Sedačka pre dieťa na bicykel. Upevniť ju spredu alebo zozadu?

other_side
16. apr 2007

ahojte baby 🙂 neporadili by ste mi? 😉 mam 1,5 rocneho synceka a chcem mu kupit sedacku na moj bicykel, no neviem ci je lepsie dat ho na nu spredu bicykla alebo zozadu? ake s tym mate skusenosti? diky 😵

emjee
20. apr 2009

susika • 1d • Dnes o 13:16
ahojte. malej chcem kupiť sedačku na bicykel, ale neviem sa rozhodnúť, ktorá je lepšia. či dozadu alebo pred seba. vraj ten moj bike je dámsky horský, má šikmú "ruru" a vzadu nemám ani košík ani blatník, tak neviem ako s tou sedačkou dozadu. vzadu je to vraj pohodlnejšie, ale vadilo by mi, že malú nevidím a ak bby sme mali plecniak....tak píšte názory.

gabak • Dnes o 13:33
Ahoj susika, ja používam sedačku vzadu.Na rúru pod sedanku dajú taký držiak a tam sa zacvaknú konce držiaka pod sedačku. Malú som v nej vozila od 1,5 roka Sedačka je do 22 kg.Je tam pripútaná ako v autosedačke aj cez nožičky je pracka. Som spokojná, lebo malá je dosť živé dieťa a keď som skúšala sedačku v predu,tak sa tam vrtela a otáčala. Teraz má 3 roky a v pohode chodíme ani tá váha nie je cítiť.

trixi • 1d • Dnes o 13:46
ahoj susika, tu je o sedackach na bicykel tema:

https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...

my kupujeme tuto:

http://www.babystyle.cz/cyklosedacky-odrazedla-...

upevnuje sa na kostru bicykla bez ohladu ci mas nosic, blatnik alebo nemas.

A tu je na tu sedacku recenzia:

http://www.svetoutdooru.cz/clanek/?107897-cyklo...

dosa
20. apr 2009

lyzenka, kedysi, ako dieta, som vidala susedu - mala skladacku a na nej vpredu sedacku pre dieta. urcite taku zozenies v bicyklovom obchode... a asi to bude aj lepsie ako na panskom bajku, kde mas detsku sedacku na rure priamo pod bradou - ale na druhej strane budes musiet slapat nasiroko 😒

trixi
24. apr 2009

nakoniec sme kupili sedacku Hamax Sleepy, poradili nam ju v obchode, mohli sme ju aj vyskusat, k tomu prilbu pre maleho. Tomu sa to tak zapacilo, ze kazdy den sa chce vozit. Mala som obavy, ze mu bude vadit, ze sedi za mnou a ze bude mat prilbu. Prilbu zboznuje, pretoze ked ju beriem do ruk tak je to pre neho symbol, ze ideme na bicykel. Obcas v nej sedava na nocniku, pretoze sa nevie dockat, kedy pojdeme na bicykel.

zuzmag
29. máj 2009

Ahojte viete mi niekto poradit kde by som mohla zohnat detsku sedacku na bicykel - prednu? Alebo nema niekto predat? 🙂

kamilecka
8. sep 2009

AHojte,my sme kupili prednu sedacku,mam ju aj v albume, ovela lepsia ako zadna,kde dietatko cumi rodicovi do chrbta a este ked ma rodic ruksak tak to je bieda,tato predna je uzasna

nadulici
26. feb 2010

caute baby, ozivim temu ked sa nam zacalo oteplovat 🙂 ....ake mate skusenosti s prednymi a zadnymi sedackami?...planujem pre malu kupit sedacku, ale vobec netusim, ktora by bola pre nu lepsia 😕 ....

babulina
26. feb 2010

my mame vzadu sedacku ale vzdy jazdime spolu s mm,mm ju ma na bicykli a ja zo zadu davam report ci sa nechysta strmhlav skocit dole 😀 , ale zatial sme to zvladli celkom dobre
vpredu sa nam moc nepacila, ze musis byt nad dietatom sklonena, ale ked si to zoberem spatne tak ako dietata ma tak rodicia vozili a nemam z toho nejaku traumu, iba ze mi stale hovorili ze nemam sibrinkovat s nohami aby mi nesli do kolesa

nadulici
26. feb 2010

ved prave si neviem celkom dobre predstavit, ako sa slape do pedalov, ked mam mat pred sebou malu....teda mm ju bude mat, ale ci to nejako nestazuje tu jazdu, myslim nejake naklananie sa ponad dieta a pod...
svoje vyhody ma urcite aj predna, aj zadna....ale ktoru si vybrat?

