Rodičia chcú, aby som sa rozišla s priateľom

alena7070
6. apr 2013

Ahojte všetci,chcela by som poznať váš názor.Som už dva roky rozvedená z tromi detmi. Našla som si priateľa z ktorým deti úžasne vychádzajú a mi sa milujeme. Povedala som o tom rodičom a ty sa mi vyhrážajú, že ak sa to neskoncím zariadia to tak, že mi prestanú pomáhať. Nikdy som nepatrila medzi obľúbených v rodine prave naopak vždy som bola čierna ovca rodiny neviem čo mám od nich čakať viem ze mi dosť pomahajú ,ale zasa nechcem deti stresovať a priateľa tiež nechcem stratiť pritom ho zatiaľ ešte nepoznajú. Čo si o tom myslite???

dominka11
6. apr 2013

@alena7070 príde mi to od nich podraz, že ta vydieraju priateľom. Ty máš právo byť s kým chceš a oni by to mali akceptovať...

jaduska
6. apr 2013

a aký dôvod tohto ultimáta uviedli? vysvetlili ti svoj postoj?

magic08
6. apr 2013

@alena7070 asi by som s rodicmi hodila rec, ze preco takto reaguju, ked priatela nepoznaju a ze ci si myslia, ze teraz uz ostanes cely zivot sama... nerozumiem reakcii tvojich rodicov, no urcite to chce diskusiu...

alena7070
autor
6. apr 2013

jaduska mam byt cez zimu som nezamestnana tak mi pomahaju z najmom ostatne vydavky si platim sama z priatelom spolu nezijme len sa stretavame tak nechcm aby mi daval nejake peniaze

alena7070
autor
6. apr 2013

@magic08 oco pracuje v zahranici toto bola reakcia mami a tak strasne sme sa koli tomu pohadali ze som isla k se´b do bytu z placom a ocami plnych slz. ked mam pravdu povdat ani len netusim prco takto reaguje asi si myslela ze uz po rozvode ked som sa rozvadzama mala som 30 rokov ze uz zostanem asi navzdy sama

magic08
6. apr 2013

@alena7070 urcite to chce v vklude si to vydiskutovat... akoze argument, ze tvoj otec pracuje v zahranici, to je co za argument.??? co ty s tym mas spolocne, ze oco pracuje v zahranici?
fakt nerozumiem. si mlada, mas cely zivot pred sebou, to tvojej mame nie je luto, ze si ostala sama s 3 detmi a potrebujes podporu?
mozno sa tvoja mama len obava, aby si sa nepopalila, takze urcite to chce diskusiu...

janinah
6. apr 2013

z pohľadu rodičov by som ťa prestala finančne podporovať,však máš chlapa a ako si to nadalej predstavuješ? dokedy bude k tebe chodiť len tak /do postele/? asi naveky,však ho to nestojí ani korunu,sorry,len som úprimná...nemáš na neho žiadne nároky,bojíš sa,že by si ho inak stratila? si nezamestnaná a živia ťa rodičia a on akože nič? no neviem...ak to s tebou myslí vážne,tak by som si ho nasťahovala k vám a nech žijete ako rodina,toto by som mu navrhla a uvidíš ako zareaguje

alena7070
autor
6. apr 2013

@magic08 vies ja som si povedala ze nech by sa dialo cokolvek uz by som sa nikdy nevydala toto nepotrbujem radsej by sme zili ako priatelia alebo nejak tak ved to ani ja sama neviem ako ved som snim iba nieco vyse pol roka vies ked som sa isla prvy krat vydavat nasi mi to strasne zakazovali ale ja som si urobila po svojom a svadba bola po 10 rokoch ked som im oznamila z ma manzel podvadza a idem sa rozvadzat zaccali mi vycitat ze oni mi to vraveli uz davno nikdy som nemala z mamou taky vztah ze som sa jej zdovrila mozno je to aj moja chyba z vzdy ju postaavim pred hotovu vec a nech vravia cokolvek aj tak si urobim po svojom a nepocuvnm ich ale takyto vztah mam s nou od malicka ked boli nejake problemi vzdy som sa vyzalovala babke teraz mam na to kamaratku ale ani jej ani trom sestram nic nemam v nich doveru

magic08
6. apr 2013

@alena7070 a nepytala si s mami preco to riesi tak radikalne, ze ta prestane podporovat? co ti na to povedala?

