Sedačka pre dieťa na bicykel. Upevniť ju spredu alebo zozadu?

other_side
16. apr 2007

ahojte baby 🙂 neporadili by ste mi? 😉 mam 1,5 rocneho synceka a chcem mu kupit sedacku na moj bicykel, no neviem ci je lepsie dat ho na nu spredu bicykla alebo zozadu? ake s tym mate skusenosti? diky 😵

terezzka11
30. jan 2008

My sme sedacku na bike kupili ked mala Tere 11 mesiacov. Hned sme k tomu kupili aj prilbu, ma nastavitelnu velkost. Malej sa vozenie strasne pacilo, uz sa tesim na toto leto, ked znovu zacneme. Sedacka je vzadu za mnou, nemam problemy s tym, ze by si rozopinala pasy, vzdy jej na ne upevnim nejaku hracku, keby ju nebavilo pozorovat okolie. Aj tak je urobene tak, ze nie je tak jednoduche ho rozopnut. A nozicky ma polozene v dolnej casti sedacky, su tam take stupienky, ktore mozem nastavit podla dlzky noh a pripevnit nohy pasmi. No a pre istotu mam aj spatne zrkadlo, aby som na malu videla. 😉

vesi
30. jan 2008

my máme sedačku dozadu a neviem si ju vynachváliť, je tuším do 26kg, tak nejako, neviem presne. vozím na nej moju 5 ročnú dcéru do škôlky 🙂

dianecka
30. jan 2008

my máme sedačku vpredu a malú som vozila od 8 mesiacov, ale je pravda,že je len do 15 kg, možno sú aj na viac.
S prednou sme úplne spokojní, malú mám na očiach a aj ona viac vidí, no zasa možno na ňu viac fúka...

danulka2
3. feb 2008

ja chcem tiez kupit prednu sedacku aby sme mohli jazdit.

xxmargaretka
8. feb 2008

ahoj baby..ja len k tej vahe..neterka ma 3roky a 4mes a vazi 13kg a synovec ma 3 roky a 2mesiace a vazi 14kg takze sedacka je dost dlho vyuzitelna 😀

maciiik
15. feb 2008

Ahojte. Ja prave tiez zistujem co to o sedackach na bike. Bavila som sa o tom s kamaratom a ked som len spomenula prednu sedacku, hned ma zastavil, ze nad tym nech nauvazujem. Ze najviac padov, ktore sa na bicykloch stavaju su prave pady dopredu a ze sedacka vpredu je teda nebezpecna. Tak neviem. Asi skor tu dozadu.

ikke
13. apr 2008

ivkka • 1d • Dnes o 11:20
Ahojte maminy,rada by som vedela od akého veku môžem vziať dieťa so sebou na bycikel do sedačky.Malá má deväť mesiacov.Ďakujem krásne.

verulka • 3d, 38tt • Dnes o 11:41
ivvka, my sme mali tu vpredu a jazdili sme od cca 11-12mes..ale to preto, ze sme ju az vtredy kupili. Tu velmi zavisi od dietatka. Mne sa nepacila ta zadna, lebo som krpca nevidela. a ani on dobre nevidel. Na tej vpredu sme jazdili strasne vela...jedina nevyhoda je, ze ak babo zaspi, tak je problenm (my sme zastali. rozlozili deku a pockala som kym sa vyspi )

kardia • 2d • Dnes o 11:46
V prvom rade musí samostatne sedieť, aby to nebolo pre dieťa zaťažujúce a možno zo začiatku len na krátke trate. My sme dali prednosť sedačkám v predu (hoci to pre nás nieje pohodlné šľapať naširoko), mali sme deti pod dohľadom a mohli sme sa rozprávať o tom čo vidíme. A takto sme ich vozili cca od jedného (možno nejaký ten mesiac skôr, len ja som bola tehotná, tak sa malá vozila s manželom, preto neviem presne) do troch rokov, a väčšinou po cyklistických chodníkoch a čo najmenej okolo rušnej premávky.

lendy1 • 1d • Dnes o 12:01
už se to tu řešilo
https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea...

ivkka • 1d • Dnes o 12:17
Ďakujem.Tak to už hádam môžme,malá už krásne sedká

mitab.
13. apr 2008

baby, zaujimalo by ma odkial mate tu informaciu, ze sedacky dozadu nie su v sulade so zakonom. Ja som v zakone o tom nenasla ani slovo. Alebo existuje nejaka speci vyhlaska ktora to upravuje?
A okrem toho, ved vsetky sedacky , musia byt certifikovane a splnat normy. Tak ked ich splnaju aj tie dozadu, ako je mozne ze nie su v sulade so zakonom? Myslite, ze by dostali certifikat, ak by neboli?
Prosim, ak ma niektora neskreslene informacie....

prasiatko30
13. apr 2008

my mame tiez sedacku vzadu, nevypada to az tak nestabilne ako to tu dievcata spominali. tiez sa mi vidi ze je dobre chranena aj pri pade lebo prave ta sedacka je tak formovana ze mala je tam vlastne uplne "obklopena" a chranena tou sedackou. nozky ma pekne zapnute na stupackach a na hlavicke ma samozrejme helmu 🙂 my mame taku sedacku co sa nastavuje na sedacku - co je nad kolesom - vyhoda je v tom ze sa da lahko skladat a mozes pouzivat bike bez sedacky a je to dost stabilne. mne sa tie sedacky co boli len na pridrzanie nad kolesom videli prilis labilne - nad kolesom su vlastne len prichytene na dvoch tyckach 😖

xxmargaretka
14. apr 2008

ahoj baby..aj my sa rozhodujeme ktoru kupit..ja chcem do predu prave s tych dovodov co pise wendynka no manzel mi tvdi,ze nam nebude pasovat na bike a,ze nebudem cez malu nic videt atd..a aj ja som nasla len do 16kg no ked to tak vezmem co mam neter a synovca tak maju 3.5 roka a slecna ma 14kg a synovec 15kg tak dost dlho vydrzi..anna ma za chvilku 18mes a 10kg aj dajake drobne..

