Secret - tajomstvo

lauritania
1. jún 2009

The Secret : úžasný dokument, ktorý sa stal obrovským úspechom nielen v USA ale všade na svete. Dokument je o tom, že sa dá dokázať úplne všetko, čo si zaumienime. Myslím teda som, stanem sa tým, o čom najviac premýšľam. V dokumente vystupujú rôzne osobnosti. The Secret zožalo obrovský úspech a vyšla už aj kniha spolu s audionahrávkou. Musím priznať, že mňa úprimne tento dokument pohltil. Snažím sa pozitívne myslieť, aby som priťahovala pozitívne veci do môjho života.Vrelo odporúčam. Učím sa myslieť len pozitívne / aj ked je to ťažké/ a nabíja ma to dobrou energiou. 🙂 Videla som aj film a čítam aj knihu. Už na tom fičíme všetky baby z práce a aj môjho okolia. A už sa nám aj začína dariť. No uvidíme , ako sa to naše myslenie vyvinie ďalej. 🙂 Ono je to celkom aj zábava. Už ste to čítali?

jankaku
11. nov 2010

@bianka234 ´bola som prec lebo sa mi maly zobudil...a aku dietu mate ak smiem vediet...ja by som tiez chcela ale nieco tak z domu robit...no uvidime ale kedze sa to stastie bude na nas valit asi to pride 😀

bianka234
11. nov 2010

@jankaku malý má ekzem, tak sme veľmi obmedzení, to by mu v škôlke nevarili tak ako ja. Z domu neviem, ja som tiež skúšala hľadať, ale neviem, nepáči sa mi to.

bianka234
11. nov 2010

@jankaku veď ja tiež varím, učím sa s malou, do toho sa malý zobudil, a o chvíľu príde MM z týždňovky, tak sa musím pripraviť, aby som naňho pôsobila pozitívne, a nenechať sa zlomiť 🙂keby náhodou.
A musíme hodiť dnes vážnu reč, lebo takto ďalej nemôžme fungovať, kedysi som ho nahovárala nech si pozrieme film secret a normálne sa urazil že ho chcem motivovať, to zle pochopil, on si myslel že mu niečo vyčítam. Ach tí chlapi, sú takí úžasní.

marianka79
11. nov 2010

@bianka234
@jankaku
som rada že ste sa takto naladili 😵 nepozerávam to často ale ked si to kuknem- Modré z neba tak potom si poviem že ja som štastný človek také prípady ktoré su tam je to smutné ale tí ludia fakt bojujú a aj cez tie velké problémy čo majú sa dokážu smiat a byt štastný to ma presvedčuje že ja sa nemám čo lutovat a to ani nerobím 😉 dnes mi jedna baba povedala(bola som niekým ohovorená v práci 😒 )že bud rada že sa o tebe vraví horšie je ked ta budú lutovat! A má pravdu 😉 tak zahodme za hlavu čo bolo nepremýšlajme čo bude a žime teraz pre tento okamih lebo to je život-prítomnost 😵

marianka79
11. nov 2010

inak obe knižky tajomstvo aj klúč som posunula dalej nech si to prečítaju aj iný konkrétne mojej sestre ta sa hned do toho pustila a hned mi aj povedala že ved ona z toho aj niektoré veci robí 🙂 a ani ju nečítala tak to je super

marianka79
11. nov 2010

@bianka234 ak si mm nechce ten film pozriet tak ho ani nenut musí sám chciet daj mu to do podvedomia a čakaj ale bolo by to pre vás oboch super keby aj on začal s týmto štastie je na dosah 😉

perla200
11. nov 2010

ma
@marianka79
@bianka234
@jankaku som rada že sa to tu rozbehlo....tiež je velmi tazké mysliet len pozitívne a vlastne to sa ani nedá....ale ja si hovorím tak, že ked sa niečoho bojís, tak to musís urobit proste....najviac nas obmedzuje strach....a bianka držím palce aby ste to s mužom vyriesili k prospechu oboch....napr. ja čítam takéto knihy a MM nie, ale ja ho sama motivujem a proste on o tom ani nevie a používa či už tajomstvo alebo klúč🙂

