asi 6x, vzdy mi povedala ze je to infekcia aj ked som namietal ze podobne mala aj moja mama a zbavila sa toho nejakymi antimykotikami. Nou predpisane lieky mi samozrejme nezabrali a prestal som k nej chodit ked mi predpisala nejaku silnu masticku po ktorej ma ruky doslova palili, no aj tak nezaberala.

Pluzgieriky sa u mna tiez vyskutuju prevazne na jar, obcas na jesen /vtedy ale v miernejsej forme/ a napr dnes sa mi vyhadzali kompletne cele ruky po tom co som sportoval a poriadne sa spotil. Riesim to viacmenej Lamisilom, pricom najlepsie mi zabera Lamisil 1x (ano viem ze je urceny na "atleticku nohu", mne ale pomaha aj na toto hoci to mam na rukach). Tento fakt a prispevok od leishmanie ma teda privadzaju k myslienke ze u mna je pricinou nejaka mykoza a prejavuje sa touto dyshidroziou (tj, dyshidrozia je asi len priznak, mykoza choroba). Kedze ma to uz ale hneva a rad by som sa toho zbavil nadobro, chcem sa opytat, ako ste sa toho zbavili vy co ste mali podobny problem a ci pripadne neexistuje nejaky volnopredajny liek. Cez lekarku cesta asi nepovedie, okrem tejto neochotnej mame v meste este jednu, podla referencii este horsiu (bohuzial som z maleho mesta a viac na vyber nemam). Dakujem za rady

miro1360
16. sep 2011

ja mám niečo podobné, môžeš tu dať fotku ako to vypadá? moje vypadá takto a na túto formu sa to rozšírilo za 2 mesiace, ako to liečiť sakra? :D
:
http://uploader.imghost.sk/imagehosting/xe5kbdw...
http://uploader.imghost.sk/imagehosting/em8eksp...

maruten
18. sep 2011

@wishmaster Dobrý deň mám podobný problém ako bolo vyššie spomenuté mohli by ste mi poradiť ako s dyshidrozu sa da aspon trocha vysporiadať?
Dakujem veľmi pekne.

pavlice79
27. sep 2011

Ahoj!!
Také se přidávám "do klubu". Trpím dyshidrozou na obou rukách, mám to potvrzeno od mé kožní doktorky. Mám kortikoidní mastičku na noc, a něco na promazávání. Nic nezabírá, jen se to zhoršuje a rozlézá po celých rukou - prstech a dlaních. Můj syn (2,5 roku) to má také, ale zase na nohou. Já trpím od mala atopickým ekzémem, ale tak co zažívám cca poslední rok, to je děsné!!! Už fakt nevím co s tím?? Není na to nic?? Nějaké bylinky?? Čaj na vnitřní "očistu" nebo něco?? Nikde jsem nic víc nenašla, krom této diskuse. Jediné nějaké homeopatika Kalium muriaticum (Kali-m.), více tady tu:
http://vilcakul.extra.hu/modules.php?name=Conte...
Nemá někdo zkušenost??
Napište mi prosím popřípadě více i na e-mail: Pavlice79@seznam.cz
Díky za každou radu!
Pavlína

mironis
8. júl 2012

Na zmiernenie svrbenia a praskania pokožky (trhanie na dlani) sa mi osvedčuje posledný týždeň mastička s názvom

"Ialugen Plus"

je to dezinfekčná a regeneračná masť. Niektoré menej napadnuté časti - periférie sa mi javia už akoby vyhojené - pokožka sa nanovo neolupuje. Prasklina na dlani sa mi zacelí do 24 hodín - čo som ešte nezažil (!). V kombinácii s dodržaním zásady "neškrab si to !" sa mi veľmi uľavilo, či to úplne pomôže uvidím - napíšem.

vladinnnna
11. júl 2012

Dobrý den

vladinnnna
11. júl 2012

Dobrý den ....aj ja mam ten istý problém :( pluzgiere nacelej ruke a pomenej aj nadruhej ...strašne to bolí ...Poradítemi čo stím??? :(

mironis
12. júl 2012

Ešte k "mojej" zázračnej mastičke" na druhý deň, ako som ju tu vychválil, mi opäť praskla koža a 1.5 cm dlhá prasklina sa ešte nezahojila (po 3 dňoch) ... škoda, zdalo sa to byť celkom dobré ...

