Robili ste rigoróznu skúšku na UKF? Čo ma čaká?

petalihi
12. aug 2009

Ahojte,
mám maličkú otázku: nerobili ste náhodou niektorá rigoroznu skúšku na UKF v NItre? Lebo mňa to čaká o dva týždne a nemám vôbec žiadne infošky. Akurát mi zo študijného zaslali posudky a okruhy. A ja sa tak veľmi bojím. Vôbec neviem, do čoho idem. Ak ste to niektorá absolvovali, prosím hoďte nejaké dobré rady, infošky a tak. Vďaka. Peťa.

wladka
12. aug 2009

Ja som robila v juni.. 😀 ake otazky mas??

elise
12. aug 2009

ja som robila ale na UK v Bratislave ale tiež som dostala pred skúškami len okruhy tém, inak priorita bola práca a obhajova otázky (2) boli len doplňujúce. 😉

wladka
13. aug 2009

no, napisem ti v skratke co je dolezite..

ja som na PF UKF.. neviem ako ty..

1/ budes obhajovat pracu - najprv povies o com bola, a na co si sa zameriala pocas vyskumu, a co z neho vyplnynulo.. nachystaj si odpovede na otazky.. toho sa bat nemusis 😉

2/ dostanes otazky, nam davali sami, netahala som ich, otazky boli priblizne k nasej teme prace /ja som mala integraciu - otazky: vzdelavanie ziakov so specialnopedagogickymi potrebami, ziak ako subjekt vychovy, kooperacia a prosocialnost a metody vyskumu a nastroje vyskumu, validita a reliabilita/.. neviem, ci to je pravidlom, nedrzala by som sa toho..nauc sa vsetko 😉 , najdolezitejsie je vediet tezy z metodologie vyskumu, an tom si dali zalezat, a ostatne tiez..

to je vsetko.. 😉 celkovo to trvalo polhodinku.. nemaj strach, boli vludnejsi ako na Mgr. statniciach.. brali nas ako kolegov.. 😉 ..tak klidek, a drzim silno palce..

ja pokracujem, idem na doktorandske..😝 ..to bude pestreeee.. 😀 kedze aj dieta mam..ale ked som zmakla v juni rigo, preco nie aj to.. vyhoda je, ze mala uz nastupi do skolky.. tak viac casu bude.. 😉

bubina1
13. aug 2009

baby...ako by sa dalo prihlasit na doktorandské štúdium? ja by som si ho chcela spravit tiež asi v NR na UKF.... na internete sú nejaké témy...ale sa mi nezdá, že ich je nejak moc...kde a ako začat, ak by som sa teda pevne rozhodla dať sa na dalšie študium?

wladka
13. aug 2009

bubina, doktorandske? ci rigorozne??

napisem viac.. 😉 ak odpises, ktore presne

zuzka1.
13. aug 2009

wladka na nete sa daju najst nejake temy na rigoroznu skusku?

bubina1
13. aug 2009

wladka....ja rozmyslam o oboch.....
rigorozka by bola jednoduchsia......
ale zase doktorandské je doktorandské...neviem ako je to teraz ale volakedy bol doležity pri doktorandskom cudzí jazyk a publikovanie a pod....neviem, či sa chcem až tak zaťažovat 🙂
ak mas infosky o oboch tak napíš....zíde sa to určite aj pre iné baby, nielen pre mna.... 😀

wladka
13. aug 2009

Zuzka, temy na rigoroznu pracu nie su na nete, to si vypisete vy same.. a komisia bud schvali, alebo nie. 😉 .. rovno s prihlaskou sa dava aj tema.. do konca augusta sa davaju prihlasky na rigorozne. 😉 ..beru vsetkych,myslim.. 😉

trvanie rigoroznej prace: 18mes, od schvalenia temy.. spolu s odovzdavanim prace sa plati aj poplatok, platila som 8500sk.. este v starom roku 😀 ..a potom pride posudok, a okruhy tez na skusky..pozvanka na skusku a obhajobu.. praca ma mat od 90 do 120stran, pol teoria pol vyskum, prilohy.. ak rozmyslas nad temou, daj vediet, porozmyslame spolu 😉..

ked mala mala rok, prihlasila som sa na rigorozne.. je to super doba na to. 😉 .

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Doktorandske:
2 formy - interna a externa.
Interna je na 3roky, ste riadnym studentom aj zamestnancom, dostavate stipendium. Dolezity je aj jazyk - kvoli publikacii, s pracou so cudzimi literaturami..

Externa je na 5rokov, to si uz student plati..neviem ake su poplatky.. ja idem na interne.

Prihlaska na doktorandske sa davala do konca maja, tak to treba odsledovat buduci rok, prijimacky som mala hned po rigoroznych skuskach, 2dni po nich. K prihlaske je treba urobit projekt(viziu) dizertacnej prace, temy su na internete.

na prijimackach sa pytali na pracu, ze co by som si predstavovala, ze ako by som robila vyskum, a co nam ten vyskum da. Im ide o to, aby vyskum priniesol nieco nove, co posunie spolocnost o krok dalej.. ja mam vychovne aspekty vo vychovnovzdelavacich programoch ziakov so specialnymi vychovno vzdelavacimi potrebami.. a ja sa zameriam na individualne plany - pretoze vacsina je zamerana na intelektove znalosti ziaka, ale chyba tam ta vychovna stranka vzdelavania - aky je socialny status ziaka v triede, komunikacia atd... 😉 .. a oni,ze fakt je to potrebne - ze ci budem jednat s Mikolajom, aby sme to mohli do toho vsunut, ze ej to potrebne..ja ze ano! a vzali ma 😀 .. a vraveli, ze v prvom rade beru rigorozantov, az potom ostatnych. 😉 o mne vedeli, ze som este len predvcerom robila rigoskusky, tak kyvali..