bianka234
11. nov 2010

@marianka79 ja modré z neba zásadne nepozerávam, ani by som nespala, ani len upútavku, toto mi nerobí dobre. A MM je v pohode, on je inak velký optimista, len toto je také obdobie, že .....bude len lepšie 🙂

marianka79
12. nov 2010

@perla200 preco by bolo ono to nie je tazke len ludia si kladu prilis velke naroky na seba a potom ked je toho vela tak bedakaju stretnu sa s prvym neuspechom a je po vsetkom a to nie je spravne ja som sa tiez stretla s tymto chcela som vsetko hned ale narazila som na mur teraz ale pomaly ale isto ten mur preliezam 😉
Vsetko dosiahneme vlastnymi cinmi a treba za vsetko dakovat a zo zleho sa poucit 🙂

nikka23
13. nov 2010

Baby, chcela by som sa Vás spýtať na jednu vec. V poslednej dobe sa snažím meniť svoje myslenie, lebo sa chcem mať lepšie, chcem sa zmeniť, stretávať len dobrých ľudí a pod.. Veľa krát si hovorím "mám sa rada, som šikovná", no niečo v mojom vnútri je strašne nervózne. Neviem to ani nijak inak pomenovať. Poviem si "som kludná, pokojná" ukludním sa na niekoľko minút a potom som opäť nekludná. Prosím poradte mi, čo mám robiť. 🙂

marianka79
13. nov 2010

@nikka23 ahoj to niečo v tvojom vnútri je tvoje podvedomie máme ho všetci aj ja tiež mi vraví inak ako si vravím ja ale nie je to až tak zlé občas vybuchnem a prejaví sa moje ego 😖 ale vynervačím sa a je pokoj 😀
skus si vraviet nie že chcem sa mat dobre to vravíš v buducom čase vrav si to mám sa dobre som iná mám okolo seba skvelých ludí.......atď... proste používaj prítomný čas nepraj si to čo NEchceš a le to čo chceš po čom túžiš... 😉 ak sa ti bude nervozita vracat tak si pomedituj mna dnes v práci nas...l moj mobil 😅 lebo mi zamrzol ked som ho potrebovala a spravila som to tak že som ho total vypla a skovala ja som sa ukludnila v klude som mobil zapla a on išiel 😝

jankaku
16. nov 2010

@marianka79 presne pekne si to napisala treba si to vraviet v pritomnom case tak sa to clovek nauci najlepsie 😉

bianka234
20. nov 2010

@jankaku tak ako? ja sa snažím, ale....No je to o niečo lepšie, ale musím to straaašne zaháňať, a niekedy sa mi to moc nedarí. Strašne túžim niečo zmeniť, a stále rozmýšlam čo. Potrebujem niečo nové robiť, vymyslieť si nejakú novú aktivitu ktorá ma vytrhne z tohto kolotoča. Jaaaj tieto dlhé zimné večery.

pettru
21. nov 2010

ahoj 🙂
jen sem tak zbezne prolitla tema...tuhle knizku sem necetla, ani film nevidela...ale ctu Svet bez hranic take od J.V - doporucuju...

romino
21. nov 2010

ach jaj ludia, trocha racionality.

niekto tu uviedol priklad ze strasne tuzil po aute a ono zrazu ho vyhral.
pre mna je to nahoda. alebo vlastne spätné spojenie si takej udalosti, nieco v zmysle "ozaj, ved ja som predtym tak tuzil/a po aute, teraz som vyhral ... tak je to predsa len ako v tom filme/knihe".
no, zeby to bola vynimka ze pravidelne beznemu cloveku prejde hlavou co by robil keby ma tolko a tolko penazi, keby vyhral a pod...
no, ehm, kazdy tyzden 10tisice, 100tisice ludi dufa, veri, predstavuje si ako vyhraju sportku.
a ono, obcas tu prvu cenu vyhra clovek co v zivote sportku nepodal, po velkych prachoch netuzil .... ako k tomu pridu tie statisice, z ktorych urcite aspon par 10tisic tyzden co tyzden tomu uprimne verili ze to budu prave oni ?