alena7070
autor
6. apr 2013

@janinah vies z priatelom sme spolu len pol roka zda sa mi to strasne malo a aj to je cely cas v robote co pride len na vykedn domou a tu na jeden den tak sa mi zda nefer ze by som on neho chcela peniaze a po dalsie on ked pride vzdy donesie nakup tri styri tasky potraviny a pre deti sladkosti

alena7070
autor
6. apr 2013

@magic08 ona mi na to povdala ze ak sa to neskonci s nim tak skonci ona so mnou inac mi to nevysvetlila

opicaskorica
6. apr 2013

Zi SVOJ zivot, uz si velka. Skus sa sustredit na svoje pocity, odpoved uz davno vies...

magic08
6. apr 2013

@alena7070 no ziadala by som vysvetlenie... toto nie je rovnocenna komunikacia, akoby ta mama mala v hrsti a moze tebou manipulovat...

alena7070
autor
6. apr 2013

@opicaskorica odpoved uz davno viem len nechapem mamu preco sa tak sprava nic zle som jej v zivote neurobila citim sa nikedy tak ze jej napriklad vadi aj to ze vobc som jej dcera a ze som sa narodila co ma tak ponizuju a podcenuju

sisaka
6. apr 2013

30 rocna? ty si doma a otec maka v zahranici aby uzivil nielen svoju rodinu, ale aj teba a tvoju rodinu a tebe sa teraz nepaci, ze ti kecaju do vztahu?! 😝 Ty brdo, osamostatni sa (vek na to uz urcite mas) a zacni rozhodovat o svojom zivote sama, myslim si, ze ked sa budes starat o svoju rodinu a nebudes zavisla na rodicoch ani oni sa nebudu starat do toho, ci s niekym randis alebo nie. Fuuu, ja by som sa od hanby prepadla, dospela osoba a necha sa zivit rodicmi, nohy, ruky by som im bozkavala 😔

alena7070
autor
6. apr 2013

@sisaka oco nepracuje v zahranici koli mne ja robotu nemam len cez zimu ale cez leto mam robim na zivnost a zarobim si dost na to aby mi nepomahali som osamostatnena mam svoj byt a to ak nahodou mi to niektory mesiac nevinde tak mi pomozu

sisaka
6. apr 2013

@alena7070 tak ocividne nezarobis dost, ked ti musia v zime finacne vypomahat, ak sa zbavis financnej zavislosti na svojich rodicoch nebude potrebne odobrenie tvojho partnera rodicmi. Osobne si myslim, ze do toho je ich nic s kym zijes, ale je mi jasne, ze ked ty si od nich stale zavisla, tak ta aj tak beru a maju potrebu ti kecat do zivota.

alena7070
autor
6. apr 2013

@sisaka ja by som to strasne chcela aby som nebola na nich zavisla len keby bola robota po cley rok a to pri tejto praci co robim nikdy nebude a to na orave ina praca neni sice dalo by sa to risit este inym sposobol len to znova by mi museli viac strazit deti a to aj kd doma byvaju rodicia aj zo sestrami deti mi uz strazit nechce aj ked uz su vsetci starsi ako 10 rokov

tea333
6. apr 2013

@alena7070 myslim ze ak si dospela, mala by si sa zaujimat o to ako sa financne osamostatnit. nemozes cakat ze na jednej strane POTREBUJES financie rodicov lebo niekedy nevyjdes ale NEPOTREBUJES ich rady a rozhodnutia do zivota. Ked budes mat vlastnu penazenku a nebudes od nich nic potrebovat, mozes mat priatela akeho chces a zivot zariadeny podla seba 😉

