Septembrové bábätká 2008

winona24
29. apr 2009

tak ahojte

vejinka
12. júl 2009

uz sa mi nexce hladat

vejinka
12. júl 2009
vejinka
12. júl 2009
winona24
autor
12. júl 2009

to sú dobré veci.....mno díky za typ

mno nič idemja...Natálka spí už dve hodiny 😲 😲 😲

zuzana1710
12. júl 2009

Pokožka novorodenca je päťkrát priepustnejšia ako u dospelého

dnes 10:50 – BRATISLAVA
Pokožka novorodenca je päť- až šesťkrát priepustnejšia ako pokožka dospelého človeka. Všetko, čo sa na ňu nanesie, sa dostáva do organizmu a ovplyvňuje jeho vývoj. Pre TASR to potvrdil odborník na prirodzenú starostlivosť o dieťa Ján Tóth.

"Práve z tohto dôvodu je veľmi potrebné zvážiť, aké prostriedky pri ošetrovaní pokožky dieťaťa používame," upozornil s tým, že používanie rôznych olejov na báze ropy a ropných derivátov v minulosti spôsobovalo, že prichádzalo k "zaizolovaniu" pokožky, čo jej zabraňovalo dýchať.

Úplne najlepšie je na pokožku nedávať nič. V prípade, ak má rodič pocit, že dieťa má príliš suchú pokožku, Tóth odporučil výhradne prírodnú kozmetiku, ktorej základom sú prírodné oleje zložením príbuzné pokožke. "Podporujú zdravý vývoj pokožky dieťaťa a jej vnímavosti a citlivú detskú pokožku nielen chránia, ale v nej aj podporujú vlastné ozdravné procesy," spresnil. Za takéto označil napríklad mandľový alebo olivový olej. Tieto prípravky však treba podávať v istých koncentráciách.

Aj pri ošetrovaní zadných partií tela a nôh dieťaťa existuje podľa odborníka niekoľko alternatív. Keď sú dieťa a matka zdravé, prebaľovanie a čistenie kvôli konzistencii stolice často nepredstavuje žiadny problém. "Existujú dokonca aj bezplienkové metódy starostlivosti, vychádzajúce z tradícií prírodných národov, pri ktorých matka zachytí signál dieťaťa vykonať potrebu, ktoré ju potom vykoná bez toho, aby potrebovalo plienky," dodal.

Častým problémom v starostlivosti o hygienu bábätka sú podľa neho zapareniny, ktoré vznikajú najmä v dôsledku používania nevhodných plienkových materiálov. "Aj keď dnes exituje široká ponuka jednorazových plienok, detská pokožka na ne reaguje individuálne," zamyslel sa. Deti sú stále zabalené a pokožka v týchto partiách "nemá priestor na dýchanie".

Na zapareniny odborník odporučil používať výhradne prípravky na prírodnej báze, napr. nechtíkový olej a krém, ktoré podporujú hojenie a skracujú dobu vyriešenia problému z niekoľkých týždňov na niekoľko dní.

Zvláštnu pozornosť si detská pokožka vyžaduje aj v lete. "Deti do dvoch až troch rokov kvôli riziku spálenia pokožky nepatria na slnko, rozhodne nie na priame. Menším deťom denne stačí 15-minútový pobyt na slnku, zvyšok dňa by mali stráviť v tieni. Na hlave musia nosiť pokrývku a ich telo by mal chrániť ľahký a vzdušný odev z prírodných materiálov," upozornil s tým, že po každom kúpaní v slanej alebo chlórovej vode by ich mali rodičia osprchovať.

