S malým v aute. Ustrážim ho pri šoférovaní?

jessica25
28. aug 2006

Ahojte, chcem sa spytat, ake mate skusenosti so soferovnim a zaroven "sledovanim" vasho maleho. Totizto sa tento tyzden prvy krat odhodlam sadnut za volant aj s malym, a neviem si predstavit, ze ked budem soferovat a nahodou maly zacne plakat alebo nieco. Maly ma skoro 2 mesiace. Bude sediet v predu v sedacke

renca3
28. aug 2006

No ten plac budes musiet vydrzat. Ved z tej chvilky placu sa mu nestane nic.
Ty sa hlavne sustred na jazdu. Ja som ho vozila vzadu kvoli bezpecnosti ale neskor vpredu. To som nanho zase videla. Nemas vpredu aerbegy? Vtedy sa musia dat odpojit.

marki
28. aug 2006

ahoj jessi, naprosto v poho, já jezdím často s malým sama, mám ho vzadu, protože vepředu mi nejde vypnout airbag 😉 občas, když na začátku křičí, tak holt zastavím a dám mu dudlíka a malej za chvilku většinou usne.Jezdím vepředu, i když řídí manža, vzadu se mi dělá špatně. 😒 a pokud bude vepředu, tak to máš lepší, když začne křičet, tak zastavíš a zjistíš příčinu..anebo stačí podat dudlík, jestli ho používáš 😉

sunny6
28. aug 2006

tak to si neviem predstavit,ze by plakal,auto je to posledne miesto kde by chcel plakat-ved je take zaujimave,a ide tak hladko a mamina muzika sa tak dobre pocuva 🙂
niekedy tam vydrzal aj cas co mal papat,a ked aj zacal mrncat a nikto si ho nevsimal okamzite prestal -takze auto je len pomocnik 😉

ervotoc
28. aug 2006

hm pohoda este aj kamoska jazdila s drobcekom a to trasu Nr-Berlin,hm s castymi prestavkami v pohodičke a to mala tiez kolikove dieta 😉 nas spunt v aute je najradsej,asi este z bruska pozna 😀 hm,nikdy v nom este neplakal,jak sadne do auta,je z neho anjelik,zaujma ho vsetko vonku,ale suseda ta rozvešala kvoli dcere zavesne hračky a dcera bola potom tiez v pohode,sledovala hracky jak sa hompálaju,ale to uz bola staršia,uz mala pol roka,ked s nou jazdila 😉

elesa
28. aug 2006

ja tiez s malou jazdim a je to v pohode. Hoci mam airbagy aj v predu aj na boku, sedi v sedacke vzadu. Len raz sa mi stalo, ze plakala, tak som zastavila, vybrala a zistila som, ze pod zadockom mala nejaku vecicku, ktora ju tlacila. Ked aj je trosku nevrla, zacnem jej spievat a je v pohode. Hlavne, ze ma pocuje. Nikdy sa za nou neotacam, venujem sa jazde, toto je prvorade. Viem, ze je priputana, nema kam spadnut, tak sa nad nejakym pomrnkavanim nepozastavujem. Nemusis sa bat, jazda sa jej urcite bude pacit.

jessica25
autor
28. aug 2006

baby, dakujem za povzbudenie. airbagy v predu nemam, takze po ocku na neho uvidim. Ked jazdime v manzelom aute, niekedy ho chyti plac a potom zaspi, asi z toho natriasania. tak snad si zvyknem aj ja aj on. 🙂

tilly
28. aug 2006

náš domčo v aute tiež zo začiatku neplakal, väčšinou som ani nevytiahla auto z garáže a už spal, teraz vymýšľa, ale našťastie už máme za sebou obdobie non-stop plaču v aute, teraz sa pozerá von oknom, sleduje krajinku, pije, hrá sa a pod.

vo vajíčku vedľa seba som ho mala len raz a nezdalo sa mi to dobré, príliš som ho sledovala a nesústredila som sa... teraz je už vo veľkej sedačke vzadu

verulka
28. aug 2006

Ja som jazdila od zaciatku sama. Vodicak som si spravila ked malo druhe dieta 5mes. Do porodu som soferovala sama s detmi a hned potom tiez. Vzadu dve sedacky, vpredu skrupinka. Vacsina deti jazdi rado, takze sa neboj. Ak zacne "jacat" treba na vhodnom ieste zastat. Inak aj unas sa v aute veeeela spieva 😎

digysa
26. feb 2008

Zaujimava tema....bez auta nemozem existovat, tak mna ten plac az tak netrapi, lebo inak by som asi zomrela od hladu, co by som sa ani do potravin nedostala....