sissy27
6. apr 2013

@alena7070 čo si o tom myslím? že si nenapísala všetko... možno ani nie vedome... ale nebojí sa náhodou tvoja mama, že zrazu bude treba finančne vypomáhať nielen dospelej dcére a jej trom deťom, ale ešte aj jej frajerovi a ďalšiemu dieťaťu? 😅 ja sa nečudujem, že mama je naštvaná, sorry ale nesprávaš sa ako zodpovedná dospelá osoba... vieš, pochopila by som, keby si potrebovala pomôcť tesne po rozvode, kým sa vysporiadaš s ex majetkovo, zariadiš nové bývanie... ale halooo, si dva roky rozvedená, na to hádam bolo času dosť, nie? aj keď viem, že tieto veci sa vedia dlho ťahať, každopádne, píšeš o sebe, že si sebestačná, ale bývaš u rodičov aj s deťmi a pomáhajú ti, to nie je sebestačnosť... ex ti platí na deti? vieš, ja sa rodičom nečudujem, oni to teraz vidia tak, že proti ich vôli si sa vydala, za niekoho, kto sa im nepozdával a ako sa ukázalo, tak oprávnene, lebo ti spravil tri deti a nechal tak, nech sa starajú oni a pritom oni už by si zaslúžili pokoj...

sante81
7. apr 2013

zeny, táto mamička mozno chcela len trochu pochopenia, podporit, ja osobne si neviem predstavit seba na jej mieste ako by som zvládla tahat domácnost s 3 detmi ,platit nájom, stravu, a 3 deti. ak nemáte čo napísat k veci ,tak radsej nesudte,

cecil36
7. apr 2013

@sissy27 ona ma svoj byt nebyva s rodicmi, dva roky po rozvode nie su zas az tak vela.
@sante81 uplny suhlas 😉
@alena7070 jedine odtrhnutie sa od toku financii od rodicov ti pomoze vybudovat si nezavislost. Mam kamosku, ktore rodicia zaradili byt, kupili auto, pomahali s dietatom.... atd. Za oplatku vyzadovali absolutnu poslusnost. Otec zavelil, ze v sobotu sa ide do zahrady na cely den, tak obaja aj s muzom museli naklusat, bez ohladu ci mali nejake plany alebo nie. Raz nesli, lebo boli pozvani na svadbu (svadbu vedeli vopred pol roka, aj mu to povedali, ale on den pred zaveliôl zahradu). To by si mala vidiet ten cirkus co jej otec spravil. Vraj su nevdacni a ak on na zahrade dostane infarkt, tak ho maju na svedomi, No, uplne vydieranie. Pomohlo az vratenie darov, ukoncenie financovania a odstahovanie sa do ineho mesta.

alena7070
autor
7. apr 2013

@sissy27 priatel si zarobi dost penazi na to ze keby sme boli spolu urcite by nepotrebovala pomoc rodicova ja dieta uz urcite mat nbudem lebo uz ich mat nmozem

alena7070
autor
7. apr 2013

@sante81 presne o toto mi islo leboz toho ako sa ku mn sparava mama uz som z nervami na pokraji nervoveho zrutenia

patricio
7. apr 2013

@alena7070 ahojky, viem ako sa citis. Fakt by pomohlo, keby si nepotrebovala od rodicov tu fin. pomoc vtedy by si mala svoj zivot vo vlastnych rukach. Ja som tiez rozvedena niekolko rokov, viem ze je to tazke ale da sa to zvladnut. Po rozvode som bola cca rok sama, potom som sa zacala stretavat s terajsim partnerom a rodicom to nebolo povoli, aj mi to dali najavo ale vysvetlila som im ze je to moj zivot, a to byvam s nimi v jednom dome. Po polroku nejakeho stretavania som povedala priatelovy nech sa nastahuje, ze ja nemam cas na randenie a pod. Povedala som bud to vinde alebo nie, a vyslo to! Bolo to hop alebo trob. Skus mu navrhnut spol. Byvanie povedz mu ako sa k vasmu vztahu stavaju tvoji rodicia nech sa vyjadri ake ma s tebou umysli po polroku sa to uz da povedat.

