Rodinné prídavky z Rakúska po rozvode

julca15
13. jan 2016

Potrebovala by som poradiť kvôli kamarátke. Chce sa rozviesť s manželom. V práci zarába cca 450 E. Má dve deti. Jej manžel pracuje legálne v Rakúsku kde zarába cca 2000E /to je odhad, lebo ona to presne nevie/. Teraz dostáva na účet rodinné prídavky z Rakúska. Nevie , či po rozvode bude mať nárok na tieto prídavky alebo nie. Viete poradiť? Ďakujem.

julca15
autor
14. jan 2016

Nikto mi neporadí?

miruska320
2. júl 2016

Pridavky by pp rozvode mali detom nadalej patrit s tym,ze teraz bude ziadatelom matka,v praxi to funguje tak ,ze az pracuje ,bude poberat pridavky zo slovenska +dorovnanie z Rakuska.Az to nepojde svojpomocne,treba sa skusit obratit na Solvit

fabovazuzana
18. nov 2016

Dobrý deň. Môj manžel pracuje V at A mam dcéru z prvého manželstva A chcem sa opýtať či muž nemá nárok na rodinné prídavky na ňu keď sme zobraty

miruska320
19. nov 2016

@fabovazuzana treba zistit na urade v At ale az maju rovnaku adresu trvaleho pobytu,nemal by byt problem

lucylucyy
19. nov 2016

Narok ma, poberat bude z svk a raz rocne sa robi dorovnanie v rakusku. On bude musiet tiez nieco vyplnit. Ak by nebol ochotny, treba sa obratit na prislusny finanzamt

fabovazuzana
19. nov 2016

Asi musím dať rodný list A sobášneho prelozit pravda