Ryžová nemliečna kaša. Je normálne, ak sú v nej čierne bodky?

cucuska
31. máj 2008

Potrebujem sa poradiť. V nemliečnej kaši ryžovej som našla mmalé čierne bodky, je to normálne???? a malá mi včera kakala čierne malé slížiky. Môže to byť z toho???????? ďakujem

bianca
31. máj 2008

cucus co viem tak to normalne nie je 😒

macanet
31. máj 2008

cucsko, dělám Adélce na noc rýžové nemléčné kaše a teď jsem koukala mám dva druhy, jednu od Nestlé a nic tam není, je čistě bílá a pak Bobovitu a ta je taky dobrá, žádný černý tečky nee, co to je netuším? 😖

bramburka
31. máj 2008

nedávala jsi ji pred tím banán? my to máme po bananu.

sylvie
31. máj 2008

cucuska, radsej jej ju nedavaj a kup novu.. tiez som davala nemliecnu ryzovu kasu a nikdy nemal cierne sliziky v stolici..
ozaj o aku znacku ide?

cucuska
autor
31. máj 2008

Je to od Nestlé a keď ju oriadne prehrabem, sú tommalilinké čierne bodky. Mosíte sa v tom poriadne pohrabať a lepšie mrknúť. A malinká kakala slížiky podobné malilinkým červíkom /samozrejme sa nehýbali/. Inak je ešte aj kojená a nikdy to nemala. a banán nepapala. ☹

bianca
31. máj 2008

Ja mam doma tiez Nestle a nemam v nej ziadne male cierne bodky 😖

llucinka
31. máj 2008

Já bych to neriskovala a raději dala jiné balení. V tom kakání to nemusí třeba být z toho, ale radši dej buď jiné balení a nebo na chvilku vysaď a vrať se jen ke kojení 😉 Jinak my jsme taky kojili, pak jsem dala kaši, ale moc mu to nesedělo, tak jsem se vrátila ke kojení a začala jsme přikrmovat poprvé bebou a pak až mrkev a teprve po mrkvi kaše. 😉

kota
31. máj 2008

Dávám taky nemléčnou kaši od Nestlé a černé tečky jsem tam nikdy neměla.. to se jim tam zřejmě něco dostalo.. raději bych koupila novou.. nebo se zkus zeptat v lékárně, nebo kde jsi ji koupila, a případně bych vyžádala reklamaci, ty kaše taky nejsou zadarmo, že.. 😒

cucuska
autor
31. máj 2008

no ja som dala malej stolicu na rozbor. v pondelok budem mať výsledky, až sa bojím. samozrejme som jej to už nedala a toto veru pojde na hygienu, tak som sa včera zľakla 😔

ivka144
31. máj 2008

no ked nikto nemate v tej kasi tmave bodky, tak asi tam ozaj nemaju byt. A mozno som trapna, ale v tych kasiach byva kadeco, napriklad akorica - to nemoze byt aj to - nejake miniaturne bodocky z toho?

evitek
31. máj 2008

No já jsem nemléčnou rýžovou od Nestle neměla, ale jako první mě napadlo, jestli to neobsahuje vanilku. Ale případně bych se asi obrátila na výrobce nebo dodavatele té kaše, aby vysvětlil, co to je. Jinak přeju, aby malá byla v pořádku.

besova
31. máj 2008

Tak ja by som to dala tiez na kontrolu!! za taku malu kasu kolko penazi pýtaju a este aby sa clovek bál čo tam nájde po otvorení a aj reakcii po zjedení..

Drzim palecky nech je to v poriadku.. 🙂

elfka.elfka
31. máj 2008

Nestle ma stranku, kde sa mozes pytat odbornika na vyzivu.. tka sa spytaj.

petulienka
31. máj 2008

Ahoj a ak si malej nedavala banan, ani v kasi neni, tak by som urcite kontaktovala doktora. ked nic tak aspon budes spokojna ze je vsetko ok. 😉 nas ma v stolici nitocky po banane. tak neveiem co... ja davam nemliecnu kasu ryzovu Sunarku a tam ziadne cierne bodky veru nie su. Mas tam aj nejaku prichut? alebo cisto ryzovu davas?

liluska
31. máj 2008

Aj my sme to mali raz ale už viac sa to potom nezopakovalo.
Neviem či to bolo z tej kaše ale banánik ešte nepapáme. 😒

sarap
31. máj 2008

Ahoj s nemléčnou rýžovou kaší teprve začínáme a chtěla jsem se s vámi poradit. Dělám ji z MM v poměru uvedeném výrobcem (Nestlé). Nepřipadá Vám moc tekutá?...Zkouším jí malému dávat lžičkou. Zatím sní tak 30ml a když si představím, že bych mu měla po lžičkách dávat celou dávku 120 ml, budu ho krmit celou noc 😀 ....jaké máte zkušenosti vy a dodržujete poměr uvedený výrobcem?

