Septembrové bábätká 2008

winona24
29. apr 2009

tak ahojte

vejinka
22. máj 2009

luci waw ze 18tt ale to letiiiii 😉

vejinka
22. máj 2009

no ja mam noci ...ze kazdu hodinu je hore 😒

rony253
22. máj 2009

caute, no ako veji, vidim, ze ste si este s johnie poklabosili. Mne uz Sara spinka, zaspala na bruchu, takze ju chodim kontrolovat.
boli sme na nakup s drahym, Sara bola velmi poslusna aj v aute, az som sa cudovala, potom sme prisli domov, nakojila som ju a sla hajat a ked sa zobudila dala si olovrant ovocicko, a potom sme sli k svagrovi do nemocnice na rychlu navstevu s este daco dokupit, co sme zabudli.

terezicka
22. máj 2009

Pridala som dve fotky môžte kuk ak chcete 😎
Lucka už konečne inak dnešný deň bol otras, som rada že už spí, len som zvedavá aká noc nás zas čaká 😅 V kuse by len na rukách bola, keď sa konečne zabavila trochu v bežke otvorila si šuflík, potom si tam pricvikla prsty a už sme zas boli urevaný...No hrôza fakt 🙄

anickaajanko
22. máj 2009

boze rony to ako robis
ja branka nedonutim do deviatej
a aj tak vstava o 5tej

rony253
22. máj 2009

dnes mam na plane vsetko pozehlit, lebo ma tu uz z toho porazi. Ale najprv sa idem najest, urobim si asi spagety alebo neviem co a pustim sa do toho. poobede sa tu spustil taky lejak, jak z hororu, vonku bolo jak v noci, sama čiernava.

anickaajanko
22. máj 2009

terezicka pekne fotky ten klobucik je chutny
aj nam dnes prisiel ale modry
tak vy ficite na ludovke ?

aj branko by bol len na rukach teraz stoji v ohradke a pisti ako najaty

terezicka
22. máj 2009

Anička ďakujem za pochvalu, to sme boli gratulovať na svadbe a mladým po sobáši vyhrávali vonku 😀 A Lucka z nich bola unesená, veľmi sa jej to páčilo 😀 Ale ona fičí na hocijakej hudbe stačí že mi začne mobil zvoniť a ona si už "spieva" 😵
Joj ja by som tiež mala poriadiť ale dnešný deň ma strašne zmohol tak snáď sa donútim ísť aspoň smeti vyhodiť a tiež aj plienky

terezicka
22. máj 2009

No a dneska Lucka ešte revala keď sa nevedela postaviť v ohrádke ( ešte nevie že sieťka nie je taká pevná ako gauč alebo moje plece 😅 )Toľko veľakrát to skúšala a stále jej to nešlo, bola z toho dosť mrzutá potom

lucindela
22. máj 2009

veji:ved to...uz 18tt... ☹ neskutocne to rychlo leti...
rony: aj ja sa chystam dnes zehlit,len neviem,ci z toho nieco aj bude... 😀 😀 😀

terezicka
22. máj 2009

Lucindela a ešte neviete čo budete mať? Či chcete prekvapenie? A mená už máte vymyslené?

lucindela
22. máj 2009

terezicka: vediet to budeme,ale asi nepovieme...nechame to ako prekvapko... 😀 😀 😀

winona24
autor
22. máj 2009

čaute babuleny...ste dnes poobede dobrú tému mali....a ja pri tom chýbam... 😀 😀 😀 😀

rony že kačica...som sa nerehotala

nomalá mi drichme od pol ôsmej....dnes mi vôbec nespala poobede,tak sa nečudujem

vejinka
22. máj 2009

aj mne maly teraz zaspal..mame burku tak len trpnem kedy ho hromy zobudia 😔

winona24
autor
22. máj 2009

tu sa tiež niečo dookola krúti.... 😝

vejinka
22. máj 2009

pridala som par fotiek

kamilka12
22. máj 2009

Ahojte,

baby..dnes sa mi malý začal drhnút s piškótou, ostal celý fialový a nevedel sa nadýchnuť..tak strašne som sa zľakla..som ho rýchlo otočila dolu hlavou a buchala medzi lopatky, aby to z neho vypadlo..potom som mu z úst vybrala veľký kus, začal velmi plakat ale tak tažko.. akoby sa zasekával a stále sa mu zle dýchalo.. Aj tak sa bojím či sa mu predsa len niečo nedostalo do pľúc a či to nebude mať nejaké následky..Dnes v noci asi ani spať nebudem a budem sa iba pozerať či dýcha 😔