ok, ved je to jednoduche, podme vsetci uprimne tuzit po novych autach, ekonomicky to sice uskutocnitelne nie je, ved niekto z niecoho tie auta vyrabat musi, firmy do sutazi naraz nemozu dat 1mil aut, ale ono sa mozno zacnu sypat z neba .... mozno nam ich mimozemstania budu dovazat ako vyhry ...
No ved mame zazracnu metodu vdaka ktorej sa splni vsetko.

Podme namiesto humanitarnej pomoci distribuovat tu knihu do Afriky, ked aspon par ludi sa na to namota, vsetky problemy budu vyriesene, do rana naprsi aj tam kde cely rok neprsalo, vsetko sa im tam zazelena, urody budu len dobre, a vsetkym rebelom a banditom ruky odpadnu a uz sa nebudu tym padom medzi sebou vrazdit.

Ako nechcem vam narusat vase kruhy a vas znechucovat, iste veci akceptujem, ale len do racionalne vysvetlitelnej miery. Kedysi som cital taketo motivacne knihy, ale zobral som si z nich to, ze clovek sa musi predovsetkym sam snazit, nemoze cakat pecene holuby do ust, len na zaklade toho ze si nieco zazelal. Tomu ludstvo velmi rado podlieha takej iluzii uz od pociatkov.
U mna ta motivacia sluzila na to, ze som mal pevne stanovene ciele, racionalne som si uvedomil co ma k tym cielom dostane, tak som na to aj zacal pracovat, ale to bola praca na roky. Keby nemam tu silnu uvodnu motivaciu alebo pevne vytyceny ciel, tak to uz mozno x-krat vzdam na polceste alebo ani tam nie (ako vidim na mnohych ludoch ktori maju slabu motivaciu.... napr. naucit sa anglicky a pod)
A ta vec bola tiez v zmysle mat vlastny byt, auto, cestovanie po svete .... nastastie som to pochopil inak ako niektori moji znami ktori sa za ten cas spoliehaju na tu sportku alebo nejaky iny zasah "zhora"..... resp. vdaka nejakym energiam ktore sa niekde prenesu a este ten tyzden im niekto oznami ze vyhrali auto. Skromne poznamenam, ze presli roky a spomedzi sirokeho okruhu znamych co sa tyka financneho zabezpecenia som na poprednych miestach. Ale vsetko pekne krok po kroku vie racionalne vysvetlit.

a len PS: na slovensku je cca 80% veriacich, teda prislusnikov nejakej cirkvi, tipujem teda ze cca aj tu na tomto fore budu 4 z 5 prislusnici nejakej cirkvi .... skuste zajst s tou knihou za panom fararom ze ci vas pochvali aku dobru literaturu citate 😀 😀 😀 (lebo veci tak ako su podane v tej knihe su v rozpore s tym co cirkev hlasa, ved ako vravim , staci sa len hocijakeho farara spytat .... a ak akceptujete jedno aj druhe, tak je to miesanie hrusiek s jablkami ... a potom je namieste otazka ci je vhodne ist potom saskovat pred oltar a pred toho isteho farara, tvariac sa ultra pobozne, pri prilezitostiach ako svadba, krst dietata ... ale toto by bolo na ultradlhu debatu)

ospravedlnujem sa za ten ton a ten obsiahly prispevok, ale musel som to zo seba dostat po precitani mnozstva predoslych prispevkov 🙂

pia22
21. nov 2010

@romino obrovsky aplauz za tvoj prispevok.

