Septembrové bábätká 2008

winona24
29. apr 2009

tak ahojte

rony253
17. sep 2009

no Olla, tak sme na tom podobne, mne dnes muz kupil v lekarni teplomer do ucha na baterky no uz som ho aj vratit bola, ked som skusila malej zmerat revala na raty. Objednala som si z babetkova na meranie na cele, ja truba som bola v Ke a zabudla som na to a teraz mi ho treba, lebo Sare meratv zadocku je momentalne umenie, uz si vsetko uvedomuje a nechce aby som jej merala v prdelke, no musi vydrzat, jaj mam Olla od Boso digitalny teplomer do zadocku, normalne odmeram a to co mi napise je jej teplota, ja na to neodpocitavam 0,5 tam pisu ak ukaze 37,5 je to normalna teplota ak ukaze viac je uz zvysena. riadim sa tym, dnes mi ukazal 38,5 tak som jej supla cipok, ten vykakala a sirup mi nechce no musela ale s placom, ja uz neviem ako mam do nej dopracovat nejaky liek. Aj ten fenistil som do nej supla a to ani nevedela kedy no potom mi spustila plac, doteraz som nemala ziadne problemy s tymito vecami a teraz uz lady asi moc vsetkemu rozumie tak uz spekuluje, akoze odsat jej noc nehrozi, lebo mi dnes urobila taky cirkus ze bola az fialova
no teraz sa v postielke posadila, teplotka uz zisla, chytila som ju a uz nie je horuca a nos jej brble, a aj kvapky do nosa je umenie jej dat, ja uz neviem ako na to. Nemate nejake triky?

winona24
autor
17. sep 2009

ahoj Rony....ako olo na dofči??? opálené ste pekne??

mrzí ma,že Sara je chorá.....skoré uzdravenie....

my máme tiež poriadne sople....zajtra idem s ňou k dr....nech ju popočúva....či to nemá aj na prieduškách..... ☹

vejinka
17. sep 2009

paaanecku kolko chorych deticiek..prajem vsetkym skore uzdravenie..my sa drzime klop klop klop

jurocko
17. sep 2009

tak to hej veji ze kolko chorych aj my klop,klop ze sa krasne drzime......sladke snicky

estella
17. sep 2009

ozaj sa nejako roztrhlo vrece s chorymi detmickami...

my mame jedno velke stastie ze Maxim vypije vsetko co mu dam dokonca by chcel aj viec ale to samozrejme nie je mozne...
ked sme boli u maminy tak mal dva krat hnacku takze som hned nasadila smectu kto to pil vie aky je to humus a on sa normalne nastval ked uz nebolo.... 😒 ..inak vtedy sme hnackovali vsetci Stella dokonca skoncila v nemocnici na infuzkach a mne tiez vela nechybalo..najlepsie bol na tom Maxim on mal hnacku len dva krat nastastie...

johnie
17. sep 2009

estel tu hnackovu virozu mame aj my -cela rodina za sebou... 😒

rony253
17. sep 2009

joooooooooooj Win bolo super, Sara sa vyblaznila vo vode a piesku neskutocne a s detickami sa hrali na plazi no bolo vazne super. Fotky musim spracovat, a urobim albumik.
mne sa musela vcera pochoriet, v lietadle bolo teplo az sa potila a potom sme vystupili v bratislave kde bolo chladnejsie rano ta mala spotenu hlavu zaspala, zabalila som ju len do deky a supla do vajca na kociar a prikryla a musela sa prechladit. len kycha a sopli.
o siedmej zaspala a od osmej do deviatej bola hore tak sme odsavali na deke princovi sople aj srnke a potom aj mne a tak Sare ale sebe nechcela ked som to vzala ja do ruk tak bol plac akoby som ju mucila no horor, ani kvapky si neda kvapnut ta dostaval normalne hystericke revy
ani nic robit nejdem, len tu sedim pri izbe kde spinka a davam bacha kedy sa prebere a zacne mrncat ze nemoze dychat

rony253
17. sep 2009

lucim sa s vami, pozrem este fb a idem spat k malej, dobru noc papa

claudinka
17. sep 2009

Ahojte, bozinu, nejde mi spať.. Furt rozmýšľam čo s bytom a tak, no na nervy som nejako.. Cela som nejaka divna, mam o ničom obdobie asi

claudinka
17. sep 2009

A neviem nájsť komara juuj jediná dobrá vec, že dnes som bola u kamosky a take paradne veci mi na svadbu požičal , čo idem v októbri, že až 😝

kajkas
18. sep 2009

ahojte po pekne dlhej ddobe dobre ranko 🙂 dodatocne vsetko najlepsie detickam k rociku...
my sa tiez pridavame do klubu chorych, Janko mal dva dni teploty do 38,5 na treti uz len trochu sopel a na stvrty rano vyskocil ako rybicka a chytilo to mna, tak som zvedava ako dlho to potrva mne... a to smechceli zacat chodit na kurz tancovania pre deticky... 😒