Treba vraj na dieta hovorit, teraz sa daju kupit aj zrkadla, kde dieta vidi odraz matky a to je pre ne lepsie...
ALe tiez to bolo dost blbe, ked syn musel sediet prvych 8-9 mesiacov otoceny chrbtom ku mne. Tu maju totiz taky zakon, ze dieta musi byt do urcitej vahy otocene opacnym smerom k jazde auta.

schnek
26. feb 2008

tak my usazujeme sedačku na sedadlo spolujezdce (nemáme tam airbag 😉 ) a když jsem jela sama a plakal, naučila jsem se mu poslepu šoupnout dudlíka 😀

bihan
26. feb 2008

Ja mám tiež sedačku vzadu (dá sa nám síce vypnúť air-bag, ale to predné sedadlo sa mi nezdá bezpečné). Ak náhodou začne plakať, tak je to väčšinou na križovatke na červenej a keď sa pohnem, zase sa upokojí, takže to neriešim. Žiadna hystéria zatiaľ nebola 😀

trixi
26. feb 2008
valsik
26. feb 2008

ahojky, my jsme dostali takovou srandovní žábu s velkým zrcátkem, která je připevněná na zadní sedačce. Mimčo se do ní při cestě dívá a ty,když se díváš do zpětného zrcátka,tak skrz zrcátko žáby vidíš mimčo - takhle kontroluju, jestli už usnula apod.

Tady ji mají:
http://berunka.mimishop.cz/detail.php?zbozi=47606

froschka
26. feb 2008

helou, ja som na cestach s detmi da sa povedat casto. ked mali 2 mesiace sli sme s nimi na SK cize od Onnsbrucku cca 700km...a pred 2mi tyzdnami som s nimi uz po 2x cestovala tuto trasu sama. Ked boli malinke 2 mesacne tak spali celu cestu a po 3hodky som stala a krmila kojila ale to bol drahy so mnou...no a teraz spred 2 tyz som naspat cestovala sama a le na noc a dalo sa to zvladnut, ked mrncali pustila som im nejaky sladak alebo sama ako blazon som im spievala a len ked moc rucali som postala a kukla co sa deje....

digysa
26. feb 2008

schnek: no to mas dobre, ze moze sediet vedla teba, na spolujazdcovom sedadle ( to najnebezpecnejsie miesto pri havarii 😒 ) Mna by za to supli hned do vezenia, za neumyselne ublizenie na zdravi.....U nas to nehrozi....Ale ak dobre viem, tak Ty porusujes zakon tiez, pretoze deti mozu sediet na prednom sedadle az od 12 rokov....a ty tam uz davas babetko?? Som mierne udivena.... To by som teda nerobila a este som sa s tym v zivote nestretla.

molnitko
26. feb 2008

Nie je pravda digysa.
vajíčko, alebo škrupinka môžu byť umiestnené na prednom sedadle, ale iba pri vypnutom prednom a bočnom air-begu.To že na predno sedadle môžu sedieť deti len po dosiahnutí veku 12 rokov platilo v období, keď sa nepoužívali sedačky. Bolo to kôli tomu, že sa menšie deti nemohli pripútať, čo pri použití autosedačiek odpadá!!!!!
Je síce pravda, že je to sedadlo spolujazca je najnebezpečnejšie miesto v aute, ale nikdy nevieš, čo sa stane a ako sa havária stane ( všetci dúfame, že sa nám to nikdy nestane!!!!)
Ja mávam malú tiež na prednom sedadle a myslím si, že je to omnoho bezpečnejšie, ako sa otočiť za malou na sekundu do zadu a napikovať do nejakého prudko brzdiaceho auta predomnou.....

navi
26. feb 2008

molnitko přesně tak 😉 Já malého vozím taky vedle sebe, od narození má citlivý bříško a hodně blinká, nedovedu si představit, že by byl v zadu a začal se třeba dusit(co se mu po ublinknutí stává)
Jinak pokud je dítě ve vajíčku a proti směru jízdy + vypnutý airbeg je to v pořádku i u nás.

schnek
26. feb 2008

dygisa, pokud nemáš u spolujezdce airbag nebo máš, ale jde vypnout, tak můžeš vozit dítě v sedačce kategorie 0 na sedadle spolujezdce. Ano, souhlasím, že to není zrovna nejbezpečnější, ale pořád je to bezpečnější, než kdybych se za řvoucím dítětem natahovala dozadu 😉 až začneme jezdit v sedačce kategorie 1, bude umístěná za řidičem = nejbezpečnější místo v autě 😉

petraluk
26. feb 2008

Ahojky já vozim malýho taky vedle sebe a když jedeme 2 tak je vzadu. On málokdy brečí, tak to neřešim.
Schnek já sem tedy slyšela, že nejbezpečnější místo je naopak za spolujezdcem 😕

schnek
26. feb 2008

nejbezpečnější je za řidičem, protože si řidič instiktivně chrání svojí stranu v případě, že se něco děje 😉