wishmaster
21. apr 2013

caute, tak sa sem znovu vraciam, kedze nova jar u mna zas so sebou priniesla novu periodu tohto problemu a ako vidim, tak po mojej poslednej navsteve sem pribudli este nejake otazky - v prvom rade, ja som vpodstate tento problem nevyriesil nijak, vkuse fungujem na Lamisiloch, ktore mi ako-tak pomahaju... ale uz vazne tiez rozmyslam aj nad navstevou nejakeho "lapiducha" (ludoveho liecitela, babky bylinkarky, ....), hoci niesom clovek co tymto ludom doveruje, aspon budem mat dobry pocit ze som vyskusal naozaj vsetko... Konkretne ma zaujal Pavel Sima (http://nina450.wordpress.com/2011/06/05/pavel-s...), minimalne mi totiz pridu jeho metody neskodne (ak teda nebudu pomahat) a udajne nieje ani drahy...

rastii
27. apr 2013

@vladinnnna skús baneocin 🙂 ps: velmi pekna si

berta33
19. jún 2013

ahojte
mám na prstoch to isté ako píšete pľuzgierik ktorý ked prepichnem vytečie z neho vodička ked neprepichnem obelie a vysuší sa koža mi popraská a olúpe sa .....keď som si pozrela tie obrázky ostala som v ŠOKU !!! 😕 mám 22rokov na základnej škole sa mi robili len na palcoch to trvalo dlho čím so bola staršia tým sa mi to rozširovalo na všetky prsty ale na dlane vôbec už aj na nohy .... vyskúšala som milión prípravkov a nepomáhala nič od všetkých možných byliniek cez kúpele až po masti a nikdy nič nepomohlo masti mi akurát tak zmiernili to šúpanie nič viac ... asi pred 3 rokmi som navštívila opäť kožnú , novú, a ona opäť nič to isté len premasťovať a nejakú vodičku mi dala na potieranie a masť keď popraskajú ...nepomohlo a aj ochota mojej doktorky bola na bode mrazu čiže som v čakárni čakala cez 3 hodiny a dozvedela som sa že mi opäť skúsi nejakú novú masť a tým som to zasa aj vzdala ....
riady neumývam mám umývačku a neznášam mokré ruky , preto na všetko používam rukavice či do záhrady na kúpanie psa umývanie riadu podlahy všade rukavice a nič z toho ,,,,

no ale ako som si prezrela tie obrázky fakt som sa zľakla a asi opäť vyhľadám nejakého ďalšieho lekára :D

janamama
19. jún 2013

Je to ekzém, bojujem s tým celý život, tak mi ver 🙂 Väčšinou sa to ťahá od detstva, u málo ľudí sa to prejaví až v dospelosti.Podľa kníh by to malo uspúpiť po 40-tke ( u mňa žiaľ nie ). O ekzémoch tu toho nájdeš veľa, ale základné pravidlo moje je : keď to mokvá - sušiť, keď je to suché - natierať. Na premastenie si kúp modrú indulonu, praskliny totiž veľmi bolia, ako už vieš. Vyhýbaj sa agresívnym mydlám a čistiacim prostriedkom, zisti si či nemáš silnú reakciu po nejakom jedle, ja stále doplatím na kyslú kapustu. K lekárovi by bolo potrebné skočiť po nejaký kortikoid ak by sa Ti výrazne pohoršilo. A ozaj infikovaná koža nech nepríde do styku s herpesom - ak na ne trpíš, veľký pozor.

ivetkatka197808
3. júl 2013

mne sa teraz vytvorili take pluzgiere na nohe - pate, neprepichovala som nic a teraz to uz nesvrbi, je to take zasusene, zelenkavej farby, prejde to samo?alebo mam ist ku koznej?