Prípravky, ktoré rodičia používajú v starostlivosti o pokožku detí pred slnkom, by okrem UV filtra mali obsahovať ochranný fyzikálny faktor, ktorý zostáva na povrchu pokožky a nedostáva sa do tela. Podľa Tótha všetky chemické prípravky na ochranu pred slnečným žiarením reagujú s pokožku. "Chemický princíp pôsobenia prípravku umožňuje zvýšené absorbovanie tepla pokožkou a jeho vyžiarenie do okolia. Hodnota ochranného faktora prípravku je rovnaká, ale princíp ich pôsobenia je odlišný. Výhodou prostriedku fungujúceho na princípe fyzikálnej ochrany v prípade používania pre deti je to, že prípravok obsahuje veľmi jemne rozmleté častice minerálov, ktoré vytvárajú na pokožke akoby zrkadlo, ktoré rozptyľuje a odráža slnečné svetlo," vysvetlil Tóth. Tieto prípravky sú označené a skúsený odborník v lekárni rodičom poradí, ktorý prípravok je pre dieťa vhodný.

vejinka
12. júl 2009

ja malemu nedavam nic na telo,...a na tvar len opalovak

vejinka
12. júl 2009

a rybiu mast na zadok

vejinka
12. júl 2009

uz je asi hore..idem mu dat papat mozno vecer dojdem ideme prec takze tu nebudem

jana.hcsba
12. júl 2009

ahojte. 😎
tak sme z dovolenky doma 🙂 . bolo fajn, ani som neverial vlastnym ociam !!! najskor sa mi nechcelo, lebo to sme isli na chatu bez jedla, ale napodiv moj manzel cely cas okrem posledneho dna - dna odhcodu varil !!!!!!!!!!!!!!

fotky musim staihnut a dam vediet.

ako ste sa tu mali? dufam fajn, skusim nioeco precitat 😀

zuzana1710
12. júl 2009

ja od malinka davam kilo kremu... 😝 😝 kozna zakazala davat veskere oleje..ale telove mlieko z LR(aloe vera) jej mam davat...na zadok davam hocico..mam milion kremov a tak striedam... 😉

winona24
autor
12. júl 2009

mno ja malú natriem tak dvakrát do týždňa Excipialom....to jej úplne stačí....tvaričku natieram každý deň...

a riťku som začala umývať vodou a mydlom a nie itierkami...a nenatieram ju pokaždé...jedine keď sa mi zdá,že je podráždená resp.po každom kakaní.....

a VEJI opaľovákom treba natierať celé telo....aj tie časti ktoré sú pod odevom.....oblečenenie prepúšťa UV...

kamilka12
12. júl 2009

Ahojte,

veji - no keď som čítala, čo si dnes písala, chvíľu som mala pocit, že žijem na inej planéte 😕 ..ale..viem ťa chápať...nechceš v rodine nezhody, preto radšej "trpíš". Viem že sú takí ľudia, ktorí proste majú určité pravidlá a neupustia z nich (ako tvoja svokra by nedovolila, aby si s malým išla sama...), tiež mám kamošku, ktorej babka býva na dedine..no a tej kamoške zomrel ocino a keď spolu s mamou išli pozrieť babku, vždy, vždy, vždy museli prísť v čiernom, hoci to bolo už 2 roky po jeho smrti..ale babka by neprežila, čo by na to povedali ludia a susedia, keby jej dcéru a vnučku nevidia nosiť smútok. A tak..oni majú na to svoj názor, ale keď idú k babke, tak sa pekne do čierneho dajú...aby neboli nezhody..

Ja som malého nekrémovala, iba ked mal pár týždnov mal suchšiu pokožku, tak mi dr. kázala s olivovým olejom natierat...inak nám krémovanie nedoporučovala. Začala som ho až teraz asi od 9 mesiaca...lebo sa mu začali robiť také suché miesta na koži...ale super mu pomáha Nivea Sensitive...pre deti.

zuzana1710
12. júl 2009

ideme von do sauny..vraj od zajtra ma byt 45 stupnov..to co je?jak v madride.sa uvarime za ziva. 😕 😕 😕

kamilka12
12. júl 2009

Baby..dávate tu niekto drobcovi BEBU?

