Rodičovský a dieťa v škôlke

gerci90
16. júl 2012

Velmi Vas prosím o radu oficiálne som na MD do januára 2013 (vtedy bude mat dcérka 3r) ale do skolky nastupuje už v septembri takže bude jej chybat ešte skoro pol roka do 3narod. len chcem vediet ci prídem o RP, už v septembri..stretla som sa s mnohými názormi niektoré tvrdia že ANO( aj so socialky jedna to tvrdí) a niekto že NIE že do 3r. je povinný stat vyplatiť RP bez ohľadu nato ci dieta v skolke je alebo nie... 😒
Tak som s toho mimo, bo dat ju už v septembri do skolky a nemám ešte vyhliadnutú žiadnu prácu a ostat už aj bez RP(aj keď je to almužna) by nebolo moc fajn..
Prosím hlavne o radi od tých ktoré to maju podobne ... Vďaka.
A v nazve mam chybu RP omluvam sa...

stelca
17. júl 2012

nie,Rp budeš poberat do 3rokov dietata 😉

gerci90
autor
17. júl 2012

@katren dakujem 🙂

katren
17. júl 2012

@gerci90 citanie na cely den 😀

milka1978
17. júl 2012

@gerci90 rodičák ti určite ostáva ... ja mám tiež syna, ktorý bude mar 3r v decembri a už od septembra ide do škôlky .... a rodičák mi normálne ostáva do 3r dieťaťa ... aj keď pôjdeš do práce tak Ti ostáva rodičák a aj plat z práce .... u nás v meste sa to kompenzuje tým, že ak dieťa nemá 3r a predsa ho dá matka do škôlky tak si zaplatá mesačný poplatok za škôlku 50 eur ..... a pritom o 4 km ďalej v dedine sa za škôlku platí mesačne 3,50 eur bez ohľadu na to, koľko rokov má dieťa ..... ale už som trocha odbočila 🙂 takže nezúfaj, rodičák určite ostáva 🙂

makimakimaki
17. júl 2012

Vcera som studovala ako je to v zakone - kvoli svagrinke, ktora je v rovnakej situacii. V zakone sa pise, ze RP ostava do 3 rokov dietata, ak sa onho matka riadne stara, aj ked mu zabezpeci starostlivost inou osobou alebo v jasliach, alebo ked sa matka zamestna. Proste je to teraz tak, ze na dieta mas narok na RP az do 3 rokov dietata, naposledy za mesiac, v ktorom dovrsi 3 roky.