Rozumiem si viac so svokrou ako s mamou

viktoria2011
20. feb 2013

Chcela by som si vypočuť vaše názory na svokry a na maminky ,ako vám pomáhajú ,koľko času trávia s vašimi detičkami a či si niektorá z vás tiež nerozumie s mamou?Vačšinou sa stretávam so situáciami keď si nevesta nerozumie so svokrou ale ja si nerozumiem s vlastnou maminou,akosi ma nevie pochopiť a viac pochopenia nájdem u svokry...

strihalka
20. feb 2013

Ahoj....ja mam presne ten isty problem ako ty...no v podstate uz to ako porblem neresim...no obcas ano🙂
Moje mama se o vnouce zajima jen stylem: "co uz umi, co ji" hmm" tak to je super".....pokdu prijedu k mame tak si s vnuckou hraje 10minut a to maximalne a pote ji da nekam, at si hraje sama a uci se samostatnosti..toto ji dela uz od malicka...no ted uz si viki dela co chce..ale za to moje svokra je nejlepsi baba, kterou jsem mohla potkat...s malou to porste umi, neni nic co ybch ji vytkla...moje mama se nesznazi, svokra dela vse pro to, aby mala bola psokojna...nutno rici ze mam hlida deti..no nechcem vedet jakym zpusobem...

strihalka
20. feb 2013

@viktoria2011 viz hore

6mia6
21. feb 2013

Tak u nas si moc nerozumieme vôbec, ani s matkou ani so svokrou. Matka mi momentálne podryva moju výchovu, systém, pravidlá atď ale postarať sa vie len nerešpektuje to čo ja chcem. Takže môj 4 ročný syn má nenávidí, nevieme spolu fungovať, lebo chce byť stale s babkou. Vychodisko je sťahovanie. No a svokra si dá radšej kybel kávy a krabicku cigariet. Neviem je to len môj pohľad na vec.

ivkake
21. feb 2013

Juuuj ja mam úžasnu svokru 🙂 a som rada ze ju mam a aj mamina je super ale s detmi to nevie a svokra ta nema problem keby som jej supla deti aj na 3 dni 🙂 dcerka tam ide aj na cely tyzden vidim ju v nedelu a v pondelok ked je babka doma a ked som bola chora svokra prisla zbalila deti samozrejme jemnym hlasko mozem vziat deti k nam 🙂 a moja mamina nie ona by ich nevzala ani keby neviem co bolo no niekedy mi to vadi lebo predsa je to moja mama ale co uz je taka ina nebude a svokra k nej sa chodím vyrozpravat ked mi je smutno a stale ma vie podrzat a vypocut a moje deti ju miluju je to ta najsamlepsia babka na svete a aj to ze moja mamina mi strasne podrýva autoritu a svokra nie sokra ctale zahlasi chod sa opytat mamki ci ti dovoli.Toť moja svokra 🙂 A Mamka bola stale taka chladna tak to tak nevnímam len niekedy mi príde fakt luto ze moja svokra je v niekedy fakt lepsia ako ona ale aj tak ju luuuubim 😀

digysa
21. feb 2013

@viktoria2011 Nevadi...ber to, co ti zivot nuka. Ak mas dobru svokru a rozumies si s nou lepsie, ako s matkou tak to prilis neries. Snaz sa s mamou vychadzat, neustale hladaj cestu ale nech ti nie je luto, ze svokra je lepsia. To sa len tak lahko nenajde taky pripad....

Ja osobne to nemozem velmi posudit. Moja svokra je uz stara a zo zdravotnych dovodov sa nemoze starat o deti. Ale do vychovy sa mi nemiesa, deti ju maju radi...dokaze sa s nimi porozpravat, rada chodi na ich sportove ci umelecke akcie...stale sa ma pyta na ich vysledky v skole...ale nemoze sa fyzicky o ne postarat. Myslim, ze keby bola mladsia, tak urcite by to zvladla.
Moja mama je naopak mladsia a ta to s detmi vie...tam nie je ziadny problem...mame v urcitych veciach rozdielne nazory, ale to je iba koli "generacnemu" rozdielu. Ale moja mama je dost vzdelana osoba, ona s informaciami stale napreduje...takze prehodit ju na nieco nove, alebo jej ukazat novy sposob nie je nic tazke.
Tento rok mame skusku- deti k nej idu na 2 tyzdne same, na prazdniny. 😎