riusik
14. apr 2008

ahoj, my sme minuly rok kupili sedacku dopredu a teraz ideme dozadu 🙂 ked bol malinky, nemal este ani rok, tak som ho chcela mat pred ocami... ale musim priznat, ze ku koncu sezony to uz bolo dost tazke s nim - ked sme boli dlhse, tak uz velmi vymyslal, prehadzoval mi rychlosti, tahal mi oboma rukami moju ruku, docahoval mi nohu a to sa potom dost zle jazdi. a samozrejme, nohy pri tej sedacke vpredu musis mat rozkrocene 😀

silvika077
14. apr 2008

a ako by som to mala vyriešit s dvojčatami??, 🙂 čo mi poradíte 😠

riusik
14. apr 2008

silvika: prives pre dve deti 🙂 a este niekoho, kto by tahal za teba 😉

monca301
14. apr 2008

My si ideme tiez kupit sedacku dozadu. Vsetky kamaratky, ktore maju vzadu sedacku si to nevedia vynachvalit.

silvika077
18. apr 2008

riusik: to si presne vystihla,brala by som 😀 Nemám na výber a žiadny problém či vzadu alebo vpredu.Takže každému odporúčam dvojčatá a problém je vyriešený. 😉 😉 😉 😉

prasiatko30
18. apr 2008

kto to hovoril ze potrebuje nejaku sedacku na bicykel pre dve deticky preco nevyskusate toto : http://www.comfortchannel.com/prod.itml/icOid/6941, 😉 mozete v nich umiestnit aj dve deti - ale potom tahat to za sebou do kopca uz zavisi na kondicke kazdej maminky alebo otecka 😉

sue
18. apr 2008

...my kupujeme vozík za bicykel - dieťaťu a ťahačovi je to pohodlnejšie a určite aj bezpečnejšie...

prasiatko30
18. apr 2008

ja som este videla na nejakej stranke - bicykel pre rodicov - by sa dalo povedat - je to akoby trojkolka pre dospelaka s dvomi kolesami v predu a jednym vzadu a medzi tymi dvoma kolesami vpredu je umiestnena taka bublinka pre dvoch drobcov a pekne ich mas na ociach - sa mi vidi ze to bola danska vyroba.

prasiatko30
18. apr 2008

http://www.kangaroobike.com/pages/features.php - tak tu som to nasla po dlhom hladani - pre mna je toto hadam najlepsi sposob jazdy s malymi detmi - ale sa mi vidi ze u nas taketo bicykle nedostat 😒

silvika077
18. apr 2008

prasiatko30: Klikla som si na tú stránku,je to bombová vec 🙂 ale u nás to určite nedostat 😒 Dík za radu.Ten vozík za sa mi nepozdáva,to ich možem dat rovno do káry, a nezdá sa mi to bezpečné.

mata79
19. apr 2008

Ahojte maminy. Nema niektora nahodou cyklosedacku Hamax Siesta? Neviete, kde na SK sa da kupit. Na webe som ich nenasla, len v CR.
Zda sa mi celkom fain, mame radi bicykle, snad bude pohodlna.

mamacat
19. apr 2008

my sme vyskusali prives pred par tyzdnami ale mala je asi este primala aby v nom len tak sedela ( priputana s 5 bodovym pasom a helmou na hlave). smykala sa dolava doprava, nemali sme z toho dobry pocit. tak sme druhy krat skusili do toho privesu namontovat jej vajicko. tak to bolo pre nu omnoho pohodlnejsie ale nemohla mat helmu na hlave.
aj my hladame teraz sedacku na bicykel... chceme skusit tu dopredu.

prasiatko30
20. apr 2008

to mi inaksie hovorila tiez jedna kamoska ze maleho mohli zacat vozit az ked mal tak rok a pol lebo sa klzal dolu v tom voziku ale ja som na nete niekde videla aj take voziky co boli usposobene pre male deti - miminka - mali tam este nejaku vlozku alebo nieco podobne - len to skor najdes na holandskych alebo danskych strankach/produktoch lebo oni su take bicyklove narody co vozia deti na bicykloch prakticky od narodenia a tym padom maju aj vacsi vyber takychto produktov. my ostatni mame proste smolu 🙂

dannynka
18. máj 2008

ahojte... 🙂
tak aj ja rozmyslam kupit pre dcerku nejaku sedacku,chcela by som radsej dopredu ktore mi poradite?nejaku osvedcenu 😉

lyzenka
9. mar 2009

Ahojte,

mám otázku, má niektorá z vás klasickú skladačku bicykel? - a je možné na ňu pripevniť sedačku dopredu?

ďakujeeeem

lyzenka
9. mar 2009

halooooooo, má niekto z vás tú skladačku bicykel?

lyzenka
9. mar 2009

haloooooooooooooooooo 😒

lyzenka
9. mar 2009

to fakt nikto sa nenájde, kto má skladačku a vpredu detskú sedačku? 😒 😒 😒

lyzenka
9. mar 2009

haloooooooooooooooooo

lyzenka
10. mar 2009