susanne21
21. nov 2010

@romino pekne povedané

marianka79
21. nov 2010

@romino ahoj velmi zaujímavý príspevok 🙂 asi sa ti riadne ulavilo 😉 súhlasím plne so 4-tým odstavcom ja viem že nič mi nepadne samé do huby treba sa o to snažit dosiahnut to to je pravda a ten kto si myslí že to pojde samo sa mýli toto je práve písané v pokračovaní tajomstva v kľúči a s tou angličtinou máš pravdu ja som vačný začiatočník si teda priznám tá motivácia mi vždy ufujazdí na dovolenku 😖
no a k tej cirkvi som veriaca evanjelička ale do kostola nechodím na vianoce hej ale to koli atmosfére a koncertom čo tam sú v boha verím ale som prešvedčená že hlavne dobrými skutkami a činmi si robíme život krásnejší a ked myslíme v dobrom tak to dobré sa nám vráti a je jedno v akej cirkvi sme a k akému bohovi sa modlíme doležité je to,ako sa správame vo svojom živote..............to je celé tajomstvo 😉

bianka234
22. nov 2010

@romino ja neviem mne to trošku prišlo ako výsmech. Ja tiež nečakám auto zo súťaže, losy si nekupujem, lebo načo. Snažím si v hlave vytvoriť harmonický stav, to neznamená že teraz budem čakať čo sa stane. Tiež sa chcem sama prepracovať k niečomu sama, len chcem aby som mala na to silu a príležitosť, lebo niekedy zas tých príležitostí nie je toľko, alebo človek nemusí byť na správnom mieste v správny čas. V podstate s tebou súhlasím, ale ako píšem prišlo mi to ako keby si nás chcel prefackať do reality. Neviem či sú takí ľudia, ktorí si stále len želajú a nič preto nerobia, lebo to by inak bola fakt náhoda, keby zrazu napr. vyhrám nejaké prachy, odkiaľ? auto? odkiaľ? Ja si ich chcem sama zarobiť, aj keby som ich vyhrala, rýchlo sa minú, ja chcem aby som bola sama schopná si tie peniažky prisúvať a hlavne STÁLE.

romino
22. nov 2010

@bianka234 - tak ako to ty opisujes, tak takemu ponimaniu sa urcite nevysmievam - naopak, myslim si ze to spravne beries.
troska ma viac rozrusili prispevky typu ako je na 2. podstranke, o tom vyhranom aute, a teda "metoda funguje".
a z viacerych inych prispevkov citim, ze to niektori ludia pochopili tak, ze staci vecer odriekat nejake formulky a nasledne bez dalsej snahy maju uz len cakat na vyhru, nejake obrovske stastie a pod. - ved predsa mame to obrovske stastie ze sme odhalili super tajnu "metodu".

Rozrusila ma ta naivnost.
Ale tie knihy casto nieco take aj naznacuju. Poznam napr. velmi dobre knihu Dr. Joseph Murphy - Moc nasho podvedomia, co je vlastne to iste ako v knihe Secret, ale vyslo to viac rokov dozadu. Tam dokonca autor naznacuje, ze uplne vsetko sa podari, aj co sa tyka zdravia, ze aj telo sa moze zacat pretvarat, menit .... teda chore organy sa sami zregeneruju a pod., cize hadam vsetko si moze clovek vyliecit sam, staci si to len vsugerovat, vtedy sa udajne spustia nejake procesy (nejake magicke procesy, universum a pod. .... pomaly az naznacovanie nejakych paranormalnych javov a energii)
Nuz, psychika a psychicke rozpolozenie dokaze urcite zazraky, ale tiez len odtial potial, a tiez v nejakych racionalnych medziach.

Cela dana zalezitost nie je ziadne Tajomstvo. Ludia hlavne v USA to uz poznaju 10rocia. Len vzdy kazdych par rokov prijde nejaky novy autor, ktory to zaobali do noveho pozlatka a je z toho boom, teda hlavne u tych co este o pozitivnom mysleni nepoculi. No a pre autora je o prijem postarane 🙂 Zvlast aj to filmove spracovanie je typicky americke, cize bombasticke - ludia to zeru. Ti marketingovi pracovnici vedia co robia 🙂
Dokonca aj v Nemecku je znamy autor: Erich J. Lejeune, s knihou Dokazes vsetko, co chces !

