Septembrové bábätká 2008

winona24
29. apr 2009

tak ahojte

eweny
11. mar 2010

Neviem na co sa ten sneh kyda,ked sa hned topi..uz je vela vody,boli sme s malym v obchode a na poste a dosiel spinavy ako prasiatko..

goga03
11. mar 2010

eweny nechysta.
hlavne ze od decembra mam makky krcok a dr. ma strasil nemocncou a predcasnym porodom, ak nebudem dodrziavat kludovy rezim. ten som skor nedodrziavala ako dodrziavala, vsak to poznate, majte kludovy rezim s cipernym drobcom 🙂
a inak sa uz tesim do porodnice

bubinko83
11. mar 2010

aj my mame chicco ct4 je to starši model ako chico multiway ale je super.Ako piše ew sme snim velmi spokojny.

a ktym nakupom ani ja si nikdy nič nekupim nie že by som nechcela, ale bud sme už pohadany, že nechcem ani nič skusit alebo sa kupi drobcovi a ja mam radost aj z toho 🙂 Pre seba najradšej kupujem s nejakou ženou ,bud s maminou ,segrou alebo s kamoškou,lebo tie mi aj poradia.

evitkamalicka
11. mar 2010

ja nakupujem pre seba najradsej s MM, keby som mala nakupovat s mojou mamou tak by ma asi slahlo

bubinko83
11. mar 2010

evit prečo? 😀

evitkamalicka
11. mar 2010

par krat som mala tu cest, ale nikdy viac....som mala z nej take nervy, ze konecna, s nou ist do obchodu je cista katastrofa, ona ked si nieco zoberie do hlavy tak amen

goga03
11. mar 2010

evitka aj ja najradsej s MM. inak my dvaja celkovo neradi chodime nakupovat, takze chodime fakt len vtedy ak naozaj nieco potrebujeme.a Oliverovi najradsej kupujem cez MMB.

eweny
11. mar 2010

Bubinko,asi tak..ja som si vcera tiez chcela kupit adidasy,lenze tie co som skusala,my nejak dobre nesedeli na nohe,tak som ich nechcela..chlap nevedel pochopit,ze preco ich nechcem a uz bol ohen na streche..ja si hadam nekupim nieco,v com sa dobre necitim len za to,aby sme to rychlo odbavili..

bubinko83
11. mar 2010

inak ani ja nejak extremne rada nenakupujem.Nikdy ma to nebavilo a išla som si kupit niečo až ked som už ozaj musela že sa mi niečo dotrhalo a tak.Myslim oblečko.A nenavidim velke obchody.Aj potraviny mam radšej menšie.

bubinko83
11. mar 2010

ja nerada s MM nakupujem lebo on je strašny detailista a kritik a najprv mu ukažem že sa mi niečo pači a on že kup si to.A potom ked sa mi to už aj lubi on začne na tom vyhladavat chyby až mi to zhnusi a už je hadka 😀 Tak radšej idem sama kupim,doma ukažem a je pokoj.

eweny
11. mar 2010

Aj malemu som skusala tenisky,lenze zacal robit taky cirkus a tak vzdoroval,ze bol problem mu ich vyskusat..tak nas ocinko zacal na neho ziapat,potom aj na mna,ze co tak cirkusuje..som sa zobrala a isli sme prec,on sa tam neskor vratil a kupil mu tie adidasy c.25,ktore su mu momentalne velke sice len o cislo ale aj tak..a drobec si ich nechce vobec obut..

bubinko83
11. mar 2010

ew to su cely policajti 😀 furt nervozny

evitkamalicka
11. mar 2010

moj muz keby toto urobil tak mu asi jednu plesknem

eweny
11. mar 2010

Som sa tak tesila,ze konecne niekam vypadneme a nieco nakupime a skoncilo to takto,tichou domacnostou..sa na to kaslem,uz tak lahko nikam nepojdem..malemu kupim cez MMB a ja budem nosit len to,co mam..

