Septembrové bábätká 2008

winona24
29. apr 2009

tak ahojte

goga03
14. sep 2009

ahojte, dik za gratulacie, aj Martinkovi vsetko NAJ. To ale leti, uz to nie su babatka, co sa daju velmi lahko prebalit a prezliect. Nato sa tesim pri nasom druhom, ako bude zo zaciatku lezat a necha sa prebalit 🙂 a nie ze ho nahanam ako Olivera po celej izbe. Inak prebalujem ho uz len po stojacky, mne na chrbte nevydrzi ani sekundu 😠

claudi, super ze sa mate ok, inak ani mne sa nezda, ze natasa dava malej vela jest, vsak nocne kojenie sa nerata a podla mna tych 5 jedal denne mysleli normalnu tuhu stravu, takze MM a UM by som tam neratala.
A co potom taka vejinka, co koji kazdu hodinu 😀 ???

skrecok
14. sep 2009

Ahojte,
my sme sa teraz zobudili a ideme obedovat. 😅
Inak sme uz vsetci chori, malemu je uz lepsie. Uz nema 40tky teploty, ale este dobre sopli, tak stale odsavame. Ja mam zablokovanu chrbticu, ale citim ze aj ja budem chora a citim taku vnutornu horucku. Manzel je uz dobre prechladnuty.

Co sa tyka papania a kojenia. My stale kojime cca 4-5 krat denne (noci neratam) a taktiez bez cicky nejde spinkat. Mne je luto ho odstavit, kedze ukludnujuci "umely" cumlik nemusi. Takze pokial budem moct tak cca do 1,5 roka. Inak nas papa malo a to iba 3 krat denne okrem kojenia. 😖

Goga, pomaly si mozeme podat ruky. Aj nasho mam problem prebalit, ked lezi tak sa hned postavi alebo place. To iste je aj s obliekanim.

Taktiez prajem vsetko najlepsie vsetkym oslavencom. 🙂

claudinka
14. sep 2009

ja neviem, mne doky povedala, ze patkrat za den mu mam len davat jest, lebo ho prekrmujem..
ja mu davam rano mliecko, desiata ovocie, obed normalka, olovrant jogurt alebo nieco ine a vecera kasicka.. plus raz v noci vacsinou kojim 🙂

claudinka
14. sep 2009

problemy s obliekanim a prebalovanim radsej ani neriesim, najradsej by som ho vzdy bila 😀 😀

a MM sa rata ako normalne papanie, ak si necucne iba na par sekund, ze sa napije.. a vejinka je specialny psychopripad 😀 😀

buksy
14. sep 2009

ahojte dievcence..
znova gratulujem dalsim oslavencom.. a choruckym zelame rychle uzdravenie...

ani mne sa nezda ze natasa dava malej vela papat... aj u nas to zhruba vyzera takto ... a v noci sa raz kojime a raz papame UM a rano sa kojime ...

nestiham tu vela prispievat lebo sa nam blizi oslava... presne v sobotu ked bude mat petka rocik tak budeme aj oslavovat... dufam ze vyjde pocasie lebo by sme chceli na dvore robit gulas... a bude aj vyzdoba a teraz stale pozeram nejake torticky lebo som sa rozhodla ze urobim tortu sama... uz mam ruzicky z marcipanu vyrobene a potrebujem to nejako dokombinovat ale este neviem presne ako by mala torta vyzerat... 😝

claudinka
14. sep 2009

jeeeeeej gogi ja som si az teraz vsimla, ze cakate druhe miminko!!! siiilno gratulujeeem 😵 😵 😵 juuj aj ja by som tak velmi chcela.. ale najprv sa musime prestahovat do vlastneho, co snad behom par mesiacov bude 😝 a ked nam to potom vsetko bude financne vychadzat, ako ma, tak hor sa na druhe 😝

silwietta
14. sep 2009

ahojte, ako sa mate babule?

oslavnecom dnesnym prajem vsetko naj!!!