Rony chapem Ta, u nas je to tiez problem - na davanie kvapiek a odsavanie pouzivam pomaly zapasnicke chvaty... 🙂

Ako sa inak vodi? 🙂

rony253
18. sep 2009

ahojte no neochorela som teraz aj ja? Uz ma v noci zacalo hrdlo pobolievat a soplim uz aj ja. mala si guľ loptu a stvornozkuje za nou. Noc bola ako tak celkom fajn, nebudila sa az tak casto takze sa dalo. ale z nosa jej este tecie. dnes revala hororovo, lebo som jej odsavala nos a davala kvapky, to ste mali vidiet.

vejinka
18. sep 2009

dobre rano..tak dnes uz pride tato joj ako mi chybal..

vejinka
18. sep 2009

rony ahojcek...daj si nejake homeo alebo chod k doktorke.. 😔

claudinka
18. sep 2009

aj my nastastie uz noci fajn, aj ked uz nesoplil konecne vcera navecer ani v noci, teraz ma zase soplik 😠

rony snad to nebude nic vazne a rychlo to prejde

momoyka
18. sep 2009

ahojte, pekny dnicek...

peciem torticku pre muzicka, som zvedava aka sa mi podari, drzte palceky... dnes ma 32..

a chcela by som aj slanu tortu... ale neviem ako stiham, lebo mala je nejaka upistana od rana, a som s nou sama..

ka3n
18. sep 2009

takze babenky a hlavne RONY, ja som na tom rovnako ako ty s malou, odsavanie horor, sopliky strasne..des..vcerajsie uspavanie na rukach dve hodky, lebo zaspi iba s cumlom a ked nemohol dychat, musel ustami, cumel nemal...katastrofa.

natasa8
18. sep 2009

ahojte...
claudi... tak drzim palce s tym bytom, a hlavne vela trpezlivosti. Teraz je vraj dobra situacia a spravny cas kupovat byt 😉
My ked sme kupovali tak to bol horor, hladali sme byt 5 mesiacov, ani neviem na kolkych obhliadkach sme boli, a ceny vtedy tak stupali - min 50tis. na trojizbovy byt kazdy mesiac. Tiez som bola na nervy 😠

Vsetkym choruckym detickam drzim palce aby sa vyzdraveli. Ja som tiez Katke musela sirupceky nasilu pchat striekackou rovno do krku, aj tak sa jej obcas podarilo nieco vyplut. 😠 Neznasam to, ani to odsavanie, ale ked sa musi tak sa musi - hlavne to urobit v co najkratsom case aby sa babo sbytocne dlho nestresovalo 😒 😒

rony253
18. sep 2009

sara uz spi, ale dnes dostala aj na prdel, uz nevedela co ma so sebou robit, dala som jej sirupcek na posilnenie imunity pri nadche alebo chripke, to mi muz z lekarne doniesol a ked som jej ho isla dat na lyzicku kedze so striekackou spekulovala, cele mi to poolievala na seba na deku a vsade cela bola oranzova a tak vystrajala akokeby som jej neviem co robila, tak za ten cirkus dotala po riti ale len taku akoze a bol klud, hned sa na mna zavesila a bola ticho jak mucha. Neviem ci som urobila spravne ale ked tak cirkusuje mozem ja na nu kludne rozpravat nepomaha nic a nejako tie lieky do nej dostat musim. Aj pri odsavani robila taky cirkus, ze mi je az zle ked jej mam nos odsavat, reve az je fialova. no je mi az do placu. teplotka uz ustupila. Mna boli hlava ako kona som sama ako prst, moj muz pride az vecer to uz je druhy den prec no mam co robit, dom vyzera akokeby tu bomba buchla, no nerozculujem sa, teraz sa musi Sara uzdravit.

vejinka
18. sep 2009

vykasli sa na upratovanie podstatna je dcerka..a aby ste sa obe vyliecli...ta hlava ta moze boliet aj s pocasia mna vcera bolela 😔

vejinka
18. sep 2009

a mne je stale zima...stale ...uz neviem co by som na seba hodila 😔

vejinka
18. sep 2009

nemam rada ten prechod z 25 stupnov na 20 mna to vie polozit.. 😔

ka3n
18. sep 2009

no nastastie u nas je tusim tych 25 este..

