Rozmach výstavby nákupných centier? Čo vy na to?

etuska
17. máj 2008

Dnes ma v spravach "šokla" informacia,ze v najblizsích rokoch sa ma Slovensko stať "nákupným rajom" v strednej Európe, čiže sa plánuje dalsí rozmach vystavby nakupnych centier.
Aký je Vas nazor???

elise
17. máj 2008

ked bude za čo nakupovať pri prejdení na euro tak by to nemuselo byť zlé lebo z pohladu zamestnávania bude veľká ponuka pracovných miest 😉

mywiel
17. máj 2008

Ja budem tiez len rada, budem chodit nakupovat k nam... 😉

sisulik
17. máj 2008

uz by bolo nacase mat viac nakupnych centier nez mame...lebo sme s tym nejako dost pozadu.. ☹

bibula
17. máj 2008

ja som opacneho nazoru-mnedsej by ma sa to nepaci, uprednostila by som zelen,parky,kupaliska-strkoviska,detske ihriska,posedenie vonku,grily,opekacky a pod. 🙂

sisulik
17. máj 2008

bibu..ja by som skor to spojila s tym tvojim..cize aj to co si spomenula ale aj nakupne strediska....tak by bol vacsi vyber tovaru, znaciek, cien atd..ma to velmi vela vyhod..

etuska
autor
17. máj 2008

Bibula -100% suhlasim...Ak nieco surne potrebujem,alebo po niecom veeelmi tuzim,kupim si to cez internet...Dufam,ze z nasich deti nevyrastu nekupovaci maniaci.
Absolutne neuznavam ak niekto stravi cele dopoludnie s malym bbom v nakupnom centre, ja osobne idem radsej s dcerkou do prirody

etuska
autor
17. máj 2008

Sisulik-ale aj nevyhod. Viac nakupnych centier je sice sanca pre lepsi vyber,cenu,ale....Myslim,ze rodicia budu s detmi travit este menej casu.
No je to amozrejme otazka priorit 😉

sisulik
17. máj 2008

etu...ved dieta zoberu so sebou... 😀
ale ved som spomenula ze by bolo dobre mat obe veci..aj aj...a tak sa da chodit na nakupy a aj do prirody..keby boli obchodne centra, tak tam sa da kupit vsetko potrebne a netreba zbytocne behat vonku po obchodoch a zhanat veci...

leishmania
17. máj 2008

ja si myslim ze konkurencia len prospeje tu u nas obchodu...to neznamena ze sa to musi vylucovat so zelenou...len do obchodu sa mestu viac oplati investovat akodo vystavby parku ci ihriska...

sisulik
17. máj 2008

ale ved kludne by mohli pristavat aj parky a ihriska vedla nakupnych centier...a parkoviska by mohli byt pod obchodnym centrom a nie vonku, vedla...

leishmania
17. máj 2008

ved mohli by, len z toho nemaju peniaze 😀

etuska
autor
17. máj 2008

...ano,vsetko ma svoje "+" i "-",mne salen nepaci,ak niekto vezme decka na cely den do supermarketov a mysli si,ze ony su tam stastne.....
Ano,je tam vela atrakcii, detsky kutik, kino,...,ale .... 😉

sisulik
17. máj 2008

leish...no ano...nemaju z toho peniaze...ale preco to inde na svete moze fungovat (tie ihriska spolu s nakupnymi) a na SR by to nemohlo???

etuska
autor
17. máj 2008

sisulik-mozno sa dozijeme 🙂

leishmania
17. máj 2008

aj ja dufam...

sisulik
17. máj 2008

etu, leish 😀

emjee
17. máj 2008

ja by som prijala, keby vsetky nakupne centra neboli nasackovane tesne vedla seba (a la hornbach, kika, avion, ikea, galan, atd. v blave) - tam ked chce clovek cez vikend zaparkovat 😅 😝 des a hruza

malaskoricka
29. máj 2008

uz ich mame i tak dost...ako vravi emjee najvecsie problemy su s parkovanim to je najdesnejsie :-/ nakupne centru na centre,,,viac nam netreba

etuska
autor
29. máj 2008

..mna najviac stve to,ze nam zastavaju ornu podu a ked sa skoncia "danove prazdniny" tak zduchnu prec 😠 , nasi ludia tak stratia pracu a poda na ktorej sa mohlo pestovat obilie je tak nepouzitelna 😠 😠
Mozno sa Vam to zda banalne ,ale v dobe potravinovej krizy je to dost vazna otazka.
Mne osobne viac hypermarketov nechyba. Mnozstvo veci si kupim cez internet 😉

