Rosacea - odporúčte kozmetiku

jankastraskova
11. mar 2019

Ahojte dievčatá, chcela by som sa opýtať akú kozmetika používate ak máte niektorá rosaceu? Ja to mám čerstvo diagnostikované a rada by som použivala skor také prírodné veci. Vyskusala som anemarie borlind ta mi vôbec nesadla z biodermy sa mi uplne zhoršila pleť, la roche eucerin ani avene mi neporadili, skúsila som dulciu ta bola celkom ok ale šípkový krém mi uplne zhoršil pleť, teraz mam mixu ale nie je to ono. Našla som veľmi dobré recenzie na Havlíkovu apoteku, máte s nou skúsenosti? Myslíte ze by bola vhodná a poradila mi s tou rosaceu? Napríklad český krém? Ďakujem za rady. 😊

jamimka
11. mar 2019

Ahoj, prosim ta, co používaš na rosaceu? Predpisali ti nieco, ci odporúčali? Dakujem.

jankastraskova
autor
11. mar 2019

@jamimka nie ja sa tu len chcem opýtat co pouzivajú dievčatá, nic nemam predpísané, len sa,chcem opýtať niekto použiva Havlíkovu apoteku, a ci pomohla ak má rosaceu. 😊

kikusa8
12. mar 2019

@jankastraskova mne veľmi pomohol krém Rozex na predpis....asi 6 mesiacov som používala len ten a naozaj to pomohlo. Teraz rozmýšľam nad kozmetikou Syncare

pokemonkaa
12. mar 2019

ja používam jarišov roztok a na striedačku obyčajnú modrú indulónu alebo AD Calcis krem. Nič iné mi na tento kožný problém nepomáha.
https://www.najlekaren.eu/dr-konrad-ad-calcis

selest
13. mar 2019

Mne tiez pomaha krem rozex. S kozmetikou je to rozne stale to striedam. Dobry mi je cetaphil aj krem aj umyvacia emulzia. La roche cc krem celkom fajn. Biodermu tiez pouzivam. Z vlastnej skusenosti nepouzivam ziadnu kozmetiku s prirodnymi zlozkami priliz to drazdi. Cim menej v tom kreme je tym lepsie. Ziadne parfumy v kremoch a tiez pozor na spreje na vlasy a telo tiez mozu zhorsovat tym ze sa pri rozpraseni neda zabranit aby prisli do styku s pokozkou tvare. Treba skusat lebo kazdemu sadne nieco ine ale urcite by som najprv skusila vzorky lebo ja nakupim stale plno hovadin a potom to vyhadzujem 😂inak okrem kozmetiky davaj pozor aj na teplo napr.horuca alebo ladova voda, prilisne slnenie, ja pouzivam stale v lete biodermu 50 taky krem co aj tonuje do hneda. Palive ci korenene jedlo tiez nerobi dobre. Nie vzdy tie najdrahsie kremy su tie naj a niekedy prave co su na rozaceu urcene su mi na rit a obycajne hydratacne ako cetaphil mi pomahaju

tyli
26. máj 2019

@selest môžem sa prosím opýtať ako sa ti prejavuje rosacea? máš ako keby vyrážky, ktoré pripomínajú akné? Ja mám na lícach také ružové až červené vyrážky, nebolia ale žiaľ sa ani nestrácajú. A mám ich viac.pred pol rokom som mala 2-3. Teraz veľa. 🙁

beucika77
12. aug 2019

Ahojte, mám na predaj krém soolantra, používala som ho cca 1týždeň. Mne nezabral, možno niekomu ano 😊

lamujer88
14. aug 2020

@kikusa8 po akom case zacal rozex zaberat? Ja som to pouzivala dva mesiace a nic...

kikusa8
17. aug 2020

@lamujer88 to si už presne nepamätám... Ja som ho používala dlho...ale neviem koľko. Bolo to dávno, ale popritom som dostávala aj inú liečbu vo forme atb.