Robia sa mi pľuzgiere na dlaniach. Je to dyshidrosis?

denisocka
11. sep 2009

už dlhšie uvažujem,že sa to opýtam,kedze doteraz som neprišla na to,čo to je.

Robia sa mi na rukách - na dlaniach a na prstoch po bokoch take maličke pluzgieriky akoby -- naplnené takou lepkavou priesvitnou tekutinou . Ked to puknem tak sa to potm nejak tak rozleje do seba a dost to bolí . Potom po čase to akoby uschce a urobi sa väčšia plocha ktora je sucha a tiež to bolí. Doteraz som neprišla na to,čo je to za pliaga

zuzidr
11. sep 2009

aj mne sa to robieva na jar a na jeseň,potom sa mi tá puknutá koža odtrhne a zostane mi na bruškách prstoch taká rošuverená,červená zapálená kožička jemná...akoby popálené 😅 😠 nič sa s tým nedá robiť,čakám že to každým dňom príde,vždy to mám tak 1-2 a potom to prejde 😠

myslím že to je nejaký druh alergie,alebo niečo také,lebo ako píšem mám to vždy na jar a na jeseň už asi 5 rokov....

bol som s tým aj u kožnej,ale kedže som bola liečená na alergologií,povedali že to je z oslabenej imunity 😒

denisocka
autor
11. sep 2009

ja mavam pri sebe aj 5-10 malých "bubliniek" s tou vodičkou,ked do každej pichnem tak vytečie to lepkave a sa urobi akoby otvorena ranka čo fajne bolí . je to drobučka,hadam 1-2 mm ma jeden plizgierik

zuzidr
11. sep 2009

ja práveže nemám také malé pluzgieriky ale takú rošuverenú kožu,akoby prasnutý plizgier a to mám cez celé bruško prsta a na dlani pár 😅 a tiež to bolí ked sa odlupne ta koža 😕 neviem či je to to isté,ale ty to možeš mať aj s nejakého saponátu,aelbo prachu na pranie 😅

denisocka
autor
11. sep 2009

no ja neviem,teda fakt. v rukách neperiem 😅 a na riady mám Jar,ktovie či to aj z toho.ale určite to nie je to,čo ja - podla toho čo píšeš

nevesta
11. sep 2009

Denisocka, ja to mam uplne pravidelne vacsinu roka, ide to ruka v ruke s mojim atopickym ekzemom 😉
Ked to puknes, tak to aj boli, aj svrbi, ze? A niekedy sa ti to potom aj zapali a ta tekutina nieje cira, ale do biela, ze?
Ja myslim, ze mas na nieco alergiu 😉

denisocka
autor
11. sep 2009

nevesta,moja segra ma ekzem na rukách , a ked to minule videla, teda už to puknute / mam to väčšinou po bokoch ako su klby prstov - tam to ostane take bolave, a ne a ne zahojiť sa / tak sa začala smiať a vravi,šak to ekzem. ale jej som tie gulky nevidela. tak neviem. už ani neviem akej farby okrem priesvitnej je ta tekutina,lebo to hned vitieram , a občas to aj svrbi,ale najviac to potom boli

nevesta
11. sep 2009

Jj, to bude ono, tiez to mavam po bokoch prstov 😉

denisocka
autor
11. sep 2009

takže to je ekzem či alergia? a čo nato ,pomoc

bibula
11. sep 2009

pudruj si ruky 😀

denisocka
autor
11. sep 2009

čím 😀 čosi, šak neznašam suche ruky,najradšej by som si ich každy večer namastila a ruky dala ro gumených rukavíc

bambusko
11. sep 2009

deni, nasa ema to mala, ked mala ruku v sadre, ruka sa jej potila a nedalo sa to dobre umyvat. kozna nam povedala, ze je to hygroskopicky ekzem, pomohlo zasypat septonex zasypom a zmizlo to za par dni

nevesta
11. sep 2009

Mne sa to teraz prestalo robit, odkedy pouzivame na umyvanie ruk mydlo Dettol...

mywiel
11. sep 2009

Je to kozna choroba, bola si s tym u dermatologicky?

denisocka
autor
11. sep 2009

nie nebola som myw nikde,čo je to za choroba?

