Rozprávanie a krik zo sna. Môže to byť kvôli jej nepriebojnosti?

tina_
16. feb 2009

Chcela by som sa poradit, ci ma (mal) niekto podobne problemy. Starsia dcera uz dlhsi cas rozprava zo sna, takmer pravidelne, casto je to uplne zretelne. Robi to aj manzel, takze nejako som si to nepripustala. Az na to, ze sa stava, ze niekedy zo sna strasne krici a place, ked k nej bezim, tak vraj sa jej snivaju zle sny. Niekedy sa jej to vsak stane aj dva-tri krat za noc, a navyse sa to opakuje uz nejaky cas. Zvazujem konzultaciu u psychologa, nemam s tym ziadne skusenosti.
Moze byt problemom to, ze je povahove strasne nepriebojna a trpi kvoli dominantnej spoluziacke?
Poradte mi, co by jej mohlo pomoct...

alon111
17. feb 2009

ja by som s nou navstivila psychologa a dufam ze to zo strany spoluziacky to nieje sikana.

mata2
18. feb 2009

tina,moj jakub mava nocne desy,ale fakt kvalitne 😖 😲 😲
bola som s nim aj u psychologicky,ale ta mi neporadila vobec nic.niektore deti vraj nevedia spracovat zazitky zo dna a v noci vsetko prezivaju.dala nam nejake homeopatika,ale vobec to nezabralo.potom mi detsky dr.poradil kvapky Passedan a zabrali super.skus sa na ne informovat v lekarni,myslim ze su jedine bez predpisu.maly ich bral asi mesiac a uz asi 2 mesiace spava pekne./ale mam ich odlozene,keby sa desy nahodou vratili 😉 /

dadulka19
18. feb 2009

tina,jednoznačne psychologa 😉 ...moja máva tiež občas zlé sny,ale ani z ďaleka nie často,ako tvoja.To sa ani nemôže potom dobre vyspať(a vlastne ani ty)..nečakaj,odborník pomôže 😉

other_side
18. feb 2009

tinka ja by som asi tiez zasla za tym psychologom, aspon sa porozprava. no, drzim palce, musi to byt pre dcerku tazke ak ma problemy s tym ze je nepriebojna. pisem to preto lebo moj maly je tiez taky nepriebojnejsi aj ked je o dost mladsi ale uz teraz sa obavam ako vsetko zvladne v skolke, dufam ze do vtedy sa osmely 😒

muckom
18. feb 2009

Tinka ja by som sa určite poradila aj z psychol=ogom ako ti radili aj kočky hore. Ja som tiež zo sna blabotala a pamatám si že som sa pár krát zobudila na svoj vlastný krik a plč. Dokonca raz som si tak udrela ruku čo som sa akože mlátila že mi ju museli dať do dlahy. Ale za komunistou neboli také možnosti ako teraz a prešlo ma to až v poberte. Ale ak by som ti mala povedať prečo sa to dialo tak to netuším .... 😕 ale psychologa určite vyhľadaj 😉

tina_
autor
18. feb 2009

vdaka za radu, dufam ze nam to pomoze...

inffinity
22. mar 2012

ahojte maminky chtěla bych obnovit tuto tému. Snažím se hledat ale zatím se mi nepodařilo.. moje dcerka každou noc mluví, někdy zakřičí až sebou škubnu, někdy začne plakat, mluví normálně většinou co sme v poslední době prožili třeba "tati nedavej morčiatku seno" 🙂 a tak.. je to někdy sranda co říká ale příjde mi že moc neklidně spí.. už je to dlouho stále sebou háže a nebo mluví křičí.. nevíte čím by to mohlo být? Chápu že má hodně zážitků, ale myslím že ji tak neklidný spánek neprospívá ☹ pomohly by třeba nějaké bylinky na klidný spánek nebo tak něco? Díky

alelea
23. mar 2012

@inffinity ahoj, ak možem poradiť z vlastnej skúsenosti - mám doma dve babule , ktoré nám robili doma nočné scény - výkriky, blúznenie zo spánku, naozaj niekedy strašidelné. ALE boli sme s nimi náhodou u homeopatky, kvôli posilneniu imunity atd. a po nejakom čase - týždňoch to skončilo 🙂 Baby mali vtedy 6 a 4. Osobne som mala silný pocit, že tie nočné desy súviseli s očkovaním a následným rapídnym zhoršením imunity ....

samuraj96
4. máj 2013

čalte..rad by som potreboval menšiu pomoc...mam 17 rokov a mavam dost často nočne mori,kričim / vrieskam,byjem sa...je toho vela...chcel by som poradit ako to mam upokojit,su nieake tabletky na upokojenie mysle ? pomaha relax?aby som mal čistu mysel ? vazne neviem...vopred dakujem..

xlucia
4. máj 2013

@samuraj96 psycholog

jumama
4. máj 2013

No ak ma desy, tak by som sa mozno s psychologom poradila. Na druhej strane, mojej sestry syn (teraz ma uz 15) bol vzdycky taky hodne rozmyslavy typ. Ak ho mozem ohodnotit, tak aj hanblivy. On od mala nemohol vecer zaspat, lebo strasne vela rozmyslal a vypytoval sa. A potom v noci sa hodne krutil v posteli aj kopal nohami... A neskor aj zo sna zacal rozpravat alebo si sadol v posteli, rano spal s nohami na vankusi a pod. Aj ked sny si rano nepamatal potom rano a ani ho nejake strachy nebudili. No a im ich detska lekarka poradila, ze poobede a na vecer uz nic sladke. Lebo cukor zivi mozog a ten bezi na plne obratky aj v noci. A tak aj veru skoncili s cerealiami a cokoladou, cukrikmi. On strasne lubil vseliake tie kakaove gulicky do mlieka, co je podla mna naozaj samy cukor. A to pomohlo, ked nejedava sladke poobede a hlavne vecer.

mimi_
14. okt 2013

Chcela by som sa spýtať, či by ste mi vedeli poradiť. Každú noc rozprávam zo sna, smejem sa , a dosť často sa aj posadim pokukám sa po izbe niekedy si lahnem a spim dalej alebo sedim a pozeram sa pred seba a rozpravam sa s niekym ale ten dotycny tam vobec neni . Rano si nic nepametam len ty co pri mne spia mi to rano vravia ..viete mi poradit co stym mam robit ,? lebo mne to akoze nevadi lebo ja otom neviem ale mojmu okoliu to vai... oni sa na to budia . ďakujem