Ak poznate film "Americka krasa", z r. 1999, tak zenska tiez aplikovala "metodu". Robila realitacku, tak si vsugerovala ze preda isty dom. Tu mala ukazka (cize nic noveho pod slnkom ... ziadne tajomstvo odhalene len nedavno knihou Tajomstvo)

https://www.youtube.com/watch?v=s-78hfZOu_s


(dom sa jej nakoniec nepodarilo predat )

Ak mozem odporucit, mne najviac dali knihy od Dale Carnegie. Su napisane velmi ludsky, velmi pragmaticky, tak prirodzene, aj vela prikladov konkretnych ludi, ktori boli v nejakych problemoch a ako sa s tym vysporiadali a zivot sa im obratil (samozrejme tym vlastnym pricinenim, ziadne zazracne vyhry 🙂 ) Ziadne vzletme obskurne opisy typu "sily vesmiru sa spoja ked si vsugerujete toto a tamto" a pod., z ktoreho clovek neznaly moze byt akurat tak zmateny, a hladat za tym hadam nejake nadprirodzene sily a energie.
http://www.martinus.sk/?uItem=65036

jankaku
23. nov 2010

@romino
@marianka79
@bianka234
o pozitivnom mysleni bolo popisane uz vselico...ja som tiez ciitala Carnegieho, Murphyho... dolezite je z toho zobrat si to co je pre nas dobre...ja chcem zvitazit nad smutkom a chcem sa viac naucit smiat a komunikovat s ludmi...potrebujem priatelov...aj Carnegie pise ze sa to da ak sa clovek do doho vlozi...vsetko je o tom...vlozit sa do toho a ono to pride...o vyhrach penazi a aut neviem, ale to, ze ked sa clovek na inych usmieva a oni maju z toho dobry pocit urcite funguje v tom ze tych ludi aj ziskava na svoju stranu...rovnako to moze byt aj pri potrebe inych veci... ak chcem byt zdravsi a budem sa snazit do toho vlozit co si vyzaduje napr. zmenu stravovania, viac pohybu atd...ak sa do toho vlozim budem sa intenzivne povzbudzovat k cviceniu, zabudnem na chorobu, budem mysliet na zdravie, tak sa urcite nieco zmeni a budem sa citit zdravsi...a po case zdravsi aj budem...podla mna sa to oplati...a co sa tyka vsetkych knih ktore o tom pisu ci uz ide o tajomstvo alebo nie...myslim si ze je dobre ze ich je vela nakolko nie kazdy clovek rozumie stylu napisania ako dosiahnut pozitivne myslenie slovami jedneho autora...je ich tu viac kazdy to opisal svojim stylom = mozno preto ta tak zaujal prave Carnegie a nie iny autor...ked to zhrnieme strevavaju sa v spolocnej myslienke a ta sa snazi nas upozornit na to, ze mame v sebe silu ako dosiahnut viac ako plakat nad rozliatym mliekom 😉
Este davam do pozornosti tieto stranky: http://www.pozitivnemyslenie.estranky.cz/
http://www.pozitivnemyslenie.estranky.sk/
http://www.jewel.sk/index.php

A dievcata vas pozravujem a som rada ze nie som sama, kto sa chce zmenit k lepsiemu 😉

perla200
17. dec 2010

@jankaku nie si sama neboj sa🙂

@romino no ....ako v podstate mas pravdu.....ale len v podstate....ale čo ked ludia netúžia po materiálnych veciach? teda ja napr. nechcem vyhrať auto - mam dve....ani dom nechcem aj ten mam....vždy som po nom túžila a bolo pre mna uplne prirodzené že to dosiahnem - ako som trúfalá viem, ale je to tak... ja napr. skôr túžim po duchovných veciach, chcem sa napravit proste a chcem sa odosobnit hlavne od vsetkých traum ktoré ma v živote stretlo

bonaquaba
2. jan 2011

Ahojte baby, ja som videla dokument aj som citala knihu, ale ta kniha ma akosi nedostalaa ni dokumnet a to kvoli tomu, ze kniha je napisana divne, respektive predtym som uz citala inu knihu o poztivnom mysleni a ta sa mi zdala putavejsie napisana, ale idem ju este raz cita, tak mozno ma to teraz nadchne a a ke este su dobre knihy neviete?