bubinko83
11. mar 2010

inak baby posluchaju vas decka? Naš maly je v poslednej dobe jak nahluchly a ja už normalne nemam na to nervy.Furt ho upozornujem a furt sa hra tam kde nema napr.v zastrčkach,skače zo sedačky,na zachode s hajzlovou kefou atd.Ja už neviem jak ho mam napominat aj nekričim aj kričim a on nič.Aj mu dam po riti aj po rukach a nič 🙄 😠

evitkamalicka
11. mar 2010

bubi mna poslucha, lebo vie, ze musi, ale mne kazdy hovori, ze som prirodzena autorita tak mozno preto

evitkamalicka
11. mar 2010

ja len zvysim hlas a mam pokoj

eweny
11. mar 2010

Bubinko,uplne si to vystihla 🙂

Aj u nas sa vyslovene neposlucha,uz neviem co mam robit a ako reagovat..nic nezabera..niekedy by som najradsej plesla dverami a niekam usla 😢

kamilka12
11. mar 2010

ahojte,

goga - to je super, že máš teraz také "kludové" obdobie s Oliverom 🙂 . Nám sa tiež zlepšili hlavne prechádzky, už sa ma vydrží držať za ruku aj 5 min. 😀 , to je úspech u nás. Ale mám pocit, že je to vekom...už nie je taký rozlietaný..skor viac premýšla a ked ideme po vonku tam mu rozprávam a pekne ma počúva...Len niekedy mi už dochádza fantázia 😀

A o tej metóde príčina - dôsledok, by som rada vedela viac 😒 ..u nás to akosi nefunguje..Martin vyskočí na postela začne po nej skákať, tak mu poviem, neskáč, sadni si, inak ťa dám dolu...a robí to aj tak..a ked ho dám dolu spustí plač a nervačí...ale som si istá že vie čo mu hovorím, no robí to aj tak.. ☹

evitkamalicka
11. mar 2010

alebo staci, ze na neho skaredo pozriem

ka3n
11. mar 2010

ahojte..baby ja sa normalne tesim, ze mate doma to co ja, a uz som si myslela ze som sama..

eweny, tak tvoj muz je asi ako moj, lebo takto ist ako to vase vcerajsie nakupovanie koncia vsetky nase nakupy.presne do slova ako pises ...uplne sa v tom vidime 🙂

A Matus vecny cert, vymysla, pisti, neposlucha.

goga03
11. mar 2010

kamilka na teba som myslela, ze ako vy vonku "valcite" s martinkom.
oliver dokonca niekedy aj v kociku obdesi, aj rukavice si necha na ruke. Fakt zmena o 180 stupnov.

ta pricina dosledok - presne ako pises, povies mu raz, ze neskac, lebo ta dam dole, robi to zase, povies druhy krat a ked to spravi treti krat, tak ho das dole. a nech si nervaci, alebo odputaj jeho pozornost niecim inym. hlavne ale musis byt dosledna, aby vedel, ze to co povies a cim sa mu "vyhrazas" naozaj dodrzis.

No ale potom musis dodrzat, aj tie odmeny, ze ked mu nieco slubis nieco dobre, ako napr. ak budes dobry, tak pojdeme pozriet co ja viem co, tak aj to treba dodrzat aj ked sa zda, ze dieta nato zabudlo.

Zrozumitelnejsie je to popisane v knihe kazde dieta sa vie naucit pravdidla ( ja som to stiahl a netu kedysi).

