Ročné vyúčtovanie je pre mňa každoročný stres. A u vás?

maca793
2. jún 2007

Neviem ako vy ale ja mám každý rok strach z toho, koľko mi príde zaplatiť navyše. Našťastie tento rok to bolo veľmi dobré, dostala som 7000,-sk do daru od bytového.
Vždy v máji tŕpnem, kedy príde vyúčtovanie za byt a so strachom otváram obálku.
A ako ste na tom vy? Máte tiež také pocity?

elliana
8. jún 2007

bubca, je to takto lepsie, lebo aspon ludia nezimuju pri otvorenych oknach...ked nie su merace, tak su urcite tie straty tepla vacsie a koniec koncov, zaplatime to vsetci

bubca
8. jún 2007

tinax:dufam

bubca
8. jún 2007

elliana:ved prave,tiez si to myslim...u nas ludia kuria a okna maju dokoran cely den,lebo "vetraju" 😒

sofia_r
8. jún 2007

tinax: dom je fajn predstava - platí sa len skutočná spotreba, ale väčšina mojich známych čo sa rozhodli pre dom hrozne nadávajú, lebo ostatných "neočakávaných" výdavkov sa tam za rok vyskytne toľko, že ani o tom nehovoriť... A podľa toho čo viem odporúčam to len tým, ktorých partner je skutočný kutil a kvôli každej oprave nemusia niekoho volať. Veď len za smiešny výjazd si už každý opravár naúčtuje skoro 2 tisícky! A v paneláčikoch sa veľa vecí skryje - rozpočíta... Nie vždy len doplácame, ale veľakrát sa aj zvezieme...
V mojom okolí sú dva páry, ktoré z vysnívaného domu utiekli späť do bytovky. ale samozrejme, je to veľmi individuálne 😉

elliana
8. jún 2007

cele je to na prd, ved tuto zimu sa fakt malo kurilo a mame nedoplatok...A to nehovorim este o byte, kde sme byvali do jula 2006, tam prisiel nedoplatok 11 000...je to zderstvo,sa niekto vzdy dobre nabali, my chudaci to pekne poplatime

sofia_r
8. jún 2007

inak nám v zime tak prekurovali byt, že si nepamätám jednu noc, ktorú by som nemala okno otvorené a ráno som sa aj tak zobúdzala s obrovským suchom v ústach... A na radiátoroch sa nedá nič zastaviť. Kolečkom neviem pohnúť ani doľava ani doprava. Preto sa na merače teším 😀

bubca
8. jún 2007

sofiar:my sme nad domom uvazovali,ale odradilo nas prave to,co si vymenovala

vesi
8. jún 2007

je to tak.moji rodičia sa presťahovali do domu a ani náhodou ich to nestojí menej, práve naopak. ☹

sofia_r
8. jún 2007

hm. myslím, že do domu ísť je fajn, ale s obrovskou finančnou rezervou (alebo malou hypotékou 🙂 )
naozaj väčšina ľudí sa do domu sťahuje s tým, že im už neostala ani koruna a tam aj dvojtisícový výjazd opravára pračky (čo s domom vonkoncom nesúvisí)je nemysliteľná položka. Sú radi, že mesačne vyžmýkajú na hypotéku (prípadne, že ten priestor vôbec dozariaďujú.. a dom pýta stále a stále niečo.

bubca
8. jún 2007

sofiar:nasi kamosi sa prestahovali do domu,polovica veci nie je dokoncena,sedeli sme uprostred prazdnej miestnosti na kuch.stolickach,hypoteka ich zmyka jedna radost a teraz rozmyslaju nad tym,ako dozariadovat...za takuto cenu ja dom nechcem,treba aj zit,nie prezivat 🙂

zuzanat
8. jún 2007

tak vidim, ze nie som sama, kto sa pri vyuctovani rozculuje.mna tohtorocne teda poriadne nas...kazdy mal preplatok nad 11tis a my sme mali 1025sk.cele dni nie sme doma a mame taky maly preplatok, pritom sme v zime ani poriadne nekurili, lebo bolo teplo.spotrebu tiez nemame vysoku..mame 2-izb byt 46m2 a prisli sme na to, ze doplacame na tych, co maju 3izb. 80m2. nechapem, podal coho to robia! 😠

tinax
8. jún 2007

zuzana, to by chcelo nejaku osobu od "spravcovskej spolocnosti" aby nam to tu vysvetlila. Aj nam zvysovali najomne tento rok a ked som sa nad tym pozastavila tak "domovnicka" ved nam znizili (oni 3izb byt s 3dosp a 2 detmi). To by Ta... 😠
S tym domom mozno v niecom pravda ale aj tak, dali sme tazke peniaze za byt a nevieme nic ovplyvnit. Ked netreba prekuruju a zas naopak...

zuzanat
8. jún 2007

moja suseda napr. tento rok este koncom aprila kurila, skoro ma slak trafil. takze ja budem platit za niekoho, kto kuri aj v lete!mame najomne byty, cize merace nehrozia. ale dufam,ze tak za 5 rokov, sa nam podari postavit dom. radsej budem splacat hypoteku, ako byvat v takomto byte, ktory nie je moj a len zvysuju co mozu...