Rony, neboj, mne maly robi presne to iste a nic nepomaha, takze nasilu odsavame aj lieky davame...ledva ho udrzim, ked odsavame, on reve ako besny,potom sa mika, trha..drzim ho nohami, rukami..no des..ale vravim si, ze mu tym odsavanim pomaham,tak musi vydrzat..

terezicka
18. sep 2009

NO takže my sa zas pridáme ku soplíkovým deťom, už nám to včera krásne prešlo ale dnes od rána zas len chrčí, no radosť. A keď som sama tak sa mi veru aj ťažšie jej odsávajú soplíky ako keď je doma aj Marek...
Veji to je fajn že už príde mužík dnes domov, ale môj ide od pondelka na 2 týždne do Pezinka na školenie 😅 Teda príde doma v piatok večer a v nedeľu poobede už zas naspäť...Takže 2 týždne bude zo mňa slamená vdova 😔

ka3n
18. sep 2009

aj so mna bude slamena vdova, neviem na kolko, na mesiac-dva..Milan ide pracovat do Ziliny, na tyzdnovky, domov bude chodit iba na vikendy a potom asi dalsi vikend pojdem s nim a budem tam s nim tyzden ubytovana v terchovej a to bude zase aj moja dovolenka..na tu sa tesim..chcem aby sa maly trosku vyliecil este cez tyzden a potom budeme moct ist, ked bude hlavne ok.

ka3n
18. sep 2009

Je tu niekto do Ziliny alebo okolia?

terezicka
18. sep 2009

Ka3n a vydržíš so svokrou toľko sama bez muža?
Ja idem budúci týždeň k našim lebo samej sa mi tu nechce byť...
Dnes som sa bola mojej svokry spýtať či chce niečo z obchodu a ona že nie, že pôjde aj ona. A o 2 minúty vybehla za mnou hore, že nech neberiem Lucku do obchodu, že s ňou sa mi určite ťažko ide že ju mám nechať pri nej. Tak som povedala že ju zoberiem, máme to v rámci prechádzky a nákup si aspoň uložím do kočíka a nemusím ho trepať v rukách. Toto spravila už 2x ale ešte ani raz neprišla či ju môže ísť kočíkovať 🙄

jurocko
18. sep 2009

cauteeeeeeeeee....ako?drobcek spinka a ja som so pozehlila a poupratovala..
idem dat Karin polievku a pojde spat lebo potom ide na tanecnu a ona ked nespi je hroooznaaaaaaaa 😠

ka3n
18. sep 2009

Terezicka, nemozem ist k nasim, lebo moja mama pracuje a tento tyzden ma akurat dlhy, takze je doma, iba dva dni a ostatne pracuje az do vecera...ja si to nejako naplanujem,stretka s kamoskami a tak..ak bude Matusko zdravy a ked nie budem to musiet nejako vydrzat, nerada byvam sama doma bez muza, on mi vecer vela pomoze, okupe maleho, aj mlieko mu spravi, si to neviem predstavit ako sa vobec osprchujem..no co vsetko odlozim az ked maly zaspi a PC mozno ani neuvidim .))..

Vies my byvame v podkrovi a dolu ked nechcem nejdem, ked nieco potrebujem tak idem, sem-tam na dvor, teraz je je chory menej chodime von. Musim to vydrzat, lebo potom sa o to viacej tesim, ze pojdem s nim do terchovej a ostaneme tam spolu...

Ja tiez chodim do obchodu vramci prechadzky..

winona24
autor
18. sep 2009

ahojte babulky...tak my sme obehli už aj dr...natálka mi pred chvíľou zaspala...ani Vám nejdem písať akú sme mali noc....večer jej neskutočné sople vybehli...nemohla dýchať...každých 10 min.hore....ale našťastie to nieje na ATB,takže sme na Mucosolvane,kvapkách do nosa.....odsávanie soplíkov katastofa....jednu dávku sirupu mi vyrazila z ruky,druhú dostala nasilu....uff...Milan ide na celý víkend preč....teším sa.....

VŠETKÝM CHORÝM DETIČKÁM ŽELÁME S NATÁLKOU SKORÉ UZDRAVENIE....

RONY tešíme sa na foto.... 😉