sissy27
7. apr 2013

@alena7070 no ale nie ste spolu a nepomáha ti on, ale on rodičia, to je celý kameň úrazu... ja sa tvojej mame vôbec nečudujem - už raz boli proti tvojej svadbe - ale nie, ako 18ročná si sa súrne potrebovala vydať napriek ich pripomienkam, a ako to dopadlo? ukázalo sa, že mali pravdu... máš prácu na letnú sezónu - to sú 3-4mesiace v roku, trošku málo, nie? a tak ako napísala @janinah - povedz priateľovi, v akej si situácii, a uvidíš, aká bude reakcia a či po pol roku nezdupká (samozrejme, to ti neprajem, ale je veľký rozdiel prísť sa na víkend pobaviť a prevziať zodpovednosť za rodinu a cudzie deti za dňa na deň)... a snaž sa nájsť si prácu alebo brigádu na celý rok, finančne byť samostatná a potom aj mama sa k tebe bude stavať inak...

cerez
7. apr 2013

Myslím, že ani jedna nevieme všetko čo sa stalo v tvojom živote, prečo sa ku tebe takto mama správa a čo všetko bolo v manželstve. To vieš len ty. Je od tvojich rodičov milé, že ti pomáhajú, ale mama by nemala svoju pomoc chápať tak, že teraz budeš robiť len to čo ti ona povie. Ak ťa priateľ má rád a chápe situáciu v akej sa nachádzaš, mal by aj on pomôcť. Ak to myslí s tebou vážne a nie iba momentálne zaľúbenie, sú to aj povinnosti, záväzky, mal by ukázať svojim postojom, že mu záleží na tebe a tvojich deťoch. Že do budúcna váš vzťah vidí viac než chodenie, ale aj žitie. Myslím, že mama je opatrná a bojí sa ďalšieho sklamania v tvojom živote. Aj keď sa správa nepríjemne, možno sa bojí, že aj tento vzťah skončí fiaskom a možno s ďalším dieťaťom. Možno to chce len čas a pochopenie tvojho priateľa.

slniecko154
7. apr 2013

po precitani nazvu prispevku som si myslela ze si nejaka 20 rocna holka, ktorej rodicom sa nepaci jej priatel.. ale prepac, ked si dospela zena s 3 detmi, nemaju pravo ta takto vydierat

jabadaba
7. apr 2013

@janinah no uz len to by jej chybalo ku stastiu dalsieho chlapa si nastahovat do bytu! Co by jej mal platit? Za co? Ze s nou spava? Nie je prostitutka, ktora berie prachy za sex! Je to vztah, zatial iba v plienkach, takze je maximalne predcasne mysliet na zakladanie rodinky! Najma ak uz je tu skusenost s rozvodom. Su tu tri deti, na tie predovsetkym treba brat ohlady. Ja by som radila najprv si zariadit zivot co sa prace tyka. Nerozumiem tomu co to znamena byt nezamestnana v zime?? Tak hladat robotu celorocnu. Poriesit stabilny prijem. A najma, dat si bacha na zapalene lytka, aby neprislo dalsie dieta a priatel sa nahle nezdejchol. Ja by som teda bola sakra opatrna. A rodicia zrejme maju obavu...pomahaju, zivia nuz tak su obozretni aj ked je to neprijemne.

kikaba44
9. apr 2013

@alena7070 Nečítala som tvoje reakcie, preto môžem vedieť ako ti rodičia pomáhajú? Žiješ vo svojom?