Robili ste si pedagogické minimum?

patka6
20. nov 2012

Potrebujem poradit ci sa to robi na vyske, ci ako pomaturitne studium, kolko rokov sa to studuje a ci mozem potom ucit aj na základke? Ja mam vystudovany odbor pedagogika na UKF v Nitre, magister, a kedze je to dost vseobecny odbor , tak sa pozeram po niecom co este dostudovat aby som mohla ucit na 1. stupni ZŠ, ak by to bol možne.
dakujem krasne za rady🙂

katka26r
27. nov 2015

Vie mi niekto poradit? Neviem akym omylom, ale skonvila som TU vo Zvolene, odbor Poziarna ochrana. Statnice mam 3 s odbornych predmetov, napr. Poziarna bezpecnost budov... Mam aj 2 rocne doplnujuce pedagogicke studium. Tam nam pani zo studijneho mylne tvrdila, ze budeme moct uvit akykolvek predmet z ktoreho mame skusku ( nie az statnicu) napr. fyzika, chemia, matematika ... Az po skonceni DPŠ prisla realita, len to z coho mame statnicu. Niekto mi raz spominal, ze niekde na ministerstve alebo nejakej inej institucii by som sa mohla dopatrat ci teda maku tie moje statne skusky nejaku suvislost s predmetmi a co by som mohla ucit. Takze v podstate vedel by mi niekto poradit kam sa obratit po radu?

wetka
27. nov 2015

@babatko37 odkedy sa u VŠ pedagóga vyžaduje pedagogické minimum?

katka26r
27. nov 2015

@wetka asi som sa nejasne vyjadrila, ja som planovala ucit na zakladnej prip strednej skole. Preto som si DPS robila. Myslela som ze budem ucit mat alebo fyz ...

babatko37
2. dec 2015

@wetka Odkedy netuším, ale poznám chalana, ktorý učil na VŠ, si ho musel urobiť a so mnou tiež chodila jedna slečna, ktorá si robila 3. stupeň a zároveň učila na VŠ, musela si dorobiť pedagogické. A hovoril nám o tom aj na Didaktike prenášajúci, že my môžeme učiť s 2-ročným na SŠ aj VŠ, iba na VŠ je 1-ročné štúdium.

nikolinocka
7. jan 2016

Ahojte, nemáte niektorá skúsenosť - mám vyštudovanú právnickú fakultu a chcela by som si urobiť doplňujúce pedagogické štúdium (kedysi pedagog.mininum), aké predmety by som mohla potom reálne vyučovať na SŠ? Len tie, z ktorých mám štátnice (čiže len právo)?

sorciera24
7. jan 2016

@nikolinocka presne tak, len tie z coho mas statnice....

yvik
21. feb 2016

@raszuz odpovedam na komentar. Takze este raz. Ak mam vystudovanu Mgr. Pedagogika v neucitelskom smere staci DPS a mozem ju vyucovat trebars na zdravotnej skole?? Podla mna by to mohli uznat buduci zamestnavatelia. Ja tak chcem urobit po materskej. Doteraz som robila len vychovavatelku ale uz by som konecne chcela pracovat vo svojom vyst.odbore ak to teda pojde.

raszuz
21. feb 2016

@yvik celkom dobre to na 1. strane popisala @luciahromadkova ... Ja si vsak myslim, ze pravdepodobne ano

jestper
29. feb 2016

@elin20 Pochopil som to správne? Máš sociálnu prácu a spravíš si 2 roky Mgr. a môžeš učiť na prvom stupni ZŠ???

horvi81
21. nov 2016

dobry den,

ja sa chcem opytat. mam skoncene ING studium v odbore automatizacia (studijny program: riadenie procesov ziskavania a spracovania surovin). od septembra by som rad nastupil na doktoranske studium a popritom si spravil DPŠ. rad by som v buducnosti ucil na strednej skole. podla toho co som sa docital, by som mohol ucit len tie predmety, z ktorych mam statnu skusku (teoria automatizovaneho a optimalneho riadenia). a ak by som chcel ucit ine predmety, co budem potom potrebovat, ako dlho budem studovat, resp. ake su moznosti??

