Septembrové bábätká 2008

winona24
29. apr 2009

tak ahojte

natasa8
19. jan 2010

ahojte....

Katka pije doobeda detsky caj (najcastejsie feniklovy, nesladeny), a poobede len cistu vodu. Ja uz lucku nedavam, davam filtrovanu vodu z vodovodu. Pije zo svojho poharika so slilikonovym naustkom, alebo z klasickeho pohara zo slamky.

tiez planujem navrat na 2 roky do roboty, uz som pisala, ja si neviem predstavit byt na materskej 6 rokov.

ja som s odstavovanim ziadny problem nemala, Katka sa odstavila uplne sama, ale ja som ju nikdy kojenim neuspavala. Zaspava pekne sama v postielke - aspon to som ju naucila 😀 Lebo jedlo u nas ziadna slava 😒

evicka1
19. jan 2010

ahojte
dnes je den skvelyakurat, ze sa nam posuva ranne vstavanie a na obed sa nam nechce spat 😝
ad: kojenie ja som rada ze uz nekojim ze sme sa odstavili.hoc to bol problem ale tak to je lepsie, nez ma decko len na koze ked chcem aby spalo.len moj nazor kazdeho osobna vec
pred spanim mu urobim mliecko 210ml do toho nasypem trsoku ryzovej kasicky nech to ma hustucke to vypije a ide sa spat. okolo osmejto je . musim vsade vytukat my papame krasne. zjeme to co nezje nas 😀
pitie: hugo pije vsetko. ovocne caje,cierne zelene caje, cistu vodu z vodovodu akurat prevarenu-nikdy som mu nedavala vody typu lucka,drobcek-zbytocnost

vejinka
19. jan 2010

ja vodu neprevaram... 😉

goga03
19. jan 2010

babuci skus knihu kazde dieta sa vie naucit spat.da sa stiahnut aj na nete
nam pomohla. od 9 mesiacov spinka pekne.
prve 2-3 dni boli tazsie, ale vysledok stoji zato.
vy to budete mat trosku tazsie, kedze ho uspavas na prse, ale raz ho to aj tak budes musiet odnaucit

evicka1
19. jan 2010

goga nam ta knizka vobec nepomohla. vydrzala som dve noci nechat ho revat jak tura a vzdala som to.hugo spal do teraz so mnou vo velkej posteli a od noveho roka spinka vo svojej postielke.zaspava tak ze ho tam dam ja si lahnem do svojej postiele a citam mu rozpravku... a ide to 😅
kocky je normalne ze hugo dva krat v noci vstava na jedlo?vypije dva krat 210

goga03
19. jan 2010

evicka :(
nam aj kamoskam pomohla. u nas bolo vidiet zlepsenie uz druhu noc, a u jednej kamosky az po tretej prerevanej
vsak ani zaspavanie s rozpravkou nie je zle, hlavne ak to teba "neobtazuje"
svagrina napr. uspava maleho 1,5 -2 hodiny.aj cez obed aj vecer. na to by som nervy ja nemala.

vejinka
19. jan 2010

evicka asi je to normalne my sa tiez dva krat v noci kojime a raz ma sunar 150ml

evicka1
19. jan 2010

goga: no jasne. teda na dvojhodinovy maraton by som nerv nemala... ja rozpravky rada-vzdelavam seba a dieta 😀

vejinka
19. jan 2010

ja uspavam asi pol hodinu...ale to tak ze nakojim a posadim ho on si odgrgne a lahne na mna teda mne na nohy..a je tuhy..cakam 5 minut a prelozim a spi

na cicke uz zaspava len malokedy aj ked teraz poobede mi zaspal na cicke 😒 a vecer stale menej a menej

evitkamalicka
19. jan 2010

nam ta kniha tiez pomohla, po 3 dnoch plac prestal a odvtedy pekne spinkame

johnie
19. jan 2010

ahojte
evicka podla mna to uz nie je ok ked papaju deticky v noci. v pohode by mali uz vydrzat nepapat... ja som sofi prestala davat od nejakeho 10teho mesiaca a odvtedy spinka v pohode.

natasa8
19. jan 2010

ja som knihu citala ked mala Katka 2 mesiaca a pomohla nam ako prevencia ... vedela som ze ju nemam naucit na taky druh zaspavania, ktory by som potom musela s placom odnaucat 😉

problemy so zaspavanim sme mali niekedy okolo 8-9 mesiaca, ale to bolo obdobie separacnej uzkosti a vtedy sa ta metoda nema pouzivat.