renabr
26. feb 2010

My máme sedačku vzadu, kupovanu v riadnom športovom obchode,pred zhruba 3 rokmi stála cca do 5000 sk, podla mna a aj odborníkov je určite bezpečnejšia ako tie dopredu, dieťa tam pripášete, aj telo aj nohy, je komplet celé chránené, samozrejme má mať aj prilbu, jazdí sa s nou dobre, neprekáža to vpredu a dieťa je chránené, u nás v kopcoch by som s takou sedačkou dopredu daleko nezašla, dá sa pripevniť na akýkolvek bicykel, nemusíte mať ani blatník ani nič podobné a ked idem bez malej tak sa velmi lahko odcvakne z bicykla a zasa naspať sa tiež len nacvakne a je to...ja si ju neviem vynachváliť a malá tiež...chodila v nej asi od 1,5 roka do 4 rokov a to je z tých vačších detí...teraz už bicykluje sama 🙂

nadulici
27. feb 2010

a ako je to podla zakona?....niekto tu par stranok dozadu pisal o tom, ze schvalena je len sedacka predna? 😕 ...vedel by mi niekto poradit....potom nechapem ale to, ze predajcovia sport. potrieb odporucaju tu zadnu...

renabr
27. feb 2010

no neviem nepozerala som zákony, ale naša dozadu je certifikovaná či ako sa to povie, podla mna je to zo zákona dovolené, a dieťa má mať v nej prilbu...

renabr
27. feb 2010

toto som našla priamo v zákone:

(3) Na jednomiestnom bicykli nie je dovolená jazda viacerým osobám. Ak je bicykel vybavený pomocným sedadlom na prepravu dieťaťa s pevnými opierkami na nohy, smie osoba staršia ako 15 rokov viezť osobu mladšiu ako 10 rokov.

čiže zo zákona može byť dieťa aj v predu aj v zadu,ale musí mať aj opierky na nohy, ako je to u všetkých sedačkách dozadu a tie dopredu kde detom nohy len tak lietaju tak tie nie su zo zákona povolené...

nadulici
1. mar 2010

dakujem za rady 😵

kingstonka
17. mar 2010

ahojte... oteplieva sa ( aspon tomu chcem verit 🙂 ) tak uz uvazujem nad bicyklom

co by ste povedali na takuto - mate skusenost?
http://aukro.cz/item963291896_cyklosedacka_pred...

renabr
17. mar 2010

ja by som nechcela dopredu, mala som možnost viesť dcerku na sedačke vpredu, ale nikdy viac, my máme dozadu a maximálna spokojnosť, aj dcerka aj ja....toť moj názor... 😉

kingstonka
20. mar 2010

dakujem za nazor
ja som praveze uz vozila dieta (aj ked nie vlastne) vzadu a mala som z toho velmi zly pocit- dietatko bolo velmi zive, stale sa naklanalo.
A tuto Kangaroo sedacku mi odporucala kamoska z UK, nenasla som velmi nikde kde by som ju u nas kupila, kamaratka by mi ju mohla kupit a poslat ale chcela som zistit, ci viaceri nemate s nou skusenost.

pralinkaaa
31. mar 2010

a čo hovorite na sedačku Romer Relax - vzadu?

uzovicka
6. jún 2010

Maminky, od akeho veku su sedacky pre deticky vhodne? Maly ma skoro 10 mesiacov.Dakujem

monagala
7. jún 2010

detské sedačky sú vhodné od 9 mesiacov, keď je dieťa schopné samo sedieť 😉
veľmi pekné a bezpečné sedačky sú značka Bobike, vyrábajú to Holanďania, takže kvalita zaručená 😵

monagala
8. jún 2010

kingstonka, skus pozriet na novu predajnu s holandskymi bicyklami, maju tam aj sedacky a su pohodlne. bola som vyskusat a z najblizsej manzelovej vyplaty ideme rozhodne nakupovat 😀 strasne sa tesim. aj manzelik mi to odobril, vraj velmi dobra investicia 😎 tak to budem mat asi aj ako darcek 😵

monagala
8. jún 2010
zuba
26. apr 2011

Ahojte, takže nedávno sme zakúpili prednú sedačku Rabbit multifix od výrobcu bellelli - majú ju v cyklo obchodoch a musím povedať, že je super. Náš syn, by v zadnej nevydržal - tu vidí kam len chce. Jasne, že predná je horšia pre pohodlie rodiča, ale teda nám to až zataiľ neprekáža, nakoľko tatino má dlhší bicykel, tak mu to až tak nezavadzia, ale pozor predné sedačky sú len do 15 kg.
Malý si každú jazdu užíva a škerí s aako lečo. Samozrejme vždy má na očkách okuliare aby mu do nich nenafúkalo.
Momentálne sme kúpili úchytku na sedačku aj na môj bicykel, tak verím, že keD´sa zas vylepší počasie, tak vám poreferujem ako s ajazdí mne, či mi sedačka veľmi prekáža.
Ale teda myslím si, že pre dieťa je predná oveľa pohodlnejšia.

