Sedačka pre dieťa na bicykel. Upevniť ju spredu alebo zozadu?

other_side
16. apr 2007

ahojte baby 🙂 neporadili by ste mi? 😉 mam 1,5 rocneho synceka a chcem mu kupit sedacku na moj bicykel, no neviem ci je lepsie dat ho na nu spredu bicykla alebo zozadu? ake s tym mate skusenosti? diky 😵

vendynka
18. apr 2007

Ahoj 🙂
Zo zakona ma byt dieta na sedacke vpredu. Aj ja mam maleho vpredu a ma to hned viacere vyhody:
1. celny naraz mozno ovplyvnit a predist mu (pojdes pomaly, budes dodrziavat odstup a najma pojdes iba po terene, kt. zvladnes) Ak mas sedanku vzadu a niekto sikovny Ta naberie, uz Ti dieta nikto nezlozi do povodneho stavu 😠
2. mas dieta na ociach (moj syn je totiz spekulant od kosti 😉 )
3. predne sedanky su konstruovane z kovu a pevnej latky - narozdiel od tych zadnych, kt. su z plastu a uz len zapasanie dietata mi pride ako hracka z kolekcie Barbie (moj syn si to odopne aj sam! - kde mam istotu, ze to nespravi za jazdy a nestratim ho po ceste 😅 ?)
4. dieta je priamo ucastne jazdy a je to pre neho zabavnejsie 😉
My sme skusili oba typy sedaniek a vyhrala ta predna - aj kvoli bezpecnosti a aj kvoli praktickosti - maleho totiz nebavi civiet mi na chrbat 😅
Ked je vpredu a ma rucky na riadidkach, tak sa mu to paci 😀 A mozem sa s nim rozpravat, ukazovat mu cestou havov, kacky 😎
Len ho treba dobre obliect (aspon o 1 vrstvu viac ako seba) - lebo Ty budes slapat a bude Ti teplejsie, ako malemu, kt. bude iba hacat a ak pojdes rychlo, tak bude aj dost ofuknuty...
No a jasne, ze by si mu mala dat aj prilbu 😉

other_side
autor
18. apr 2007

dakujem vendynka 🙂 my mame aj tu plastovu sedacku co sa dava dozadu, no nie som si nou celkom ista, chcem mat maleho predsa len na ociach a ako pises tie vyhody su fakt pravda 😉 len v obchode s bicyklami doporucuju viac tu dozadu, kvoli odstrelujucim kamienkom, pokial ides po ceste ak nemas na vyber a moze sa stat ze auto pred tebou ho "odsprngne rovno do dietatka, potom ze ak mi nahodou zaspi bude lezat na volante, bude mu fukat a cojaviem co este, ale mne sa viacej pozdava sedenie vpredu, hlavne kvoli tomu ze ho vidim a ako pises ze tvoj syncek si to odopne sam tak to dakujem pekne, uz mam chrobaka v hlave, na to by som ani nepomyslela ze to moze urobit... asi bude sedkat pekne pred maminou 😀 dakujeeeeem 🙂 🙂

vendynka
18. apr 2007

Other_side v cykloshope aj nas presviedcali na tu zadnu a pritom nie je v sulade so zakonom 😠 Nakoniec sme si ju zapozicali na otestovanie a skoro mi zle prislo, ked som videla ake je to chabe po bezpecnostnej stranke 🤐
Mne krpec uz 2x zaspinkal, ale to preto lebo som skusala kolko znesie a teraz uz viem, kolko vydzi a nacasujem vylet vzdy podla neho 🙂 Nebolo to take strasne, isla som s nim pomaly a on mal hlavicku opretu o mna... - doma som ho zo sedanky prelozila do kocika a pekne hajal 😉 Na tej zadnej deti viac zaspavaju, lebo ich nema co zaujat 😕 Na tej prednej si idu oci vyocit a zaspia iba ak to s nimi clovek fakt prepiskne 😔 - skoli ich unava 😝
Ja som sla s malym po hradzi az do Rusoviec (od podjazdu, takze to bola fakt dlha trasa) a nezaspinkal ani na sekundu 😎
No a proti kamienkom Ti mozem odporucat okuliarky z www.babyportal.sk Aj ked, ktora matka pojde s babom po ceste? Ja chodim iba po cyklotrasach 😉 Aj ked idem autom, tak ma vzdy vytocia slovenski soferi 😠 - nechcem ich bezohladnost zazit na biku a uz vobec nie s tym najcennejsim co mam na "palube" ☹
Uz len aby sa nam pocasie umudrilo a mozeme ist bikovat 😉