Ďakujem

majusa5
10. feb 2017

@kmkke Ahoj. Prosim ta a sestra si dorabala ped.minimum na to aby isla ucit na strednu skolu dakujem pekne 🙂

kmkke
11. feb 2017

@majusa5 Áno, chcela ísť učiť, len z rodinných dôvodov a ďalšieho tehotenstva z toho zišlo 🙂

zrzulka
21. mar 2017

Ahojte je tu niekto kto si robi pm v Trnave?

vulka
21. mar 2017

@horvi81 No musel by si si tie iné predmety doštudovať trebárs ako tretí predmet. Externe. asi 2 roky. Iné predmety môžeš učiť, ale ako nekvalifikovaný. Aj to len polovicu uväzku.

katharinka1
21. mar 2017

mna by zaujimala nasledovna situacia: skoncila som na FPM EU odbor ekonomika a riadenie podniku. Dorobila som si na Statnej jazykovej skole vseobecnu statnu skusku z nemeckeho jazyka na urovni C1. Mozno by som niekedy v buducnosti chcela ucit nemecky jazyk a rada by som si spravit doplnujuce pedagogicke studium na ucenie nemeckeho jazyka na zakladnej skole. Kde si mozem toto doplnujuce pedagogicke studium v Bratislave spravit ? Vsade je totiz podmienka prijatia na DPS statna skuska z nemeckeho jazyka z vysokej skoly... dakujem

lenkamajercikova
27. apr 2017

Dievčata,tak dá sa ešte študovať primarne vzdelanie v Levoči? Mám už Vš ..ale chcela by som učiť na 1st Zš...dakujem

lenkamajercikova
27. apr 2017

@elin20 nevieš či dá sa ešte študovať primarne vzdelanie v Levoči? Mám už Vš ..ale chcela by som učiť na 1st Zš...dakujem

elin20
28. apr 2017

@lenkamajercikova no Katolicka univerzita v Ruzomberku ma tam detasovane pracovisko musela by si si urobit Bc. minimalne, lebo pomaturitne studium na SPgS sa ti neoplati to mozes iba v Mš alebo vychovavatelku robit

nikusiatko
17. jún 2017

Dobry den. chcem sa opytat na strednu pedagogicku skolu v Levoči na pomaturitne studium. Kto tam studuje? mam niekolko otazok. dakujem

mimabulka
21. máj 2018

Diečata študuje niektorá na pomaturitnom študiu v Levoči?

zuzkazivcak
12. nov 2018

@mimabulka toto zaujíma aj mňa. Baby ak viete niekto poskytnúť nejaké info budem vďačná. Ďakujem

zuzkazivcak
12. nov 2018

@nikusiatko získala si nejaké info. Ak áno môžem poprosiť IP. Ďakujem

zuzkazivcak
12. nov 2018

@elin20 @nikusiatko @mimabulka baby ak máte nejaké informácie ohľadom pomaturitneho štúdia alebo pedagogickeho minima prosím o info. Mne ide hlavne o to aby som mohla robiť v škôlke aj keď len asistenta. Ďakujem
Uvažujem o Levoči alebo Ružomberok, prípade Prešov

mimabulka
24. nov 2018

@zuzkazivcak napiš čo potrebuješ vedieť

mimabulka
24. nov 2018

@zuzkazivcak už tam študujem takže sa kľudne pýtaj.

mimabulka
24. nov 2018

@nikusiatko študujem tam od septembra tak ak niečo pytaj sa odpoviem

nikoleta1872011
14. nov 2019

@zuzkazivcak chcela by som sa opýtať, keď aj neskoro, ze ste nakoniec začala študovať to pomaturitné pedagogické minimum?

fanfi
25. nov 2020

Dobrý, potrebovala by dom. Malú pomoc začala som študovať pedagogické mininimum, nakoľko som bola v škole veľmi málo keďže chodím popri zamestnaní a hneď sme prešli na distancnu výučbu mam malý problém s prípravami nemáte niektorá nejaké pripravi od ktorých by dom sa vedela oprieť v mojom štúdiu nakoľko nám zo nestíhajú ani vysvetliť a chcú od nás už 12ptiprav som. V tom stratená momentálne sa to sama učím doma ale stále mi zo nejde ako to ma byt, tak vás prosím sk mi viete pomôcť bola by som rada. Nemsm nikoho v okolí tak som sa obrátila na jednu s for tu na modrom koniku. Za každú pomoc vopred ďakujem viem poskytnúť aj mail pre zaslatie (fanfi@centrum.sk) ďakujem