mywiel
11. sep 2009

No ja som sa o tom ucila po francuzsky sa to vola Dyshidrose, da sa to liecit ale musis ist k doktorke, je to hypersekrécia, vlastne akoby si sa velmi potila...

mywiel
11. sep 2009

Ale myslim, ze sa to nachadza skor na prstoch ako na dlaniach priamo... 😕

mywiel
11. sep 2009

latinsky sa to vola Dyshidrosis

denisocka
autor
11. sep 2009

mam to po bokoch na prstoch a v strede dlani tiež pár

denisocka
autor
11. sep 2009

myw - diky !!!! ,je toho plny net .... ešte že to nemám až take hrozne jak daktore obrazky

mywiel
11. sep 2009

http://images.google.ch/images?hl=fr&source=hp&...

Drzim palce nech sa toho rychlo zbavis... ☹

kometka5
11. sep 2009

tak já se s tím zrovna už více než měsíc potýkám...napřed se mi to udělalo na polštářkách rukou, na 2 prstech, nebyla jsem od té odvahy, abych to tedy propichovala, ale byla tam taková tekutina, na dotyk to bolí i píchá, svědí, nevím, jak bych to specifikovala...po několika dnech se mi z toho udělala jako tvrdá suchá kůže. bylaj sem s tím u kožního, skoro se nato nepodíval, ale řekl, že je to ekzém, který já tedy mám, akortá se projevuje jinak. a momentálně bříšky prstů mám už v pohodě, ale mám to zboku prstů (jen oba dva ukazováčky) a pak na hřebu ruku.
jsem z toho docela nešťastná, nikdy jsem to neměla až teď. ☹

myw, ty obrázky vypadají některý docela ošklivě...a dá se to vyléčit?

mywiel
11. sep 2009

Nesmie sa to prepichovat, mozete dostat do toho infekciu, tym, ze to prepichnete to neodstranite...

mywiel
11. sep 2009

Kometka da, len si musis najst doktora, ktorému sa bude teda chciet... ☹

denisocka
autor
11. sep 2009

tak tie obrazky su hrozne,dufam,že toho sa raz nedožijem. ja to teda nemam až take a už to radšej nebudem prepichovať

bubba
11. sep 2009

podla mna to mozes mat aj z jari na umyvanie riadu.skus umyvat v rukaviciach

denisocka
autor
11. sep 2009

mysíš bubba? no lepšie by bolo zohnať umývačku........ale fakt,boh vie z čoho to mám

nevesta
11. sep 2009

No ja mam len take mini pluzgieriky, ako spendlikova hlavicka... A ano, robi mi to aj Jar...

emjee
11. sep 2009

😝 to mavam obcas aj ja, ale nastastie len par malickych a neprepichujem to - inak co som citala zbezne, vraj to nesuvisi s funkciou potnych zliaz, aj ked mne sa teda statocne potia dlane 😝

mywiel
12. sep 2009

No ak je dyshidroza tak suvisi aspon tak sme sa to ucili v skole, ale len lekar moze posudit, ci ide o tuto chorobu, alebo mate nejaku alergiu na nieco iné, ak sa ti to bude robit aj ked budes umyvat riad v rukaviciach tak je to ono.

mirka1308
12. sep 2009

Denisocka
aj ja som sa s tým už stretla 😝 , mne sa to väčšinou urobí v lete keď je teplo. Raz, keď som bola u kožnej ale s inou vecou, tak mi len povedala, aby som si to nepraskala a ani neprepichovala 😕 neviem, prečo, či sa to potom môže ešte viac rozšíriť 😒 . len si pamätám, že vravela niečo o zvýšenom potení rúk, lebo to mávam tiež na prstoch zboka, no nie na všetkých a pár bodiek som mala už aj na dlani v strede 😒
A ešte kedysi dávno(tak 5 rokov dozadu) mi jeden "super" kožný povedal, že to mám zo záhrady, keď idem plieť burinu a mám si dávať rukavice. Bolo mi to aj divné, lebo pár dní pred tým som v žiadnej záhrade nebola 😀 😀
Po lete to spravidla prejde a mám pokoj 😀 😀