ena
18. apr 2007

vendynka: posles mi do IP, kde ste kupili tu sedacku malemu? Si ma normalne navnadila 🙂)

other_side
autor
18. apr 2007

jooooj, uz sa tesim ako pojdeme bicyklovat, moj Ivuso este nesedel na bicykli ale uz teraz viem ze sa mu bude pacit takyto druh prechadzky 🙂 sedacku dozadu dame na bicykel ocinovi, a ja si dam tu dopredu, uz len aby bolo teplucko a ideme 🙂 dakujem vendynka za radu 😉

lenocka23
18. apr 2007

vendynka, aj ja by som ta chcela poprosit o IP.. kde ste zohnali tu sedacku dopredu..? my sme aj hladali ale vsade len tie dozaadu a okrem toho sa mi to zda dost predrazene...☹

other_side
autor
18. apr 2007

lenocka, sedacky dopredu kupis v predajni s bicyklami, maju aj na damske bicykle, pozerali sme aj na nete no nenasli sme nic... a tam maju alebo by mali mat ponuku, maju vela peknych na vyber, len treba zajst do specializovaneho obchodu, lebo v takom tescu ti ponuknu 1 na vyber aj to len na pansky bicykel, ceny su tak do 1000,- sk 😉

vendynka
19. apr 2007

Baby aj v Carrefure ich maju 🙂
Ale najlepsi sa mi zda byt obchodik na Strecnianskej - je na terase za Billou - je tam napisane, ze servis bicyklov - ale je to aj obchod a ma velmi prijemnu obsluhu 🙂 - a z tych, co sme my s muzom presmejdili aj najlepsie ceny 😎 Daju sa tam dokupit aj ine doplnky na biky a pomerne lacno 😉
Uz len aby nam to pocasie vyslo 🙄 - ja by som sla aj dnes, ale je dost chladno a ten vietor 😠
Ale vraj v sobotu sa uz bude dat ist, tak sa tesiiim 😀 - je to super sposob ako sa dostat na vzdialene ihriska a zaroven aj si zacvicit 😵

vendynka
19. apr 2007

... este mi napadlo, ze aj v inzeratoch som nejake tie sedanky videla - skuste mrknut mimibazar, ak nemusite mat uplne novu - ved na tom sa nema co pokazit, max. tak skrutky kupite nove 🙂

keltak
18. máj 2007

No ja by som chcel reagovat na tu sedacku ci v predu ci v zadu v predu je to naj cool predsa mate aj dieta na ociach a tesi sa z jazdy ale jedna nevyhoda je v tom ze bajky su momentalne tak robene mislim hrubkovo ze tam poriadne nedate tu sedacku dopredu a do zadu by som dieta nedaval z viacerych dvovodov aj kvoli bezpecnosti ale predstavte si ze mate chlapca v zadu vezie ho tatko a co ked sa z neho stane gay lebo sa mu zapacia zadky xi to bolo samozrejme brane aj ako humor ale v podstate je to kazdeho vec kde si da svoje dieta sediet ale hlavne nech mu je cool a nech ma aj hlavne okuliare a helmu 😎

janula_nz
27. máj 2007

ja mam rok a pol rocnu dceru a na biku sa vozime uz od minuleho leta, ked mala 7mes. v kociku neobsedela, tak sme kupili bike aj so sedackou vpredu a problem bol vyrieseny 😀 a nevieme si to vynachvalit 😉

newyorkgirl
27. máj 2007

boooze babule, tato tema mi znova vycarila spomienku ako som s bratom malym spadla z bicy v posledny jeho den v skolke kedysi daaaavno a tato skusenost mi veru nedovoli so ziadnym dietatom na bicykel znova sadnut, mam hrozny strach, bol zazrak uz vtedy, ze sa nedolamal nikto, tak vam drzim palceky, nech dobre a bez nehod jazdite 😉

titkovamiriam
27. máj 2007

jasne je to super,no urcite mat dieta v predu 🙂

expertka8
27. máj 2007

...maminy...ocino...aj z nas sa coskoro stanu "rodicia-cyklisti"..preto ma zaujima....kupili ste si ja "xranice" na nozky???...aby si dieta nevopxalo nozku do kolesa 😲
...xystame sa kupit klasicku..kovovu sedacku do prednej casti...dakujem 😉

expertka8
28. máj 2007

...nikto nic???