malaskoricka
29. máj 2008

etus mas pravdu...aj to ovocie zeleniny v hypermarketoch je chemicky upravovane...stavbou hypermaketov prichadzame o podu a tym aj o zhdrave potraviny

maruschka
29. máj 2008

mne to hrozne lezie na nervy a som proti tomu....Kedysi,keď som sa pozrela naookolo,bolo vidieť polia,lúky-skrátka krásny výhľad na prírodu-aj keď sme cestovali,nebolo to také otupné,vždy bolo čo obdivovať,kam ísť si oddýchnuť...A teraz?Všade šedé obrovské kolosy,obrovské parkoviská,kopec áut..Samé kamióny,ktoré privážajú a odvážajú tovar,zničené cesty-o prírode a výhľade na ňu ani nehovorím,to je už navždy preč....Všetko hnusné,šedé,špinavé... ☹ ☹ ☹

Ja osobne si myslím,že ďalšie nákupné centrá už nepotrebujeme,aj tak-vždy sú poloprázdne,iba v čase pred Vianocami sú plné.....A to kvôli tomuto sa má Slovensko stať brakoviskom,aby sem mohli chodiť rakúski občania nakupovať za lacné peniaze??!! ☹ ☹ 😒 😖 😠 😠

malaskoricka
29. máj 2008

zienky boli ste niekedy v polsku??? za hranicami napr. barwinek a tak??.-...ked si vsimnete tam ludia ziju uplne s prirodou v starych drevenickach, na dovre kozy a je im doobre a nasmeu statu sa stale malia obchody

etuska
autor
29. máj 2008

Maruschka- presne tak!
A nas obcanov,ktori tu zijeme sa nikto na nazor napýta 😠 😠 😠
Ja chcem aby moje deti vyrastali na Slovensku,kt. je krasne najma prirodou. Co tak spisat nejaku peticiu???

malaskoricka
29. máj 2008

etus a myslis zew by ta peticia pomohla: 😕

etuska
autor
29. máj 2008

no , mozno by sa aspon zacala konecne nejaka diskusia na tuto temu. Pros 😠 te mi je zle z toho ako s prepacenim nasi politici "lizu zadky" zapadnym korporaciam 😠

malaskoricka
29. máj 2008

etus...a co tak zavolat palbu, lamparen? 😕 a najlepsie do mesta skade niekto ma fotky ked to bolo niekedy aj pekne zarastene ukazat fotky a ukazat dnesny svet z ludmi by to mozno pohlo

etuska
autor
29. máj 2008

....dobry napad,ale to uz bude znova neskoro,lebo oni su velmi cinni a tie skatule stavaju jedna radost 😠

maruschka
29. máj 2008

etuska,v tomto štáte nastala taká situácia,že ktorákoľvek firma/obchodné reťazce/obchodné centrá,si vedia podplatiť politikov na tých správnych mestách,ľudí vo vedúcich pozíciach v rôznych mestách,potrebných úradoch...Veď sa pozriete len na Žilinu-je divné,že na námestí sa ide stavať s úplným kľudom Aupark a pritom námestie bolo vždy centrom mesta,centrom oddychu...Ľudia sa naučili namiesto do prírody chodiť na výlety do nákupných centier...

Si pamätám,že keď sa na Slovensku v BA otvoril AUPARK-tak naši ľudia-slováci chodili normálne na autobusoch-spoznávacie zájazdy-z rôznych kútov Slovenska,pozerať sa na ten zázrak...Práve v tom čase som tam praxovala v lekárni,takže som mala možnosť sledovať celý ten cirkus...Samozrejme,aj tak drvivá väčšina nakupujúcich tam bola z Rakúska-našinec na to ešte nemal 😕

malaskoricka
29. máj 2008

etus mylssi ze neskoro??? mozno i tu na koniku by sa niekto taKY nasiel a trvalo by to mozno tyzden dva-...

maruschka
29. máj 2008

dievčatá,aj keď sa dá dokopy asi milion ľudí,nič s tým neurobí,pretože peniaze hýbu svetom...A z čoho by si naši politici stavali úchvatné vily s obrovskými bazénmi a tenisovými kurtami?!A hádam by ste od nich nechceli,aby sa vozili na nejakej Fabii,namiesto BMV za 5 miliónov?!

Hlas ľudu stratil už dávno cenu na Slovensku...Ľuďom sa stačí venovať presne pol roka pred voľbami a potom dovidenia 🙄 🙄 🙄