zuzana1710
12. júl 2009

kamil,ja som dala asi 3 krat,ale do kasi..pocuj,tvoj mangel nerobi v autoskole??dnes tu pred vchodom vyhodil jednu babu a ked si presadal,tak sme pozerali jak puci po sebe..ja som si nebola ista ci je to on a tak som nepozdravila a on tiez na mna pozeral a bolo vidno,ze ma nevie zaradit...taka trochen trapna situejsn. 😝 😝 😅 😅

zuzana1710
12. júl 2009

jasne,ze ta baba,co ju vyhodil bola co sa uci v autoskole...zle som to napisala.. 😀 😀 😀

johnie
12. júl 2009

ahooojteee...
nooo kamil ked nerobi a bol to on tak pruuuuuser.. 😀 😀

zuzana1710
12. júl 2009

johnie,myslis,ze by mal tabulu autoskola a baba vystupila taka dost vystresovana... 😀 😀 😀 myslis,ze by to mohlo byt ine ako ucenie sa jazdit??? 😀 😀 😀 😀 😀

johnie
12. júl 2009

zuzi mnoooo ja nemtudom...
aj zairinka si pricvikuje prstecky do suplikov a place ale nepovoli??? citam dozadu tak reagujem 😀
a moja zboznuje dvere akeho kolvek typu... aj ruru tiez plynovu si otvori a uz aj vojst do nej chcela... ze mama upec si ma 😀

zuzana1710
12. júl 2009

no presne..pricvikne si ich a place kym nepridem ja a neotvorim ten suflik..a tak dokola to robi...kamilka pisala,ze vsade ma stolicky..u nas uz stolicky nezaberaju..ona bud podlezie,alebo sa chce na nu vystverat a tak sa prevrati aj so stolickou..ked umyvam riad,tak mi pravidelne stahuje nohavice..neviem ako sa jej podarilo dociahnut si list,co bol zamagnetkovany na chladnicke a cely ho obhryzla..ja mam niekedy dost z nej co dokaze..je vazny sinter..televizor sa uz naucila zapinat a vypinat a tak pozerat velmi nemozem...dava pusinky na zrkadlo..cele je spinave..nechcem vediet co ma caka,ked uz bude chodit uplne sama..ani na minutu z nej nemozem spustit oci...a tier pasy 5 5bodove su na prd..ona by potrebovala aspon 15bodove.. 😅 😅

zuzana1710
12. júl 2009

malo tam byt 5bodove..nie 55bodove..ale take by sa jej urcite zisli... 😀 😀 😀

johnie
12. júl 2009

zuzi 😀 kym by si ju pozapinala... no amentma 😎
sofka si vytiahla ucet z tasky z nakupu a polku zjedla, zrkadlo tiez nestiham umyvat, ale za to si mozem sama lebo som ju to ucila ze daj si pusu...
no a ked umyvam dlazku tak opica nevie co skor, ci sa mi ma motkat okolo noh, alebo mop nahanat... no padam do postele niekedy z poslednymi zbytkami energie keby som auto tak mozem kludne hovorit ze bezim na rezerve nonnstop ale potom rano ked vidim tie sibalske ocka a usmevy a potom ma opluje tak mi je hned jasne ze to stoji za to a ze aj ked teraz nevie bezo mna zit , raz pride den, ked mi povie ze chce byt sama... a mne to bude luto 😉

johnie
12. júl 2009

uz by sme inak mohli ist pre nu, dnes je cely den u babky a moj muzik si zmyslel teraz opravovat auto so susedom, aj ked jej asi nechybame 😝

winona24
autor
12. júl 2009

brý večer..... 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉

terezicka
12. júl 2009

Baby myslíte že môžem ísť s Luckou v utorok na kúpalisko keď včera aj dnes hnačkovala? Nejako jej nevidno že by sa zuby tlačili ďalšie a vraj môže mať hnačky aj z toho tepla...Ale chceme už vyskúšať aj kupko

vegalogic
12. júl 2009

Ahojte vsetci, po dlhsej odmlke sa pridavam do debaty.

Vejinka, my sice nebyvame so svokrou, ale viem ta pochopit. ☹ Mne manzel aj svokrovci zo zaciatku branili hodit s malou domov, ale povedala som, ze pojdem. Treba, aby stari rodicia z oboch stran poznali svoje vnuca!!! Teraz chodim domov raz za 2-3tyzdne na cely vikend a v lete planujem aj na tyzden. A to je asi 100km od BA!!! Manzelovi sa to sice moc nepaci, ale musi sa prisposit.

Ku krémom - ja malu po kazdom kupkani natieram olejom alebo krémom z Nivea Baby. Pocas dna, chodime von az po 16hodine a to jej odhalene casti telicka+tvaricku natieram opalovakom 30faktorom.