pavlala
21. feb 2013

Moja mama sa stara o moje deti perfektne, vzdy mi ich postrazi, ked potrebujem. V tomto jej doverujem, ale ludsky som si ovela lepsie rozumela so svokrou, aj ked paradoxne ona nemala k vnucatam taky dobry vztah. Nikdy sa mi o deti nestarala, nevladala a ani nemala zaujem. Nepriek tomu sa na deti vzdy pytala, posielala im peniaze a darceky, len sa nejako nesnazila sa k nim priblizit. Bola uz raz taka. Ale s mnou mala uzasny vztah, casto sme sa navstevovali, nevedeli sme sa dorozpravat, vsetko som preberala radsej s nou, ako s vlastnou mamou. Vedela mi vzdy dobre poradit, s nadhladom, bez moralizovania a odsudzovania, vedeli sme sa donekonecna rozpravat. Ked pred rokom zomrela, brala som to ako nekonecnu stratu. Doteraz mi velmi chyba, lutujem, ze som s nou nestihla tolko veci, ktore sme si slubili...bud rada, ze mas s nou dobry vztah a vaz si toho, nemusi tu byt vecne. Vyuzi cas, ked mozete byt spolu

narin
21. feb 2013

ja si myslim, ze to je prirodzene, ze nas mami menej chapu,ono to ma svoje opodstatnenie,tj. sme pre ne stale len detmy, co mame ich pocuvat a neodvravat 😒 su fakt len malo mam, co vedia pred svojimi detmi priznat si chybu, ci povedat to zazracne slovicko, prepac. a takisto aj my ,aj ked navonok to tak nevidime, ale aj my ku svojej mame si dovolujeme viac ako cudzej osobe,vtomto pripade aj k svokre 😒

k_a_j_k_a
21. feb 2013

@viktoria2011 ahoj. U mna je to to iste. Mama vo mne vidi stale male dievcatko, pre ktore nie je jeho partner dost dobry (MM stale beru ako cudzieho cloveka 😖 ) a ktore musi posluchat vzdy maminku. A prave tu je ten problem. Mama odo mna ocakava slepu poslusnost vo vsetkom, no MM ma naucil, ze aj ja mam vlastny rozum (do 16tich som fungovala len s rodicmi, v 16tich som spoznala MM, je to moj prvy chalan a mama sa este nepreniesla cez to, ze je pre mna niekto iny dolezitejsi ako ona). Na druhej strane ju chapem, pretoze od nej jej mama vyzadovala to iste, preto aj odisli od babky, ked som bola mala, pretoze tatina dlho nevedeli prijat. Toto sa teraz prenieslo aj na mna, no ja tak fungovat nedokazem. Napr. Teraz sa so mnou takmer 3 tyzdne nerozprava, lebo som povedala, ze im deti nechame na dva dni, nie na tri a to sme spolu kazdy den. aj toto je asi problem, ale praca je praca 🙂
No a moja svokra ma sice nejake tie muchy (kto nema 🙂 ), ale rozumieme si viac, zda sa mi tolerantnejsia. Mozno keby sme spolu byvali, tak sa to zmeni.
Problem je u nas aj ten, ze u nasich je vsetko take formalnejsie a necitim sa tam ako doma- nasi sa stahovali po tom, co som odisla z domu, cize v tom dome som nevyrastala.navyse moja mama je strasne poriadkumilovna, az prehnane a pride mi u nich vsetko sterilne. A u svokrovcom som sice tiez nevyrastala, ale tam je vzdy taky klidek a pohoda. Takze aj prostredim to bude.
Inak obe strany travia s detmi dost casu, deti chodia raz za mesiac- dva, ako vyjde na vikendy. Teraz napr. Idu k svokrovcom na 4 dni, lebo svokra ma prazdniny. A pomahaju s detmi dost, kupuju im milion veci (hlavne moja mama, kt. sa vyziva v obleceni, cize ja kupujem len to najnutnesie, co im chyba. Na pomoc od oboch stran nemozem povedat jedno krive slovo, len ze obcas by bolo fajn mat deti cez vikend aj doma 😀

viktoria2011
autor
21. feb 2013

@k_a_j_k_a
@narin
@narin
@pavlala
@digysa
@ivkake
@6mia6
@strihalka Ja som si maminkou akosi nikdy nerozumela u nas bol problem vždy že moja sestra bola viac ako ja a ked som sa vydala asi som si tu oporu našla v svokre...Ona je super,zo začiatku mi liezla na nervy ta jej prehnaná starostlivost a ze sa starala do všetkeho ale teraz v nej najdem druhu mamu ....aj ju tak volam maminka 😉 k detom si akosi moja mamina nevie tak najst cestu ako svokra ,svokra je taka chapavejšia aj ju viac chce mala,kedze maly je este velmi maly on to nerozoznava....Mna len trapi,že si s vlastnou mamou nerozumiem a chcela som vediet ako ste natom vy.....či som len jedina,či je chyba vo mne alebo su natom aj ine tak.....