melory
28. máj 2007

odporucam chranice 😉

certica
28. máj 2007

exp, nemam sice prehlad, ale ak je to mozne, nejake chranice odporucam na zaklade vlastnej skusenosti, ked som ako sice uz vacsie dieta strcila nohu do predneho kolesa a skoncilo to saltom vpred s nasledkami: vylamanych 8 tyciek pred.kolesa, otec-zlomena prava ruka v lakti a moja malickost - odbity zub (horna jednotka 😅 ), rozbita hlava a vyron v clenku. a bicykel bol pozicany 😀

bibinka
29. máj 2007

expertka- a kde idete kúpiť tú kovovú sedačku? my sme sa pozerali po obchodoch s cykl.potrebami a nikde sme to nepredávali.

melory
29. máj 2007

u nas v trnave maju v cyklosporte

kangaroo
29. máj 2007

ahojky, no my sme prvú sedačku kúpili dopredu a rýchlo sme zhánali tú dozadu, pretože malý tak mixoval volantom, že bolo a je pre nás bezpečnejšie, mať ho vzadu, a problém s nohami v kolese tam nehrozí, bo ich má pripútané, my máme takú polohovatelnú a je odpružená,mne sa páči viac ako tá dopredu 😉

bibinka
31. máj 2007

my sme skúšali odviezť malého na svokrovej ukrajine, má prirobené také minisedielko na rúre. malý sa držal volantu ako kliešť, nohy mu napodiv "spočívali" na pedálikoch. tak verím, že ak ho napasujeme na prednú sedanku, tak nebudú žiadne úrazy.
😅

bibinka
31. máj 2007

hurá, dnes sme objavili kovovú sedačku v jednom miniobchode za 620sk. potom keď ju namontujeme, napíšem aký to malo efekt. 😀

escada17
3. jún 2007

baby a odkedy moze mat dieta same bicykel, au mate skusenost ?

bzuco
3. jún 2007

es, naša malá frčala na 3-kolke asi od roka a pol a ked mala 3 roky kúpili sme jej riadny bicykel s pomocnými kolieskami no a teraz týždeň pred 5. narodkami sa naučila jazdiť už bez pomocných

escada17
4. jún 2007

uz aj my pojdeme nasej kuknut, aj ked byvame priamo na hlavnej vo velkom meste, takze neviem, kde az tak pojdeme... 😝

mamacat
28. jan 2008

tak ozivim trochu tuto temu. ved ide jar 😉
zaujimaju ma vase skusenosti s prednymi vs. zadnymi cyklosedackami. kde sa daju v bratislave kupit (asi si ju kupim tam a doveziem sem do usa). a od kolko rokov su odporucane? a ked dieta musi mat aj helmu.. existuju aj v takych malych velkostiach? najmensie co som ja videla su na 2-3 roky 😕 diky.

zuky
29. jan 2008

...tak to aj mňa zaujíma čo a ako...
...sa mi zdá, že tie sedačky sú len do 15 kg. a my sme to už prešvihli a to nemáme ešte ani dva roky, tak poraďte ! 😀

milhaus
29. jan 2008

len do 15 kg? ved moja ma už cez 10 a to ma len rok a mesiac a na jar som si ju chcela i ja kupit, musia byt aj do viac kg

mamacat
29. jan 2008

ja sa pamatam ze moj brat v takej sedacke vpredu jazdil este aj ako skolkar... 😕 mozno ich kedysi robili pre vacsie deti?

other_side
autor
30. jan 2008

takze my sme sa nakoniec rozhodli pre sedacku dozadu a je to uzasna vec 😉 sedacka je do 25 kg, je bezpecna, nefuka mi na maleho, a jemu to asi tiez viac vyhovuje 🙂 kukni:
http://www.cykloshop.sk/index.php?cPath=44_78