Septembrové bábätká 2008

winona24
29. apr 2009

tak ahojte

rony253
12. nov 2009

ahojte, mne Sara zaspala o osmej ale v kociari, spala dnes len raz na obed,lebo rano sme vstali neskor a cely den sa nam posunul, uz o siestej bola hotova, tak som ju okupala a ze ju ulozim, tak tudle nudle, ani nahodou, revala v posteli jak na raty, stale mi chytala prsty a ukazovala, ze mam ist dolu z postele. tak sme sli, toto so mnou robila do tristvrte na osem, ale ja som bola kludna vzala som jej deku supla som ju do kociara a zaspala za 5 min, odniesla hore do postielky a spi. Moj muzik je dnes nejaky nervozny, tak s nim moc nekomunikujem, povedala som mu zopar teplych slov a nech sa mu to v tej jeho makovici spracuje. 😀
Inak, nechce moc papat, ja neviem preco. Rano ked vstala vypila asi len 100 ml UM, potom len zemlu s maslom ozuzlala hlavne vykusuje to maslo 😀 je na nom zavisla, potom o desiatej som jej dala kasu, to zjedla plnu misku aj s vyzivou. Na obed okolo jednej papala kalerabovu polievku a extra som jej dala spagetky polamane do jednej misky a tie si sama papala, polievku zjedla ale nie vsetko ako normalne pred tym spapala aj za dve misky okolo 200ml, teraz ani celych 200 nie. potom hajala, ked sa zobudila, videla cerstve zemle tak hned si pytala, dala som jej polovicu a trosku pokuskala, medzitym si kusla asi 5x do bananu, a nechcela nic, potom videla v miske este spagetky tak tie trosku popapala, poobede som nam varila obed a to si dvakrat kusla do mäska, spapala dva mesiaciky zo zemiaku, a nechcela uz nic, aj mrkvy vypluvala aj brokolicu nic nechcela. tak som otvorila ovocne Hipp s keksami, to mi zjedla 3 lyzicky. ja neviem co jej je, no a pred spanim som jej urobila 180 ml mlieka, pije asi 150 ale skusila som viac, a na to mlieko sa mi vykaslala, vypila 70 ml a uz nechcela. ja to nechapem, isli sme dolu dala som jej este cajik, toho sa napila a zaspala o osmej. Ja neviem preco mi nechce teraz normalne jest ako predtym. Mate aj vy niekto taky problem, chce sa len v tanieri hrabat a vsetko vyhazduje zo stolicky na zem. 😒 tak babo raď....

rony253
12. nov 2009

prepacte, ze to je znova dlheeeeeeeeeeeeeeeeeee 😀

rony253
12. nov 2009

o pol desiatej idem spat, vylezat moju chorobu. ☹

buksy
12. nov 2009

ahoj rony my sme na tom tak isto....petka skoro cele doobedu nic nezje...trosku z kroasantu ale to je fakt len kusocek alebo roztek alebo pribinacik... potom az okolo obeda mlieko ked ide spat...ked vstane tak nieco varene ale velmi malo a popripade banan alebo trochu vyzivy a vecer este krupicu a ked ide spat tak mlieko... papa strasne malo a hlavny problem je v tom ze zo vsetkeho zje tak tri styry lyzickky a potom mi berie lyzicu a chce sama papat...takze nic tekute jej nemozem dat...max´. pribi acika si vie dat do pusy a teraz papala cestoviny syrove zo zeleninou tak tiez si musela sama davat...lebo inac by sme skoro nic nezjedli... no hrozne obdobie... ☹

buksy
12. nov 2009

a tiez vsetko vyhadzuje...aj ked sa napije tak flasu odhodi..uz chytam kolaps.... 😠