kotenko
4. jan 2011

videla som dokument Secret a teraz som v polovicu čítania knihy TAJOMSTVO PRITAZLIVOSTI SRDC. je to zaujímavé čítanie, ale ako to tu niekto spomínal, aj dosť náročné... robím to tak, že čítam jedno tajomstvo-jeden deň... ale nerobím si žiadne poznámky a asi by som mala. so v dosť zložitom období a normálne mám pocit, akoby riadny ktoré čítam - vôbec nevnímam. neviem... asi sa potrebujem dostať z tohto blbého obdobia a čítať knihu odznova.
ám kupenú knihu Secret a už sa na ňu teším

briketa
5. jan 2011

@bonaquaba temu verim, lebo aj autorka je "divna" na moj vkus 😀 , poznam ju, je klientkou mojho manza.
mam z toho dokumentu taky isty pocit ako ty. ale ja si myslim, ze je to nasou povahou, stylom akym sme boli vychovavani a kde sme zili (alebo zijeme). v kalifornii su ludia uplne inak "nastaveni" na zivot, vsetko tu funguje inak, podla mna preto je to lepsie aplikovatelne.

briketa
5. jan 2011

vraj "temu" 😀 to som dobry blud vyplodila

marorlinko
5. jan 2011

knihu secret-tajomstvo som dostala ako dar od mojej kamaratky,je to uzasna kniha,ktora mi velmi pomohla,je zaujimava a navyse pravdiva,sama som sa pressvedcila.vreloodporucam. je takkym mojim talizmanom,nestaci len raz precitat ju,tak kniha je ako magnet,neda sa ju neprecitat celu aj viackrat,uz len kniha o sebe samej mi dodala viacej energie. ,viac verit v sebe...

kathleen_k
5. jan 2011

Secret jsem četla jedním dechem a mohu se s ní jenom ztotožnit. Je v ní pár věcí, o kterých si nejsem 100% jistá, že jsou opravdu tak a fungují, ale její principy jsou mi velmi blízké. Nejde si začít nevěřit a nevěřit v to, že myslí lze určité věci kolem nás ovlivnit. Když někdy o něčem pochybuji nebo nevím jak dál, stačí si přečíst pár stran a člověk hned začne myslet pozitivněji. 🙂

lauritania
autor
10. jan 2011

ahojteee baby , som rada , že sa debatka ťahá ďalej.
tieto vianoce nebol problém s kupovaním darčekov , sú rôzne secretu podobné knihy , či knihy s podobnou tématikou.
kamoške som knihu podarovala a veľmi jej pomohla. zrútila sa s dlhoročného vzťahu a po tejto knihe sa na život pozrela inými očami.
nie vždy sa držím pozitívnym myslením , ale ked sa už pozabudnem snažím myšlienky presmerovať na pozitívnu cestu.
Privolala som si aj kúpu nového auta , ktoré sme reálne plánovali až niekedy v roku 2012.
aj to poteší.

inffinity
25. jan 2011

@lauritania já mám secret i v mobilu a často usínám se sluchátkama v uších 🙂 je to moje droga 😉 každý den jsem za něco vděčná a vrací se mi to xkrát zpět.. Ať mi vlezou na záda všichni ti co tomu nevěří, tam nahoře je GIN a pomalu ale jistě mi plní moje přání a sny .. díky za toto téma jsem ráda že v tom nejsem sama 😉