maca793
autor
9. jún 2007

konečne mi tento týždeň postárka doručila "výpalné" preplatok. užila som si ho. tie peniaze pobudli u mňa len pár hodín a hneď sa rozkotúlali. poplatila som všetko potrebné a deťom niečo kúpila na oblečenie. 😀
ale už sú fuč ☹
už sa teraz teším na budúcoročné vyúčtovanie 😀

harper
20. jún 2007

nas vyuctovanie tento rok (nas prvy rok 🙂 ) potesilo. mame preplatok 25tis. ale to bude asi aj tym, ze mame dost vysoke mesacne najomne (4200), zateplenu bytovku a takmer celu zimu sme nekurili, pretoze sme tam mali dost teplo. 😀

sara2
25. jún 2007

ahojte babenky.
Tak aspoň vidím,že niesme sami.Minulý rok sme mali nedoplatok 3tisícky.Dali sme si pozvyšovať platby.A napriek tomu nám prišiel najvyšší nedoplatok aký sme doteraz mali.11tisíc a to sme si mysleli,že dosť šetríme na teple.Máme zateplenú bytovku i plastove okna a napriek tomu,takýto šok.Tiež sme uvažovali že sa pustíme do stavby malého domčeka.Svokrovci bývajú v dome a mesačne platia 3400korún.A my za byt v osobnom vlastníctve trojizbovy 6200mesačne.Ale tiež nás brzdí predstava hypotéky a následného splácania.

hasleerka
29. jún 2007

ahojte dievčatá, no ja sa môžem pripojiť k tým šťastnejším, my máme každý rok preplatok, ale tento rok bol slabší (12900,-), aj ked sme málo kúrili, ked bolo teplo, ale išla hore studená voda, tak nám to kleslo

madeleine
30. jún 2007

no my sme mali obrovske nedoplatky... dva roky sme sa trapili, preco to je (voda cca 8000, elektrina 6000) a ked sme sa sli odstahovat, zistili sme, ze prenajimatelka od zaciatku nenahlasila dve osoby a nechala chodit zalohy len na jednu osobu... 😠 A tak zhrabla velke prachy na najomnom a zaroven nas nechala vyrovnat nedoplatky... mrcha hnusna...

Co sa nastaveni na vlastnom tyka, vsade sme si poziadali o navysenie aj ked sme len dvaja, kedze viem, ze casto perieme, varim, ze sa radi a vela cvachtame vo vani.

Ale zase, mat take brutalne preplatky znamena, ze krmite poskytovatelov sluzieb zbytocne zalohami... vezmite si, ze takych ako vy je dalsich stotisic a predstavte si, ake uroky za to urady podostavaju... najlepsie je upravit si to podla potreby.

maca793
autor
30. jún 2007

neviem ako vy ale ja z preplatku už dávno nemám nič, nejako sa peniažky rozkotúlali po obchodoch a pre veci pre deti. nejaké tie účty navyše...
takže teraz čakám už budúci rok ako to dopadne. 😉

bibinka
30. jún 2007

my sme z preplatku celkom slušne vyžili minulý mesiac, ani z účtu sme nevyberali, tak sme konečne pošetrili výplatu i materské príspevky, hihi. mohlo by to byť aspoň dvakrát do roka, to by som sa vôbec nesťažovala 😀 .
na druhej strane, aj sme šetrili teplom i vodou atak, zatepľovali nám barák i okná menili, tak sa to takto pekne odrazilo.navyše malý neznáša teplo , tak sme mali v spálni úplne vypnutý radiátor a ešte sme aj v noci museli vetrať.

hasleerka
1. júl 2007

no my tie peniažky ešte máme na účte, ale akoby tam už neboli, lebo z nich vyplatím detskú izbu ... no možno sa niekto nabalí na úrokoch, ale čo už hlavne že mňa každý rok potešia

marek
19. máj 2009

Už Vám prišlo vyúčtovanie za byt za rok 2008?My sme ešte nedostali, ale ževraj sú nedoplatky.

sisi1
26. máj 2009

Nam uz prislo, chvalabohu, preplatok... 🙂

zuzuh
26. máj 2009

Nam este neprislo nic. Neviete do kedy musi prist vyuctovanie?

lienocka235
26. máj 2009

do konca maja
ani nam este neprislo...

edita33
26. máj 2009

mi este tiez nemame,,ale tak zvykne prist koncom maja,

anesim
26. máj 2009

My mávame začiatkom júna bytovú schôdzu a dávajú tam, dúfam, že nás príjemne prekvapia ako minulý rok, keď sme mali preplatok okolo 10 000 🙂

lienocka235
26. máj 2009

kocky mozete mi napisat ake ste mali prestupove koeficienty.. tie ktore meraju meracmi... v jednotlivych izbach.. prip. mi prosim dopiste polohu bytu...dakujem

ada32
27. máj 2009

nam prisiel min.mesiac nedoplatok za energie akoro 50 000. 🙄

katkaromi
29. máj 2009

ahojte. Ja som dnes dostala skoro infarkt, prisiel nam nedoplatok vyse 22 000 Sk. A to poslednych par mesiacov platim aj navyse, prave kvoli tomu aby ten nedoplatok nebol taky horibilny. Ani mesacne zalohy nie su dake nizke. Inak vlani sme mali nedoplatok 600 Sk. Tak je to fakt riadny sok. Vraj ludia v panelaku maju nedoplatky tak 5-6 000 ale my mame vraj najhorsi. V pondelok ideme na druzstvo nech to pozru ci sa nesekli. Inak ak to nie je tajomnstvo- kolko priblizne za rok miniete kubikov teplej a studenej vody? Nam naratali 60 teplej a 43 studenej. Len za ohrev teplej vody nam vyslo 15 000 nedoplatok. NO hruza.