silwietta
14. sep 2009

a co sa tyka toho jedenia... tak treba este porovnat aj mnozstvo, lebo napriklad Misko papa 7x - 8x za den, ale male mnozstva... ked zje 100 ml tak ja skacem od radosti...

silwietta
14. sep 2009

claudi sa chytate stahovat? mate nieco vyhliadnute?

claudinka
14. sep 2009

silvi vyhliadnute ani nie, hladame co najlacnejsie, akurat chodime po obhliadkach 😀 😀 mozno kebyze mu nedavas tak casto papat, tak by sa naucil spapat na jedenkrat viac.. ale zase ked ste navyknuti, tak fajn, ale neskor to aj tak budes musiet zvysovat tie davky

claudinka
14. sep 2009

juj celu farmu si prerabam, som si ju zvacsila a upratujem si tam 😀

silwietta
14. sep 2009

claudi ja sa snazim naucit ho trosku viac papat ale kedze dlho papal male mnozstva kvoli tomu refluxu tak to ide pomaly.... a radsej nech papa menej a castejsie akokeby sa mal potom pogrcat lebo toho zjedol moc

candy9
14. sep 2009

Ahojte,
dodatocne gratulujeme vsetkym oslavencom! 🙂 , my sme sa vratili pred tyzdnom z dovolenky, a Kubinko uspesne oslavil v piatok prvy rocik tak sme toho mali vela. Dufam ze ste vsetci v poriadku, nestiham citat co nove, my mame jedenast zubov /tri stolicky nam vysli na dovolenke/, dvanasty sa tlaci, papat nam chuti veeelmi, spapa vsetko co nespapa jeho 😀 a presne na narodky sa pustil takze uz pomaly pobehujeme sami 🙂

claudinka
14. sep 2009

candy jeeej supeeer, tak mozeme dat spicha, ked uz aj vy lietate 😉

candy9
14. sep 2009

claudi jasnacka, uz sa tesime 🙂

natasa8
14. sep 2009

ahojte....
claudinka - no mne dokina urcite nezakaze davat malej viackrat papat kedze vazi len 8.5 kg 😀
Musis pozerat na mnozstvo - my mame napriklad desiatu rozdelenu na UM pred spankom a ovocie po spanku. Pricom mliecka vypije max 120 ml (normalna davka pre rocne babo by mala byt okolo 200) a ovocia spapa tak 1/3 broskyne alebo bananika, alebo 6 bobuliek hrozna. A potom sa jej uz grga. Nemozem ju predsa po takom "vykone" trapit 3 hodiny hladom. Aj to som rada ze to ovocie papa, lebo 4 mesiace ho odmietala uplne.

Obed tiez papa len okolo 100 g, dnes napr. to boli len 3 lyzicky. ☹ Ale ja som si uz na to zvykla, pre mna je hlavne ze som uz prestala cez den kojit, lebo ked som kojila cez den tak nejedla ani tolko co teraz.
Ja aj ked som kojila este len kojila tak sme mali prestavky medzi kojeniami 1,5 hodiny - max 2 hodiny ak spala 😀

Problemy pri prebalovani su aj u nas ... prebalovaciu dosku mam uz radsej len na postely, aj to sa jej uz podarilo ujst mi s poriadne pokokakanou ritkou a zamazat potah alebo komplet pocurat nas matrac 😠 😠

jurocko
14. sep 2009

toto je moj novy album hodila som z oslav Tobiaskovych http://www.facebook.com/inbox/?folder=[fb]messages&page=1#/album.php?aid=788&id=100000249034232&ref=nf

jurocko
14. sep 2009

http://www.facebook.com/inbox/?folder=[fb]messages&page=1#/album.php?aid=788&id=100000249034232&ref=nf