lia09
21. jún 2011

ahojte chcela by som kupit sedacku pre malu na bicykel a neviem sa rozhodnut ze ktoru.Chcela by som poznat vase skusenosti.Ci radsej kupit tu klasicku,neviem ako to nazvat.Alebo som videla minule taku plastovu ale nie tu velku do zadu,ale taka mensia a mali ju vpredu na bicykli.Ta plastova sa mi zda byt lepsia leba ma vacsie operadlo na chrbat aj na nohy.Ale ktovie,ci nema neake nevyhody,preto by som bola zvedava na vase skusenosti

mat_ka
21. jún 2011

no ja sa plne stotoznujem z nazorom ze predna cyklosedacka je super.
my mame 2 deti a obom sme zariesili americku cyklosedacku iBert z
http://www.active-one.sk/sk/cyklo-sedacky/26-ib...

nedame na nu dopustit. dieta je pekne priputane pohodlne sedi a bike ma super stabilitu, nie ako na zadnych kde sa bike hned stavia na zadne o chabom uchopeni uz ani nehovorim a zozadi vidi dieta akurat velku r.. 🙂
okuliare su urcite vyhoda a v tychto horkach netreba ani dieta priobliekat.
ibert sa pripevnuje priamo na riadidla takze ked tocis nezavadza ti sedacka, a nakladanie a vykladanie dietata je uplne pohodlne.
DOPORUCUJEM !!!

mat_ka
21. jún 2011

este som zabudla. aj ten spominany bobike nevyzera zle - avsak https://www.modrykonik.sk/ask-an-expert/kocikova-poradna/sedacka-na-bicykel-od-akeho-veku-je-vhodne-v-nej-vozit-dieta/
ho ma lacnejsi 🙂

pele
21. júl 2011

Ahojte mame sedacku ok baby 10+, da sa aj sklopit dozadu a mala sa tam pri dlhsej trase aj pospi. Lenze hlava jej stale preskoci nejako dopredu na hrud...tak samozrejme tym padom musim vylety skracovat, pride mi to nevhodne, aby tam takto spala. Pritom je vlastne v dost pohodlnom lahu, len si hlavku nenecha lezat na sedacke...nemali ste nahodou podobny problem a ako ste to riesili? Vydrzia vam deticky v sedacke aj bdele napr. hodinu/dve?

mat_ka
22. júl 2011

poznam vela ludi co maju polohovatelnu zadnu sedacku ako napr HAMAX SIESTA.

nech sa nikto necuduje ze ked dieta vyklopite a sedacka je upevnena na tych zeleznych dratoch, kde to to NEUSTALE hojpa ze za 15 min je v siedmom nebi. Kazdeho koho stretneme zo sedackou vzadu ma spiace decko, trosku UTLM 🙂

My mame problem opacny !!! neustale vypytovanie sa ukazovanie, menovanie - KOMUNIKACIA ako ma byt ! (niekedy je toho az trosku vela)

doporucujem jednoznacne poriadnu sedacku dopredu
#1 - iBert - jediny predajca a najlacnejsi v CR/SR http://www.active-one.sk/sk/cyklo-sedacky/26-ib...
#2 - BoBike

Ked jazdit tak nech to ma styl: prilby NUTCASE !!!

gimmy
7. aug 2011

Zdravim. Zhanam prednu sedacku s opierkami pre nohy. Ma niekto na predaj? Prosim piste na Geminy11@gmail.com. Vdaka

strawberry17
26. mar 2012

ahojte, aj ja potrebujem poradit. - budem chodit do prace s malym, pesi je to dost daleko asi 30 minut, tak najlepsia volba asi bicykel, bude to v ramci obce, nie mimo. Nie som velmi sportovo sikovna, na bicykli este sama prejdem, len neviem ci to zvladnem, ked bude na bicykli aj syn (2 roky, 16kg), napr. ci mi ta sedacka vpredu nebude zavadzat (klasicky damsky bicykel), a ci nepadnem....ze ci z hladiska bezpecnosti, pre sportovcov amaterov nie je lepsia ta zadna sedacka...ze tak nezavadza? kto poradi ktora sedacka ci zadna alebo predna je pre mna lepsia? s prihliadnutim aj na vek a vahu syna...a kto ma tie stupienky na nohy, ze ci naozaj nehrozi aby dal nohu do kolesa...sedacku za 100e si nemozem dovolit kupit, tak do 30e, dakujem vopred za rady 😉