bubina, takzo radit, ak chces rigo hned, prihlas sa do konca augusta., uz mozes potom hned pisat pracu do roka ju mozes aj odovzdat.. a na doktorandske hned... a mas to 😉

bubina1
13. aug 2009

...keďže som s cudzím jazykom zatial na vojnovej nohe a musím sa v nom zdokonalit, tak asi skor rigorózka u mna prichádza do úvahy.
...mas vážne dobrú temu dizertačnej práce 🙂))))))))))))))))))))))))
...este tak vymysliet tému a možem vážne isť...rozmylsam ešte či vybrat tému z pedagogiky alebo psychológie....
... po x rokoch mimo školy je ťažké sa rozhýbat... ale keďže sa chystám na MD tak sa musím niečim zamestnať.... 🙂)))))))

zuzka1.
13. aug 2009

wladka ja budem buduci rok etse len statnicovat na bakalara. chodim na sukromnu ksolu, ale na magistra by ma vzali aj na spu-fem. zadarmo a kusok od nas. do nr som chodina na strednu - HA-

Rigorozne skusky sa daju spravit aj u nas na skole. poplaotk je 500E.
planujeme buduci rok po statniciach druhe dieta, takze dokoncim asi u nas(VSEMVS, IKS ZM) a rogoroznu si rozmylsim etse, ze kde.
Temu na bakalrsku pracu mam- Cestovny ruch regionu Horne Pozitavie.
Diplomovku a rigoroznu si musim premysliet.

Inak osm zacala chodit do skoly, ked som otehotnela. Nie je nic lepsie. 😉

wladka
13. aug 2009

zuzka, joj..to mas daleko.. podmienka je urobit Mgr.. 🙂

bubina, ved to mozes sklbit 🙂 ..neviem co je tvoja specialita.. ale do temy mozes dat obe veci.. a mas to jednou ranou 😉 ...

bubina1
13. aug 2009

wladka...aha...ale to asi mas aj nejakého konzultanta, či nie? ale hadam závisi od toho na ktorej katedre si ju robíš, či nie...ja vážne neviem ako to funguje...
ja som nad rigorozko len zacala uvažovat...potom som objavila tuto temu, takže vobec neviem ako to chodí.... 😀

wladka
13. aug 2009

bubina, konzultanta nemas.. az ked robis doktorandske.. a ani ho nepotrebujes 😉

zalezi, na ktoru katedru a aky obor si to das.. a podla toho.. 😉

rychlo rozmyslaj, lebo do konca augusta sa davaju prihlasky.. 😀 vsade.. 😀

wladka
13. aug 2009

na pedagogicku:

http://www.pf.ukf.sk/index.php?option=com_conte...

nastuduj si to 😉

bubina1
13. aug 2009

wladka diky.... 😀

zlostitko
11. mar 2013

Ahojte dievcata, robim si rigo na FF UKF. Viete mi povedat, ci existuje nejake studijne volno na toto studium?

promises1
19. máj 2013

Dobrý deň,

kúpim vypracované tézy na rigoróznu skúšku z pedagogiky na PdF UKF. Cena dohodou.

amphibius
10. mar 2014

je tu ohladom tejto temy niekto aktivny, prosim Vas?
Ak ano, prosim Vas, napiste mi mail na maros.maslen@gmail.com

teira
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
promises1
1. jún 2014

@wladka
Ahoj, píšem ohľadom rigoróznych skúšok, prosím, ozvi sa mi. rino783it@azet.sk

marianna1313
15. jún 2014

ahoj, aj ja by som mala záujem o tézy k rigoróznej skúške- predškolská a elementárna pedagogika- UKF . cena dohodou. (marianna.sekerova@gmail.com)

golinka22
27. máj 2015

ahojte ako citam viacere ste chceli kupit vypracovane rigo tezy z PF UKF. Zohnal ich niekto? Rada by som si ich kupila..

monyy44
3. aug 2015

@petalihi
baby aj ste zohnali tie otázky...rada by som si ich kupila

monyy44
3. aug 2015

@golinka22 ahoj aj si ich zohnala prosiim ta...? mam teraz skusky a som na tom dost biedne, mam dve malicke deti, novorodenca a stahujeme sa, mam vela problemov a nemam cas vypracovavat si otazky, kedze este len teraz mi prislo rozhodnutie o pripusteni.....potrebovala by som niekoho, kto by mi pomohol a posunul otázky, som ochotna aj na financnu odmenu, kedze si inak neviem dat rady a som v koncoch....:((((( dakujeeeeeeeeem moc....

monyy44
3. aug 2015

@promises1 ahojaaaj prosim, chcem sa len spytat, ci mas este tie otazky na rigo,,,,velmi by si mi pomohla ak by som si ich od teba mohla kupit..som vo velmi tazkej situacii a neviem z nej najst vychodisko...:((((

petalihi
autor
3. aug 2015

@monyy44 ahoj, ja som robila rigo na filozofickej fakulte ukf... Ale pred 6 rokmi...

golinka22
9. aug 2015

@monyy44 ahoj ja som si to ako tak vypracovala ale je toho fakt vela.. som na katedre pedagogiky - pôredskolska pedagogika a ty?

monyy44
11. aug 2015

@golinka22 kooonecne niekto...uz som ani nedufaaaala, ze by sa niekto nasiel...:(((((

silvana33
19. dec 2015

kúpim vypracované rigorózne otázky na PF UKF v Nitre - Pepg

lucinka133
19. mar 2016

Dievcata robil niekto z Vas rigoroznu pracu z vyskumu na Presovskej fakulte alebo hocikde inde ?