Dieta v tomto veku by malo vypic cca 300 - 500 ml mlieka. Pocitaju sa aj mliecne vyrobky. Ostatna strava by mala byt nemliecna.

evicka1
19. jan 2010

johnie: a to sa ti vecer nebudila na jedlo? sakra. ja som to skusala mu nedat no som myslela ze nam zruti dom jak rical 😅

kamilka12
19. jan 2010

ahojte,

tiež si myslím, že už sú deti dosť "velké" na to, aby sa potrebovali v noci krmiť. Jasne, ak niekto kojí...tak je to skor o zvyku..kontakte..ale nie o hlade. Aspon ja si myslím. Ja malému tiež cca od 10 mesiaca v noci ked sa zobudí dám čaj, niekedy vypije aj 200 ml čaju naraz..a v pohode mu stačí..potom pije mlieko až ráno, ked sa zobudí.

A knižka pomohla velmi aj nám, aj ked nám to trvalo niečo cez týžden, ale možno preto, lebo som s tým skoro začala..nemal ani pol roka..

evitkamalicka
19. jan 2010

nas maly uz tiez davno v noci nepapa, posledne jedlo ma o 18tej a potom ide spat a vydrzi az do rana

natasa8
19. jan 2010

Ja malej mlieko davam, ak sa zobudi. Ale ja mam momentalne skor problem s tym, ze pije malo mlieka
Musela som jej prestat davat na veceru kasu, lebo potom uz mlieko uplne odmietala a spala az do rana. Takto mi vypije vecer aspon 2dc mlieka, a ak sa v noci zobudi, dam jej este 150 ml.

evitkamalicka
19. jan 2010

my mame na veceru vacsinou chlebik s niecim, na ranajky mliecko a potom este v priebehu dna 2 jogurty

goga03
19. jan 2010

oliverovi davam rano okolo siestej mlieko, ale to len preto aby este spal, mne sa vstavat o siestej nechce 😉 ale evidentne to nepotrebuje - vid vcerajsok, ked jedol az o pol jedenastej rano.

winona24
autor
19. jan 2010

no ste toho popísali trošku

dočítala som Vás...

my v noci nepapáme uff už ani nepamätám...večer papáme mliečko cca tak 250-300ml

mne tie granulované čaje prišli strašne sladké...na môj vkus tam bolo veľa cukru....feniklový mi nechce piť...vodu ako kedy...tak som jej začala robiť klasické ovo čaje....s troškou medu a pár kvapkami citrónu 😉

annie13
19. jan 2010

nam odstavovanie od kojenia islo samo, ani neviem ako
pijeme Lucku alebo prevarenu z vodovodu a cajik, ranajkuje jogurt ale odmieta k tomu rozok, obed polievku a druhe naraz nezvladne tak mu davam neskor, vecer pije mliecko 200 ml, zaspava sam ale v nasej posteli, ale ked ho prekladam tak nefrfle a uz tretiu noc vydrzal v postielke az do 8mej tak sa vytesujem, v noci len mrncal ale to len zo spanku 2x, ani som nevstala ani nezažala a spinka pokojne dalej,dufam ze pri tom aj ostanem
ale nejake dobre tipy na obedy by som brala ja uz neviem co od radosti varit a este ked nerada varim

evitkamalicka
19. jan 2010

annie Adamko papa vsetko co my, len ked je nieco velmi korenene tak mu odoberiem kym to ochutim, zvlast uz nevarim

annie13
19. jan 2010

ja uz neviem ani co by som pre nas varila

miriam24
19. jan 2010

ani ja uz zvlast nevarim .. a Martin je dobry papkac .. zje vsetko co mu dam 🙂 dnes som robila brokolicovu kremovu polievku .. rychla,jednoducha a dobra ak chcete skuste si ju doma :