claudinka
14. sep 2009

superstar 😵 😵

vejinka
14. sep 2009

dobry vecer baby...tak dakujem za ten psychopaticky pripad 😀 no tak my sme sa asi dostali na jeden spanok denne odmieta spat a zaspava o jedenastej uz treti den za sebou..a spi do pol druhej..no co uz a dnes sme mali vypadok elektriny na 6 hodin!! a bez upozornenia az ked muz volal ze co sa deje...ze vraj planovana odstavka a maly sme dostat letak do schranky...no jedine stastie ze sme mali navarene od vcera a zohrievalo sa jedlo vo velkom kotly kde sa bezne vari kuram...no ale svokra ho poriadne vyumyvala a tam prikladala do pece a tak sa jedlo zohrialo...no uzas jedine stastie ze mam mlieko a maly cely den len mlieko pil..ale uz o 17:00 bol taky hladny ze nevladal chodit..proste to moje mlieko ma tak od smadu ale nie na zasytenie hladu...kedze som mu nedala to co sme jedli my...aj ked mohla som ale to zohrievanie bolo take o nicom maso bolo takmer studene...takze si viete predstavit aki sme boli vsetci nasraty...muz dokonca xcel pisat peticiu na odvolanie primatora.. 😀 😀 lebo zjavne pochybilo mesto lebo aj v mestkom spravodaji bolo pisane len jedna ulica a nie nasa..takze dnes bol taky den len na cicke vysel a vacsinu prereval 😖 a uz sme objednali tu sedaciu supravu aj vesiakovu stenu na chodbu a dve komody..a vsetko aj s dopravou nas vyslo na 833€ a ta sedacka co som povodne xcela stala 840€ po zlave...takze sme usetrili a namiesto jedneho kusu nabytku mame 4 kusy 😉 a vraj ked to bdue na sklade o tyzden v utorok to mame doma...juuuj tesiiiim

rony253
14. sep 2009

ahojte, len vas rzchlo poydravim a vypinam to tu, lebo Sarka spi- V stredu letime domov, takye sa potom vecer ozvem.papa

jurocko
14. sep 2009

ahojteeeeeeeee
my sme sa dnes strihali..je krasny a vobec neplakal...deti spinkaju

claudinka
14. sep 2009

vejus vsak to je super, ze ti spinka uz len raz denne a v ten isty cas 😉

lucindela
14. sep 2009

ahojte...
tak oslava dopadla fajn.... 🙂 rodičia sú tu....a mala nám už tiež začala chodiť,tak až teraz to je pestré... 😀
konečne sme už aj zdraví...

vejinka
15. sep 2009

ahojte prva?? no co uz ozaj sme sa s muzom rozhodli ze budeme monitorovat nasho syna v postielke aby sme sa vyhli pripadnym skodam na majetku a tak 😀 mali sme doma IP kameru a tak sa dala na strinu a odtial pekne moniturujeme momentalne spiaceho Erika...je to super mozem len odporucit..mohli sme to uz davno takto vymysliet ale lepsie teraz ako nikdy...takze ked je hore hned to vidime na monitore a ked spi tiez priebezne kontrolujeme ci nieje odkopany alebo tak 😉

vejinka
15. sep 2009

jooo a mam novinku maly uz krasne chodi sam ...teda sam ako sam drzi sa odrazadla a ide cez celu chodbu az do spalne..tam narazi a otocim ho a ide dalej...aj sme ho natocili..tak ked bude video hodim na fb🙂

vejinka
15. sep 2009

no a este som xcela..ze maly sa asi vratil k dvom spankom za den co je lepsie ako jeden spanok lebo som nestihala nic..a teraz aspom v klude svokre pomaham s obedom

vejinka
15. sep 2009

a uz je hore..takze prchaaam..no vidim ze cely cas som tu bola len ja 😔

kamilka12
15. sep 2009

Ahojte,

veji - aj u nás bolo také obdobie, trvalo to asi 2 týždne, že mi spal raz jeden krát a potom znov a2x...a nakoniec sa to ustálilo na jeden krát za deň.

Ja si myslím, že sú krpci ešte moc malý na to, aby spali iba raz za deň, ale tak čo narobím 😒 , raz za deň spávajú deti v školke...tak to potom akože on už nebude chciet spat vobec? 😕 No a dnes sme vstali dost skoro, presne o 6tej a teraz som ho dala do postielky, samozrejme tam stojí a plače...a to je hore už takmer 6 hodín, ma porazí 😠

kamilka12
15. sep 2009

malí 😠