No ja len dufam, ze som to teraz nezakrykla a za chvilu sa mi nezobudi maly certisko neposlusny 😀

ollako
11. mar 2010

ahojte maly mi spal do stvrt na jednu 🙂 , tak ho skusim dat este potom na nejaku polhodinku...lebo do vecera by to bol des, bes

goga dakujem 🙂

silwi prave dnes mi zacalo byt nejak blbo od zaludka a moce sa mi hlava...inak doteraz zatial v pohode, zatial mi nie je az tak na vracanie, ani nic, len sa citim tak vyklepana....pri Petkovi mi takto nebyvalo, vtedy som bolo vpohode, len ma zaha palila a inak mi nevolno vobec nebolo, najk tusim, ze teraz to bude ine, asi to uz zacina 😒 , no ved uvidime

co sa tyka nakupovania som na tom presne ako bubinko, nerada nakupujem

felixko
11. mar 2010

evit ja tiež najradšej nakupujem s MM, rýchlo sa vieme dohodnúť, keď sa nám niečo páči. tiež mi vie poradiť a ešte sa nám asi nestalo, že by sme sa pri nákupoch pohádali. teraz sme vyberali napr. kuchynskú linku, najprv nechcel o farebnej linke ani počuť, absolútne už nie výklopné dvierka na horných skrinkách a nakoniec som ho spracovala a súhlasil s oranžovou kuchyňou a s výklopnými dvierkami. inak, je to vec kompromisu a my dvaja s MM sme dosť mierne povahy, takže nemáme problém sa medzi sebou dohodnúť a keď je treba ustúpiť.

bubinko83
11. mar 2010

evit,moj maly si ani nevšimne že sa na neho pozeram nieto ešte škaredo.Si asi jedina ktorej dietatko poslucha.

ka3n aj ew ja mam to iste s MM alebo ešte mam" rada" ked ma vytiahne nech si niečo kupim a on cely čas pretelefonuje.MM je totižto jak telefonna ustredna furt ma tel.na uchu.

kamil presne jak naš Filip čo pišeš s tou postelou.Už si niekedy pripadam jak pokazene radio furt to opakujem a on nič.Alebo včera zbieral kamene a hadzal ich do aut mama že nevšimaj si ho on prestane,ale ja sa na to nemožem divat ved ešte mi niekto vynada.Alebo pluje vonku po vonku a gebri sa stale a ked ho upozornim tak ešte viac. 😠 😀

ka3n
11. mar 2010

bubinko..ako nas tatinko, telefonna ustredna 🙂

felixko
11. mar 2010

goga aj ja som začala používať tvoju metódu a zaberá. teraz malú "učím" ako upratovať. nesmierne ju to baví. keď jej poviem, aby niečo zaniesla do koša, alebo aby mi dala dolu prádlo z radiátora, už aj uteká do kuchyne a kričí otóor, musím otvoriť lavicu a tam zanesie tie veci. je zlatá. nemá pocit, že niečo musí, ale robíme to skôr hrou a potom je to pre dieťa aj zaujímavé. dnes mi pomáhala variť, dala som jej do misky piškóty, varechu a miešala o106.

bubinko83
11. mar 2010

felixko my sme zase dost temperamentny obaja a ešte aj tvrdohlavy dost.Ale my len tak vybuchneme a zachvilu je to ok.Ked je niečo važne riešime to sa vždy vieme dohodnut.

evitkamalicka
11. mar 2010

bubinko u nas zas moj MM ani telefon zo sebou nenosi do obchodu, ze ved na co ked mam ja, tak isto ked pride domov zahodi ho hocikam a potom ked zvoni tak ani nevie kde ho ma

bubinko83
11. mar 2010

felixko aj ja sa snažim niekedy maleho zabavit hrou a myslim že som až moc trpezliva,ale Filipko je niekedy fakt nezvladnutelny.Alebo napr.teraz stale lezie na kreslo pri počitači kde su otočne kolieska samozrejme a vobec ma nepočuva ked mu poviem že tam nemože a on nič.Vylezie ,visi na stole a ked mu to kreslo raz ujde to bude plaču.Ale asi si oto koleduje.A to stači že odbehnem na sekundu a už tam je vytepereny.Co si ho dam na voditko? 😀