1 brokolica alebo karfiol (moze byt aj mrazena alebo niekedy spravim mix s oboch)
3-4 zemiaky
3 cibule
1 por (ak je moc velky nemusi byt cely)
kusok celeru (moze,nemusi byt)
sol,korenie,1 bobkovy list,2 struciky cesnaku

(viac menej si tam mozete dat vsetko podla chuti .. ja som to napisala tak cca)

vsetko nakrajame,dame do hrnca,zalejeme vodou .. uvarime .. potom to rozmixujeme a pridame 1 smotanu na slahanie a 1-2 lyzice kyslej smotany .. dochutime ak je treba

momoyka
19. jan 2010

ahojte,
co davate drobcom na veceru? my mame nejak v poslednom case problem s papanim, nic poriadne neje, len sa v tom poprple a rozhadze, a uz nechce ani jogurty a pribinaky...

ja uz tiez nevarim osobitne, trosku menej solim a korenim, ale ona to aj tak nechce papat...

vejinka
19. jan 2010

ahojte ja davam ako kedy..dnes papal od obeda plnenu tekvicu s paradajkovou omackou fajnotka...a inokedy chlebik so sunkou alebo syrokrem alebo parky alebo rohlik s dzemom vcera mal kasicku po x tyzdnoch klasicku grisku s vanilkou a skoricou a popapal asi polovicu ..a dojedol sa zasa od obeda vcera bol spanielsky vtacik teda vtak taky ako chlapova past ale zjedol dobru polovicu a asi 15 kusov zemiakov pokrajanych ..no papa dost vela 😉

luciankasebastianko
19. jan 2010

ahojte baby no my tiež nepapáme nič v noci najviac si cucne čaju 😉 asi od 9 -10 mesiaca už su fakt velky aby sa budili na jedlo obtažuje to ich v pokojnom spánku aj nás - to mám s knižky ked niekto chce stávať a zarábať tak pohodaaaaaaaaaa 😀 😀 😀 no a pijeme cca 500 ml trocha čaju a občas riedenú šťavu 😝 cez leto mi toho vypil ,ale teraz mu neberie 😅

evicka1
19. jan 2010

ahojte
no cez den toho popapame vela ... tuk tuk s tym problem nemame
no dnes nedam mliecko uvidime co bude.no mam z toho az obavu
boli sme sa sankovat na kavecanoch-to je taky kopec pri nas. umelo to zasnezuju no kocky parada. sice matka ako tazny kon nieje nic moc-teraz som totalne hotova... ale vyraz huga stal za to
paradne stravene odpoludnie 😉

lisula
19. jan 2010

ahoooooooj. no vinon super tancek. nasho musim uz tiez natocit, on zasa tancuje ako maly ludovkar.

babuci
19. jan 2010

evicka a preco mu dnes nedas mliecko? mliecko mu fakt neuskodi si myslim...

inak, nas maly veceria este stale kasu Sunarku, ale aj tak predtym papa vselico co my, takze obcas je tak plny, ze ju vobec nezje.potom ho kojim. obcas ked nezje kasu, tak mu hned zarobim mliecko aby sa nezobudil hned o jedenastej, ze je hladny. nas Jozko je ale hlados. doteraz vytrubil vzdy okolo desiatej ci jedenastej 210ml a o tretej zase 180ml a rano o siedmej zase 180ml. ked som to vravela svokre aj doktorke, tak povedali, ze ked to vypije, tak to asi este potrebuje, lebo inak by sa iba prebral, chcel by cicik ale len by dudloval.

a este som si vsimla, ze ked cez Vianoce cez den vela jedol (babky ho napchavali kolacikmi) tak mi prespal cele noci. takze mam pocit, ze sa fakt budi na hlad.