ria80
31. máj 2008

Já teda na to u kaší nekoukám.U kaší je to jedno,můžeš udělat hustou nebo řidší,jak vám to vyhovuje.Když je ale moc hustá,tak to může dítě zacpat.
Nevím,jak je tvoje dítě staré,my jsme s tím začínaly později,od začátku lžičkou,nejdříve taky jen 30ml,ale pak se rozjedla.Sní to rychle,bez problémů.

sarap
31. máj 2008

Jsou mu 4měsíce. Dřív jsem kojila po 2h přes den a v noci spal i 7h vkuse, ale už měsíc se budí i v noci po 2h. Jsem dost vyčerpaná, tak mi doktorka doporučila kaši na noc. Pít z lahve odmítá, tak mu jí nechci nutit.

Dík za povzbuzení, doufám, že až bude starší, zvládne to taky rychle 🙂

matka131
31. máj 2008

ahoj aj mi papame nemliecnu ryzu a ked tam su tie bodky tak ich vyhadzujem ale nemyslim si ze to mohla mat s toho zalezi co jedla predtym

matka131
31. máj 2008

ja by som jej to uz vobec nedavala a ked je kojena malo by sa zacat prikrmovat az od pol roka mam stym skusenost

nensy
1. jún 2008

tak já je v rýžové kaši měla taky a hned to vyhazuju.vubec ji to nedávám 🙂

ivulinda
1. jún 2008

tak to nevím jestli to malé koupit tu kaši nemléčnou rýžovou jak to tady tak čtu 😖

lindulak
1. jún 2008

Baby skuste to vratit - reklamovat, co vam na to povedia. A co zlozenie? Nie je to fakt ta vanilka alebo skorica? Inac ak je v zlozeni vanilka alebo skorica, tak by som to vobec nedavala - ved su to alergeny a maju sa zavadzat az po roku aj neskor! My este kasu nepapame, ale za chvilu budeme, tak dufam, ze najdem nejaku s normalnym zlozenim 😨

bramburka
1. jún 2008

s tou kaší, ej to divny, ze nemlecna je ridka a mlecna normalne husta, taky to nechapu, tak tu nemlecnou davam do flašky.

cucuska
autor
1. jún 2008

no ja budem mať v pondelok vysledky zo stolice malej. AK sa tam niečo nájdu, tak mám doma kaŠu, tú dám na hygienu do Nitry. Keď sme to doma pozerali s mužom a aj s jeho koleg. zo špitála tak sa nám to v tej plienke zdali by)t ako keby vajíčka na retiazke. malá nič nejedla, len moje mliečko teda MM a kašu z toho mliečka. a divné mi je to, že mňa od nej v ten deň čo ona mala v plienke tieto čudá, prehnalo. Inak jej chutila a spala mi už 90 ml ale od vtedy som jej ju nedávala. Veď sa Vám ozvem ako sme včera dopadli. a ˇ)dakujem za odpovede.
PS: Ja viem že s príkmami sa má začať od 6 mesica, keď je mlá kojená ale ja Štuujem VŠa nechcem ju v takýchto teplách vláčiť so sebou v aute do Školy a preto ju učim na kašicku aby mohla ostať s manželom. a MM sa mi nedarí veľa odsať. Malá mi vypije 210 ml mlieka. To ken na vysvetlenie pre tie, ktoré tu spomýnajú že sa má prikrmovať až od 6 mesiaca.

pa

bramburka
1. jún 2008

uvidíš, my to měli ztoho bananu a prej proto, že dítě nezvládá zpracovat tu celouzu, myslim, ze mozná jsou to zbytky nezpracovaného cukru, co to tělo nerozloží, určitě to nebude nic vážného, kdyby to vyl cizopasník, nebyl by černý, ale bílý, takže červíky to být nemůžou.

cucuska
autor
1. jún 2008

ono to nevyzeralo ako červ ale ako vajíčka na retieyke. však uvidíme .

jabber
1. jún 2008

cucuska - já bych tu kaši vyhodila. Už jsme jich vyzkoušeli pěknou řádku a v žádné nikdy nic takového nebylo 😖

cucuska
autor
2. jún 2008

no kaša je v poriadku. a aj malá je v poriadku. takˇYe to asi malinká Emka niečo nestrávila. takˇYe všetko je chvalabohu v poriadku 😅

sarap
2. jún 2008

cucuska - tím chceš říct, že ty černý tečky v tý kaši být mohou? (našla jsem je tam taky 😒 ). No hlavně že jste v pořádku a malé nic není 😒