nika2706
16. aug 2013

ahojte, ja sa chcem opýtať na to isté, moj syn 5 ročný to má dva dni na ruke a trošku aj na chodidlách, všeobecná ma odbila že to mám natierať nechtíkovou indulónou, 2 kožné mali dovolenku, a cez víkend nikoho nezoženiem, nikdy to mať z to nemal, môže malty??? pomáhal tatovi maltovať... 😒

ell
21. aug 2013

Ahojte, ja to mam tiez, na ruke, medzi prstami a trocha to zabieha aj na dlan. Urobilo sa mi to zaciatkom roka, desne to svrbelo tie pluzgieriky. Pomohli mi kupele v morskej soli 2x denne, ale treba to aj niecim mazat, a to neviem cim. Ked sa mi rankuy po pluzgieroch zapalia, mazem to framykoinom, ale to nie je trvale riesenie...... 😠

28jajka
4. máj 2014

no čo dievčataa už niekto na to došiel čo najlepšie na to zabera??? 😕

sabi333
13. máj 2014

Ahojte všetci,
keďže som mala tento problém niekedy v puberte a teraz vo februári sa mi to po "sto" rokoch vrátilo, začala som fakt hľadať, čo to je. Skúšala som naozaj veľa vitamínov, krémikov, oleje všetky asi aké existujú (jedlé aj nejedlé 😀) a pod. Pravdupovediac k lekárke som s tým nešla, keďže mi nepomohli vtedy- bolo to len o pokuse a omyle (to isté na alergológii) tak som teraz 3 mesiace skúšala sama a minulú stredu sa ku mne dostal jeden prírodný produkt, ktorý mi to stiahol za 4 dni!!! Pre istotu som to aj fotila, lebo už ani môj partner neveril, že to zaberie. Je to síce drahé (cca 80€), ale neskutočný zázrak pred očami, nehanbím sa ľuďom podať ruku, aj keď sa to ešte hojí, nie je to už také odpudzujúce. Celá rodina má skúma, že či je to fakt tým, ale normálne som uverila a zažila na vlastnej koži DOSLOVA !Ak by ste mali záujem ozvite sa mi otilia.d@centrum.sk. Ja sa musím stretnúť s človekom, ktorý mi to ponúkol, lebo ľudia sa väčšinou ozvú, ak chcú kritizovať, ale ak je to dobré, tak už je každý spokojný a teda "nemusí" pochváliť, no ja po tom schovávaní rúk- v obchode som ani dlaň neotočila, keď mi dali mince späť, tak sa musím poďakovať, aj keď som tomu už nedávala šancu. Krásne mi to suší tie vodnaté pľuzgieriky a tak sa už potom nemá čo roznášať a infikovať ďalej, aj tie červené rany sa mi stiahli.

28jajka
15. máj 2014

80ečiek ty kokso to aka palka je to nejaky krem či? a kolko je to gramov???

sabi333
15. máj 2014

@28jajka ahoj, je to sprej 150ml (majú aj menšie balenie-asi 30ml), dnes je to 8 dní, čo to používam. Hoci ja nie som precízna, najprv sa to má striekať každú pol hodku- to som zvládla prvé dva dni, potom už len tak 3-4 krát do dňa. Naozaj sa to hojí-suší, potom si to natieram mojim krémom a teraz som si objednala aj telové mlieko- z tej istej produktovej rady ,tak uvidíme. Nespotrebovala som toho veľa, keďže je to sprej. Vonia to ako bylinkový čaj, príjemne. Verím, že mi to odíde, kolega to objednal pre dcérku a vraj sa jej stiahlo také červené znamienko, alebo skôr taký fľak od narodenia. Budem ešte skúšať, zatiaľ mám z toho naozaj taký 90% pozitívny pocit, že je to konečne niečo, čo má výsledky a pomerne rýchle, aj keď to stojí nejaký ten peniaz. Snáď sa nemýlim.

28jajka
24. máj 2014

sabi333 dakujem za odpoved... noo aj priatel teraz objavil dub koru ta mu zabera uvidime dokedy...

sabi333
28. máj 2014

Ahojte baby, tak všetko zaberalo, ale chcela som skusit este nieco, lebo skoda toho spreja na také užívanie (inak je super na turbo rychle hojenie ran, po popaleni ale aj po spaleni slnkom- ODSKUSANE). Nasla som lacnejsiu verziu. Mali sme doma nejaky krem na plesne ci co (asi Betrafen) a na to detsky zasyp. Zvlhcuje a zaroven susi. Hoci mam doma vsetko biele ale zabralo to za 4 dni. Ale na obmenu dávam Olivovu Indulonu a zasyp. Zatial najucinnejsia kombinacia. Len tie ruky sa mi potia stale, to je ten problem, toto neovplyvnim a pritom ja nemam problem ani so zenskymi ani stitnou, mam to proste takto zakodovane, ze si mi nadmerne potia dlane a som aj dost nervak a stresak.

