Rôzne dlhá luteálna fáza

zrzuska
2. apr 2007

Ahojte.
Chcela by som sa len opytat, ci mate skusenosti s tym, ze by ste mali rozne dlhu lutealnu fazu?
Viem, ze od 1DC do ovulacie moze byt ta faza rozne dlha ale kazda zena ma od ovulacie po dalsiu MZ rovnako dlhu fazu. Ja som zistila, ze raz ju mam 17dni, raz 14, raz 15. Neviete, co to moze znamenat? Myslim si, ze to nie je dobre. V kazdej literature sa pise, ze zena ma mat tuto fazu rovnako dlhu. Od 12-16dni, ale jedna a ta ista zena ma tu dlzku mat rovnako dlhu.
Dakujem za rady. A dufam, ze som nazov tej fazy nepoplietla 😅

kila
4. apr 2007

Evelyin, presne tak je to ako píšeš... 😉

evelyin
25. apr 2007

Nevedeli by ste mi povedať čo môže ovplyvniť iné dĺžku luteálnej fázy keď mi teraz naposledy trvala 7 dní / !!!/ a progesterón mám veľmi dobrý, takže ním to nebude? Čo by mi pomohlo natiahnuť cyklus alebo vyvolať skôr ovulku
než je 16-17 DC?

lauritka
25. apr 2007

evelyn skus mrknut na temu sarapis.//

deina
29. apr 2007

Lutealna faza MUSI byt stale rovnako dlha? Co by mohlo sposobit, ze nie je rovnako dlha?

lauritka
29. apr 2007

deinik nemala by byt kratsia ako 10 dni...ale ak mas 12 a viac je to v pohode. 🤐 ide o to aby sa sliznica maternice mohla dostatocne pripravit na uhniezdenie a teda aby aj vajicko malo cas 🙂 ..ak je kratka tak to moze byt problem pa

deina
29. apr 2007

Kratka nie je, tych 12 dni tam je. Ale som zvedava, ci moze byt raz 12 dni, inokedy 14 a pod, a ci je zle, ked to tak je.

zuz11
19. nov 2007

asmk • snž • Dnes o 13:23
ahojte kocky, chcela by som sa vas opytat ci staci na uhniezdenie vajicka ked mam lutealnu fazu 10 dni, skusala som to najst na nete ale vsade pisu inak tak som chcela vediet ake mate s tymto skusenosti vy, otehotneli ste aj ked ste mali taku kratsiu fazu, ak ma byt normalna od tych 12-16 dni? Dakujem za kazdu odpoved. Pripadne neviete ako ju predlzit?

happy8051
29. máj 2010

kocky poradte mi prosim link na grafy kde by som vypocitala ovulku...diky

gesipa
23. mar 2011

Dievčatá potrebujem poradiť, všade čítam že luteálna fáza trvá 14 dní, čiže od ovulky po menštruáciu by malo prejst približne 12-14-16 dní. Ja mávam cykly rôzne dlhé, raz je to 39 dní, potom 51 dní, no ovuláciu si sledujem podla hlienu a podla bolesti vaječníkov a vychádza mi to že ovulku mávam približne 14-15 den, môžem mať potom luteálna fázu aj 30 dní? Alebo potom tá bolesť vaječníkov a číry hlien nie su ovulka? dakujem za všetky rady a odpovede, som bezradná, snažíme sa už rok a stále nič, cykly sú nepravidelné, v piatok som doužívala prvé balenie duphastonu na úpravu cyklu, dnes je už 5 den a mrcha nedohladne ☹

tea333
3. nov 2011

ahojte, vidim ze je to stara tema, ale skusim.Ovulaciu kontrolujem druhy mesiac.Testujem, lebo nemozem merat BT.posledny cyklus som mala 25 dni, namiesto obvyklych 28. Najhorsie na tom je, ze ovulacia prebehla 15-16DC ☹ teda podla testov. Teraz som zas 15DC a vcera mi vysiel pozitivny ovulacny test.Ak budem mat zas 25 dnovy cyklus, tal ta lutealna faza je strasne kratka! mohlo sa stat ze posledny cyklus sa lutealna faza jednoducho skratila o tie 3 dni?

kattarinab
4. feb 2012

@tea333 ahoj, aj ked si teraz otehotnela mala si krátku lutealnu fázu????

tea333
5. feb 2012

@kattarinab v ten mesiac som pila prvych 12 dni alchemilku a brala gynex kvapky. Ovu prisla skor, asi 8dc, a asi preto sa predlzila LF a vajicko sa mohlo uhniezdit 😉

happyfrog80
24. apr 2013

davsa aj s 9 dnami lutealky otehu 😉

happyfrog80
28. júl 2013

@happyfrog80 a normalne sa da aj den pred ms otehu takze basne tu piste pre viete koho,jedna tupa cita od jednej ze sa neda a uz jazda tupa si hovori to iste ,ked je ovu tak sa da vzdy ptehotniet,nie lahko ale da sa aj ked je par dni pred ms 😉 ...skusenost

kotatko1232
12. apr 2017

@lauritka ahoj moja potrebujem poradit...podla coho zistim aku mam lutealnu fazu??
od februara som nemala MS a cyklus sa mi predlzil na 38dnovy..

lauritka
12. apr 2017

@kotatko1232 a aku si mala predtym ? pozri minule grafy. LF je cca 12-14 dni.

kotatko1232
12. apr 2017

@lauritka na 13 den teraz pozeram do grafu...
cize dnes som 12dpo..

lauritka
12. apr 2017

@kotatko1232 jj, LF by mala byt viac menej konštatna

kotatko1232
12. apr 2017

@lauritka a tak videla si moj testik dnes??co mi babulky upravili??ja si myslim ze uz nedojde

lauritka
12. apr 2017

@kotatko1232 niee, kde ? označ ma 😀

kotatko1232
12. apr 2017

@lauritka poslem..baby mi ich trosku upravili
Vcera a Dnes

tricia99
19. mar 2020

Ahojte zienky prosim je normalne mat velmi dlhu lutealnu fazu cim to moze byyt sposobene niekedy je 16 dni niekedy 17 rekordbol 20dni mozu to sposobovat anuvulacne cykli? Podla hlienu a bolesti mavam ovulku tak 16-17 den