rony253
12. nov 2009

jeeeeeeeeej ahoj buksy, tak aspon nie som na tom takto sama, ale mne pekne vsetko papala, ale posledne 3 dni spekuluje a na vsetko kyve hlavou nene. uz jej davam nasilu, zabavim ju niecim dam jej do ruky ja neviem penazenku a parkrat mi otvori usta, lebo sa sustredi na hru a nie na jedlo. a sama chce jest vsetko ale vyberie z misky lyzickou a hodi na dosku na stolicke a potom to maze kade tade. a aj flasku s cajom odhodi prec proste vsetko. ja som uz tiez zufala. a neviem ako ju mam donutit vypit viac mlieka pred spanim. pred dvoma dnami mi v noci vypila 240 ml to som bola sama v soku, ze tak vela a teraz teda vcera v noci ani 150 ml nestiahla. asi jej idu zuby alebo co. stale si chyta uska aj ked zapnem vysavas, a aj licka si chyta, mam pocit ze to bude zo stoliciek, lebo vcera jej uska pozeral a su v poriadku.

buksy
12. nov 2009

idem dat malu spat...

ollako
12. nov 2009

ahojte 😉
rony precitala som len zbezne co tvoja mala spapala, no poviem ti , ze moj maly nezje ani z polovice to co dnes zjedla tvoja mala 🙄
dnes o piatej rano kojenie, o pol osmej ranajky, asi 5 kuskov chlebika s maslom, troska caju , o pol desiatej caj a zaspinkal, no spal len 40 min, tak kedze mal take dietne ranajky, dala som mu priinacka, ktoreho spapal celeho potom nechcel nic az o pol druhej spapal asi 60 ml sosovicovej polievky nakyslo s polkov rozteka, a caj, potom isiel hajat a ked sa zobudel, zjedol polku banana a asi tri susta z lanoveho chlebika a tri glgy caju, potom jedol len chrumky a vecer nechcel kasu , tak som ho len nakojila a potom som ho ponukala riedkou krupicou z ktorej vypil asi 30 - 40 ml
no pred chvilou hrozny plac, tak pil cajik, neviem co s nim je aj dne dodobeda sa zobudil z hroznym revom 😕

luciankasebastianko
12. nov 2009

rony to je také obdobie aj maly mi jeden čas všetko vyplúval 😖 som sa vtedy čudovala ako ta tvoja žrutka 😀 toho tolko spapá a moj chlap o 2 kg ťachší nezjedol ani polovicu a teraz znova papa pekne 😉 chce to čas 😵
možno teraz práve tolko nepotrebuje 😎 a dnes sa musím pochváliť 3x sme cikali do záhodika a 1x kakali 😀

ollako
12. nov 2009

prepacte za tie chyby, ale ked som sa ponahlala 🤐

luciankasebastianko
12. nov 2009

olla asi ho bolia zúbky preto sa budí s plačom 😔

ollako
12. nov 2009

lucianka mozno aj zubky, ale vcera ho aj ockovali, ale na teplotu cez den nevyzeral, salel ako divy...bol uplne v pohode,
ako dlho po ockovani sa moze prejavit reakcia? 😕

rony253
12. nov 2009

Luci asi ma take obdobie alebo co.
olla, nejako to zvladneme, no ja som bola zvyknuta, ze sa normalne pekne najedla a teraz som an nervy ked nechce jest. ale na bud. týždne pojdeme na slov, tak bude papat slovensku babkinu kuchynu, konecne si oddychnem od varenie. jupiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii 😀
budem len oddychovat, chodit na navstevy a podobne. len dufam,z e budeme do vtedy obe fit, a v pondelok ju chce doktor ockovat, aj keby mala este hlieny. je to povinne ockovanie a ja verim ze do pondelka budeme zdrave. vraj dieta ma byt v den ockovania zdrave teda nema mat ziaden zapal, ze sople a hlieny nie su zapal. tak mi to bolo vysvetlene, ale moze byt zahlienena aj zo zubov, no je na tom uz podstatne lepsie.

rony253
12. nov 2009

no to ockovanie co mame mat my na mumps, osypky a rubeolu teraz v 14 mesiaci, pisu, ze sa moze objavit reakcia aj na 6-7 den po ockovani. vy to nemate toto ockvoanie?