boba0013
21. jún 2014

to mávam aj ja 2x do roka jar a jesen , momentalne aj teraz a mávam to od 8rokov, nik mi nevedel povedat čo to e , naplnené je to vodou fajne to svrbí a poto ma smi šupe koža, ja si myslím že je to asi zo slnka, 🙄 😒 ☹

boba0013
21. jún 2014

to mávam aj ja 2x do roka jar a jesen , momentalne aj teraz a mávam to od 8rokov, nik mi nevedel povedat čo to e , naplnené je to vodou fajne to svrbí a poto ma smi šupe koža, ja si myslím že je to asi zo slnka, 🙄 😒 ☹

borgio_
30. júl 2014

Ahojte, mne sa tieto pluzgieriky vyhodili na ukazovaku a prostredniku na oboch rukach. A zial sa zvacsuju. Doktor mi na to dal Belosalic dermalnu mast, ale je to uplne nefunkcne podlamna (aj ked pravda je, ze si ju davam malo, lebo sa potom nemozem nicoho dotknut🙂). Nikdy som stym nemal ziaden problem, nikdy som nemal dokonca ziaden kozny problem a teraz v 39 rokoch zrazu toto?? Navyse mame 3 tyzdnove babatko a bojim sa, ci sa to dotykanim nejako nemoze preniest, na malu, aj ked ju drzim, aj ked ju kupem atd..Hmm?

atakoky
26. aug 2014

Ahojte. Ja som daldia zufala pluzgierova pacientka. Ja ich mam ale na nohe. 9 rokov sa toho neviem zbavit. Zivot zufalstvo. Kozne lekarky zo mna robili exeperimentslnu opicku a samozrejme nepomohli. Pred 2 rokmi som od mojej maminky dostala brusku na manikuru a pedikuru. ZAZRAK. Ked to svrbi brusim do zblaznenia a aj ten pocit prejde aj zhrubnutu suchu kozu zbrusim. Dalej som nasla uzasnu masticku, vola sa Durissus. (8.80€) Je vyrobena z hadieho jedu. Kazdy vecer si natriem nahrubo nohu a navleciem ponozku. Toto su dve veci, bez ktorych by som sa isla niekde zavesit. ☹((((

kukina79
26. aug 2014

Ahojte,ja som mala tento proboem po porode.zacal7 sa mi robit pluzgieriky na prstoch ruk a svrbelo to strasne.ked som nevydrzala a skrabala sommsi to,tak pluzgieriky popraskakli a samozrejme ta bolest potom a do krvi popraskane ruky des. A to som sa musela starat o novorodeniatko,kde mate skoro stale ruky pod vodou ☹ isla som po 2 mesiacoch za koznym a ten,ze to je asi alergia na cistiace prostriedky (pouzivam vzdy rukavice) a dal mi na preliecenie kortikoidovu mast a to som kojila,takze som ju pouzila si 2-3x a sa mi to najhorsie preliecilo,ale nevyliecilo. U kozneho som uz potom nebola,lebo som mala pocit,ze aj tak mi nepomoze.co som si o tom precitala,tak sa za tym moze skryvat alergia na kov,alebo nedostatok nejakeho mineralu,popripade znizena imunita. Jednoznacne je to u kazdeho individualne.ja soms tym bojovola skoro 2 roky a mne osobne zabrali zvysene davky vitaminu C a detox.zrejme po tehotenstve som mala znizenu imunitu a bordel v sebe 😖 teraz to uz vyse roka nemam, zatial...3x klop

beruska1311
11. sep 2014

Ahojte, tak aj ja sa pridavam, v noci sa mi to vyhodila, asi 7 pluzgierikov, su malicke, ale nenormalne svrbia, len na 1 ruke zatial. Ako dlho to svrbi, kym to.praskne alebo zmizne?

beruska1311
11. sep 2014

Inak mam 28 rokov, nikdy som nemala.astmu ani ekzem a momentalne mam obe deti chore, tak som sialene unavena a vycerpana...zeby to bolo z toho?