rony253
22. máj 2009

veji jeeeeeeeeeeej, no zlaty je chrobacik 🙂
ja idem zehlit, bohaca nechce sa mi ale musim
Win aj my sme sa rehotali, teda johnie vejka a ja sama zo seba, aspon sme sa zasmiali a mali naladu 😀

rony253
22. máj 2009

jooooj Kami, tak to ri nezavidim, ale si to zvladla spravne. Preto ja Sare ziadne piskoty nedavam, maximalne koncek z chleba, alebo tvrdsiu zemlu a piskoty ani nahodou, tiez sa bojim.
nemalo by mu to ist do pluc, aspon si nemyslim, nema to tam ako dojst, nie som sice lekarka, ale len ked logicky rozmyslam neviem. Mal to v hrtane, tak neviem ci je tam niekde spojeny vchod do pluc.

kamilka12
22. máj 2009

ja len že či niečo nevdýchol z toho..l ☹

vejinka
22. máj 2009

kamil neboj sa...aj Erik sa mi raz tak dusil ze som sa poriadne zlakla a bolo to presne ako ty pises piskotou..ovtedy ziadne piskoty mal to nalepene na podnebi a kusok toho aj prehltol ale ten rev bol des a hruza...neboj sa nemoze sa mu nic stat ked si mu z pusy vsetko vytiahla ak prehltol tak to zjavne po par hodinach najdes v plienke 😉

vejinka
22. máj 2009

no veru poobede tu teda bola naladicka...som az plakala od smiechu 😀

winona24
autor
22. máj 2009

kamil toto mi ani nehovor...ja mám z tohoto strašné haluze....bože ja sa bojím tejto možnosti.......shit

neboj....to bude OK

rony253
22. máj 2009

takze caute, lucim sa aspon na dve hodiny, idem zehlit, papa okolo jedenastej by som mala byt hotova, pridem pocitat, co ste popisali a neprehanajte to. 😀

kamilka12
22. máj 2009

DUSENIE
Môže sa stať, že niekto vdýchne kúsok jedla a začne sa dusiť. Sčervenie a chytá sa za krk, chce kašľať. Vyzveme ho, aby silno zakašľal a predklonil sa. Potom sa postavíme za jeho chrbát niekoľkokrát ho udrieme dlaňou medzi lopatky.
Vyčistíme ústnu dutinu, ak to nepomôže, začneme s umelým dýchaním.

Ak sa stane, že bábatko vdýchne cudzí predmet a začne sa dusiť, chopíme ho pevne za driek, prevrátime dolu hlavou do predklonu a udrieme medzi lopatky, aby predmet vypadol z dýchacej trubice. Vyčistíme ústnu dutinu.

...ak by sa to niekomu ešte stalo 😒

rony253
22. máj 2009

ked bol moj brat ja neviem kolko mal ale malicky, jedol jeden mesiacik z pomaranca a cely si ho tam nasukal a isiel prehltnut, no polovicu mal v krku a druhu v ustach, zacal sa dusit, ja som mala asi 8 rokov, ale pamätam akoby to bolo dnes, zu bol cely modry, mama ho tiez za nohy chytila a triasla s nim a vypadol, tan bol taky prelaknuty a velmi plackal, musime davat bacha, ja ju nai sekundu nespustim z oci, ked jej daco dam do ruky a hned ked ma väčši kus z niecoho hned strkam prst a vybera, ta sice drzi zavretu pusu, ale vyberom to tak ci tak.

vejinka
22. máj 2009

kocky idem spat dobru nocku a kamil nebojkaj sa.. 😉

kamilka12
22. máj 2009

nebezpečné je na tom to...že "to niečo" behne do dýchacej trubice..a to je problém...ja mu budem asi všetko mixovat až do jeho 3 rokov po tomto zážitku..

eweny
22. máj 2009

dobry vecer dievcata

kamilka, boooooze..to je hrozny zazitok, este dobre ze si to tak zvladla..ja by som panikarila 😒

winona24
autor
22. máj 2009

neboj kamil....a s tým mixovaním ...raz sa musí naučiť papať normálne jedlo