ollako
12. nov 2009

rony aj moj mal dva dni pred ockovanim slabulinke sopliky a lekarka ho prezrela a povedale, ze je uplne v pohode, tak ho pichli, tak dufam,ze to tak aj bude, zatial to drobec dobre znasal, tak dufam, ze tieto je place s tym nesuvisia 😖

rony253
12. nov 2009

my sme dnes kakali 3xdo zachodu a uz aj cikame don. nocnik som ani nekupovala 😀 a dnes mi uz aj ukazala, ze chce kakat, pozerala na mna a robila akoze tlaci a ukazovala hore, tak mame dva zachody a tam kaka, tak sme sli, pytala som sa ci chce kakat tak kyvala halvou ze ano. 😀

ollako
12. nov 2009

rony neviem na co presne to je, ale je to to zakladne povinne ockovanie, plus pneumokoky
jejda 7 dni nestraš, dufam, ze nas to obide, este aj ta chripka strasi

rony253
12. nov 2009

olla nemalo by to ms tym suvisiet, aj Sara sa mi v noci budi s placom a niekedy ma aj taku hodinku, ze place a je ticho a znova place a stichne, su to 100% zuby.

rony253
12. nov 2009

vsak to je na tom, ze mame mat ockovanie, v tomto case ked je kazdy chori, som uz na nervy.

rony253
12. nov 2009

vcera som kupila Sare novu kefku Oral B a pastu elmex, mala som pastu od dentinoxu, ale bola taka zvlastna. nekusu vam deti do tych kefiek, ja jej dolu pekne posucham a umyjem ale hore ked idem tak stale kuse do kefky.

rony253
12. nov 2009

u nas stali pneumokoky 84 euro a ovcie kiahne stoja 75 ak by som chcela.

ollako
12. nov 2009

rony no asi zubky, ked aj tak malo papal 😒 ,ale to on vzdy, papava tak 4x za den a malicko
som taka nastvana na muza, sedi si v pizzerke a pred hodinou povedal, ze dopije a pride, ach ty muzi, len slubuju, ja tu musim byt sama, esteze mam vas 😀
inak dnes sme boli s muzikom na domceku a s malym boli svokrovci aj u nich spinkal uplne v pohode bol,
a ja som trosku tam pozametala a poriadok s naradim urobila , taky bordel tam narobia, vsetko porozvlacovane po celom dome a potom stlale nieco hladaju 😝

luciankasebastianko
12. nov 2009

ale sú tie naše detičky šikovnučké , už idem buvať zajra ideme plávať konečne po dlhej dobe 😀 dobrúúúúúúúúú

ollako
12. nov 2009

rony maly si cisti sam bez pasty ale raz za den mu ja s pastou, ale to je take cistenie, presne ako pises
tu su plnemokoky zadara a ovcie kiahne nedam, ved sme to prekonali vsetci, tak dufam, ze maly to zvladne rovnako 😅

rony253
12. nov 2009

zeny tak ja sa budem lucit a idem spat. som hotova, este sami flasky dezinfikuju a potom uz idem.

buksy
12. nov 2009

rony to ockovanie je u nas v 15 mesiaci a dietatko musi byt 100% zdrave lebo je to ockovanie zivou vakcinou a to je velmi velka zataz na organizmus... nam bude dr. dva tyzdne pred tym ockovanim robit komplet vysetrenie ci je petka zdrava...
niekolko dni do zadu sa tu rozoberala tema ockovania ale ty si akurat vtedy asi nemala internet...tak ak chces pokukaj su tam dost zaujimave nazory... 😉

buksy
12. nov 2009

olla pokial viem tak pastu staci od dvoch rokov davat...

ollako
12. nov 2009

buksy kupila som mu tu elmex od prvych zubkou, ale je pravda,ze obcas vynecham , ja to zase neprehanam, ma len 5 zubov, len aby si zvykal na akt cistenia zubkov 😉
muz uz prisiel a doniesol mi pizzu ma stastie ...uz som ju aj zjedla fuuu, ale dojedena 😅

ollako
12. nov 2009

no a teraz sa predbehol do kupelne... 😠 😀 a tu nikoho?

ollako
12. nov 2009

jezisi, ale pisem ako hotentot tolko chyb, 🤐 prepacte, ked sa snazim rychlo pisat, nerozmyslam nad gramatikou a o preklepoch ani radsej nehovorim 😅