k_a_j_k_a
21. feb 2013

@viktoria2011 nie si sama 🙂 my sme to dohnali dvakrat do toho, ze sme sa 6-9 mesiacov nerozpravali. Dokonca nevedeli, ze cakam druhe babo, dozvedeli sa to az takmer pred porodom.

viktoria2011
autor
21. feb 2013

@k_a_j_k_a to je dost smutne ale asi to tak ma byt a co nenajdeme u mami najdeme u svokry....

loxa
21. feb 2013

@viktoria2011 ajked je to asi tazke, povec si ze aspon niekoho mas..tvoja maminka nemusi byt zla, mozno len vnucatko neprislo v pravu chvilu (pre nu) a potrebuje sa s tym vyrovnat po svojom, co niekomu trva dlho..Su aj taky ludia co nemaju nikoho..ani mama ani svokra, ani kamaratka (napr zeny dlhodobo v zahranici) inak zaujimavy fenomen, ze svokra je tak spokojna s nevestou 🙂

ivkake
22. feb 2013

@viktoria2011 ale vzdy lepsie super svokra ako harpia 😀 ja ked niekedy pocujem kamaratku ako sa stazuje ze ju svokra nema rada a ze je kazi vsetko co sa len da tak len cumím 😀 važme si to co mame a s mamkou si mozno budes rozumiet ked budu deti velke ale to nech ta netrapi. Ako som spomenula mne svokra s detmi velmi pomaha ale mamina nie ale nie kazdy moze povedat aku ma super svokru no nie? 😀

katieg85
22. feb 2013

@viktoria2011 ja mam tiez oneco lepsiu svokru nez mamu.ked som mala deti male 2=3 mesacne tak decko len trochu zarevala tak jedine co som cakala od mami je ,ved mu daj jest!! stale hundrala az ma to nebavilo do nej chodit a ne len to ale stara sa aj do nasho manzelstva.co ked sa mi to stalo u svokry ,ze babo plakalo,tak si dieta zobere prihovara sa knemu abo mu hladka brusko snazi sa ti pomoct a nehudrat.strasne rada chodim do svokry

mokuska
26. mar 2013

Ja som vydatá 18 rokov,svokra a ja si rozumieme od prvého stretnutia,veľmi milá a chápavá žena,na rozdiel od mojej matky,ktorá od malička uprednostnuje mojho brata a ja som len niečo ako náhrada,ked je s nim povadená,stále som ako 12-15ročná,stále ma poučuje a karhá a ked už nevie ako ,tak ma citovo vidiera,Vdaka svokre, ktorá ma vždy dá do kopy ,inak som z nej kopa nervov.

katka_halabalka
27. mar 2013

Bože ženy a ja som sa bála, že som na svete sama 😀

dorenika
3. sep 2013

no moja mam nema celkovo nejaky vztah k detom akoze by sa s nimi (s nami) hravala a tutut-mutu zato priatelova mama vychovala a 5 deti a je ucitelka a fakt si s nou rozumiem strasne sympaticka pani,takzedufam ze sa nam o deti starat pod chvilou bude 😉

eminka7
14. dec 2013

ahojte, ja mam zatial so svokrou super vztah, ale mam maly problem 🙂 mozem pracovat ako jej kolegyna v praci, dobre platene, praca moze byt, ale bojim sa toho, ze do sukromneho zivota sa nam bude miesat robota a konflikty,kt. by sme v nej relativne mohli mat a riesit...mame niektora taketo skusenosti?

hanka216
15. dec 2013

Aj ja som mala super vztah so svokrou, kym neprisli moje ( nase) deti. Dovtedy sa starala casto o svagrinine - cele vikendy a prazdniny, tak som si myslela, ze bude aj o nase 😀 , ale to uz nevladze ( nieje stara ani chora 😠 . A mamina, s tou si rozumiem, len radsej vari ako sa stara o deti, ale pomali sa uci 😀 😀

luba28
15. dec 2013

@viktoria2011 ja som mala dobry vztah so svokrou az kym som sa nerozviedla s jej synom,....odpisala mna aj vnucku,uz 3 roky ju nevidela,vobec sa nezaujima ani ona ani jej syn,....moja maminka mi zomrela ked som mala 18,ale verim,ze by bola najlepsou babickou a svokrou na svete,....