petraluk
26. feb 2008

Jsem se na to koukla na net a někde to píšou podle tebe a někde podle mě 😕

schnek
26. feb 2008

hmmm, no já prostě věřím tomuhle. Když se něco bude dít vedle mě (vyjede z boku auto,....), tak instiktivně strhnu volant na druhou stranu a nebudu přemýšlst o tom, že tam mám dítě. To bych musela volit mezi sebou a jím, to mi přijde jako kravina 😉

kacka79
26. feb 2008

Ahojky, tak já Filípka vozím všude s sebou od narození - a auto miluje - stejně jako maminka 🙂 ve vajíčku byl v předu, což bylo lepší..jde krásně nandat dudu, v koloně jsem mu dala napít, nebo i nakrmila.. teď je vzadu, už máme velkou sedačku a to je horší, ve velkém autě se dozadu nedošáhne..ale když jedu dálku, tak pokud nespí, tak často stavíme - pohrajeme si, vyměníme plenky....a pokračujeme. Třeba v sobotu jedeme do Vídně / z Prahy/ a nevidím v tom žádný problém.. s tím instinktem jak píšou holky je to pravda 😨

aponchie
26. feb 2008

ja mela malou ve vajicku vepredu a to slo a pak vzadu za spolujezdcem do krize pac jezdim casto sama.a jde to ale obcas se to musi proste nelsyset jinak se nabourate hlavne se furt neotacet spis na svetlech anebo kdyz je to nesnesitelne zastavit je to ten nejbezpecnejsi zpusob.u starsich deti pomaha zabavit nejakou cinnosti treba katalog nebo knizka nebo miska s piskotama nebo tycinkama ,rohlik cokoliv je zabavi pokud jedete sami.neni nad bezpecnost!ja uplne tecu zlosti kdyz vidim deti v sedackach na predni sedacce po smeru jizdy 😠 to je neskutecne vzdyt je to sedadlo smrti!porad koukam po lidech jak jezdi s detma jen v sedacce a nepripoutane nebo jen tak pohozene vajco na sedaku vepredu neli smerem k jizde to je neskutecne a ze jich jezdi !!!

tweety22
26. feb 2008

pokial moj maly lezkal vo vajicku a vela casu cez den prespinkal tak jazda autom nebola stresujuca, teraz ked sedi sam vzadu vo velkej autosedacke tak s nim nesoferujem, jednoducho mi vzadu place, je zvyknuty, ze vzdy nieco drzi v rucicke a zvykne mu to padat a potom je nervozny , ze sa mu nema kto venovat 🙂

aponchie
26. feb 2008

tak ja mam z mekace drzak na napoje na okne prisavku dej na okno jaka se dava na clony a na ni pridelej nejake hracky poda si je sam anebo mu kup pultik anebo muj dej tolik veci ze to vydrzi 😀

georgine
26. feb 2008

já jezdím velmi casto autem . zajimalo by me jak podáte ditku treba dudlik kdyz sedi za spolujezdcem v protismeru jizdy porád zastavovat nebudete, a stresujete se mnohem vic. Já proste beru jako samozrejmou vec vozit ditko na sedadle spolujezdce at uz pro muj klid v dusi co se prehledu týce, a nebo pro neomezený kontakt s ditkem. Starsího syna vozim za spolujezdovým sedadlem, sedi uz v normální sedajde a já s nim nemám problem. Oba moji kluci jsou zvykli od miminka v břísku jezdit autem a to dost, starsi nikdy nevivádel treba kvuli slunicka nebo ze by mu neco chybelo nebyl naucený ze na kazde zaplakání neco dostal .. proste se musi naucit ze pokud ridim tak musi vydrzeta já mui to v nejbizsi mozne dobe splnim.

ad vozeni na rednim sedadle ve smeru jizdy - tenhle zpusob je proste nutne zlo pro auta která maji ¨sedacky jenom v predu, já takhle obcas musla maleho vozit a nemela jsem z toho vubec dobrý pocit , ale bohuzel.. Proste kdyz to jinak nejde.. 😒

aponchie
26. feb 2008

to mas treba Smarta?ze mas jen dve sedacky?nebo kabriolet?je to sedadlo smrti a ja bych tam malou nikdy nedala!

kacka79
26. feb 2008

Holky máte pravdu, hodně lidí vozí mimča ve předu po směru...no u sporťáků to taky jinak nejde, no proto jsem ho prodala a mám velké bezpečné... i když míň hezké.. ale mimi je nejdůležitější 😅

aponchie
26. feb 2008

presne tak.ja treba nechapu argumenty nekterych lidi ze na neco nemaji a tak co se tyce auta a pritom jezdi v kare za tezke penize to mas jak s pneumatikama znam mamky co klidne vyjedou v zime s letnima gumama s argumentem no nemame na dalsi atd.kdo ma na auto ma i na takove veci 😝